• Pondělí, 11. prosinec 2017
 • Svátek má Rukojmí Dana

Dvojí metr západu na Krymu a severním Kypru
Počet návštěv: 621

Dvojí metr západu na Krymu a severním Kypru

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Jak známo, tzv. „obhájci demokracie“ s americkými „jestřáby“ zavedli sankce proti Rusku kvůli jeho anexi krymského poloostrova.  

Turecko pro změnu od roku 1974 okupuje severní část ostrova Kypr, pravda, toto území formálně nebylo anektováno, ovšem Severokyperskou tureckou republiku mimo Turecka žádný stát neuznal a „chrání“ ji vojáci nikoli severokyperští, ale vojáci z Turecka. A ne jen, že o nějakých sankcích proti Turecku za temto akt není ani řeči, ale dokonce se až donedávna silně koketovalo s myšlenkou přijetí Turecka do Evropské unie! Nic nemůže jasněji demonstrovat pokrytectví a dvojí metr „západních elit“.
A přitom obojí, jak anexe Krymu, tak okupace Kypru, byly zdůvodňovány ochranou Rusů, resp. Turků na daném území. Anexi Krymu předcházel majdan a politický převrat na Ukrajině, zabrání části Kypru zase předcházela snaha řecké vojenské diktatury celý Kypr připojit k Řecku, čímž se cítila ohrožena tamější turecká menšina.
Můžeme mít různé názory na to, zda řešení otázek národnostních menšin tímto způsobem jsou oprávněná či nejsou, ale co mi hluboce vadí na tzv. „západu“, že nepřistupuje ke státům, které se tímto způsobem zachovají, podle jednotného metru, ale naprosto účelově a pokrytecky. Stále se plácá o „nebezpečné ruské propagandě“, ovšem podle mého daleko více podrývá důvěru veřejnosti k západnímu establishmentu nikoli zahraniční propaganda, ale stupidní a pokrytecké chování těch, kteří západním vlivným a mocným zemím vládnou.
Podobné je to s přístupem EU k Polsku a k Saudské Arábii. Poláky chce západní Evropa trestat, neb chce očistit soudy od různých neomarxistů a jiných podobných, kteří nesoudí nestranně a výlučně podle práva, ale politicky zaujatě dle svých ideologických postojů, ostatně takových máme dosti i v České republice..., ovšem do Saudské Arábie, kde se, jak známo, kamenuje, sekají ruce a jde o zemi s velmi vysokým počtem poprav..., tak do takové země se „vesele a bez problémů“ vyvážejí západní zbraně.
Takže, vážení „bojovníci za demokracii“, jestli chcete někoho školit o lidských právech, evropských hodnotách, spravedlnosti, toleranci a nevím o čem ještě..., tak si zameťte před vlastním prahem a místo do obyčejných lidí se navážejte do západních vlád a politických (ne)ziskovek, které úspěšně pracují na posilování nedůvěry lidí v „západní demokracii“, lidská práva či Evropskou unii o několik řádů víc, než všechny „nepřátelské propagandy“ dohromady.
Takže hurá do křižáckého protiruského tažení, ale North stream 2 si rozvracet nedáme, kšeft je kšeft, sankce, nesankce. Ostatně o Rusko či Ukrajinu ani tak nejde, západní „elity“ si naivně myslely, že když „vyrobí“ společného nepřítele, proti němuž se musí semknout všichni „uvědomělí euročlověci“, tak že většina obyvatel Evropy jim na to skočí a opět se posílí jejich víra ve zdiskreditovanou bruselskou byrokracii, podobně tomu bylo a bohužel stále je i v USA, ovšem vládcové západu se těžce přepočítali a jejich arogance a dělání z lidí hlupáky se jim začíná, sice pomalu, ale jistě, vracet jako bumerang.
Ne nadarmo se říká, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

09.08.2017 21:13

USA vždy praktikovaly dvojí metr.Jeden pro sebe a své kolonie-pardon-své spojence a jiný pro ostatní,kteří nechtějí poslouchat.Na rozdíl od svého spoludiskutéra pana Přibyla si nemyslím,že ukončení nadvlády USA je blízké.Pojedoupodle systému"když ne my,tak nikdo".Co z toho vyplývá není potřeba dál rozvádět.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

09.08.2017 17:02

Vážený pane Mikulášku. Držte se pevně kormidla. My všichni musíme udělat vše pro to, abychom neztroskotali na rozbouřeném moři. Americkým šílencům už se troubí halali. Jsou nemocní. Rusko i Čína už ani nepředstírají zájem tohoto pacienta léčit. Jeho psychická choroba ho stravuje a zbavuje celosvětové moci. Je pouze otázkou času, kdy se smyslu zbavení američtí psychopati sesypou natolik, že vyklidí prostor pro mnohem zdravější světová společenství, která vytlačí blázny made in USA na okraj světového dění. Lháři a agresoři nedopadli nikdy jinak, než svou vlastní potupou. Rusko i Čína svým klidem utírají americkým bláznům pěnu u huby. Srovnejme krok se světovými velmocemi. Ty jistě analyzovaly americké, postižené psychopaty lépe, než to dovedeme my. Mají na to tisíce odborných pracovníků, včetně špičkové špionáže. Jistě pohrdají ubohostí amerických psychopatů a šílenců všeho druhu, strašících v americké politice. JIstě si ty šílené blbečky vychutnávají a vědí, jak na ně. ...Mějte se hezky.


 
                   P.C.Roberts: Spojte se se mnou a změňme svět!

P.C.Roberts: Spojte se se mnou a změňme svět!

Vědci Harvardu se shodli, že Margaret Mead má pravdu. I jen pár lidí dokáže změnit svět.

Podle poslední (a falešné) zprávy vlády a presstitutek je dnes počet amerických nezaměstnaných nejnižší za posledních 17 let, zatímco ke zvýšení mezd a platů nedošlo.

Jak si vysvětlit plnou či dokonce až přeplněnou zaměstnanost, jež se obejde bez tlaku na vyšší příjmy?

Poslední domácí zprávy