• Pátek, 03. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Radomír

Chechtání šejků a hýkání oslů.
Počet návštěv: 1757

Chechtání šejků a hýkání oslů.

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Saudská Arábie vytvořila vojenský blok, který má bojovat proti teroristům. To je stejné, jako kdyby si kat desinfikoval sekeru, aby odsouzený při stětí nechytil chřipku.

Do této islámské koalice tak vstoupily země jako Egypt, Katar, Spojené arabské emiráty, Turecko, Malajsie, Pákistán a další. Celkem je tam 34 států Perského zálivu a další africké země. Šíitský Írán jejím členem není. Ministr financí Saudské Arábie vyhlásil, že při potírání terorismu mají spolupracovat s ostatními velmocemi a ostatními organizacemi v boji na území v Iráku, Sýrii, Libyi, Egyptě a Afghánistánu.

Vznikla tak další koalice na papíru, která ve spolupráci s další koalicí pod vedení USA má přinést klid do regionu. Absurdita tohoto kroku je nesmírná. Nelze slovy popsat tu míru výsměchu a drzosti, kterou tato myšlenka přináší. Spolupráce USA se Saudskou Arábií a přikyvování Evropy je zase pohrdání většinou Evropy, a důkazem že v mezinárodní politice je vše možné – třeba koukat se s úsměvem ostatním do očí, mluvit o demokracii a svobodě, a přitom mu zároveň „chcát na nohy“. A nejlepší na tom je, že pochcaný se tváří blaze a nese veškeré následky islamizace. Šejkové se musí u svého kokainového soaré oprávněně chechtat, jak ti zdegerovaní káfirové (bezvěrci) v EU a USA udělají za prachy vše.

Jsme tak svědky, kdy jeden z nejvíce nesnášenlivých států káže morálku a přitom je nejvíce odpovědný svými penězi za existenci ISIL a dalších fanatiků. Tento stát nám hlídá morálku i prostřednictvím svého předsedy ve výboru OSN pro lidská práva, a přes své peníze v Evropě, které využívá i řada nevládních organizací, vytváří pro pitomce zdání normálnosti. A většině evropských obhajovatelů „umírněného islámu“ to nepřipadá zvrácené. Evropská média oslavně píší o tom, jak v Saudské Arábii byly zvoleny tři ženy do jakýchsi obecních rad (které nemají žádnou výkonnou politickou funkci), ale už mlčí o milionech dalších, které mají jen prostou reprodukční funkci, a lidská práva na úrovni postelových matrací. O nějakých sankcích nebo opatřeních vůči státu, který praktikuje vnitřní teror a vyváží jej ven, nemluvě.

Celý tyátr nové koalice, kdy zvrácený režim platí a politici tancují, má jen jediný cíl – vytvořit zdání legitimity pro další zásahy v regionu, zabránit jen náznaku vzniku sekulární myšlenky a vzniku nějakých demokratických základů. Zároveň má zabránit vzniku a působení skutečné protiislámské koalice proti ISIL. A to vše pod ochrannými křídly USA a EU. Ostatně, když to uškodí úsilí Ruska a Iránu v regionu, tak je to vítané. Ať to stojí, co to stojí – šejkové to zaplatí, a Evropa tleská.

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Mlčící většina je rukojmím menšin

Mlčící většina je rukojmím menšin

Až se jednou zase proti obyčejným lidem naplánuje nějaká další nová drahota, co se stane? Sejdou se političtí vůdci rozličných menšin a vše odsouhlasí. Že je to utopie? Ba ne, soudy v západní Evropě a v USA už demokracii obcházejí dnes.

 

Není sucho jako sucho – nebo ano?

Není sucho jako sucho – nebo ano?

V médiích čas od času zazní zvláštní pojem – „nejhorší sucho za posledních 500 let“. Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale začíná se to v určitých novinářských, politických a zdá se i odborných kruzích ujímat jako výraz pro současný typ počasí (v užším slova smyslu po letošním březnovém a dubnovém suchu) i pro počasí za poslední léta (2014 – 2018) v širším slova smyslu. Považuji tuto rétoriku za velmi nebezpečnou, protože ve spojení s jinými tématy (green new deal, 5G sítě, koronavirus a ekonomická krize v důsledku „pandemie“) se jí stále dokola straší široké vrstvy obyvatelstva nejrůznějšími katastrofálními dopady. A člověk, který se bojí, je lépe manipulovatelný a s menším odporem přijímá nejrůznější opatření „pro jeho vlastní dobro“.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...