• Pátek, 30. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Tadeáš

Politika na vodě.
Počet návštěv: 3556

Politika na vodě.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

V dřívějším Československu, v době začínající komunistické éry v roce 1948, si většina lidí po válce myslela, že nemůže být nic lepšího. Docela brzo se ukázal pravý opak. Málo kdo se sklonil, ale musel žít. A existoval tak, že něco jiného říkal doma dětem, a něco jiného říkal pro úřady.

Nové stádium rozkladu.

A já si kladu otázku co je dnes Evropská Unie, a jestli se to naše tehdejší pokrytectví promítá i do dneška? Odpovídám ano! Najdeme ho všude v EU a celém Schengenském prostoru. Itálie je snad zasažena nejvíc. Příklad státu, jehož suverenita, sebevědomí a obranyschopnost byly totálně rozvráceny. Stát se šedesáti miliony obyvatel, který je vybaven 2 letadlovými loďmi, 4 torpédoborci, 15 protiponorkovými fregatami, 4 korvetami, 7 ponorkami a desítkami dalších menších vojenských plavidel, dále zhruba 200 vojenskými letadly a asi 50 vrtulníky, není schopen se vypořádat s gumovými čluny pašeráků a loděmi různých neziskovek, které s pašeráky při importu černochů do Evropy, spolupracují a berou velké prachy.

Mně se Evropská Unie jeví, jako dávné, odporné otrokářství a především tragický obraz. Po Řecku, už druhé zhroucení členského státu, jménem Itálie. Jedna malá vojenská operace by stačila, aby veškerý dovoz migrantů za den dva skončil. Neumím si představit, jak Italové můžou ještě cítit cokoli, alespoň vzdáleně se podobající hrdosti na svůj stát. Při pohledu na to nevýslovně ubohé počínání evropských politiků a úředníků, kteří místo obrany Schengenu a jeho obyvatel, připustili škemrající Itálii o pomoc států celé Evropy.

Zdá se, že paní Merkelová nebo sotva ochlupený francouzský prezident Macron jsou retardovaní. Snad jako přiblblík, bych mohl jejich uvažování, však s nekonečným odstupem chápat. Oni se chtějí zapsat do dějin jinak než ti předtím. A vůbec jim nevadí, že národy utopí v kolektivní vině! Jen těžko chápu, že na příklad Němci, Merkelovou takto „žerou“. To je pravé nebezpečí pro Německo, které sebou bere celou Evropu. Situace je teď opravdu vážná. Každopádně jen člověk naprosto zaslepený nevidí tu vlnu rozkladu společnosti, útoků na tisícileté tradice a bezhlavý humanizmus.

Za to, humanistické NATO.

Podle oficiálních informací působí na 179 amerických základnách v Německu asi  40.000 amerických vojáků. Stovky tisíc vojáků fungují na dalších stovkách základen, nejméně v 150 zemích světa. Na příklad v Turecku, Izraeli i Saúdské Arábii. K tomu Američané působí na tajných základnách v Kosovu, Kuvajtu, Kataru atd.  Nato s americkými vojáky musí být opravdu humanistická organizace, když na příklad udržuje mír, třeba mezi Izraelem a Saúdskou Arábií. Nevadí, že se nepovedla invaze do Iráku, ani arabské jaro se nepovedlo a přivádí do Evropy miliony utečenců z afrických zemí.

(Ne)zbytný Schengen.

Každopádně dožívá, i když byl přijat s nadšením. Především nás občanů z východní Evropy, kteří jsme byli od zbytku světa odděleni plotem. Kdo z nás v euforii pomyslel na úskalí volného pohybu! Ale především západní sociální inženýři, mohli a měli počítat s rizikem, že oblast volného pohybu lidí bude i příležitost pro zločince.Tím víc, že se tak – nějak zapomnělo ochránit vnější hranice. Do Německa během dvou let přišlo 1,5 milionů tzv. utečenců a přichází dál. Oni nemají německé vízum a nepřijíždějí jako turisti. Nepřiletěli letadlem a neprošli pasovou kontrolou. Německo je pozvalo, i když přicházeli ilegálně. Muther Merkel jim dala „dočasné“ povolení k pobytu a rozmístila, ani ne do táborů, ale do ubytoven hotelového typu.

Běženci mohou chodit na vycházky a v podstatě se po Německu volně pohybovat. Nemají však právo cestovat dál, ale Schengen je Schengen. Hranice okolo Německa nikdo nehlídá, takže prakticky můžou, kam se jim zlíbí. Hlavně ne tam odkud přišli, protože by se museli postarat o své živobytí a samozřejmě pracovat při obnově svých opuštěných domovů.  Jenom bych dodal, že každý člověk by měl chránit svoje území. My  jsme Evropu uprchlíkům neotevřeli – to paní Merkelová. A je to paní Merkelová a Německo, kdo musí nést následky! My teď nemáme možnost Německo nebo Francii zachránit, ale naší povinností je uchovat svoji identitu a relativně bezpečnou vlast.

Politický výlov pokračuje.

V současnosti nejvíce loví Italové. Většina z 93 tisíc vylovených migrantů na březích Itálie, začala svou plavbu v Libyi. Letos už ve Středozemním moři utonulo okolo 2400 lidí, přesto od začátku roku do konce května připlulo dalších 55 tisíc běženců. Italská vláda utečence už nezvládá, proto usiluje o dohodu s nevládními organizacemi o přítomnosti policistů na jejích lodích. Většina neziskovek, které loví kousek od libyjských břehů, však úmluvu nepodepsala. Údajně proto, aby se migranti necítili kriminalizováni.

Lidskoprávní organizace Human Rights Watch všechny italské kroky pro zastavení běženců kritizuje. Její ředitelka pro Evropu Judith Sunderlandová uvedla, že není žádoucí, aby migranti v Libyi zůstávali: „Nasazení italského námořnictva může vést ke svévolnému věznění lidí v nelidských podmínkách. Libyjské síly jsou známy tím, že vystavují vězněné lidi nebezpečí mučení, sexuálního násilí a nucené práce.“

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.08.2017 20:50

Lidé si většinou,a Češi obzvlášť,neváží toho,co mají.A tak chtějí pořád víc, až to přeženou a neví jak dál.V průběhu dějin se takové situace řešili tím, že se vyvolala nějaká válka,která lidi vrátila zpět a pokračovali od začátku. Jen ten začátek byl pro někoho těžký a jiný na tom vydělal.Evropské státy se rozhodly pro spolupráci a tak vzniklo EHS.Fungovalo to docela dobře, až někoho napadlo udělat z Evropy jeden stát.Přitom dotyční nedomysleli jednu věc.Evropa má státy většinou podle národnostního rozdělení.Proto nelze vytvořit jeden stát v Evropě,protože jsou velké rozdíly kulturní a též ekonomické.A to mezi evropskými státy.Vstup do tzv.EU byl ohromnou chybou,ke které se nechal národ vehnat politiky.Podmínky,jaké vyjednal jistý Pavel Telička jsou nejhorší,které kdy vstupující stát měl.To samé bylo se vstupem do NATO.Najednou se našimi spojenci stali ti,kteří nás zradili a předhodily ČSR Hitlerovi.Zároveň se stala AČR zčásti expedečním sborem pro potřeby válek,vyvolaných USA.V tzv.Varšavské smlouvě jsme byli déle, než v NATO,ale nepamatuji,že by SSSR do svých válek potřeboval armádu cizího státu.To bylo podle politiků špatně a tak nás nacpali do útočného, pardon,obranného spolku NATO a pomáhali jim v agresi proti evropskému státu bez vyhlášení války.Tak nás vládci chtějí zlikvidovat migrací,řízenou a financovanou z Brusele a Sorosem.Za peníze daňových poplatníků nás ohrožují migrací ideologie,která je horší než fašismus,nacismus a nebo komunismus.Nehledě k tomu,že se přehlíží pochody SS v pobaltských státech,přestože je propagace těchto ideologií zakázána na území celé EU,která tutéž ideologii podporuje na Ukrajině.V takovém spolku nemáme co pohledávat a je třeba odejít dřív,než se to stane z velkou neshodou mezi členskými státy.Okamžitě a bezpodmínečně.


 
Živoření politické diskuze u nás

Živoření politické diskuze u nás

Máme za sebou připomenutí našeho 28. října 1918, bohatě doprovázené fotografiemi či kresbami tváře T.G.Masaryka a jeho soch, jako kdybychom byli pevně rozhodnuti žít podle jeho odkazu, charakterizovaného především jeho známým výrokem o tom, že demokracie je diskuze.
"Vy jeden každý musíte vždy snést mínění druhého. V demokracii je svoboda, volnost. Demokracie, bylo řečeno, znamená diskusi, tj. nesmí se nikomu překážet, kdo má jiné a opačné mínění. Musíte přes rozdíly politické žít kamarádsky. Naučit se respektovat cizí mínění, vyslechnout důvody. Vy se můžete mezi sebou pohádat, ale vždy jako kamarádi, kterým jde o věc“, řekl Masaryk v roce 1919 skupině vojáků tehdy vzniklého Československa.

 

Poslední domácí zprávy

Covid  a věznice

Covid a věznice

Média na nás chrlí záplavu deprimujících čísel o řádění coronaviru, část z nich  se spornou vypovídací hodnotou. Zastrašují a...