• Středa, 20. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Nikola

10.000 zachráněných.a10.000 zachráněných....
Počet návštěv: 2825

10.000 zachráněných....

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Jen těžko si představuji plavbu loděk, jenž do Itálie během  třech dní přepravily, více než deset tisíc migrantů. Jsou vyloveni už na moři a přeloženi na méně vratká plavidla neziskovek. Itálie už nezvládá!

Podle šéfa neziskové agentury Frontex  Leggeriho je znepokojivé, že libyjští pašeráci lidí nasazují do člunů velké množství lidí najednou. Na této úrovni to prý ještě  Frontex dosud nezaregistroval a pašeráci stále více ohrožují životy migrantů. Dávají jim k dispozici stále méně pitné vody a pohonných hmot. Navíc odmontují z člunů motory, když se člun přiblíží k mezinárodním vodám. Ve zprávě agentury Frontex však chybí, jestli ti zachránění jsou vráceni, či usalašeni v EU.

Humanitární Frontex jako vzor.

(Ředitel agentury Frontex: Fabrice Leggeri Rok zřízení: 2004 Počet zaměstnanců: 315 Rozpočet: 250 milionů EUR Sídlo: Varšava) Podle slov samotných europoslanců dělá pravý opak. Kdy už konečně agentura začne dělat to k čemu byla Evropským parlamentem zřízena? Měla za úkol pomáhat členským státům v ochraně hranic a koordinovat vnější stranu hranice EU. Místo toho vysílá lodě ke břehům Libye, tam nabírá migranty z chatrných člunů na solidní lodě a vozí je do Itálie.

Europoslanec Petr Mach:„Když jsem viděl, že tato agentura dělá pravý opak, tak jsem jako europoslanec využil svého práva na interpelaci. Ptal jsem se, jak je možné, že úřad zřízený s nějakým záměrem a cílem dělá pravý opak. Jestli se nejedná o zneužití úřední pravomoci a peněz daňových poplatníků, a čekal jsem na odpověď. Podle podmínek mi musí komise odpovědět do šesti týdnů. Já jsem na odpověď čekal půl roku, a když konečně, asi před měsícem a půl přišla, tak mi napsali, že zachraňovat lidi patří k dobrému mravu a že na konci září bylo změněno nařízení Frontexu a že mu tam přibylo dělat záchranné operace. Tak jsem napsal interpelaci, jak mi vysvětlíte, že záchranné operace byly dělány předtím, než byly rozšířeny pravomoci Frontexu. Uběhlo několik měsíců a odpovědi jsem se stále nedočkal,“ posteskl si europoslanec.

Byznys.

Státní zástupce ze sicilského přístavu Catania Carmelo Zuccaro o minulém víkendu řekl italskému deníku La Stampa, že má důkazy o tom, že někteří záchranáři působící ve Středozemí jsou s libyjskými pašeráky v přímém kontaktu. Zuccaro od února vede útvar prošetřující podezření, že převaděči si nevládní organizace platí. Admirál Enrico Credendino, velitel operace EU zaměřené proti převaděčům před měsícem prohlásil, že nevládní organizace jsou pro migranty „zvacím” faktorem. Jejich lodě prý dnes čekají na uprchlíky plavící se na chatrných člunech jen těsně za hranicemi libyjských vod. Státní zástupce Zuccaro také hovořil o reflektorech, které navádějí uprchlická plavidla k záchranářským lodím nebo o náhlém vypínání radarů, které umožňují lokalizaci lodě.

Podnikatelé s pašováním lidí snad mají lepší výnosy než z drog, přitom byrokrati v Bruselu jsou stále slepí a hluší. Italové už nedokážou novým uprchlickým vlnám čelit a je potvrzené, že probíhají telefonní rozhovory mezi Libyjí a převaděči z některých nevládních organizací. Ti z běženců, kterým došly peníze, se už nikdo nezastane. Přestože si zaplatili „bezpečný“ přechod hranic. Pašeráci je opustí třeba i v poušti. Loni v červnu úřady objevily poblíž hranice s Alžírskem, těla 34 migrantů, včetně 20 dětí. Na konci května přišlo na Sahaře o život přes 40 migrantů, když se porouchal nákladní vůz, který je převážel. Mezi mrtvými bylo i pět dětí včetně tří novorozenců. Do nejbližší vesnice se dostalo šest lidí, zbytek zemřel žízní.

Díky plotům především v Maďarsku, převaděčský byznys alespoň přes Řecko ustal. Ale ještě na začátku minulého roku bylo na řeckém ostrově Lesbos přes 80 neziskových organizací, které tvrdily, že se starají o uprchlíky. Pouze 30 z nich však na ostrově působilo oficiálně. Podle svědků jejich falešní lékaři jen naoko běžence kontrolovali, vyfotografovali se s nimi a pak vybírali peníze.  Některé organizace jako Save the children, Proactiva open arms a SOS Mediterranée obvinění ze spolupráce s převaděči však odmítají, jejich jediným cílem je prý záchrana lidských životů.

Jací chceme být?

Máme být součástí EU jen díky geofyzické blízkosti a neomalenosti velkých evropských států?  Nebo my občané krásné české země se od nové diktatury chceme distancovat? Žádnou blízkovýchodní zemi jsme nenapadli, v Africe ani jinde jsme v koloniálním zájmu nekradli, ani se u nás žádní občané z „našich“ koloniálních zemí neusadili. Proto je naše svědomí čisté a na imigrační záplavu máme právo pohlížet jinak.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.06.2017 20:33

Je mi úplně jedno,kolik jich zemře a kolik z toho je dětí.Nevím,proč se nám to pořád nadnáší.Když se nechají někým zlákat k"pochodu" přes Saharu, je to čistě jejich rozhodnutí a musí si za ně nést odpovědnost.Nemám ten nejmenší důvod je litovat.Argument o stárnutí Evropy neuznávám. Staré chtějí sedřít,aby brzo umřeli a mladé nechají flákat se od ničeho k ničemu a brát sociální dávky.Nažeňte mladé z ÚP do pracovního procesu a nebudete mít starost se stárnutím obyvatelstva,které chtějí nahradit dalšími pobírači sociálních dávek.Za sebe mohu říci jedinou věc.Kdyby migranta měla zachránit lžička vody,tak ode mne se jí nemůže dočkat.Já je tu nepotřebuji a pokud komediantka Kolářová vyzývá k pomoci migrantům ve formě přijetí,ať si je vezme domů.Může jim pomáhat až do roztrhání těla.Nepotřebuji tady žádné migranty a to ani ty z Ukrajiny.Vím, proč je tu nechci.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Jan Tříska (✝80), který by 4. listopadu oslavil 83. narozeniny, patřil k nejlepším hercům generace 60. let. Hrál Romea i roli v seriálu Třicet případů majora Zemana, mj. v díle „Strach“ o bratrech Mašínových

Tříska se chtěl původně stát tanečníkem. To mu naštěstí rozmluvil legendární herecký bard Karel Höger (†67), který ho náhodou slyšel recitovat. V letech 1955 – 1959 proto vystudoval herectví na pražské DAMU, a poté se stal historicky nejmladším členem činohry Národního divadla, podobně jako kdysi Ladislav Pešek (†79).

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

V USA mají děsivý rekord; letos bylo ve Spojených státech spácháno 369 masových střeleb (incidentů, při kterých zemřou čtyři nebo více lidí, navíc u 160 lidí odsouzených od roku 1973 k trestu smrti se později prokázal justiční omyl

Faktem je, že loni se 251 hromadných masakrů v USA událo za 216 dnů. Násilí je vyvoláváno každý den svou nenávistnou agendou a rasismem. Umírá více lidí, protože se naopak nebojuje proti bělošským super nacistickým teroristům. To jsou ti, kdo nenávidí Ameriku...

Poslední domácí zprávy

Ukradená spravedlnost

Ukradená spravedlnost

Při oslavách 30. výročí Sametu jakoby nebylo vhodné zmínit negativa dosavadního vývoje. Například téměř milion lidí postižených exekucemi....

 DYCKY MOST?

DYCKY MOST?

Ještě nedávno se lidé bavili u laskavého seriálu České televize s propagandistickými prvky… 
Realita je ale mnohem méně idylická. V...