• Úterý, 21. květen 2019
 • Svátek má Rukojmí Monika

NEJSEM ZBABĚLEC, ALE BOJÍM SE…
Počet návštěv: 4152

NEJSEM ZBABĚLEC, ALE BOJÍM SE…

Evropa v roce 2015 (ale už i dávno před tímto letopočtem) žije v obavách. A má pro to pořádný důvod: Imigrační tlak statisíců lidí, v jejichž složení se už nikdo nedokáže orientovat. Kolik je mezi nimi skutečných ubožáků, kteří prchají před válečnými hrůzami? Kolik je mezi nimi těch, kdo chtějí žít na úkor Evropanů? Kolik je mezi nimi těch, kdo vyznávají radikální islám, tedy krutost, smrt, znásilňování..?

   Když se dívám na podivnou paní, která není ani hezká, ani charismatická, ani zřejmě neoplývá schopností myslet v intencích evropské kultury, ale přesto je na postě nejvyšším nejmocnějšího evropského státu, pak si kladu otázku: „Je schopna pocitu odpovědnosti?“ Podle zveřejněných informací je na Angelu Merkelovou podáno jejími spoluobčany na 400 trestních oznámení pro velezradu. Jen to by mělo stačit, aby buď podala demisi, či vstoupila do kláštera, nebo se pokusila – třeba - přeplavat Rýn….

   V poslední době žiji v atmosféře strachu, obav o děti všech rodičů, obav o budoucnost nastupujících generací, obav o osud naší země, naší vlasti. A NEPŘEJI SI, ABY SKONČILO EVROPSKÉ PRÁVO, EVROPSKÁ KULTURA A VŠE EVROPSKÉ A CIVILIZOVANÉ S MNOHA TISÍCILETOU TRADICÍ BYLO NAHRAZENO PRÁVEM ŠARÍA!

    Jasně a srozumitelně se k problému migrantů vyjádřil prezident Zeman. Jasně se k problému vyjádřili mnozí další, třeba i vyznamenaný novinář, starý bard, vzdělaný a vědoucí člověk – Jan Petránek, který konečně dostal prostor ve veřejnoprávní televizi (bohužel, moderátorka mu nesahala ani po paty).

   Zmáhají mě pochybnosti, zda naše armáda a policie jsou  vůbec schopny bránit naši svobodu, naše životy. Pokud tomu tak není, hledám odpověď, kdo nás vlastně ubrání před militantním islámem?

   Napověděl mi polský spisovatel Henryk Sienkiewicz, který v knize POUŠTÍ A PRALESEM vložil do úst jednoho otce tuto odpověď jeho synovi, který pozvedl zbraň, aby ubránil malou dívenku před krutostí mahdistů (stoupenců vůdce islámistů Mahdího, který v roce 1885 dobyl po porážce anglického generála Gordona Chartúm, kde nastolil krutovládu), cituji: „Poslyš, Staši! Člověk nesmí zabíjet člověka, ale když někdo ohrožuje tvou vlast, život tvé matky, sestry nebo ženy, která ti byla svěřena, zastřel ho bez ptaní a nečiň si pro to žádné výčitky!“ Konec citace.

  

 

                                                                                                          Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Podřezat Zemana jako svini-to je volební heslo ODS??? Skutečně v pravý čas jste se bývalí soudruzi odkopali.

Vážený pane Langu. Jsem potěšen a ze srdce Vám děkuji, že jste ještě před volbami ukázal občanům pravou tvář ODS. Jsem rád, že se našel někdo, kdo nablblým spoluobčanům poodkryl roušku tajemství demokracie, podle mustru ODS. Inu takto si představujete demokracii??? Přesně bylo tímto potvrzeno, že ODS je stranou, která postupuje dle dikce doktríny Thomase Barnetta z roku 2000.
Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Má paní Šojdrová také jiné starosti než sirotky z Tramtárie?

Volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a všichni kandidáti se činí leč mohou. Ani paní Šojdrová není výjimkou. A protože její volební téma byla a je tolik „citlivá“, týkající se přijetí 50 ti dětských sirotků nejspíš ze Sýrie, kteří se mají nacházet v Řecku, ale ještě nebyli nalezeni, nadále hraje na city a počítá s naivitou lidí, že ji masivně podpoří ani ne tak v hledání sirotků, jako že jí dají hlas ve volbách.

Poslední domácí zprávy

                                Oběsit je ho třeba!

Oběsit je ho třeba!

Koho? No přece poslance Ondráčka. Tak my – myslím vláda a většina našich demokratických politických stran děláme vše možné, abychom...