• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Skandální Serena - stačí obvinit rozhodčího ze sexismu a Amerika vám nadšeně tleská
Počet návštěv: 2627

Skandální Serena - stačí obvinit rozhodčího ze sexismu a Amerika vám nadšeně tleská

Josef Nožička Článek od Josef Nožička

Americká tenistka Serena Williamsová na 24. grandslamový titul nedosáhla. Ve finále US Open nestačila na Japonku Ósakaovou. Z kurtu přitom tentokrát odešla dvojnásobně poražená.  

Američanku Serenu Williamsovou nejspíš uznávají všichni sportovní experti jako jednu z nejlepších tenistek všech dob. Během své kariéry již dokázala získat ve dvouhře 23 grandslamových titulů: dokázala totiž sedmkrát vyhrát Wimbledon i Australian Open, šestkrát US Open a třikrát French Open (antuka, na níž se na Rolland Garrros hraje, je jejím nejméně oblíbeným povrchem). Jediný grandslamový titul jí tak zbývá k tomu, aby v historických tabulkách dostihla Australanku Margaret Courtovou, která jich má na kontě 24.

Očekávalo se, že se ho Williamsové podaří získat již při sobotním finále letošního US Open. Zvlášť, když její finálová soupeřka, Japonka Ósakaová, k největším favoritkám turnaje zrovna nepatřila. Japonská tenistka však předvedla nejenom ve finále skvělý výkon a favorizovanou Williamsovou porazila v poměru 6:2 6:4. Americká megastar přitom odešla z kurtu poražená hned dvojnásobně.

Serena totiž tentokrát mnohé fanoušky zklamala nejenom herně, ale především svým skandálním chováním. Již v prvním setu byla napomínána rozhodčím Ramosem za nepovolený koučink od svého trenéra z hlediště. A přestože sám trenér Williamsové po zápase přiznal, že se během zápasu pokoušel se svou svěřenkyní komunikovat, Williamsová se při diskusi s rozhodčím dušovala, že žádný koučink nepřijímala a že by raději prohrála, než aby si pomáhala podvodem. Rozhodčího navíc označila za lháře a potom dokonce i za zloděje - poté, co jí byl po druhém prohřešku v chování automaticky sebrán fiftýn a následně pak celý jeden game (viz odkaz zde).

Chování americké tenistky bylo zkrátka zcela nedůstojné a nejspíš pokazilo většině nezaujatých tenisových fanoušků zážitek z finále ženské dvouhry. Za skandální kromě chování Sereny však považuji i chování amerického publika, které při slavnostním ceremoniálu začalo bučet na vítěznou Ósakaovou. Z čehož byla japonská tenistka pochopitelně rozpačitá a místo toho, aby si po svém triumfu užívala zasloužené radosti, měla během ceremoniálu slzy v očích.

Korunou všemu pak bylo, jak Williamsová po zápase před novináři komentovala verdikt rozhodčího Ramose (viz odkaz zde): „Přijde mi to sexistické. Nikdy nebere mužům game, když ho nazvou zloději. Viděla jsem hodně mužů, jak rozhodčím řekli něco podobného. Bojuji za rovnost žen. Mně to nepomohlo, ale třeba to dělám pro někoho dalšího.” A světe div se, i za takové naprosto absurdní vyjádření se Williamsové dostalo od přítomných amerických novinářů potlesku.

Otázkou ovšem je, zda po zkušenostech s kampaní MeeToo, zákazem Grid Girls ve formuli 1 a dalších podobných počinech je dnes v USA možné se něčemu takovému ještě divit...

Josef Nožička
Rád se podělím o své názory s ostatními. Dělám to i tehdy, kdy jdu vědomě "proti proudu".

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
caspero Caspero

caspero Caspero

13.09.2018 16:47

to je ale hezká gorilka :-)


 
SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

SMĚJÍCÍ SE BESTIE 2

11.09.2018 05:52

Tý osobě nedochází, že má po sezóně. Nastupujou mladý.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.09.2018 20:08

Všechny ty úchylárny vznikly v USA.America first-a jedno jakým způsobem. Nějaký podvod v tom nehraje roli.Američané jsou jen pouliční směskou a nikdy nic jiného,než zamindrákovanou bandou nebudou.Je jedno,zda to bude v politice,ekonomice či sportu.Ale v jednom mají před českým národem přednost.Učí své děti úctě ke své vlasti a ke státním symbolům. Zatím co unás se dětí učí vlezdoprdelismu a nechuti ke všemu českému.


 
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Přichází antimajdan a bude pěkně hustej…

Ani jsem nepředpokládal, že tak brzy budu znovu reagovat na to, co se děje a hlavně bude dít nejen na Ukrajině, ale zřejmě i ve světě, který euromajdan vyvolal, podporoval a nyní přijde čas nést náklady svého neblahého jednání před pěti lety.

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Že se mu huba nezkřiví, komediantovi!

Stejně jako je „vysazený“ pan Jan Hrušínský na osobu prezidenta Zemana, jsem zase já „vysazený“ na pana principála. Vadí mi totiž ta jeho neomalenost, drzost, bezohlednost a nenávist k člověku, který mu nic neudělal, nijak mu neuškodil, neublížil, jen se nemůže smířit se skutečností, že v přímé volbě porazil naději pražské kavárny, Karla Schwarzenberga. Proto také kde může do něj tu kopne, tu jej zesměšní, urazí, pomluví, nebo se o něm vyjádří způsobem, že z něj udělá ubožáka, neschopného vykonávat svou funkci prezidenta.

Poslední domácí zprávy

SMŮLA NA PATÁCH

SMŮLA NA PATÁCH

Web Česká justice přinesl dne 17. července 2019 zprávu o „spícím soudci“ u Městského soudu v Praze. Za postoj ke zmíněné nepřístojnosti...