• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Ukrajinská taškařice v Azovském moři…
Počet návštěv: 876

Ukrajinská taškařice v Azovském moři…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Vůbec nebudu snášet detailní argumenty k tomu, že se jedná o ukrajinskou provokaci. Mimochodem, že svému prezidentovi Porošenkovi nedůvěřují, ukazují i politici, kteří jinak jsou s ním zajedno, že je třeba Putina zardousit.

Na Ukrajině je to jako v Sýrii s bývalými Bílými přilbami. Kdykoliv už to vypadalo, že by Západ, zejména Trump, mohl Asada akceptovat jako vítěze, ihned vypuklo dokonale zrežírované a hlavně zfilmované divadlo o dalším chemickém útoku. A Bílé přilby, které se jinak velice kamarádily s islamisty, dostávaly Oskara a Západ dojatě vzdychal nad jejich odvahou. Pikantní bylo, že se jejich příslušníci vždy objevili na místech, kam by se nejen vládní vojska, ale ani žádní západní novináři nedostali.

Stejně tak, kdykoliv se blíží nějaká událost, která by mohla oslabit západní sankce a hlavně prohloubit dialog mezi Putinem a Trumpem, Porošenko a spol. vystartují. Na obzoru je schůzka nejvyspělejších zemí světa G20 a Trump se hodlá, nebo alespoň hodlal, setkat s Vladimírem Putinem a probrat s ním důležité otázky.

Veselé potřásání rukama těchto šéfů dvou supervelmocí před kamerami je to, co by naděje Porošenka, beztak se skomírající podporou před prezidentskými volbami na Ukrajině, dál srazily dolů.

Ale nejen to. Znovu se bude diskutovat o sankcích v EU a hrozilo, že Itálie využije práva veta. To už by bylo pro Porošenka a spol. fiaskem.

A tak nastal rafinovaný manévr ukrajinských lodí do oblasti Azovského moře, které pokládá Rusko za své teritoriální vody.

Zatímco naši rusofobové prahnou po podpoře Porošenka, na Ukrajině Timošenková a spol. odmítali vyhlášení vojenského stavu na dobu 60 dnů, protože se obávali, že jde o jeho úskok, kterým si prezident chce nahrát body a před volbami paralyzovat soupeře. A protože odhalili zřejmě správně Porošenkovy úmysly, musel souhlasit se krácením tohoto stavu na 30 dnů a parlament rovněž odsouhlasil, že tato avantýra nesmí vést k odložení prezidentských voleb, které se budou konat v řádném termínu a které Porošenko zřejmě prohraje.

Že samozřejmě přijdou další sankce Západu, EU i USA, na Rusko už je normálka a že se tím na druhé straně opět vylepší popularita Putina, která klesla díky prodloužení odchodu do důchodu, je také jasné.

Takže když tyto události nazývám taškařicí, vystihuje to reálné posouzení věci.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.11.2018 11:41

Jedna závažná věc se nám vykouřila z hlavy. Tíou je trojí občanství Porošenko. Ten je Izraelcem, občanem USA a Ukrajiny. jeho rozhodnutí nepřišlo z ukrajinského parlamentu, z ukrajinského lidu. Ten je silám zla ukradený. Plní rozkaz zadaný z USA a CIA. (Možná také Izraele). Nedělejme si iluze, že zbídačený ukrajinský národ chce bojovat. Přes nejvyšší ukrajinské představitele se uskutečňují zájmy NATO a USA. Je to útok na RF. Pokud se dostaví lodě námořních mocností, což rozkazuje všem zemím NATO Porošenko. (Jeho "žádost" je formulována jako rozkaz všem zúčastněným zemím v NATO). Dá se s jistotou tvrdit, že Porošenko je jeden z vrchních velitelů této válečné operace. Rovněž tak jsou nejvyšší představitelé Ukrajiny vesměs cizí státní příslušníci. Mnozí čtenáři soudí, že Porošenko je na Ukrajině spíš nenáviděný. To může být pravda. Měli bychom si uvědomit, že v této akci Ukrajinci nehrají vůbec žádnou roli, natož rozhodovací. Je s nimi nakládáno jako s obtížným hmyzem. Ukrajinci se stali obětí plánované agrese, útoku vůč Rusku. Ukrajinci jsou proti spiknutí zločineckých sil zla naprosto bezmocní. Budou zavlečeni do války, protože jsou Rusku nejblíž. Navíc jsou pro Západ pouze bezcennou masou. Neoconi s nimi nemají jiný plán, než jejich smrt. ......Mějte se hezky.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

28.11.2018 22:29

Mam pocit, ze ucelem teto umele vytvorene krize je zastavit Nord Strem 2. Ten jede plnou parou vpred. At udela Ukrajina cokoliv, zapad bude automaticky obvinovat Rusko. A pak se hned ozvou hlasy: No podivejte se, co Rusko dela! Zastavte ten plynovod!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.11.2018 19:48

I když je článek pravdivý,domnívám se,že výsledný efekt ve formě dalších proti ruských sankcí nebude.Že se Porošenko ve svých předpokladech mýlil.Už prosakují zprávy,že jak Německo,tak Francie je proti dalším sankcím.A bez těchto dvou vůdců čtvrté říše žádné nebudou.Pokud ovšem sami nezmění názor.Jen si myslím,že Telička je příliš malým kolečkem v EU a na jeho přání nikdo brát zřetel nebude.Takže by to byla taškařice,pokud by se nezačaly používat zbraně pro vynucení námořního práva.V tomto případě to tak není.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy