• Neděle, 28. únor 2021
  • Svátek má Rukojmí Lumír

Kolik amerických herců emigruje do Ruska v případě trapasu, kdy Clintonová, politička s krví na svých rukách, obsadí Bílý dům, jehož Oválnou pracovnu a stážistku Moniku potřísnil svým DNA její manžel Bill...?
Počet návštěv: 13770

Kolik amerických herců emigruje do Ruska v případě trapasu, kdy Clintonová, politička s krví na svých rukách, obsadí Bílý dům, jehož Oválnou pracovnu a stážistku Moniku potřísnil svým DNA její manžel Bill...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Napřed přijal ruské občanství francouzský herec Gérard Depardieu poté, co se s novým francouzským vedením dostal do sporu kvůli vysokému zdaňování bohatých Francouzů. Dnes má jako ruský občan ve svém novém ruském pasu potvrzení o “trvalém bydlišti” v mordvinském Saransku.

Nyní prezident Vladimir Putin podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace známému americkému herci, hudebníku a mistru východních bojových umění Stevenu Segalovi...

Když Seagal během své poslední cesty do Ruska navštívil filmový festival „Kraj světa“, řekl, že se mu v Rusku líbí, vidí tu dobrý potenciál pro rozvoj podnikání na ostrově Sachalin a dodal, že má v úmyslu v blízké budoucnosti získat ruskou státní příslušnost. Je rozhodnut každoročně strávit minimálně několik měsíců spolu se svými přáteli v Rusku. Nicméně není vyloučeno, že jeho plány jsou mnohem širší. Dnes už je americký ruso-srb...

Jeho vztah k Rusku prodělal pozoruhodný vývoj. Hrdina amerických akčních filmů rovněž navštívil před dvěma roky také Čečensko, kde se zúčastnil velkolepých oslav v metropoli Grozném u příležitosti 37. narozenin čečenského vůdce Ramzana Kadyrova. Metropole ve stejný den slavila i 195. výročí svého založení. Seagal vyjádřil čečenskému vůdci svůj obdiv a prohlásil, že je skvělým vůdcem. Ve své řeči chválil i jeho otce Ahmada, který se stal v roce 2004 obětí atentátu. Kadyrov na oplátku prohlásil, že Seagal je “téměř čečenským občanem”.

foto

Americký herec Steven Seagal hraje na kytaru na charitativním koncertu v Moskvě, kde také úspěšně vystupoval Jaromír Nohavica. ČTK/ATP.

Poté Steven Seagal koncertoval loni se svojí kapelou i na Krymu. Vystoupil zde na pódiu v Sevastopolu vyzdobeném vlajkami proruských separatistů na Ukrajině. Napsala to agentura AFP. Seagal je přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina a podporuje anexi Krymu Ruskem; se svojí kapelou zahrál v rámci motorkářské show. Fanoušci pak při jeho vystoupení mávali ruskými vlajkami a vlajkami samozvané Doněcké republiky.

V rozhovoru pro ruskou agenturu RIA Novosti Seagal uvedl, že přijel na Krym, protože hudba spojuje lidi. Seagal v loňském březnovém rozhovoru s ruskými médii řekl, že Putinova touha ochránit Rusy na Krymu byla naprosto pochopitelná; již dříve prohlásil, že považuje Putina, se kterým propagoval v Rusku bojová umění, za svého přítele. Mluvčí Putina Dmitrij Peskov novinářům řekl, že ruský prezident a Seagal jsou již dlouho přátelé a pravidelně se scházejí.

Podle ruských médií si Seagal na koncert oblékl tričko s Putinem, které mu dali organizátoři koncertu. V televizním záznamu přenášeném stanicí patřící ruskému ministerstvu obrany bylo slyšet, jak Seagal vypráví hostitelům o svých ruských předcích. V rozhovoru Seagal nevyloučil, že by mohl požádat o ruské občanství. Vystoupil také na festivalu Rock for People v Hradci Králové, kde se představil jako kytarista a zpěvák. Poté měl vystoupit také na festivalu v Estonsku, pořadatelé však kvůli jeho názorům na anexi Krymu jeho vystoupení zrušili.

„Udělit občanství Ruské federace Stevenu Frederikovi, narozenému 10. dubna 1952 ve Spojených státech amerických,“ – píše se v textu vyhlášky, která se objevila na portálu Kremlu. Nikoho to nepřekvapilo; Seagal s Putinem navštívili několik sportovních turnajů bojových umění a sám herec dokonce vedl mistrovské kurzy pro ruské děti.

Přitom Steven nijak netajil své sympatie k Rusku. Což asi není až tak překvapivé, pokud vezmeme v úvahu ruský původ jeho předků z otcovy linie. Mimochodem v jeho škole v Los Angeles již mnoho let administrativní a tréninkové funkce plní jeho nejbližší spolupracovníci – Japonec Haruo Macuoka a Rus Alexander Smirnov.

Když v červnu 2013 na summitu G8 prezident RF Vladimír Putin na osobním setkání s Barackem Obamou navrhl jmenovat Stevena Seagala čestným konzulem Ruska v Kalifornii a Arizoně, souhlas pochopitelně nedostal. Je třeba říci, že ruské občanství není na evroasijském kontinentu první, které Steven Seagal dostal. 11. ledna letošního roku získal státní občanství Republiky Srbsko. Zdá se, že taková sestava občanství (srbská + ruská) – je výzvou zahraniční politice Washingtonu a ne jen momentální chvilkovou touhou hvězdy. Zásadně nesouhlasil s natovským "humanitárním bobardováním" Srbska a Černé Hory, rovněž byl proti odtržení Kosova od Srbska... Václav Havel – humanitární bombardování…

Bude-li Seagal v Rusku otevírat své školy, nebo bude-li tu natáčet film či věnuje-li svůj čas pobytu v Rusku klanění v buddhistických svatyních (herec je buddhista), zatím není známo. Nicméně lze konstatovat, že je tu o dalšího známého Rusa víc. I když je to samozřejmě dost zvláštní koktejl – Američano-Srbo-Rus – a dokonce, jak sám říká, taky Mongol (po jednom z prarodičů).

K přátelům Ruska a Putina patří i jeden z nejlepších francouzských herců Gérard Dapardie. „Ano, miluji svou zemi – Rusko. Jeho historii a jeho spisovatele. Rád v Rusku pobývám, točím filmy, spolupracuji s herci jako je Wladimir Mashkov. Obdivuji jeho kulturu a inteligenci. Můj otec poslouchával Rádio Moskva. Je to součást mé kultury. Žít v Rusku je skvělé a nemusí to být nutně v Moskvě. Již vím o fantastické oblasti. Chci se začít učit rusky! Už jsem o tom mluvil s prezidentem Françoisem Hollandem a řekl jsem mu vše. Už ví, že mám moc rád svého prezidenta Vladimíra Putina a on zase mě,“ rozplývá se herec nad Ruskem v otevřeném dopise pro francouzský deník Le Figaro...

New York – místo Seagalových akčních filmů… Tady začal boj proti terorismu islamistů… Snímek Břetislav Olšer

V rozhovoru pro Komsomolskou Pravdu odmítl, že by nové občanství bylo součástí reklamní kampaně, která by oživila jeho kariéru: “To je k smíchu. Mám na kontě přes 200 filmů, jakou reklamu bych mohl potřebovat?” Čtyřiašedesátiletý herec nyní v Rusku připravuje nový film. Natáčení thrilleru Tyrkys, ve kterém ztvární hlavního hrdinu pronásledujícího vraha svého syna, má začít v čečenské metropoli Grozném. Kontroverznímu čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi Depardieu slíbil, že natočí o Čečensku film. “Jsou tam upřímní a dobrotiví lidé,” prohlásil, když vystoupil z letadla v Grozném. Kadyrov již do země pozval řadu osobností filmového plátna, jako jsou například Jean-Claude Van Damme nebo Hilary Swanková…

Ramzan Kadyrov a Gérard  Depardieu – autor: Musa Sadulayev, zdroj: ČTK/ATP

Depardieu kritizoval ruskou opozici. Podle něj jsou v ní sice inteligentní lidé, chybí ale konkrétní program. Jako třeba šachista Kasparov. V rozhovoru pro ruskou televizi herec také obhajoval postoj Kremlu k vězněným dívkám skupiny Pussy Riot. Členka skupiny Jekatěrina Samucevičová, odsouzená na dva roky vězení za “punkovou modlitbu” v moskevském kostele a později podmíněně propuštěná, by si mohla vyměnit role s hercem Gérardem Depardieuem a využít nabídky na francouzské občanství, uvedl server týdeníku Moskovskij komsomolec.

Samucevičová, punková exhibicionistka a veřejně souložící členka Pussy Riot, kterou vysoké daně ve Francii netrápí, dostala počátkem ledna od francouzských zelených nabídku, aby se ucházela o občanství francouzské. “Proč bych to nezkusila?” reagovala členka Pussy Riot na dotaz ruského serveru, i když připustila, že francouzsky neumí. Depardieu v ruské televizi uvěznění Pussy Riot za jejich skandální happening v chrámu Krista Spasitele obhajoval. “Představte si, kdyby tyto dívky šly například do mešity. Nevyšly by z ní živé. I v katolickém světě by to bylo hrozné. Ale když to říkám ve Francii, jsem považován za idiota,” uvedl herec.

Světoví herci a herečky mají k Rusku nefalšovaný vřelý vztah, třeba italská herečka Ornella Muttiová, která je rezidentkou v Ruské federaci a připravuje si dokumenty k získání ruského občanství... http://www.novarepublika.cz/2016/11/ornella-mutiova-rusko-to-je-misto-kde.html

Inu, kolik dalších amerických herců asi ještě emigruje do Ruska, když Clintonová porazí ve volbách Donalda Trumpa a obsadí Bílý dům, jehož Oválnou pracovnu, potažmo i stážistku Moniku Lewinskou, potřísnil svým ejakulátem její manžel Bill Clinton...?

Foto: Reuters...

http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/212-na-sest-set-svetovych-hercu-reziseru-a-dalsich-umelcu-se-ocitlo-na-ukrajinske-cernem-seznamu-person-non-grata

Natočí Stone film o Majdanu a dostane za něj Oscara jako za Četu?

Copak jen Putin dokáže pochopit rozdíl mezi islámem a islamismem?

Izraelské osudy - Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi jako eKnihav elektronickém vydání na eReading.cz: (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-os

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
František Chmelař

František Chmelař

08.11.2016 20:42

Víte, Lubošku, 250 000 může být i mnohem méně než 3 :-)


 
Luboš Černý

Luboš Černý

08.11.2016 17:06

Každáý rok utíká z Ruska 250 000 lidí a prolhanej Olšer tu oslavuje tři poblbaný herce :)


 
Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče...nic nepochopil

Babiš pláče a volá po aktivní účasti lidí – stejně jako loni na jaře. Vůbec nepochopil, že situace je jiná. Lidé už mají dost informací a vlastních zkušeností, aby se v problematice pandemie orientovali.

Bidenovi hrošíci

Bidenovi hrošíci

V nedávném projevu se nový americký prezident Joe Biden vášnivě vyslovil proti ruským agresivním krokům, jak to nazval.

   P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

Náčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence". https://www.rt.com/russia/516535-nato-neutralize-power-war/

Poslední domácí zprávy