• Čtvrtek, 22. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Sabina

Rukojmí – 2
Počet návštěv: 2657

Rukojmí – 2: Pragmatická demokracie a Kurdové jako rukojmí

- Yekta Uzunoglu - Článek od - Yekta Uzunoglu -

V Evropě, která je vnímána a prezentována jako Alma Mater demokracie, kdykoliv, když je nějaký Kurd obviněn, zadržen a zatčen nebo nějaká kurdská organizace či sdružení jsou zakázány, tak se stalo pravidlem, že za zavřenými dveřmi se obchoduje na úkor útrap, mučení, trýznění Kurdů.

Dne 18.09.2005 se měly konat v SRN federální volby. Schröder, jako kandidát do funkce kancléře v dalším období, se bál prohry a potřeboval hlasy Turků žijících v SRN majících dvojité občanství.

V Německu u města Frankfurt již desítky let vycházejí turecké deníky pro Turky v Evropě a majitelem těchto deníků byl a je kontroverzní Aydin Doğan. Tak se náš pragmatický socan sešel s Aydin Doğanem a následně? Čím podmínil  Aydin Doğan Schrödrovo  podporu se svými stranami novin? Obsah rozhovoru nemáme, ale víme jen to, že následně německá vláda pod Gerhardem Schrödrem zakázala některé kurdské noviny, organizace či sdružení, které byly založené dle německých zákonů. Ale ani ten turecký obchod, jak z istanbulského bazaru odehrávající se v největší země evropské civilizace, to jest s představitelem Německa, nepomohlo a Schröder ve volbách prohrál a jako (racionálně uvažující člověk) "pragmatik" zamířil směrem do Moskvy, kde je údajně aktivní jako ekonomický poradce Putina (i politicky?) a dle jistých informací působí ve vedení Gazpromu! Německé soudy hned poté zrušily zákaz kurdských novin a sdružení působících na území SRN!

Když stoupl počet německých rukojmí v rukou Erdoganova Turecka, tak se opět obrátili na starého majstra, kouzelníka Schrödra v obchodu se rukojmími. Starý (lišák) kouzelník odletěl říjnu 2017 k sultánovi, aby se před ním sklonil a požádal o jeho obchodní požehnání při propuštění německých zajatců. A Schröder opět nezklamal a dle všeho vykoupil všechna rukojmí mimo německého novináře Denize Yücela a měl jedno poselství na adresu svého státu: smiřte se s Moskvou a Ankarou! Kde zůstala demokracie? Lidská práva? Tisíce dalších kurdských a tureckých rukojmí v žalářích Erdogana? Pragmatik: neotravujte se s těmi kravinami prosím a smiřte se s Erdoganem!!?

 Tak, jak je vidět, Sigmar Gabriel poslouchal poslušně rady svého majstra, oba se přece znali již desítky let a oba pocházeli z Niedersachsen, kde oba byli předsedové zemské vlády  Niedersachsen, když Sigmar Gabriel jako poslušně poslouchající žák Schrödera následně převzal funkci předsedy vlády Niedersachsen. Ale pozor! Tady nemluvíme jen tak o nějaké spolkové zemi, ale o Niersachsen, kde má své sídlo VW! Kde největší akciový balík vlastní právě zemská vláda! Vztah Sigmara Gabriela k VW je dosti rozsáhlé téma, aby šlo zahrnout zde, ale ví se jedno, že když vypukla aféra Peter Hartz z VW, kdy dokonce Peter Hartz pořídil pro VW luxusní vilu, kde nabízeli vzácným nejnáročnějším hostům ty nejvýkonnější prostitutky splňující vše, co vidí a cítí nejen v jejich očích .....  Soudem zjištěný účet prostitutek je dosti vysoký na běžné prostitutky a zda k těm vzácným hostům patřili i Arabové z Kataru, kteří v současné době jsou třetím největšími vlastníky VW nevíme, radši nebudeme ani o tom  přemyslet ....  Nelze mu odepřít, že  měl neuvěřitelnou školu života obsazenou nadmíru schopnými  učiteli nejen v osobě Schrödra, ale i v  své bývalé manželky Turkyně ...

 V době, kdy každá druhá věta ministra zahraničí Turecka a jeho sultána byla co na adresu německých nejvyšších ústavních činitelů nejurážlivější a  nejponižující, pohostil ve svém domě, ve svém městě Goslar (5.01.2018), kde servíroval Mevlüt Çavuşoglu vlastnoručně čaj.... to pár týdnů předtím jeho manželka se ze zoufalství a ze strachu obracela na media, že je ohrožena a že je jí vyhrožováno Turky, to je přece v reálném, pragmatickém a civilizovaném světě politiky je nepodstatný detail určený k rychlému zapomenutí... Ale asi tato žena na štěstí měla důstojnost, že nesloužila Mevlüt Çavuşoglu jako hostitelka a ten úkol v domácnosti nechala na pána domu, kdo na to měl žaludek ...  O tom všem víme jen díky tomu, že někdo z toho rodinného domu v tom malém městě vyfotil oba pány, kdy Sigmar Gabriel po orientálním způsobu obsluhuje Mevlüt Cavusoglu čajem a pustil to do světa, že by to byla jeho vlastní manželka? Nevíme, ale ptám, se kdo jiný by měl takovou odvahu a chuť se pomstít a kdo se mohl v soukromém domě tak volné pohybovat?

Paní Ursula von der Leyen, konzervativní politička opět z Nidersachsen, jejíž otec byl též kdysi předseda vlády této spolkové země z CDU a ministryně obrany, po své poslední návštěvě v iráckém Kurdistánu chtěla, aby spolková vláda pokračovala ve své podpoře Kurdů. Ale socani po těchto přátelských návštěvách a ve stínu veřejných nadávek ze strany Erdoganovců zuřili a prosadili "úpravu" či zkrácení podpory! Nebrali ohled ani na to, že pocházejí ze stejného kraje jako paní Ursula von der Leyen , že se znají po generace a že její otec Erst Albrecht byl též předseda vlády této země! Soucit s Kurdy bojujícími s téměř holýma rukama proti IS - zrůdám radši v tom soukolí  ignorujme, ale alespoň co úcta k dámě, úcta ke krajance, úcta k jejímu otci obětujícímu se pro tento kraj a zemi, kde vyrůstal Sigmar Gabriel?! Na rozdíl od otce konzervativní  paní Ursula von der Leyen, otec Sigmara Gabriela zůstal do smrti věrným k Hitlerovi! Že by genetika převýšila a ovlivnila strukturu osobnosti víc jak sociálně - pedagogický vliv na vývoj jedince? Nevím, nejsem genetik!

 5.2.2018 Erdogan měl navštívit jeho eminenci papeže Františka ve Vatikánu a tak se ubytoval v hotelu a kdo tam za ním až do Říma jako ke sultánovi ve večerních hodinách přiletěl? Sigmar Gabriel a co všechno nabízel v tom obchodu v duchu islamistického tržiště v křesťanském Vatikánu, to nevíme, jen víme, že německého novináře Denize Yücela  drženého jako rukojmí v Turecku, o kterém po jeho zatčení Erdogan prohlásil: " Pokud já tady budu, on neuvidí světlo" patrně odkoupil a tak o jedenáct dní později, to jest 16.02.2018 mohl Sigmar Gabriel německému národu jako velký osvoboditel sdělit, že jako MZ SRN vysvobodilo novináře Deniza Yücela a tak se zapsal do dějin jako obratný osvoboditel rukojmí, tak jako jeho majstr Schröder, když vyměnil vraha kurdského vůdce a německého obchodníka! Oprávněně se táži, na čí úkor byl ten kšeft s Erdoganem uzavřen! Toto se děje v demokratické - právní Evropě, která měla vizí stát se příkladem a vzorem  pro celý svět jako ten nejlidštější, spravedlivější společenský, státní  řád zavázaný k té nejvyšší lidské etice ....

 

- Yekta Uzunoglu -
MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války). Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.03.2018 20:26

Pan Uzunoglu zapomíná,že si Kurdové své spojence a pomahače určují sami.Naposledy to byli v Sýrii,kde se dali do služeb USA.Ty je nechali na holičkách turkům,protože si potřebovali naklonit tureckou vládu.Co si Kurdové vybírají,to mají.Za dobu své existence by už měli vědět,že se nemohou spolehnout na nikoho jiného,než sami na sebe.Co si dělali Němci ve svém vlastním zájmu,na to měli právo.Na rozdíl od občanů ČR si nenechají foukat do své polívčičky.Bližší košile než kabát platí v Německu a u Kurdů pltí sliby víc,než skutečnost.V tom jsou stejní,jako občané České republiky.Takže mám pro Kurdy částečně pochopení,ale částečně je mi to jedno.Svůj osid každý jednotlivec i národ určuje sám.


 
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

Čína válí, Západ drhne…

Čína válí, Západ drhne…

Pandemie koronaviru se svými zdravotními, ekonomickými i politickými důsledky ukazuje sílu a schopnost politicko-ekonomického uspořádání geopolitických bloků i jednotlivých zemí.

Poslední domácí zprávy