• Pondělí, 17. květen 2021
 • Svátek má Rukojmí Aneta

Zákon Palestinské správy zaručuje všem palestinsko-arabským vězňům za vraždění nebo plánování vraždění Izraelců měsíční důchod 12.000 šekelů (60.000 českých korun)…
Počet návštěv: 4219

Zákon Palestinské správy zaručuje všem palestinsko-arabským vězňům za vraždění nebo plánování vraždění Izraelců měsíční důchod 12.000 šekelů (60.000 českých korun)…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Tak nám zcela "nevinní" Palestinců v izraelských věznicích, nejhumánnějších na světě, vyhlásili další hladovku, sepsali seznam požadavků, které mají ulehčit jejich pobyt ve vězení. Je mezi nimi například zrušení pravidla zadržování lidí bez soudu a také věznění na samotkách, nejsou spokojeni, že mají k dispozici i psací potřeby a televizi Al-Džazíra. Líp se nemá ani Breivik, 77násobný vrah z Norska.  

Vězni rovněž chtějí, aby byla na každém oddělení obnovena možnost telefonovat za poplatek, častější návštěvy příbuzných a možnost být s nimi při návštěvách fotografováni...

(Pro moje “antisemitské přátele” z FB (Moniku Ikemu, Vladimíra Hallera, Thomase Loukotu a další) jen vysvětlení hned v úvodu, co je to Palestina... Zde: Palestina… )

Ale hned zase zpět k hladujícím Palestincům. Izrael totiž využívá zákona o terorismu, který umožňuje prodlužovat vazbu osobám považovaným za ohrožení bezpečnosti státu bez zahájení soudu. Mnozí Palestinci jsou v tomto režimu ve věznicích i několik let.

V roce 2015 Izrael rovněž přijal zákon o nucené výživě ve chvíli, kdy je ohrožen vězňův život. Někteří lékaři ale odmítají umělou výživu zavést a označují to za formu mučení, které brání dobrovolné smrti odsouzence, jelikož je čtvrtý muslimský ráj s černokými pannami, řekami mléka, vína a medu jistě nadmíru láká. Jak mučednicky palestinské... Byl i nápad, aby se před věznicemi s Palestinci grilovalo maso či kebab, ale návrh neprošel…

Jaké platy palestinští vězni dostávají? Na základě nových tabulek má ten, kdo si odpykává vězení za vraždění Izraelců nárok na 12.000 šekelů (60.000 českých korun) měsíčně. To je přibližně průměrná mzda v USA a dvou a půl násobek průměrné mzdy v České republice. Je to víc než má průměrný palestinský živitel rodiny, který si vydělává okolo 2.000 šekelů, cca 10.000 korun. Zákon Palestinské správy z roku 2003 zaručuje měsíční důchod všem palestinsko-arabským vězňům, bez ohledu na druh jimi spáchaného zločinu, nicméně vyšší odměny mají ti, kdo si odpykávají dlouhodobé tresty za vraždění nebo plánování vraždění Izraelců.

V těchto dnech mohou věznění a hladovku držící zločinci, lokální Arabové, co si říkají Palestinci, kalkulovat i s činem, který mnohým z nich vyšel za ministra zahraničí USA Johna Kerryho, který nařídil propustit několik desítek Palestinců. Nyní by mohli hypoteticky počítat s tím, že se podobně ukáže Trumpův nový šéf americké diplomacie Rex Tillerson.

Navíc se blíží tradiční „Den Nakby“ (Den katastrofy), jak říkají palestinští a izraelští Arabové dni založení státu Izrael, při němž každého 14. května truchlí, že se jim doposud nepodařilo židovský stát zničit a nemohli se vítězně vrátit do „země osvobozené od Židů“, jak jim slibovali jejich vůdcové. Mluví se o třetí intifádě...

Vězni proto s nadějí vzpomínají na nový rok 2014, který nadšeně přivítali jejich kolegové palestinští vrazi, kteří byli propuštěni z izraelských věznic; slavnostně je uvítali v Ramalláhu. K tomu dostali ještě dárek 50 tisíc amerických dolarů a plat 15,000 NIS měsíčně, až do konce svého života. Evropští daňoví poplatníci by se asi notně podivili, odkud se tam ty peníze vzaly...

Pohled na Ramalláh... Snímek Břetislav Olšer

A byl to pravnuk moravského sládka, v té době v roli ministra zahraničí USA John Kerry, jenž donutil Izrael kapitulovat před terorismem tím že „doporučil“ propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna. Tragédie propuštění dalších více než sta usvědčených vrahů těžce dopadá na bedra izraelských rodin a celého židovského národa. Jak Kerry ponesete děsivou cenu tohoto břemene?

Reuters…

Mělo se jednat o „gesto“ k podpoře obnovení „mírových jednání“ Izraele s Palestinskou správou. Mělo to nějaký smysl? Měli být propuštěni vězni, kteří byli odsouzeni k dlouhým trestům za zločiny, zpravidla teroristické vraždy a pokusy o vraždy, které spáchali ještě před uzavřením Dohod z Osla mezi Izraelem a Organizací pro osvobození Palestiny v roce 1993. Po nich byl za to ortodoxním židem zavražděn tehdejší premiér Jicchak Rabin...

Původně se uvažovalo o propuštění 82 osob, počet byl následně zvýšen na 104, aby bylo možné zahrnout i Araby, mající izraelské občanství. Brutální rozhodnutí je v rozporu se spravedlností. Marně se za toto své Kerrym implantované gesto premiér Izraele omlouval. Může si být jistý tím, že se mu budou Palestinci smát a Izrael bude ponížen za svoji slabost a zbabělost.http://olser.cz/wp-content/uploads/izrael-1-0233.jpg

Pozor - miny... Snímek Břetislav Olšer

“Pane ministře zahraničí, když jste donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že propustí teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané, šlo z vaší strany nejen o krajní pokrytectví…“ napsala Ajelet Šaked, předsedkyně parlamentního klubu strany Židovský domov, ministru zahraničí Spojených států amerických Johnu Kerrymu.

A dodala: „Donutil jste nás propustit teroristy, kteří mají opravdu krev na rukou; cena propuštění více než sta usvědčených vrahů padá na bedra mé rodiny a mého národa, nikoli na vás. Jak vy ponesete děsivou cenu tohoto břemene, k němuž nás vedete…?“

Mezi novou várkou propuštěných zločinců s krví Izraelců na svých rukách byli též Muammar Ata Mahmoud Mahmoud a Salah Khalil Ahmad Ibrahim, odsouzeni za vraždu profesora Menachema Sterna, nositele prestižní izraelské Státní ceny. Čtyřiašedesátiletý Stern byl ubodán 22. června 1989 cestou do práce na Univerzitu. Komplic Ibrahim byl odsouzen za vraždu lékaře Eli Amsalema. Kromě toho byli oba uznáni vinnými za likvidaci Palestince Hassina Zaida, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.  Za 12.000 šekelů měsíčně. no, nevraždi... article_photo

Kerry donutil Izrael kapitulovat před terorismem, tím že „doporučil“ propustit teroristické vrahy s takovým množstvím krve na rukou, o jejichž propuštění by se Spojeným státům ani nesnilo, kdyby byli oběťmi jejich vlastní občané; jde o pokrytectví nejhrubšího zrna.

A nyní listina části z propuštěných vrahů, jak ji přinesl izraelský portál Times of Israel:

 • Muhammad Yusuf Adnan Elafandi, odsouzen 13. 5. 1992, za pobodání dvou mladíků v Jeruzaléme, po útoku byl téměř lynčován, ale jeho život zahránila Bella Freund. Hip hopová skupina Hadag Nahash, spolu s rockerem Barry Sacharovem o tom napsali píseň.
 • Farid Ahmed Shahade, odsouzen 16. 2. 1985, za vraždu Yosefa Farhana, obyvatele Jaffy, podezřelého ze spolupráce s Izraelem.
 • Yakoub Muhammad Ouda Ramadan, Afana Mustafa Ahmad Muhammad, a Da’agna Nufal Mahmad Mahmoud, odsouzeni 1. 4. 1993. Všichni tři byli usvědčeni z vraždy ubodáním Sary Sharon, 37, v Holonu 20. 1. 1993.
 • Abu al Rub Mustafa Mahmoud Faisal a Kamil Awad Ali Ahmad byli odsouzeni za vraždu dvacetiletého vojáka Yorama Cohena v Jeninu a Ali Ahmad byl odsouzen za únos, mučení a vraždy patnácti Palestinců podezřelých z kolaborace s Izraelem, Faisal byl odsouzen za vraždu ve čtyřech takových případech
 • Damara Ibrahim Mustafa Bilal byl uvězněn 16. 6. 1989 a odsouzen za vraždu osmačtyřicetiletého osadníka Stevena Friedricha Rosenfelda, spolu s jinými Palestinci jej unesl a ubodal v blízkosti Arielu.
 • Abu Mohsin Khaled Ibrahim Jamal, zatčen 10. 4. 1991 a odsouzen za vraždu Shlomo Yahya, 76 letého zahradníka ve vesnici Kadima
 • Tamimi Rushdi Muhammad Sa’id byl odsouzen za únos a vraždu Hayima Mizrahiho na farmě patřící Palestinci v blízkosti Bejt Elu. Mizrahi tam přijel koupit vajíčka.
 • Silawi Khaled Kamel Osama je jedním ze tří Palestinců odsouzených za vraždu podobnou jako v předchozím případě. Motti Biton si šel koupit zeleninu do obchodu, jehož vlastníkem byl Palestinec, tam jej Osama přepadl a zavraždil. Osama byl také obviněn z vraždy tří Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.
 • Sawafta Sudqi Abdel Razeq Mouhlas ubodal Yosefa Malku (Malkina) 29. 12. 1990, během pokusu o loupež v domě oběti v Haifě.
 • Barham Fawzi Mustafa Nasser byl uvězněn 29, 12. 1993 za vraždu Morrise Edriho (65). Nasser, bývalý zaměstnanec Edriho, jej napadl zezadu a ubodal k smrti. Při výpovědi uvedl, že čin spáchal, aby byl přijat do Hamásu.
 • Yusuf Ahmed Nu’aman Al-Shalvi, Mahmad Anis Aiman Jaradat a Ahmad Yusuf Bilal Abu-Hassin byli odsouzeni za několikanásobné vraždy Palestinců podezřelých ze spolupráce s Izraelem.
 • Mahmad Naim Shawmra Yunis byl odsouzen za vraždu Yossefa Hayuna, pyrotechnika, který jel v červnu 1993 zneškodnit bombu ve vesnici Shekef.
 • Mahmud Muhammad Salman byl uvězněn 6. Května 1994 a odsouzen za vraždu Shaie Shokera, kterého uškrtil v únoru 1994.
 • Ahmed Ibrahim Jamal Abu-Jamal byl odsouzen za přípravu vraždy, měl být propuštěn v roce 2016.
 • Mahmoud Ibrahim Abu-Ali Faiz, odsouzen za vraždu Ronny Levyho.
 • Zaki Rami Barbakh Jawdat, odsouzen za vraždu Yosefa Zandaniho.
 • Mustafa Ahmed Khaled Jumaa, odsouzen za těžký útok, měl být propuštěn v roce 2014.
 • Abu Hadir Muhammad Yassin Yassin, odsouzen za vraždu, kdy postřelil Yigala Shahafa, (24), do hlavy, když se procházel spolu s manželkou po Starém Městě v Jeruzalémě cestou k Západní stěně. Yassin měl být propuštěn v roce 2014.
 • Taqtuq Lutfi Halma Ibrahim byl zatčen 3.2. 1989 a odsouzen za vraždu vojáka IDF Binyamina Meisnera, 24. 2. 1989 v Nablusu.

Dnešní hladovkáři by si určitě rádi též užívali života i ve vězení, jako jejich propuštění předchůdci za mřížemi, kteří třeba jako terorista Abdalláh Barghútí z Hamásu, co naplánoval smrt 67 Izraelců, dostávali prvních 10 let ve vězení 4.000 šekelů a od 11. roku vězení příplatek dalších 2.000 šekelů Celková suma 6.000 šekelů je stejná, jakou dostávají i teroristé, kteří naplánovali masakr v Park Hotelu v Netanji. Arabům, co jsou ve vězení za vraždění Izraelců a pocházejí z částí Jeruzaléma, na které vznáší Palestinská správa nárok, náleží také příplatek 250 šekelů…Bojovník Islámského státu ukazuje trosky syrského vládního letounu, které...

Odkud bere Palestina tolik peněz? V roce 1953 napřed uvolnil Izrael Palestincům zmrazená bankovní konta v hodnotě více než deset milionů USD a nabídl odškodnění za zabranou půdu. Jen do roku 1975 vyplatil jedenácti tisícům palestinských žadatelů přes 23 milionů tehdejších izraelských liber. A odškodnil je osmi tisíci hektary půdy…

Až jsem měl možnost se sám na vlastní kůži přesvědčit o tom, co je to Pásmo Gazy… Začalo to zcela nevinně; ve východním Jeruzalémě mě zastavil arabský mladík a strčil mi do ruky reklamní leták, který obsahoval nabídku palestinské cestovní kanceláře. Nebyla napsaná arabským písmem, ale anglicky a snědý mladík ji rozdával pouze vybraným cizincům.

Zvědavost mi nedala, zalistoval jsem v útlé skládačce a užasl; zatímco do Jericha či Betléma vozily izraelské cestovky na jednodenní výlety za sto až sto dvacet dolarů, Alternative Tours: Experience Palestine měla ceny méně než třetinové a ještě nabízela během cesty zdarma občerstvení. Uveden byl i telefon, e-mail a samozřejmě adresa CK. Tak jsem se bez dlouhého váhání vydal k Damašské bráně, pak k Jeruzalem Hotel, obezřetně jsem se napřed ohlédl, jestli mě nevidí nějaký izraelský voják či podezřelý civilista a oslovil pan Abu Hassana.

Když jsem pak vyšel, měl jsem jízdenku. Odjezd ráno v šest, cíl Gaza Strip a cena propagandistických 130 šekelů (NIS – nový izraelský šekel, platící ve státě Izrael a Palestinské autonomii). Kdybych chtěl do uprchlického tábora na Západním břehu Jordánu, stálo by mě to na půl dne pouhých 35 NIS, půlden v Jerichu by vyšel na 50 NIS, celodenní výlet do Hebronu byl za 60 NIS a do Ramallahu a Nablusu o třicet šekelů víc.

Akreditace na izraelské volby 2003…

Nekup to. Čtyři a půl šekelu byl jeden USD. Nevěřil jsem, že se někam pojede a pokud ano, čekal jsem, že někdo zaklepe na dveře mého pokoje v ortodoxním židovském hotelu Centrum na pokraji jeruzalémské čtvrti Mea´shearim a vezme mi cestovní doklady. Nikdo však nezaklepal a já přesně v šest v přísném utajení před svými kolegy seděl v klimatizovaném autobuse, z větší poloviny obsazeném americkými a německými turisty, a vydal se na několikahodinovou pouštní cestu do Pásma Gazy. Oběd, chutný chumus s čerstvou pitou, papričkami a olivami byl v Kan Zaman Restaurant s 10procentní slevou.

Přes zpomalovací a ostnatým pletivem obehnané kontrolní stanoviště nás zběžně prohlédli izraelští vojáci s automaty M16 i jejich palestinské protějšky s Kalašnikovy. Udivilo mě, že všichni užívají společnou místnost v malé stavební buňce, nad níž vedle sebe vlály izarelská a palestinská vlajka. Na chvíli jsem měl dojem, že jsem na česko-slovenském hraničním přechodu. Jen na chvíli, než mi před objektivem fotoaparátu výhružně zašermovala hlaveň ostře nabité zbraně.

Palestinci nám téměř nevěnovali pozornost. Nedovedli si asi představit, že by někdo z těch zbabělých bezvěrců měl kolem pasu ovázaný dynamit s detonátorem. Gaza je většinou špína špín, město mnohých povalečů; jen asi třicet tisíc Palestinců poctivě každé ráno odjíždí do Izraele za prací. Část žije v uprchlických táborech, které jsou spíš Potěmkinskou vesnicí, a mají co jist, pít, kouřit a do čeho se oblékat. Všude jsou televizní antény a spousta vděčných diváků. Před půl stoletím jich sem uprchlo z Izraele ani ne 700 tisíc, dnes je jich třikrát tolik a všichni se chtějí mermomocí vrátit do své svaté islámské země…

Arabský byznys ve východní Jeruzalému... Snímky Břetislav Olšer

Jsou už skoro sedmdesát let trumfem v rukách Hamásu a arabského světa, jímž útočí na na bezmocnou hru izraelského satana a okupanta. Kromě Jordánska a Egypta je nikdo ze států Ligy arabských zemí nesmí přijmout. Kdyby si ropní magnáti OPEC odpustili pouhý denní zisk za prodej své ropy a darovali ho těmto uprchlíkům, mohla by každá jejich rodina už dávno mít vilu i s bazénem…

Když nemůže Liga arabských zemí, jsou tu západní spojeni. Nemalé finanční sumy byly cílem další jednodenní dárcovské konference 17. prosince 2007 v Paříži. Pomoc Palestině poskytne 68 států a více než dvacet mezinárodních organizací. Palestinci během ní získali od západních zemí dar ve výši 7,4 miliardy dolarů, jež byly použity na „realizaci snu“ palestinské samosprávy o Palestinském státu.

Nejvíce peněz věnovala navzdory vlastnímu dluhu Evropská unie – 650 miliónů dolarů. Následovaly Spojené státy s 555 miliony dolarů a Saúdská Arábie s 500 miliony dolarů. Velká Británie poskytla 490 miliónů dolarů, Francie 300 miliónů a Německo ve stejné době 290 miliónů. Japonsko dodalo dalších 150 milionů dolarů. (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Gaze.

USA jsou největším samostatným dárcem agentury a peníze jsou dalším příspěvkem k miliardě dolarů, které Palestinské správě darovaly státy Evropské unie. UNRWA uvedla, že peníze jsou určeny pro školy, na potraviny, budování krytů a pracovních míst. A sotva první miliony dolarů už ke “zbídačelým” lokálním Arabům dorazily, bylo třeba si nakoupit pořádné zásoby. Kde jinde, než v Egyptě…

Statisíce Palestinců proto pronikly ve středu 23. ledna 2008 na egyptské území. Neznámá skupina v noci u ochranné zdi u Rafáhu, jediného hraničního přechodu mezi Pásmem Gaza a Egyptem, odpálila sedmnáct bomb a způsobila v zátarasech trhliny, kterými se davy Palestinců vydaly do Egypta nakoupit zboží, které se na jejich území v důsledku sankcí za rakety kassam na Sderot ze strany Izraele nedostává. Český Tuzex v egyptském provedení. Jen se nenakupovalo za bony.

Palestinci se vraceli s taškami plnými jídla a cigaret a plastovými nádobami s benzínem. Pak se vydali na další nákupní výlet – bylo třeba ještě magnetofony, pneumatiky či pytle s cementem. Egyptský Tuzex prostě jel na plné obrátky. Představitelé sinajského města Al Ariš oznámili, že gazanští Arabové ve městě od prolomení hranice utratili na 480 milionů dolarů, tj. okolo 8,6 miliardy korun  – cca 500 USD na osobu. Měli z čeho rozhazovat, jejich západní satanové se totiž praštili přes své kapsy a prkenice. Odhaduje se, že do Egypta během tří březnových týdnů přišlo z Gazy 700.000 lidí, což je polovina obyvatel Pásma.

Většina útraty byla za stavební materiál, zejména cement. Jeho cena v Al Aríši vzrostla ze 430 egyptských liber za tunu na 1.200 liber. Obyvatelé Sinaje už začali dávat najevo svoje rozhořčení z extrémního růstu cen, způsobeného omezeným množstvím zboží a přílivem Arabů z Gazy. Vypukly jejich střety se sinajskými Beduíny, kteří se pokusili vyhnat gazanské Araby ze svých měst.

Cement je důležitý pro stavbu pašeráckých tunelů. A takový tunel, to není jen obyčejná díra v zemi. Musí se napřed vybagrovat do hloubky deset i více metrů, pak udělat dřevěné obložení na “šalunk”, aby se dalo betonovat. Těžká práce a hlavně pěkně drahá. Jeden tunel stojí přes 60 tisíc USD. A k vybudování takové pašerácké chodbičky je zapotřebí alespoň dvacet dělníků, kopáčů, zedníků a betonářů, ale rovněž pašeráků.

Dělník dostává plat 300 dolarů měsíčně, pašerák mnohonásobně víc. Průměrný zisk už z fungujícího tunelu činí měsíčně více než 50 tisíc USD. Pro majitele i “obchodníky”. A zájem o “dodávky” zboží je veliký. Skoro všechno, co se prodává na tržištích Gazy, jde do Pásma právě přes tunely, částečně po moři, ostřelovanými “rybářskými” čluny. Město Rafah, které bývalo nejchudším městem Pásma Gazy, se postupně stává městem milionářů. Gazou už prý zdomácnělo přísloví: „Chceš-li být milionářem – kopej tunel!“

Americká vláda přislíbila poskytnout ještě dalších 148 milionů dolarů agentuře UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Gaze. USA jsou největším samostatným dárcem agentury a peníze jsou dalším příspěvkem k miliardě dolarů, které Palestinské správě darovaly státy Evropské unie. UNRWA uvedla, že peníze jsou určeny pro školy, na potraviny, budování krytů a pracovních míst.

Tak nám opět v izraelských věznicích drží hladovku palestinští vrazi, vláda v Jeruzalému zakázala psychické mučení pomocí omamných vůní z pečeného masa a pohledu na kebab, ovšem co by na to říkali čeští humanisté, kteří křičí při každém atentátu muslimů v Evropě, jak u nás běžence nechtějí, ale na islámské teroristy z Pásma Gazy jsou jako Halíci, preláti Jeho Svatosti – Monsignor 2. stupně s otevřenými srdci pro jejich přijetí v Česku…

Inu, lidská práva jsou zkrátka přece taková, jaká si každý z nich libovolně ve své psychopatické humanitárně-bombardovací mysli vymyslí…

http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/722-medialni-intifada-ve-fotografiich

http://www.rukojmi.cz/clanky/1089-americane-zuri-kvuli-fajadovi-kerry-naridil-izraeli-vymenit-jednoho-vojaka-za-desitky-vrahu

http://www.rukojmi.cz/clanky/1019-usa-opet-lhaly-zadne-drogy-a-kolumbijsti-teroriste-nybrz-zakulisi-ukrajinskeho-puce

Propustit tisíc teroristů, jinak se jedná jen o Šalitových kostech?

Jsou lidé, jimž nevěřím ani nos mezi očima; třeba Kerryho náměstkyně Nulandová říká „fuck“ komukoli…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...