• Středa, 19. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Leoš

USA by se měly víc zapojit do světového boje proti drogám, řekl Trump v OSN, kterou přitom nedávno vyplísnil, co se do ní vešlo. Dnes mu narkotika devastují zemi a tak přišel s prosíkem…
Počet návštěv: 1611

USA by se měly víc zapojit do světového boje proti drogám, řekl Trump v OSN, kterou přitom nedávno vyplísnil, co se do ní vešlo. Dnes mu narkotika devastují zemi a tak přišel s prosíkem…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Co právě teď trápí 45. šéfa Bílého domu Donalda Trumpa? Spojené národy by se najednou prý měly víc zapojit do celosvětového hnutí odporu proti narkotikům, protože tento problém se dotýká každého státu. Na mezinárodní konferenci o boji proti drogám to prohlásil prezident Trump 25. září 2018 v newyorském sídle OSN.

Zneužívání drog stojí velké množství životů v USA i jinde ve světě, prohlásil bezostyšně Trump, který během svého prezidentského mandátu pateticky označuje boj proti "větrným mlýnům", resp. drogové epidemii ve Spojených státech, za svůj prvořadý úkol. Světové společenství by se podle Trumpa mělo zasadit o omezení výroby drog a jejich šíření. "Tak můžeme zachránit miliony a miliony lidí," upozornil prezident v úzkých.Prezident Donald Trump po společném setkání se zástupci republikánů v Kongresu k imigrační politice země (zleva senátor Jim Inhofe, Trump a zástupce Sněmovny reprezentantů Sally Thornberry)

Prezident Donald Trump po společném setkání se zástupci republikánů v Kongresu k imigrační politice země (zleva senátor Jim Inhofe, Trump a zástupce Sněmovny reprezentantů Sally Thornberry) FOTO: AP

Vzpomněl si však Trump, jak sám proti světu bořil mýty OSN; napřed přenesl velvyslanectví USA do Jeruzaléma, pak v honbě za vysněnou Nobelovou cenou míru, kterou by mohl získat se severo-jihokorejskými vůdci Kimem a Munem, zrušil vojenské cvičením US Army v Jižní Koreji, aby vzápětí vystoupil z Rady OSN pro lidská práva a alespoň dočasně pro výstrahu se odvážil zatočit s nelegálními uprchlíky z Mexika – rodiny s dětmi nevyjímaje.

Nezačal si ale toto politické šaryvary sám, napřed Valné shromáždění OSN odsoudilo Izrael kvůli zabíjení Palestinců v Gaze. Rezoluci navrhla Palestina, Alžírsko a Turecko. Spojené státy požadovaly připojení pasáže, která odpovědnost za násilí připisuje hnutí Hamás, ale s návrhem neuspěly, proto tedy oficiálně 19. června 2018 oznámily, že odcházejí z Rady OSN pro lidská práva.

Trump dal mat farizejské OSN: http://www.rukojmi.cz/clanky/6160-prvni-izraelsky-premier-ben-gurion-pred-70-lety-pripomnel-komuny-zvane-kibucy-kdyz-rekl-ze-socialismus-byl-pro-zidovsky-stat-stejne-dulezity-jako-bible-a-k-tomu-dodal-ze-valku-o-jeruzalem-by-zide-nevyhrali-nebyt-ceskych-zbrani-a-letadel

A byl z toho poprask poprvé; „Tento orgán, který má dohlížet na dodržování lidských práv ve světě, není hoden svého názvu,“ prohlásila americká velvyslankyně při OSN Nikki Haleyová a dodala, že Rada si tropí z lidských práv posměch. Tyto výtky zopakovala, když ji po boku stál šéf americké diplomacie Mike Pompeo. Rada se podle ní disproporčně zaměřuje na Izrael a její „nekonečné nepřátelství“ vůči židovskému státu označila za „jasný důkaz“, že Rada se řídí politickou předpojatostí, a ne lidskými právy.

Jak to tedy bylo, zfetovaná pohádko Spojených států, s jejími narkomany…? Trump jistě není politický analfabet, ale jen mlží; ví o existenci důkazů, že zmíněná podpora CIA mudžahedínům byla financována z peněz, jež proudily rovněž z obchodu s drogami. Hlavně pak z takzvaného „Zlatého trojúhelníku i ze samotného Afghánistánu, kde bylo opium vysazováno mudžahedíny na území, které nebylo pod kontrolou Kábulu.

Toto opium pak bylo převáženo do Pákistánu, kde se pod dohledem a ochranou CIA zpracovávalo a distribuovalo. Do dvou let od zahájení operací CIA v Pákistánu uspokojovalo opium, resp. heroin z něj získaný, poptávky po této látce rovněž „klienty“ ve Spojených státech amerických.  Je US Army živou vodou pro zrod podřezávačů krků z řad teroristů IS…?

Pod námi je afghánský Hindúkuš mudžáhídů… Snímek Břetislav Olšer

Opium se během války ve Vietnamu přepravovalo ze ,,Zlatého trojúhelníku,, na tajnou americkou základnu Long Tien, odtud putovalo loděmi přes Francii do USA. Tato fakta po válce potvrdil i největší výrobce opia v této oblasti Khun Sa, když přiznal, že obchoduje se CIA, jež skupuje celou jeho opiovou úrodu. Americký historik Dr. Alfred McCoy potvrzuje, že tyto nelegální příjmy americké vlády a obchodování s opiem bylo záměrně drženo před Kongresem USA v tajnosti, neboť byly obavy, že by takové operace Kongres neschválil.

Americký odborník přes drogové závislosti Allen Ginsberg v roce 1976 při senátním přelíčení, které bylo vedeno proti vládní CIA, uvedl v obžalobě před Senátem, že CIA pašovala celých osm let z Vietnamu drogy (zejména heroin) v mrtvých tělech amerických vojáků, které byly poté policií distribuovány překupníkům v USA. Produkce opia pro výrobu heroinu je letos v Afghánistánu na historicky nejvyšší úrovni, varuje zpráva OSN.

Jak zastavit globální hrabivost: https://www.mojevideo.sk/video/2d5c0/jacque_fresco_a_projekt_venus.html

article_photo

Saigon – Institut akupunktury, kde se léčí závislí na drogách ze Zlatého trojúhelníku… Snímek Břetislav Olšer

Doktor Thien, byť byl patrně mírně neobjektivní vůči Američanům, není se čemu divit, ale byl lékařem, tak proč mu nevěřit, mi řekl, že faktem je, že po válce ve Vietnamu, jak asi všichni dobře víme, byla americká armáda kritizována za to, že vyvíjí malé snahy o osvobození amerických zajatců ve Vietnamu. Později byla dokonce obžalována z úmyslného maření záchrany svých vojáků.

Jak se ukázalo, vláda USA se bála, že tito vojáci vědí až příliš mnoho o drogových operacích armády a CIA, kterých se museli účastnit, a bála se, aby doma nepromluvili. Ale oni nakonec mnozí promluvili a celá věc došla v Kongresu na bouřlivý přetřes; však jakkoli beztrestný… Existují pouze dvě celosvětově uznávané platidla – ropa a drogy; většina válek, kterých se zúčastnily Spojené státy, byla jen pro ochranu jejich ropných zájmů; od Iráku, až po Libyi.

A jsme u podhoubí drogového podnikání; válka ve Vietnamu, kterou oficiálně USA omlouvaly bojem proti komunismu a útlaku obyvatel, měla totiž jediný záměr, udržení si drogového postavení; vládní CIA totiž vyráběla opium v jihovýchodní Asii.

Zisky z obchodu s touto zakázanou drogou vláda USA používala ke spolufinancování svých válek. Obchod s drogami se během vietnamsko-americké války uskutečňoval prostřednictvím generála Vang Pao, který s USA bojoval proti severnímu Vietnamu. Výměnou za to mohl generál Vang Pao používat americkou leteckou společnost Air America k přepravě opia ze svého území.

Afghánský mudžáhíd s americkou protiletadlovou raketovou kompletu země-vzduch FIM-92 Stinger střílí na sovětské vojáky v roce 1979, když už tam byla dávno CIA; kdo tedy byl de facto okupant - SSSR či USA...?

Šlo tenkrát o 9 tisíc tun, tedy takřka dvojnásobek oproti roku 2017. Maková pole se znovu objevují i v dříve „čistých“ afghánských provinciích. Celková plocha, kde se pěstuje mák pro opium, letos zabírá 328 tisíc hektarů, to je o 63 procent více než loni. Podle tehdejšího vrchního velitele spojeneckých sil v zemi Johna Nicholsona bylo na afghánském území dalších 400 až 500 podobných zařízení na zpracování opia. Za alarmující označuje situaci zvláštní zpráva OSN. Produkce opia je letos na historicky rekordní úrovni.

 Zatímco loni získal především Tálibán pro financování svých akcí z makových polí přibližně 4 800 tun opia, letos už je to 9 000 tun. Rekordní produkce podle OSN „pravděpodobně povede k dalšímu nárůstu nestability, ozbrojených útoků a vyšším příjmům teroristických skupin v Afghánistánu“. O příjmech CIA, potažmo USA ani ťuk… V samotném Afghánistánu užívá heroin kolem jednoho milionu lidí z téměř 33 milionů jeho obyvatel.

Výrobu a užívání drog nezastavily ani dlouholeté vojenské mise mezinárodních sil OSN, kdovi jestli nyní vyslyší Trumpovo volání o pomoc. Za jejich pobytu se dokonce pěstování opia v posledních deseti letech podstatně zvýšilo. A hlavně na afghánském heroinu z opia je podle OSN na světě závislých kolem 50 milionů lidí. Ale kolik to je miliard dávek heroinu, kolik milionů závislých na drogách a kolik dalších milionů mrtvých na předávkování, o tom se také nepíše…

 Ze surového opia, tedy zaschlé šťávy z nezralých makovic máku, se totiž nejprve extrahují morfin a další alkaloidy. Teoreticky lze ze 100 kilogramů získat asi 12,3 kilogramu čistého morfinu; lze tak z jednoho kilogramu morfinu získat až 1,29 kilogramu čistého heroinu.
 
Hlavní oblastí produkce je neklidná jižní provincie Hílmand, kde podle zprávy OSN je až třetina zemědělské půdy vyčleněna pro produkci máku. Afghánská vláda tam prakticky ztratila kontrolu nad odlehlými oblastmi provincie poté, co se z oblasti na sklonku roku 2014 stáhly britské a část amerických jednotek.  http://svobodnenoviny.eu/kolik-maji-spojene-staty-ve-svete-vojenskych-zakladen-vysledek-by-asi-kazdeho-sokoval/

Spojené státy se v současnosti zápolí přímo s epidemií, která zabíjí stále víc lidí. Jejím původcem ale není ani bakterie, ani virus nebo sedavý životní styl - zabijákem číslo jedna u Američanů do 50 let je podle statistik předávkování drogami. Epidemie závislosti na opiátech decimuje americké regiony i města. Několik z nich už zažalovalo velké farmaceutické firmy. O čem to všechno je?Výsledek obrázku pro foto usa afghánistán opium

Také v tom, že téměř pětina držitelů zbraní ve Spojených státech přiznává, že užívá psychoaktivní látky a trpí duševní nemocí. Mezi nejužívanější látky oslovených majitelů zbraní patří kokain, marihuana a Xanax, tedy lék na panické a úzkostné stavy… Vyplývá to z průzkumu, který si nechalo vypracovat středisko pro léčbu drogových závislostí Florida House Experience, upozornil magazín Newsweek…

