• Středa, 11. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Dana

Skandální Serena - stačí obvinit rozhodčího ze sexismu a Amerika vám nadšeně tleská
Počet návštěv: 2982

Skandální Serena - stačí obvinit rozhodčího ze sexismu a Amerika vám nadšeně tleská

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Americká tenistka Serena Williamsová na 24. grandslamový titul nedosáhla. Ve finále US Open nestačila na Japonku Ósakaovou. Z kurtu přitom tentokrát odešla dvojnásobně poražená.  

Američanku Serenu Williamsovou nejspíš uznávají všichni sportovní experti jako jednu z nejlepších tenistek všech dob. Během své kariéry již dokázala získat ve dvouhře 23 grandslamových titulů: dokázala totiž sedmkrát vyhrát Wimbledon i Australian Open, šestkrát US Open a třikrát French Open (antuka, na níž se na Rolland Garrros hraje, je jejím nejméně oblíbeným povrchem). Jediný grandslamový titul jí tak zbývá k tomu, aby v historických tabulkách dostihla Australanku Margaret Courtovou, která jich má na kontě 24.

Očekávalo se, že se ho Williamsové podaří získat již při sobotním finále letošního US Open. Zvlášť, když její finálová soupeřka, Japonka Ósakaová, k největším favoritkám turnaje zrovna nepatřila. Japonská tenistka však předvedla nejenom ve finále skvělý výkon a favorizovanou Williamsovou porazila v poměru 6:2 6:4. Americká megastar přitom odešla z kurtu poražená hned dvojnásobně.

Serena totiž tentokrát mnohé fanoušky zklamala nejenom herně, ale především svým skandálním chováním. Již v prvním setu byla napomínána rozhodčím Ramosem za nepovolený koučink od svého trenéra z hlediště. A přestože sám trenér Williamsové po zápase přiznal, že se během zápasu pokoušel se svou svěřenkyní komunikovat, Williamsová se při diskusi s rozhodčím dušovala, že žádný koučink nepřijímala a že by raději prohrála, než aby si pomáhala podvodem. Rozhodčího navíc označila za lháře a potom dokonce i za zloděje - poté, co jí byl po druhém prohřešku v chování automaticky sebrán fiftýn a následně pak celý jeden game (viz odkaz zde).

Chování americké tenistky bylo zkrátka zcela nedůstojné a nejspíš pokazilo většině nezaujatých tenisových fanoušků zážitek z finále ženské dvouhry. Za skandální kromě chování Sereny však považuji i chování amerického publika, které při slavnostním ceremoniálu začalo bučet na vítěznou Ósakaovou. Z čehož byla japonská tenistka pochopitelně rozpačitá a místo toho, aby si po svém triumfu užívala zasloužené radosti, měla během ceremoniálu slzy v očích.

Korunou všemu pak bylo, jak Williamsová po zápase před novináři komentovala verdikt rozhodčího Ramose (viz odkaz zde): „Přijde mi to sexistické. Nikdy nebere mužům game, když ho nazvou zloději. Viděla jsem hodně mužů, jak rozhodčím řekli něco podobného. Bojuji za rovnost žen. Mně to nepomohlo, ale třeba to dělám pro někoho dalšího.” A světe div se, i za takové naprosto absurdní vyjádření se Williamsové dostalo od přítomných amerických novinářů potlesku.

Otázkou ovšem je, zda po zkušenostech s kampaní MeeToo, zákazem Grid Girls ve formuli 1 a dalších podobných počinech je dnes v USA možné se něčemu takovému ještě divit...

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
caspero Caspero

caspero Caspero

13.09.2018 16:47

to je ale hezká gorilka :-)


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

11.09.2018 05:52

Tý osobě nedochází, že má po sezóně. Nastupujou mladý.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.09.2018 20:08

Všechny ty úchylárny vznikly v USA.America first-a jedno jakým způsobem. Nějaký podvod v tom nehraje roli.Američané jsou jen pouliční směskou a nikdy nic jiného,než zamindrákovanou bandou nebudou.Je jedno,zda to bude v politice,ekonomice či sportu.Ale v jednom mají před českým národem přednost.Učí své děti úctě ke své vlasti a ke státním symbolům. Zatím co unás se dětí učí vlezdoprdelismu a nechuti ke všemu českému.


 
Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Vzpomínka: Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny vzkaz od Tomáše Etzlera: „Tem patetickym cechackym utokum na moji osobu se smeji. Utocit na meho 30 let zesnuleho otce je jina vec. jste dobytek. Prekrocil jste hranici Olsere. Snad Vas potkam…“

Jak baron Prášil, pardon, ne šlechtic, nýbrž právě ten potulný žvanil Tomáš Etzler poskytl nedávno dlouhatánský rozhovor pro SeznamZprávy mimo jiné odpovídal na otázky. Čína, kam se podíváš. Česko už několik týdnů řeší spory s touto komunistickou zemí.

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Napřed o rabování Poláků na hrobech Židů vyšly knihy Jana Tomasze Gross - Zlatokopové a Sousedi, dnes zase jen opakování těchto zvěrstev od autora Piotra Reszka: Hledači židovského zlata

Opět je v Polsku v prosinci 2019 další pozdvižení; přinesla ho kniha s názvem "Hledači židovského zlata", obraz svědectví o tom, jak lidé z obcí sousedících s vyhlazovacími tábory Belzec a Sobibor v Lublinském vojvodství na jihovýchodě Polska ještě i několik desetiletí po konci druhé světové války vykrádali masové hroby židovských obětí nacismu.

Poslední domácí zprávy