• Čtvrtek, 23. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Vladimír

Hanebná  kauza
Počet návštěv: 1197

Hanebná kauza

- Yekta Uzunoglu - Článek od - Yekta Uzunoglu -

V neděli, to jest 25.02.2018, jako z čistého nebe zasáhla desítky milionů (ne-li stovky) zpráva o zadržení Sáliha Muslima, to jest spoluzakladatele a do loňského roku spolupředsedy kurdské politické strany v Sýrii, která se jako jediná efektivní síla postavila proti IS-zrůdám a tím se dostala do podvědomí stovek milionů lidí na naší planetě!

Na jejich statečné, krásné, odvážné bojovnice, které se postavily proti hrdlořezům  téměř s holýma rukama, jen tak svět nezapomene!

A právě jejich politického představitele zadržela policie země Masaryka, Smetany, Dvořáka, Kafky, Čapka, Nezvala, Kundery v srdci matky měst, které se pro změnu zapsalo do paměti lidstva se svou až neúnosnou krásou, vznešeností a kulturou.

V zemi Jana Palacha, ve městě, kde se obětoval svojí bytostí pro svobodu svého národa a právě v té zemi a v tom městě  byl zatčen jiný, stejně statečný bojovník, také bojovník  za svobodu svého národa ....

Rána, kterou dostala tato jinak tak nádherná země zadržením Sáliha Muslima se jen tak zahojit nemůže .

Zadržení Sáliha Muslima miliony a miliony lidí na naší planetě dovedlo k myšlení a přemýšlení, zda jejich dosavadní dojmy z Česka jsou pravé a co se to tam vlastně děje...

Aniž by tušili, že té nádherné zemi, kterou obdivují po pádu totality, nebyla dopřána ani demokracie, ale ani právo.

Právo, které je základem lidského soužití.

Celá ta léta v západní Evropě občanům  jejich média a jejich vlády vsugerovali, že ty země východní Evropy se díky nim zbavili totality a nyní konečně po tolika útrapách žijí v demokracii a právu.... Ale  o tom, že je tam zaveden socio - ekonomický systém jen na základech osobních prospěchů jednotlivců a že tomu kdysi tak produktivnímu národu je odcizena jejich vlastní identita, to se nesmí dovědět...

Nevědí, že tomuto národu nedali možnost, ale ani prostředky v jejich vývoji směrem ke skutečné demokracii a právnímu státu, ale učinili vše, aby bylo nejdřív vyrabováno veškeré materiální dědictví a následně i duševní, že se v té krásné zemi začala jeji „elita“ chovat jako v džungli.

To, oč se snažil prof. Jiří Hájek, Hanzelka a Zikmund, Dr. Qasemlu a již desítky let já tím, že jsem jako student lékařské fakulty například přeložil do kurdštiny dílo Karla Čapka a tím, že jsem přeložil do českého jazyka s pomocí Jaroslava Kořána kurdská přísloví, básně, pohádky, povídky a snažil jsem se vybudovat přátelství mezi Čechy a Kurdy, to vše je jako úderem blesku zadržením pana Sáliha Muslima pryč.... A to jen proto, že si nějaký činitel dle všeho chtěl nahrabat ještě nějaké "prachy" navíc?

Tak jako vždy, ani po tomuto poškození duševního dědictví českého národa , se nic dít dál nebude. Ve Sněmovně nebude ani interpelace, ani vyšetřovací komise či nějaká účinná aktivita státních útvarů, které jsou jakoby na oko určeny k dodržování zákona, jako je GIBS či státní zastupitelství...

Budou mezi sebou říkat " no a co no? Chtěli prodat  Kurda a  prostě to nevyšlo a „půjde se dál“ a ta jizva v paměti milionů a milionů, ta rána do duševního dědictví, copak někoho z odpovědných činitelů  bude vůbec někdy  zajímat!?

Tak se rozkládají civilizace, o kterých jsme četli v "chytrých knihách", a stalo se  nám osudem, abychom ten rozklad zažili za živa my!

- Yekta Uzunoglu -
MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války). Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.03.2018 21:01

PČR má velice dobré jméno.Někoho zatkne na cizí povel a jede se dál.Jindy jim uteče podvodník a darebák přímo z jejich prohlídky a opět se jede dál.Prachatý Ritig přejede ženu,jíž způsobil škodu na vozidle a je propuštěn přesto,že dotyčná musele vyhledat lékařské ošetření.A jede se dál.Myslím,že už dál není třeba pokračovat ani v konstatování "chyb" PČR a ani v jejich počínání.Což ovšem nikdo nedokáže zaručit.


 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

02.03.2018 08:35

O Turecku a Erdoganovi jeste budeme slyšet. Bohužel. O Erdoganovi budeme ještě slyšet. Dřív nebo později zaútočí na řecké ostrovy a pak začne teprve sranda. http://www.epshark.cz/clanek/448/turecko-hrozi-invazi-do-recka


 
„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem ten ztřeštěný plán, už když jsem vyrazil na Pražské jaro na koncert skvělé české harfenistky Kateřiny Englichové, s níž je ženatý Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Tušil jsem jeho přítomnost, pak jsem navíc seděl náhodně hned za ním a o přestávce jsem ho drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

ZAPOMENUTÁ STUDÁNKA

ZAPOMENUTÁ STUDÁNKA

Vracel se domů z první letošní čekané na divoké holuby. Vstával brzy, bylo kolem čtvrté hodiny, ale vzduch byl stále teplý; žádné ranní čerstvo, žádný svěží závan, jen teplé ovívání opocených tváří. Cítil, jak se mu pot řine podpaždím a stéká bohatým pramínkem k opasku. Těšil se na osvěžení v oderském meandru, přidal do kroku, protože ještě musel projít loukami, kde bylo téměř nedýchatelně.

Poslední domácí zprávy