Výsledek obrázku pro olser new york

New York, Dvojčata ještě dávno před teroristickém útokem si hrdě stála 26. února 1993, jako by tak měla být věčně … Snímek Břetislav Olšer
 
Inu, co na to řekne OSN po TruMpově projevu z 25. září 2018? Organizace spojených národů totiž přebývá v New Yorku, tedy zrovna ve městě, které patří v oblasti narkomafie k nejhůře postiženým místům na světa? Loni právě v tomto "Big Apple (Velkém jablku), přejmenovaném na Rotten Apple (Shnilé jablko)", kvůli drogám z opia zemřelo 1374 lidí, což byl více než třetinový nárůst proti roku 2015, kdy si vykoledovalo smrt v USA následkem užívání drog a opiátů přes 52 tisíc lidí. V roce 2016 to podle předběžných údajů bylo už 60 tisíc obětí, letos může počet mrtvých narkomanů  dosáhnout sto tisíc…
 
Foto: Reuters...

Že zrovna Laura si stěžuje, že jí osud dětí přistěhovalců láme srdce:  http://www.rukojmi.cz/clanky/2051-budou-popohnani-pred-mezinarodni-soud-pro-valecne-zlociny-v-haagu-take-neradi-j-w-bush-dick-cheney-tony-blair-colin-powell-john-howard-a-dalsi-jestrabi-jez-vylhanou-irackou-valkou-zpusobili-soucasne-vrazdeni-is-daes

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.09.2018 22:03

A teď si představme, že tito feťáci jsou držiteli zbraní, že zdrogovaná verbež rozhoduje o válce či míru na planetě Zemi. Že na mol ožralí vojáci US Army mají na svých základnách zbraně globálního ničení. Že chlast a drogy dnes určují, zda-li se (ne)bude válčit. Naši vojáci v Afghánistánu nasazují své životy. Za co, za koho? je třeba chránit maková pole, aby nebyla zničena jedna jediná makovice. Takto se účinně bojuje se světovým terorismem. ......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.09.2018 20:03

Američané jsou na stejném stupni,jako UK těsně před svým odstavením do bezvýznamného státu.Britové nechtějí vědět,že jsou už několik desetiletí pouhou kolonií USA a bezhlavě podporují vše,co jim přijde z Washingtonu. A tak se stejně stanou USA málo významným státem na americkém kontinentu.Dělají si to sami.Svou arogancí,drzostí a nepřátelstvím vůči všem,kdo nechtějí poslouchat jejich rozkazy.Dluh USA se dostane na výši,kdy už nic nepomůže a USA v podstatě zbankrotují.Příjmy USA jsou podstatně menší,než jejich výdaje.To je situace,která je z dlouhodobého hlediska neudržitelná.Dnes se svou protekcionářskou politikou dostávají do sporu i se svými nejbližšími spojenci.Pokud nezmění svou vlastní politiku vůči druhým,dříve,nebo později narazí na tvrdou realitu.Ta bude úplně jiná,než si ve Washingtonu představují.Jedný způsob,jak odejít bez porážky,je vyvolat válku.A ta bude znamenat konec živočišného druhu,který sám sebe nazývá člověk.Možná,že by to bylo i žádoucí pro konečný mír na této planetě. Oprava:jako UK před odstavením do role bezvýznamného státu.Děkuji.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření podvodů v privatizačních kauzách za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech...? Babiš dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření podvodů v privatizačních kauzách za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech...? Babiš dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

„Když se bude připomínat na Letné třicet let svobody, jistě se připomenou i privatizační podvody za toto období. Jinak by se celé protestování Milionu chvilek pro demokracii změnilo jen ve frašku a šaškárnu,“ řekli mi přítel, co se vyzná, navíc je vzdělaný na rozdíl ode mě…

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...