• Sobota, 24. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Gabriel

Výsledky parlamentních voleb ve Francii a poučení i varování pro nás
Počet návštěv: 978

Výsledky parlamentních voleb ve Francii a poučení i varování pro nás

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Je dobojováno. Emmanuel Macron a jeho hnutí dosáhli ve francouzských parlamentních volbách jasného vítězství a získali nadpoloviční většinu křesel v parlamentu. Tradiční pravicové i levicové strany úplně propadly a Fronte nationale Marine Le Pen získala mizivých osm křesel ze 119 kandidátů, kteří postoupili do 2. kola.

Nový, mladý a ambiciozní prezident tak může zahájit své reformy, které slíbil již před prezidentskými volbami. Na první pohled se může situace jevit jasnou a přímočarou – přijdou změny. V politice, ekonomice, bezpečnosti i státní správě.

Je tu ale jedno velké ALE a tím je volební účast, která činila pouhých 45%. Z tohoto pohledu je Macronovo vítězství sporné, nebo aspoň silně nepřesvědčivé, protože pro něj hlasovalo řádově 25% všech oprávněných francouzských voličů. Ostatní buď hlasovali pro někoho jiného, nebo (a to většina!) k volbám vůbec nepřišli a dali tak najevo, že je Macron, jeho strana a jeho politika nezajímá nebo s ním nechtějí mít nic společného. Současně s tím jim však nikdo nenabídl přijatelnou alternativu. (Varovná volání Marine Le Pen zůstala nevyslyšena.)

V čem je situace ve Francii a u nás podobná? V mnoha věcech.

1. Tradiční strany (včetně několika momentálně mimoparlamentních) se těší minimální oblibě, jejich skandály a programová a personální vyprázdněnost trvá už mnoho let a s tou francouzskou si nijak nezadá. Žádná z nich (s výjimkou KSČM) nemá šanci překročit hranici 10% hlasů.

2. „Odnikud“ se vynořilo hnutí vedené jedním mužem, který pod svá křídla shromáždil několik desítek lidí s názorovým rozsahem téměř celého politického spektra, s téměř neomezenými finančními možnostmi a ve velmi krátké době získal dost hlasů v regionálních i celostátních volbách kritikou politických protivníků a nabídl voličům alternativu v podobě vlády silné autority. Slíbil širokou škálu změn a některé dílčí se mu podařilo prosadit už za předchozího působení ve vládě.

3.Volební účast dlouhodobě klesá a k zisku vládních funkcí stačí řádově 20% hlasů všech voličů. Tím, že třetina až polovina jich k volbám vůbec nepřijde, se politikům cesta k vytouženým křeslům jen usnadňuje.

Výsledek a efekt takto redukovaných voleb je nakonec takový, že partu neschopných mluvků, slibotechen, slabochů i vychcánků a vyžírků vystřídá klika dobře organizovaných mafiánů, kteří pokračují v nastoupeném trendu ničení státu, vysávání státního rozpočtu a utužování všeho negativního, co předchozí vláda prosadila i toho, co nestihla dokončit. A to vše pod hlavičkou změn k lepším zítřkům, rozvoje demokracie, prohlubování spolupráce a integrace a dalších obecně známých hesel.

Co s tím? Postu p je jednoduchý. Přijít k volbám a nevolit okoukané tváře a partaje, ale toho, kdo má ve svém štítu skutečné systémové změny. Odchod z NATO a EU, vyvázání se se ze závislosti na dolaru jako světové měně a Německu jako koloniálním pánovi. Vypracování nové ústavy a na ni navazujících zákonů, které obnoví suverenitu České republiky. Ochranu státních hraníc a vracení nelegálních migrantů zpět za tuto hranici. Odvolání a potrestání politiků, kteří neslouží občanům a porušují zákony. Změnu ekonomiky ve prospěch pracujících a zastavení odchodu hodnot vytvořených jejich prací do kapes zahraničních majitelů firem. Zlepšení podmínek pro mladé rodiny, seniory, drobné podnikatele a živnostníky. Změna systému hodnot tak, aby na prvním místě byla slušnost, čestnost, morálka, plnění povinností a vzájemná pomoc lidí.

Chcete-li, aby se splnily vaše potřeby a požadavky na lepší život, volte stranu, která má vaše požadavky ve svém programu. Nenechte vládnout toho, kdo prosazuje opak.

Chcete-li, aby byl zvolena právě Vaše strana, přijďte k volbám. Nenechte za sebe rozhodovat jiné.

Chcete-li odstavit od moci tradiční strany a zabránit vládě mafie, přijďte k volbám. Čím vyšší účast, tím nižší jejich volební zisk. Nenechte o sobě rozhodovat menšinu.

