• Neděle, 20. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Ilona

Ukrajinská taškařice v Azovském moři…
Počet návštěv: 715

Ukrajinská taškařice v Azovském moři…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Vůbec nebudu snášet detailní argumenty k tomu, že se jedná o ukrajinskou provokaci. Mimochodem, že svému prezidentovi Porošenkovi nedůvěřují, ukazují i politici, kteří jinak jsou s ním zajedno, že je třeba Putina zardousit.

Na Ukrajině je to jako v Sýrii s bývalými Bílými přilbami. Kdykoliv už to vypadalo, že by Západ, zejména Trump, mohl Asada akceptovat jako vítěze, ihned vypuklo dokonale zrežírované a hlavně zfilmované divadlo o dalším chemickém útoku. A Bílé přilby, které se jinak velice kamarádily s islamisty, dostávaly Oskara a Západ dojatě vzdychal nad jejich odvahou. Pikantní bylo, že se jejich příslušníci vždy objevili na místech, kam by se nejen vládní vojska, ale ani žádní západní novináři nedostali.

Stejně tak, kdykoliv se blíží nějaká událost, která by mohla oslabit západní sankce a hlavně prohloubit dialog mezi Putinem a Trumpem, Porošenko a spol. vystartují. Na obzoru je schůzka nejvyspělejších zemí světa G20 a Trump se hodlá, nebo alespoň hodlal, setkat s Vladimírem Putinem a probrat s ním důležité otázky.

Veselé potřásání rukama těchto šéfů dvou supervelmocí před kamerami je to, co by naděje Porošenka, beztak se skomírající podporou před prezidentskými volbami na Ukrajině, dál srazily dolů.

Ale nejen to. Znovu se bude diskutovat o sankcích v EU a hrozilo, že Itálie využije práva veta. To už by bylo pro Porošenka a spol. fiaskem.

A tak nastal rafinovaný manévr ukrajinských lodí do oblasti Azovského moře, které pokládá Rusko za své teritoriální vody.

Zatímco naši rusofobové prahnou po podpoře Porošenka, na Ukrajině Timošenková a spol. odmítali vyhlášení vojenského stavu na dobu 60 dnů, protože se obávali, že jde o jeho úskok, kterým si prezident chce nahrát body a před volbami paralyzovat soupeře. A protože odhalili zřejmě správně Porošenkovy úmysly, musel souhlasit se krácením tohoto stavu na 30 dnů a parlament rovněž odsouhlasil, že tato avantýra nesmí vést k odložení prezidentských voleb, které se budou konat v řádném termínu a které Porošenko zřejmě prohraje.

Že samozřejmě přijdou další sankce Západu, EU i USA, na Rusko už je normálka a že se tím na druhé straně opět vylepší popularita Putina, která klesla díky prodloužení odchodu do důchodu, je také jasné.

Takže když tyto události nazývám taškařicí, vystihuje to reálné posouzení věci.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.11.2018 11:41

Jedna závažná věc se nám vykouřila z hlavy. Tíou je trojí občanství Porošenko. Ten je Izraelcem, občanem USA a Ukrajiny. jeho rozhodnutí nepřišlo z ukrajinského parlamentu, z ukrajinského lidu. Ten je silám zla ukradený. Plní rozkaz zadaný z USA a CIA. (Možná také Izraele). Nedělejme si iluze, že zbídačený ukrajinský národ chce bojovat. Přes nejvyšší ukrajinské představitele se uskutečňují zájmy NATO a USA. Je to útok na RF. Pokud se dostaví lodě námořních mocností, což rozkazuje všem zemím NATO Porošenko. (Jeho "žádost" je formulována jako rozkaz všem zúčastněným zemím v NATO). Dá se s jistotou tvrdit, že Porošenko je jeden z vrchních velitelů této válečné operace. Rovněž tak jsou nejvyšší představitelé Ukrajiny vesměs cizí státní příslušníci. Mnozí čtenáři soudí, že Porošenko je na Ukrajině spíš nenáviděný. To může být pravda. Měli bychom si uvědomit, že v této akci Ukrajinci nehrají vůbec žádnou roli, natož rozhodovací. Je s nimi nakládáno jako s obtížným hmyzem. Ukrajinci se stali obětí plánované agrese, útoku vůč Rusku. Ukrajinci jsou proti spiknutí zločineckých sil zla naprosto bezmocní. Budou zavlečeni do války, protože jsou Rusku nejblíž. Navíc jsou pro Západ pouze bezcennou masou. Neoconi s nimi nemají jiný plán, než jejich smrt. ......Mějte se hezky.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

28.11.2018 22:29

Mam pocit, ze ucelem teto umele vytvorene krize je zastavit Nord Strem 2. Ten jede plnou parou vpred. At udela Ukrajina cokoliv, zapad bude automaticky obvinovat Rusko. A pak se hned ozvou hlasy: No podivejte se, co Rusko dela! Zastavte ten plynovod!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.11.2018 19:48

I když je článek pravdivý,domnívám se,že výsledný efekt ve formě dalších proti ruských sankcí nebude.Že se Porošenko ve svých předpokladech mýlil.Už prosakují zprávy,že jak Německo,tak Francie je proti dalším sankcím.A bez těchto dvou vůdců čtvrté říše žádné nebudou.Pokud ovšem sami nezmění názor.Jen si myslím,že Telička je příliš malým kolečkem v EU a na jeho přání nikdo brát zřetel nebude.Takže by to byla taškařice,pokud by se nezačaly používat zbraně pro vynucení námořního práva.V tomto případě to tak není.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak mocnou Ruskou říši i s Aljaškou během 150 roků prošustrovali za 5 centů za hektar a notnou dávku politické blbosti postupně ruský car Alexandr II., kukuřicový Nikita Chruščov, perestrojkový Michail Gorbačov a opilec Boris Jelcin

Jak to bylo aljašská pohádko, když za působení prezidenta USA Eisenhowera byla Aljaška přijata za stát USA. Ve čtvrtek 3. ledna 2019 tomu bylo přesně 60 let, co se Aljaška stala 49. státem USA. Od doby jejího prodeje uplynulo více jak 200 let; podle oficiální historie se jakutskému kozáku Simonu Děžněvovi podařilo jako prvnímu dostat na Aljašku a zmapovat tamní břehy.

Poslední domácí zprávy