• Čtvrtek, 22. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bohuslav

BUDE NUTNO ZOPAKOVAT NORIMBERSKÝ PROCES?
Počet návštěv: 3132

BUDE NUTNO ZOPAKOVAT NORIMBERSKÝ PROCES?

Po ukončení nejděsivějšího válečného konfliktu, který zasáhl celý svět a je znám coby DRUHÁ SVĚTOVÁ VÁLKA, se vítězové rozhodli potrestat dle práva ty, kdo způsobili dějinnou apokalypsu. Smrt milionů lidí, devastaci planety, vyvolání nejděsivějších pudů, které dřímají v člověku: brutalita, surovost, pohrdání lidskou bytostí, vraždění i dětí. Masové hroby, města v rozvalinách, popravy civilistů… Toho všeho byl a je schopen ČLOVĚK!

Od konce druhé světové války nedávno uplynulo sedmdesát let. Jen málo pamětníků ještě žije, ale třebaže čas smazal nejostřejší a nejděsivější vzpomínky, zapomenout nemohou.

 

   Dnes Evropa zažívá exodus obyvatel afrického kontinentu. Válka zuří v Sýrii, bojuje se v Iráku, napětí existuje mezi Izraelem a Palestinou, neklidný je Afganistan, Libye… Teroristé vraždí nejen tam, ale i v Evropě. Krutost panuje v Islámském státu. Znovu a znovu tak vyvstává u většiny Evropanů otázka, jak to všechno skončí? A také se ptají: Kdo může za neklid ve světě?

 

   Na bitevní lodi Missouri byla po ukončení bojů v Pacifiku podepsána bezpodmínečná kapitulace Japonska. Byly vysloveny „úžasné“ myšlenky o tom, že se lidstvo poučilo a už něco podobného nedopustí.

 

   Opravdu to bylo míněno vážně?

 

   Dnešní svět je dennodenně zahlcován informacemi. Mnohé z nich jsou umně zkreslovány tak, aby lidstvo se pravdy nedopídilo. Mocní tohoto světa zneužívají médií, aby nebylo možno věřit nikomu a ničemu. Napětí však roste, protože se lidé dostávají k pravdivým informacím díky internetové dálnici. I přes snahu vlád čas od času unikne zpráva o skutečném stavu věcí.

 

   Jenže co s tím? Miliardy lidí na celém světě usínají v nejistotě a obavách o budoucnost. Z Afriky se do Evropy hnuly statisíce migrantů, kteří prchají před válkou, před nejistotou, před smrtí – ale také z jiných důvodů. Mně osobně je líto dětí. Těch především. Ve své nevinnosti ještě nemohou pochopit důvody, které jejich rodiče vyvedly z rodné vlasti. Na evropský kontinent však přicházejí lidé s jinými návyky, s jinou kulturou, s jinou vírou, mnohdy však už také s cílem přinést násilí do evropských měst, zničit naši kulturu, naši historii. Což nelze popřít. Existují záběry imigrantů, kteří naturalisticky ukazují posunek řezání hlav. Islámský stát má svou vizi, kterou zřejmě realizuje velmi cíleně. V této chvíli kladu otázku: Proč média soustřeďují svou pozornost jen na problémy s imigranty, ale ani v tom nejmenším se nezmiňují o strůjcích a vinících, kteří Pandořinu skřínku otevřeli?

 

   Zničené zákony lidské populace, která na africkém kontinentu žila tak jak žila po staletí, mají za následek novodobý exodus z jednoho kontinentu na druhý. V mnoha případech nežádoucí, nebezpečný už z toho důvodu, že nevíme kdo je kdo, s čím přichází, co může nabídnout, jak nás může ohrozit. Mám oprávněný pocit, že se válečné hrůzy mohou rozpoutat kdykoli opět i v Evropě. Což se v nedávné minulosti také stalo – na mysli mám balkánskou krizi. Proč tomu tak je? Odpověď nacházím snadno: V Norimberku byla povolána k odpovědnosti jen nepatrná  část  STRŮJCŮ ZLA. Dodnes žijí ti, kdo touží po moci za každou cenu. Za jakoukoli cenu - tedy cenu mrtvých, znásilněných, vykořeněných, pokořených a zbavených lidské důstojnosti. A zřejmě i za cenu zničení evropské kultury, ba i Evropy samotné.

 

   Tito lidé by měli stát před novodobým norimberským tribunálem, a to dříve, než rozpoutají novou celosvětovou apokalypsu.

