• Úterý, 26. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Filip

NEJSEM ZBABĚLEC, ALE BOJÍM SE…
Počet návštěv: 4645

NEJSEM ZBABĚLEC, ALE BOJÍM SE…

Evropa v roce 2015 (ale už i dávno před tímto letopočtem) žije v obavách. A má pro to pořádný důvod: Imigrační tlak statisíců lidí, v jejichž složení se už nikdo nedokáže orientovat. Kolik je mezi nimi skutečných ubožáků, kteří prchají před válečnými hrůzami? Kolik je mezi nimi těch, kdo chtějí žít na úkor Evropanů? Kolik je mezi nimi těch, kdo vyznávají radikální islám, tedy krutost, smrt, znásilňování..?

   Když se dívám na podivnou paní, která není ani hezká, ani charismatická, ani zřejmě neoplývá schopností myslet v intencích evropské kultury, ale přesto je na postě nejvyšším nejmocnějšího evropského státu, pak si kladu otázku: „Je schopna pocitu odpovědnosti?“ Podle zveřejněných informací je na Angelu Merkelovou podáno jejími spoluobčany na 400 trestních oznámení pro velezradu. Jen to by mělo stačit, aby buď podala demisi, či vstoupila do kláštera, nebo se pokusila – třeba - přeplavat Rýn….

   V poslední době žiji v atmosféře strachu, obav o děti všech rodičů, obav o budoucnost nastupujících generací, obav o osud naší země, naší vlasti. A NEPŘEJI SI, ABY SKONČILO EVROPSKÉ PRÁVO, EVROPSKÁ KULTURA A VŠE EVROPSKÉ A CIVILIZOVANÉ S MNOHA TISÍCILETOU TRADICÍ BYLO NAHRAZENO PRÁVEM ŠARÍA!

    Jasně a srozumitelně se k problému migrantů vyjádřil prezident Zeman. Jasně se k problému vyjádřili mnozí další, třeba i vyznamenaný novinář, starý bard, vzdělaný a vědoucí člověk – Jan Petránek, který konečně dostal prostor ve veřejnoprávní televizi (bohužel, moderátorka mu nesahala ani po paty).

   Zmáhají mě pochybnosti, zda naše armáda a policie jsou  vůbec schopny bránit naši svobodu, naše životy. Pokud tomu tak není, hledám odpověď, kdo nás vlastně ubrání před militantním islámem?

   Napověděl mi polský spisovatel Henryk Sienkiewicz, který v knize POUŠTÍ A PRALESEM vložil do úst jednoho otce tuto odpověď jeho synovi, který pozvedl zbraň, aby ubránil malou dívenku před krutostí mahdistů (stoupenců vůdce islámistů Mahdího, který v roce 1885 dobyl po porážce anglického generála Gordona Chartúm, kde nastolil krutovládu), cituji: „Poslyš, Staši! Člověk nesmí zabíjet člověka, ale když někdo ohrožuje tvou vlast, život tvé matky, sestry nebo ženy, která ti byla svěřena, zastřel ho bez ptaní a nečiň si pro to žádné výčitky!“ Konec citace.

  

 

                                                                                                          Štěpán Neuwirth

- Štěpán Neuwirth -
Publikuje od roku 1966; emeritní tiskový mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava, později tiskový mluvčí Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity (Dnes lékařské fakulty). Novinář, publicista, spisovatel. 18 vydaných knih; cena E.E.Kische za Tep nemocnice (literatura faktu).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Proč  když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Proč když Hašek (lední hokej), může, já (lehká atletika) nemůžu?

Ještě před měsícem nebo snad ještě před týdnem, by mě to ani nenapadlo, ale když jsem se z médií dověděl, že Dominik Hašek z titulu své úspěšné hokejové kariéry zvažuje možnost kandidovat na úřad v zemi vůbec nejvyšší (čili prezidentský), a to tedy proto, že útočníkům soupeře, kteří se ocitli v blízkosti jeho branky šlo v důsledku jeho humpoláckého agresivního brankářského stylu prakticky o život, bácla mě ta myšlenka přímo mezi oči.

Poslední domácí zprávy

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...