Chcete-li změnu, zvolte ty, kteří mají program skutečných a nikoliv kosmetických změn. Nenechte vládnout neschopné ani ty všeho schopné

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josh Ommi

Josh Ommi

20.06.2017 11:07

Samozrejme, ze ma Bradávka pravdu. Jenom se musime posunout o 100 let spatky. Jak to je s globalizaci jsem jiz psal. Kazdemu musi byt jasne, ze proti "globalizaci" existuje jenom jedna protisila a to jest "INTERNACIONALA" tedy internacionalizace. Tedy "nekapitalisti vsech zemi spojte se!!!" Jak se cinkalo pro kapitalizmus, tak se muze cinkat i pro Internacionalu. (Kdyz se bude chtit.)Tak jenom do toho a jenom si troufnout!!!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.06.2017 19:34

Pane Bradávko,v tomto článku působíte poněkud neohrabaně.Je jisté,že jste popsal situaci s partajemi vcelku pravdivě.Naivně se však domníváte, že se s tím dá něco udělat.Nedá!Neberete totiž v úvahu českého voliče, který je přeborníkem ve skoku na špek.Jim stačí vhodně zvolené sliby, stačí koblihy zadarmo a český volič už ví,koho volit.A tak volí stále stejný typ lidí,ovšem z různých partají.Výsledkem je slepenec,který není vůbec životaschopný.Není síla,která by spojila různé strany k práci pro národ. V poslaneckém slibu podepisují,že budou dle svého přesvědčení dělat pro národ.Skutečnost je jiná!Musí podepsat podporu svojí partaji,jinak by se nedostali v příštích volbách na partajní kandidátku.Takže je celý parlament na dvě věci,neboť rozhoduje partajní vedení.Proč má národ platit parazity v parlamentu,když rozhoduje 8-12 lidí partajního vedení? Tak zrušme parlament,ušetří se miliardy na jeho provoz a parazitické zlodějské platy.Jenže by bylo o 281 vyžírků míň a to je celé.Pokud není strana,která bude mít v programu vystoupení ze 4té říše a Nato,bude mít v programu zákaz islámu(není to náboženství,ale ideologie),likvidaci všech mešit a muslimských modliteben,potrestání podvodníků a zlodějů z předcházejících vlád,nemá cenu jít k volbám.Voliči budou volit ponejvíce Babiše v očekávání,že se zlepší celková situace(jen pro Babiše).Nikdo s ním nebude moci jít do koalice,po kauze proti němu.Najde se vůbec někdo, kdo bude schopen sestavit vládu?Při roztříštěnosti politické scény asi ne! Jedinou výjimkou z trestu mají privatizátoři z Klausovy éry,kterým zajistil beztrestnost svou amnestií při odchodu z funkce.Totéž zajistil i sobě.Oni se totiž v té doně učili být bohatí.Oni jsou a národ pro svou hloupost utřel hubu.Už jsme dohnali to Rakousko,jak sliboval Klaus?Nebo to platilo jen pro něho a jeho přátele?Jestliže ano,tak je všechno v tom nejlepším pořádku.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií, což může vést také k odvolání z izraelské vlády...

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný,

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný, prý "nebralo ohled na dynamiku" tohoto souhlasu.

Nevím, jestli se v USA slaví Mezinárodní den žen, byť podnětem pro tento svátek byla v New Yorku stávka amerických švadlen počátkem 20. století, kdy daly ženy najevo svou celkovou nespokojenost s postavením v práci i ve společnosti. V roce 1975 byl svátek MDŽ uznán OSN...

Albrightová: CNN hlásí, že NATO bombardovalo čínské velvyslanectví v Bělehradu. Osudný omyl způsobil smrt čtyř Číňanů a zranil dalších dvacet. A fakt, že velvyslanectví bylo zasaženo několikrát, vedl Peking k tomu, že nás obvinil z úmyslného útoku

Albrightová: CNN hlásí, že NATO bombardovalo čínské velvyslanectví v Bělehradu. Osudný omyl způsobil smrt čtyř Číňanů a zranil dalších dvacet. A fakt, že velvyslanectví bylo zasaženo několikrát, vedl Peking k tomu, že nás obvinil z úmyslného útoku

Nastalo jubileum děsivého pogromu, jehož přičiněním jsem 24. března 1999 začal bytostně nesnášet slovo "humanitární"... To si totiž krvelační pokrytci přidávali k pojmenování svých zvrhlých bombardování bývalé Jugoslávie jako berličku pro smrtelný hřích jejich falešné mírumilovnosti... Když prý pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí...

Špion Skripal se stal nástrojem souboje velmocí, avšak pravda uniká.

Špion Skripal se stal nástrojem souboje velmocí, avšak pravda uniká.

 Vážení přátelé, čtenáři a příznivci. Ačkoliv proti mé osobě tvrdě zasahuje cenzura, tak si dovolím takový malý komentář k události která cloumá zahraniční politikou a prací špionážních služeb. Jako bývalý armádní důstojník něco málo o této problematice vím a musím konstatovat, že zprávy médií, či vyjádření našich politiků mě přivádějí k smíchu. Proč se tomu musím smát???

Poslední domácí zprávy