 

                                                                       Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.09.2015 21:28

Vážený pane Neuwrithe, pokusím so opět napsat svůj píspěvek ze včerejšího dne. Psal jsem o přitažlivosti násilí. Nejen (bojové) počítačové hry, fotbalové stadiony plné násilníků, kteří si chtějí vybít svou agresivitu.... Někdo to odskákat musí. Jedinci, kteří musí upustit ventily agresivity, se chovají v případě své agrese vůči nezúčastněným občanům, nepříčetně. Nepříčetnost se dá vojensky zneužít. Majdan vznikl jenom díky podpoře USA. Ukrofašistické elementy by s potěšením zabily vše, co je živé. Vyvražďování, masakr obyvatelstva jihovýchodní Ukrajiny, mělo být předpolím pro rozpoutání další světové války. Stal se zázrak. Rusové, kteří situaci monitorovali, nevstoupili do válečnéo konfliktu, i když museli přihlížet účelovým masakrům civilního obyvatelstva ruského původu. Odolali odvetě za tisíce mrtvých žen i dětí a nechali tak v konfliktu "vykoupat" jeho pachatele. To znamená: "Pravý sektor" a další zákeřné vrahy, kteří by rádi vraždili s potěšením. Tyto bestiální síly byly motorem USA k vyvolání válečného konfliktu. ...Vracím se k přitažlivosti násilí a války pro ty, kteří ji nezažili. Filmy, kde je nepokrytě znázorněno násilí, jsou nejvíce divácky sledované. Násilí znásobilo za posledních několik let svou popularitu. Co s tím uděláme? Býčí a kohoutí zápasy jsou populární, zrovna tak, jako ragby, americký fotbal, box, judo a další disciplíny, v nichž je možno ukázat hrubou sílu. Nebezpečí krutého zachování je zpět. Věříli jsme ve šlechetnost lidské duše. Všechno je, bohužel, jinak. Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.09.2015 20:50

Vážený pane Lachu, vůbec nepochybuji že z Vaší strany je vše korektní. Potíž vidím v tom, že Břetislav Olšer patří k tzv. "prokletým básníkům". Bůh suď, jak jsme my, dědci, posuzováni. Vůbec bych se nedivil, že B. Olšer má "škraloup" Ti, kteří ho hodnotí, mají jasno, pryč s"válečnými" i jinými štváči. Nedělejme si iluze. Z iDnes mi také mizely příspěky, aniž jsem cokoliv provedl. Rozplynuly se ,jak pára nad hrncem. Musím tedy najít nový způsob konverzace, protože to, co nepřenese "Brettschneider" přes srdce, musí být vydáno z tiskárny. Zkusím to jiným způsobem. Neberte to osobně, kdo myslí. vždycky si hůl na lháře najde.


 
Petr Lach

Petr Lach

19.09.2015 18:22

Vážený pane Přibyle, žádného z Vašich diskuzních příspěvků jsem se nikdy ani nedotknul a ani bych si to nedovolil. Ze strany Rukojmí.cz tudíž k ničemu podobnému nedochází. Doporučuji změnit si hesla na připojení k internetu, případně k wifi. admin


 
Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

Copak tedy víme o Lubomíru Zaorálkovi, tomto užvaněném a nyní i pátém náhradníkovi na post ministra kultury Česka? Není to tak dávno, co se stal hvězdou sjezdu ČSSD ve dnech 10. až 12. března 2017. Při svém projevu živě a sebevědomě gestikuloval, žertoval, až se konečně dostavilo to, po čem vždycky tento varietní všeuměl prahl; když odcházel od řečnického pultíku, dostalo se mu potlesku ve stoje.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Exministryně obrany Parkanová pro Bushe s kreslířem Výčítalem bryskně, jako kdysi Gustav Brom bleskem sepsal píseň pro Gagarina, stvořila a nazpívala na stejnou melodii kukaččí hit: “Dobrý den, prapore hvězd a pruhů! Vítej, radare…”

Bývalý náčelník generálního štábu Josef Bečvář 13. srpna 2019 u soudu z pozice svědka hájil pořízení letounů CASA pro českou armádu. Uvedl, že stroje se stoprocentně osvědčily doma i na zahraničních misích, a zmínil se též, že si nevzpomíná, že by při dojednávání nákupu zaznamenal výhrady, například k ceně.

Poslední domácí zprávy

ČSSD: Nejsou lidi

ČSSD: Nejsou lidi

Lubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým...