• Neděle, 25. srpen 2019
 • Svátek má Rukojmí Radim

Francouzští Socani II. část
Počet návštěv: 1403

Francouzští Socani II. část

- Yekta Uzunoglu - Článek od - Yekta Uzunoglu -

A komunista Bernard Kouchner? Nabídli mu funkci ministra zdravotnictví a on ji přijal! Skončil nakonec jako ministr zahraničních věcí Sarkozyho! Takto Mitterrand „zaintegroval“ jednoho revolucionáře za druhým ve strukturách státu, vedl je ke službám státu, pro který Mitterrand žil!

O osudech každého z nich ve službách státu by se dal napsat dlouhý článek a zbytek života by asi už nestačil zahrnout všechny někdy úspěšné a někdy tragické konce jejich života, toho času v životě tolik nezbývá. Ale bylo po levičáctví, po touhách po revoluci, po revoltě a po komunismu nebo po spravedlivějším světě!

Mitterrand před volbami mimo jiných nesčetných slibů ujistil voliče, že začne se zestátněním všech koncernů a bank. 

Ano začal. Prvním jeho činem bylo zestátnění banky pana Ruy de Rothschilda! Banku jednoho z Rothschildových, který kdysi dávno za své zásluhy o Franci dostal šlechtický titul a nesl šlechtické "de" před svým jménem. 

Z gigantického impéria, po tom, čemu byli vystaveni za Hitlera v celé Evropě, jim zůstala nějaká banka a zrovna na ni sáhl Mitterrand, jakoby chtěl dokončit to, s čím začal a co nedokončil Hitler! 

Při této příležitosti nelze necitovat jedu pasáž ze žalostného dopisu Ruy de Rotschilda: "Když on (Mitterrand) sloužil kolaborační vládě ve Vichy, já jsem se svým majetkem stál při de Gauelleovi v Londýně......a on nyní zestátňuje moji banku...." 

A jak se vůbec podařilo Mitterrandovi „utéct“ z německého lágru? Někteří židovští historici mají jiné vysvětlení, než je oficiální nám prezentovaná verze. 

Když nastoupil Mitterrand do funkce na druhé straně hranice ve vládě, seděl sociální demokrat Helmut Schmidt, kterého Mitterrand vnímal téměř jako nepřítele, ale přitom oba patřili do socialistické internacionály, ale nějaká socialistická internacionála ho zajímala opravdu ze všeho nejmíň.

 Jeho vztah k Německu se neuvěřitelné změnil po sesazení H. Schimidta a po nástupu Helmuta Kohla. S Helmutem Kohlem byli jak siamská dvojčata! Přiměl Helmuta Kohla, aby proměnili Evropské společenství na Evropskou unii, aby mohli společně ovládat Evropu. Toto bratrství pokračovalo až do roku 1990, kdy Německo dostalo historickou šanci se spojit. Najednou se Mitterrand spojil s ultrakonzervativní předsedkyní vlády historicky znepřátelené země. To jest s paní Margaret Thatcherovou proti Helmutu Kohlovi a proti sjednocení Německa.


Když to nemohl zastavit, tak se snažil všemi prostředky zastavit šíření vlivu Německa ve střední Evropě. Přiletěl někdy 20. srpna 1990 společně s páni Margaret Thatcherovou do Prahy. Přece to byl on, kdo jako jediný prezident Západu ještě před rokem přijal mluvčí Charty 77 a naivně si myslel, že v Česku mezi těmi Chartisty, které tak odvážně přijal, vznikne nějaký pocit vděku! Netušil, že ti jsou ještě rafinovaněji či vyčůranější, než je on. Ale společně 20. srpna k výročí okupace Československa sovětskou armádou s Thatcherovou, s Havlem a Dienstbierem oslavili to ano, oslava neškodí. 

Tehdy v těch týdnech se mělo rozhodovat, komu se bude prodávat Škoda Mladá Boleslav. Ze všech uchazečů zbývaly jen dva a to VW a Renault. Návrh Renaultu byl daleko rozsáhlejší a zahrnoval údajně Liaz, Karosu a Avii, která původně stejně byla jejich patent. A Renault vyráběl vskutku jak osobni, nákladní, středně velká nákladní auta, ale též autobusy, kdežto VW jen osobní auta. Ve stejných hodinách jako Mitterrand a Thatcherová přiletěl do Prahy „údajně" šéf VW. 

Co vykládají "zlé jazyky", radši nebudu citovat, abych se nevystavil nějakému dalšímu stihání. Ale jeden z těch zlých jazyků nebyl nikdo jiný, než Dr. Kopecký, ředitel zahraničního obchodu Škodovky. Nakonec zůstal u Škodovky až do smrti..... 

Údajně "Ti jedni měli plno politických keců, ale ten druhý to, co platí v Česku...." A tak dva státníci, jeden socialista a druhý ultrakonzervativní, se vrátili do svých domovů s prázdnýma rukama..... Vliv SRN směrem do střední Evropy pokračoval jako tsunami... 

Když ani toto Mitterrandovi nevyšlo, tak se dle všeho dohodl s Helmutem Kohlem, že najde cestu, jak podporovat jeho volební kampaně proti německým Socanům, ale údajně jen když dá východoněmeckou rafinerii Leuna francouzské naftařské společnosti Elf i pro otevření čerpacích stanic, což se dle všeho pak stalo.... Tato aféra se zapsala do dějin jako Leuna-Afera, kdy jen v letech 1992-1993 bylo zaplaceno 47 milionů eur z černých trezorů francouzské naftařské společnosti Elf!  

Tak realistický neboli nacionalistický byl Mitterrand. 

Mitterrand učinil vše, aby francouzský stát zesílil a nikoliv, aby ve Francii vládla větší práva či spravedlnost pro lid

- Yekta Uzunoglu -
MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války). Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

                      Winston Churchill o Rusku

Winston Churchill o Rusku

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.

Winston Churchill na jaře roku 1943

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...