• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Angela odchází, Emmanuela to brzy čeká…
Počet návštěv: 776

Angela odchází, Emmanuela to brzy čeká…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Svým způsobem, každý cítil, že sem přijeli už jen živoucí politické mrtvoly. Angela Merkelová, Emmanuel Macron. Naši novináři sice pěli chválu, ale jak už to tak bývá, přání nahrazovalo realitu… Každý věděl, že kdy po propadu v bavorských volbách nastane pro CDU propadák v Hesensku, je konec.

Říká se: O mrtvých jen dobré… I já to zpravidla zastávám. A ohledně Angely Merkelové nebudu dělat výjimku. Někdo si řekne, že je to předčasné. Ale ono je to přesně časově nastavené.

Odhlédnu od faktu, že jsem vždy měl v Německu jiné koně, kterých jsem si vážil. Snad nejinteligentnějšího kancléře v jejich dějinách Helmuta Schmidta, jehož názory dál po jeho odchodu z funkce kancléře ovlivňovali Německo jsem poslouchal před 35 lety na ARD a Gerharda Schrödera, který dovedl vyhrál německé volby na odporu k válce v Iráku, vedené Bushem a Blairem jsem pro jeho odvahu a samostatné myšlení obdivoval. Frajer.

Angela Merkelová naopak působila, zdánlivě svébytně, ale ve skutečnosti podřízeně, jako převodová páka USA.

Když padlo rozhodnutí, že musí být svržen Janukovyč, aby se Rusku ukázalo, jak málo znamená, podpořila americký euromajdan, kde jak známo stál podle Nullitové 5 mld. dolarů a netrápilo jí, že od počátku byly vzýváni duchové nacismu či Bandery a že logicky se proruská část Ukrajiny nevzdá a hlavně holka nepochopila, ač by to jako poměrně inteligentní Němka měla pochopit, že Rusko porazit nelze.

Že vypukla občanská válka na Ukrajině mnozí z nás avizovali a že Ukrajina skončí jako zborcený stát rovněž. Stalo se

K něčemu je to ale dobré. Nástupci Merkelové by měli pochopit, že potřebujeme v Evropě mír a mír v Evropě bez Ruska možný není.

Podobně dopadla Merkelové při vyvolání vítací migrační hysterie. Ale i ta byla ideologická: Nikoliv všech uprchlíků ze všech zemí. Ideologicky a výhradně zvala uprchlíky ze Sýrie, které ničí bestiální prezident Asad, o kterém velmoci Západu a její přítel Obama prohlásil: Asad must go. Tak jako předtím podle záměrů USA, Británie či Francie byl zlikvidován sekulární Irák, bylo třeba zaútočit i na sekulární Sýrii. Západ měl ukázat svou sílu při ovládání světa a jeho zdrojů. A Merkelová svou Willkomenpolitik sehrála rozhodující úlohu při přílivu miliónu migrantů v roce 2015.

Ale zadrhlo se to. A chybná politika Merkelové nese ovoce…

Vše někdy končí a všichni jsme na to čekali.

Tím, že oznámila, že už nebude kandidovat na předsedkyni CDU, vlastně i oznámila, že ani na evropské úrovni už toho fakt moc nezvládne. A i kdyby chtěla, realita ji přemůže.

Evropa potřebuje nové pohledy, nové impulsy, musí se zbavit koloniálních představ o tom, jak se bude na Blízkém východě diktovat zemím, co mají dělat. Musí přestat šikanovat státy, jen proto, že vidí některé věci jinak.

Nemusíte se to někomu líbit. Ale i v rámci EU mají právo žít podle svých představ jak Maďaři, tak my, tak Italové.

Tím bychom měli Merkelovou za sebou. Jistě, chce dotáhnout své kancléřství, ale pomalu by bylo lepší kdyby ve vhodný čas odešla. A dokonce už vrabci na střeše zpívají, kam se chce vrtnout. No uvidíme.

….Emanuel Macron, je meteor, který zářil a už dnes nudí. I v jeho vlastní zemi má méně podpory, než jeho slabý předchůdce Hollande. Nechat se fotografovat s nahými sexy drogovými mafiány - mladíčky je fakt síla. Tak Jakubovu Jandovi se možná sbíhali sliny…

A dost.

Potřebujeme novou Evropu. Normální, zbavenou konfliktů a válek.

Zbavenou šikany a sankcí.

Ta stará už by měla jít k čertu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.10.2018 19:54

Merkelová sice pokazila,co se dalo,ale jedno se jí musí přiznat.Dokázala poštvat proti Němcům více Evropanů,než se to podařilo Hitlerovi.Co si v Německu lidé zvolí,to budou mít.Otázka zní,zda budou mít z čeho vybírat.


 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

30.10.2018 09:21

Merkelová pokazila vše co mohla. Migrační krize, brexit, zelená energie... Je dobré že je pryč. Ale dokáže se z její hrůzovlády Německo vzpamatovat? http://www.epshark.cz/clanek/1165/merkelova-vladla-jako-zeleni-a-pokazila-vse-co-mohla


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy