• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Řekl bych, že Putin to má pod palcem…
Počet návštěv: 815

Řekl bych, že Putin to má pod palcem…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

K této glose mě přivedl včerejší článek jednoho z nejzarytějších rusofóbů novináře Daniela Anýže v Hospodářských novinách pod názvem: „Nejvyšší čas, aby Trump přestal Putina šetřit“, ve které m se nejprve rozepisuje, jak Trump nechává své okolí tvrdě kritizovat Putina, ale sám je k němu velmi tolerantní a shovívavý a končí tímto závěrem: …Trumpova rétorika by byla mnohem přesvědčivější a měla mnohem silnější účinek, kdyby on sám Putina přestal šetřit. Místo toho si ale svět pamatuje, jak se stal Trump letos v červenci v Helsinkách a na jejich společné tiskové konferenci Putinovým kolaborantským pomocníkem proti tajným službám USA.

A prohlásil:

Trump by neměl schůzku s Putinem v Buenos Aires rušit. Měl by jí chtít a měl by chtít společné tiskové vystoupení a Měl by konečně sám za sebe a silou úřadu amerického prezidenta označit Putina a jeho politiku pravým juménem. Jako zásadní hrozbu, testující, podrývající a už i atakující nejen své sousedy, ale celý Západ. Cokoliv jiného bude jen dalším Putinovým ziskem na Trumpův účet.

No, to bychom měli…

Už v této fázi je jasné, že nedojde na výzvu Anýže a Trump nic vedle stojícímu Putinovi vytýkat nebude.

Nenávist zatemňuje mozek. A všem. Nevidí, neslyší.

Daniel Anýž, stejně jako naši Romancovové, Fifštejnové, Votápkové nevidí všechny souvislosti. Když těsně před odletem na setkání G 20 vystartovali novináři na Trumpa otrými otázkami, co je pravdy na přiznáních jeho právníka Michaela Cohena, že Trump ještě po zahájení své volební kampaně připravoval svůj developperský projekt na výstabu honosného Moscow Trump Tower a že rovněž unikly informace dvou právníků z vyšetřovacího týmu, že v rámnci tohoto projektu byl přichystán darem i luxusní apartmán za 50 mil USD pro Vladimíra Putina a že tuto záležitost měl Cohen domlouvat s Putinovým tiskovým mluvčí, není divu, že Trump už během letu, při kterém se měl rozhodnout, zda se s Putinem sejde, zrušil nejen setkání s Putinem, ale z opatrnosti i s Erdoganem a jihokoreským prezidentem Mun Čen-inem jen aby nemusel být zavlečen to nepříjemných otázek všeho typu a bude konverzovat jen neformálně. I třeba s Putinem na záchodě…

Zatímco naše protiruská média od ČT po deníky doslova žijí „novou agresí Ruska proti nebohé Ukrajině“ a zatímco Porošenko volá do zbraně námořní vojenské síly EU a NATO, aby dorazily do Černého a Azovského moře , Trump zvolil nejpřátelštější tón ke zrušení schůzky s Putinem, napsav, že schůzku ruší, dokud se situace nevyřeší a že se těší na plnohodnotný summit v pozdější době.

No to je odsudek jako hrom.

A nejen to. Nemyslete si, že v USA nějak v médiích zvlášť řeší Ukrajinu. Už včera na CNN a dalších médií komentátoři vesele žertovali, že odřeknutí schůzky spíše souvisí s tím, že si musí Trump ujasnit, jak reagovat na přiznání Cohena. A doznání Cohena je pro americká média bomba číslo 1. Nějaká Ukrajina? Ale čert ji vem.

A tak Merkelová samozřejmě bude něco brblat, vždyť na konto její děsivé zahraniční politiky patří nejen ničivá vítací politika a příliv statisíců migrantů, ale i spuštění kyjevského euromajdanu, který přerostl v občanskou válku na Ukrajině a jejímu rozvalu. Ale Nord Stream II stále podporuje, tak vo co go.

A EU? Ta je rozpolcená mezi rusofóbistickým Polskem, Pobaltím a jižní částí Evropy, jako je Itálie, Řecko,Bulharsko a A Macron jen jako mantru opakuje: Je třeba deeskalovat. Má konečně svých problémů dost.

Takže, přátelé

Když už tedy Ukrajina tak nesmyslně provokovala, musí nést důsledky svých činů. A Porošenko ať se připraví na to, že prezidentské volby projede jako po másle.

Řekl bych, že to má Putin pod palcem.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.12.2018 20:12

Proč se tolik vzrušovat kvůli článku blba,který píše jen to,co dostane befelem a nebo nařízeno.On nikdo v celém světě se nebude řídit kvákáním českého presstituta z Hospodářských novin.A obzvlášť tak prolhanému,že si věří jen on sám.Někdy mám podezření,že ani presstituti si nemyslí to,co do novin napíší.Nakonec je to jen bezvýznamná epizoda ukrajinského scénáře.Mám jenom na Anýže malý dotaz.Jak posuzoval bombardování cizího státu "obrannou aliancí NATO",kde byli zabíjeni civilisté a ničeny civilní cíle,jako mosty,nemocnice či televize?To mlčel,nebo to schvaloval?Když je tak aktivní v podpoře ukrajinských fašistů,dopouští se trestného činu podpory hnutí,směřující k potlačení práv a svobod jednotlivce a skupiny občanů.Co k tomu může tento exot říci?


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

01.12.2018 17:46

Jeste k te udajne ruske agresi. Pravy opak je pravdou. Agrese se kona proti Rusku. A pricinou je prave to, ze Rusko je povazovano za slabe. Niko nejednal se Sovetskym Svazem tak sprostym zpusobem, jako se dnes jedna s Ruskem. ********************** Jacques Ellul: Propaganda, str. 73: “Propaganda agitace uspěje pokaždé, když označuje někoho za zdroj veškeré bídy, za předpokladu, že není příliš mocný.“ ********************** Gustave le Bon: Psychologie Davu, str. 31: “Davy si vazi sily a dobrota na ne pusobi jen prostredne, ponevadz ji snadno zamenuji se slabosti.” ********************** Tamtez, str. 32: “Jsa vzdy ochoten vzbouriti se proti slabe autorite krci se dav otrocky pred autoritou silnou.” Jako kdysi pred Sovetskym Svazem. ********************** Rusko by melo udelat vojenskou alianci s Cinou a na kazdou frontu postavit 3x tolik vojska, kolik tam ma NATO. Zarucuji se, ze ty protiruske provokace okamzite prestanou.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy