• Pátek, 30. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Tadeáš

Evropský kosmetický salon.
Počet návštěv: 3936

Evropský kosmetický salon.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Nový francouzský prezident Emmanuel Macron překvapuje své voliče. Jeho popularita doma strmě padá a myslím, že brzy opadne i nadšení „Evropanů“. Čtyřicátník Macron je asi čtvrt roku hlavou upadajícího státu a daňovými poplatníky si nechá platit kosmetický salón.

Velkopanské zvyky.

Francouzi snad už pochopili, jakého tyjátristu si zvolili za prezidenta. Jeho řeči jsou jistě, nejen pro mě, docela úsměvné. Na příklad, jak se nedávno snažil „udělat“ na Polsku. Polská premiérka říká, že francouzský prezident má stejnou váhu, jako štěkání sousedova psa na dvorku. „Snad jsou jeho arogantní komentáře výsledkem nedostatku politické zkušenosti a praxe, čehož jsem si vědoma a rozumím tomu,“ říká Beáta Szydlová.

Konečně se někdo zachoval jako premiér suverénní země a snad i my budeme mít po volbách premiéra, který se nehrbí před blahorodím Německa a Francie. Teď tvárný Sobotka asi u Macrona hledá záchranné lano, protože dělat pejska Merkelové už není jistota. Ani na konci svojí kariéry „náš premiér“ nepochopil, že německé, či francouzské blahorodí nemají žádné právo k arogantnímu, či povýšeneckému jednání s ostatními evropskými státy.

Co vlastně chceme?

Konečně snad Sobotkové, Prouzové a ta většina zaháčkovaných „evroposranců“ pochopí, že kazatele evropského dobra nemůže dělat Merkelová ani Francouzské zjevení Macron. Myslím, že Macron by se měl více věnovat pozvolnému rozkladu svojí země. Chceme snad no-go zóny a hořící auta v ulicích? Chceme sexuální útoky na naše ženy, chceme každodenní problémy z nepřispůsobyvými lidmi a nekontrolovatelnou povodeň dalších, jim podobných příchozích? Snad chceme i teroristické útoky a postupnou islamizaci? Chceme multikulturalizmus a potlačení našich hodnotových měřítek, jak se již děje ve Francii?

Neustále přibývají další otázky a myslím, že občanům této naší krásné země, dochází trpělivost, mnohým i síly, vzdorovat jedovaté atmosféře našeho života. Asi hádky a navenek bohorovná blbost našich politiků, umožňuje drzost a aroganci, tzv. starých členských zemí EU s námi jednat s despektem. Bohužel, tento stav byl založen hned po „sametu“ v počátku devadesátých let různými přístupovými smlouvami k Evropskému společenství. Navíc se uplatňovalo ekonomické diletantství, a nebo, úmysl tehdejších vládních veksláků.

Chceme iluze?

Kdo dnes ví, co jsou národní zájmy? Takřka nikdo neví! Protože naše životy ovlivňují mainstreamová media a zbožštělá blbost politické korektnosti. Těžko pochopit debaty politiků, natož zahraničněpolitické diskuze našich samoděržaví. V Evropě a vůbec, je realita zaměňována za iluze na úrovni myšlení burzovních hráčů. Proklamovaný impozantní systém společných evropských hodnot, nedokáže pro své lidi zajistit ani bezpečnost ani ekonomickou prosperitu. Kladu si další otázku, jestli v uskupení skořápkářů je možné vyhrát?

Hrát se dá různě, také poctivě. Ale to Muther Merkel, ani samolibý Macron neumí, nebo nemůže. A my bychom měli spolupracovat i jinak, než jenom plnit nesmyslné příkazy byrokratického Bruselu. Měli bychom poctivě sečíst peníze, co EU odvádíme a co zpět v korupčních, dotačních penězích získáváme. Je však potřeba přičíst i hodnotu našich zkrachovalých podniků i odvody zahraničním

vlastníkům „českých“ montoven. Myslím, že nejsem sám, kdo je přesvědčen, jak na našem členství v EU proděláváme.

O co se hraje?

V transformaci nadnárodního spolku EU už věří jen málokdo. Podobná slova jako od polské premiérky, bychom od našich čelních politiků rádi slyšeli také. Jenomže dlouhodobě u nás vládne připosranost a v současnosti parodie na premiéra. I dříve se nesmělo mluvit, natož pojmenovat problémy naší „drahé“ , Evropské unie.

Nesmělá diskuze už v naší společnosti začala a doufám, že příští vláda neodmítne odpovědnost za současný stav. Snad nebude jen dalším kosmetickým salonem a bude vytvořen prostor k referendu o setrvání v Evropské unii. Protože rozhodnutí o zachování státu, musí rozhodnout celý národ.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.09.2017 20:09

Macrona si zvolili občané Francie za svého prezidenta.Proto ho nemohu odsuzovat já či jiný z cizích lidí.To je věcí samotných Francouzů.Udělají snad něco,co zabrání Macronovi vyhazování státních peněz pro vlastní potřebu?Asi těžko.Teď mohou jen čekat na konec jeho volebního období. Maximálně mu mohou ještě nadávatale to je asi všechno.Že si členové 4té říše nechají diktovat od krachující Francie je chyba jejich,Ne těch Francouzů.Proto schvaluji,co mu odpověděla na jeho drzé chování,hodné pouličního výtržníka,polská premiérka.Jako každá rychlokvaška zazářil a stejně rychle zhasne.Ale to už není naše věc.


 
Živoření politické diskuze u nás

Živoření politické diskuze u nás

Máme za sebou připomenutí našeho 28. října 1918, bohatě doprovázené fotografiemi či kresbami tváře T.G.Masaryka a jeho soch, jako kdybychom byli pevně rozhodnuti žít podle jeho odkazu, charakterizovaného především jeho známým výrokem o tom, že demokracie je diskuze.
"Vy jeden každý musíte vždy snést mínění druhého. V demokracii je svoboda, volnost. Demokracie, bylo řečeno, znamená diskusi, tj. nesmí se nikomu překážet, kdo má jiné a opačné mínění. Musíte přes rozdíly politické žít kamarádsky. Naučit se respektovat cizí mínění, vyslechnout důvody. Vy se můžete mezi sebou pohádat, ale vždy jako kamarádi, kterým jde o věc“, řekl Masaryk v roce 1919 skupině vojáků tehdy vzniklého Československa.

 

Poslední domácí zprávy

Covid  a věznice

Covid a věznice

Média na nás chrlí záplavu deprimujících čísel o řádění coronaviru, část z nich  se spornou vypovídací hodnotou. Zastrašují a...