• Čtvrtek, 21. březen 2019
 • Svátek má Rukojmí Radek

Má Francie našlápnuto k odchodu z NATO a ke konci se zahraničními misemi? Hnutí „žlutých vest“ protestuje už šestý týden proti Macronově vládě; jaký je rozdíl politiky Macrona a de Gaula…?
Počet návštěv: 2727

Má Francie našlápnuto k odchodu z NATO a ke zrušení zahraničních misí? Hnutí „žlutých vest“ protestuje už 6 týden proti francouzské vládě; drzý pyroman Macron ale kritizuje Rusko za porušování lidských práv

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Na které straně je pravda, která by mohla motivovat i Česko? Francie má totiž našlápnuto k odchodu z NATO a ke konci se zahraničními misemi. Kdo by to v Česku nechtěl, byť násilí by si Češi asi nepřáli; hnutí „žlutých vest“ však už protestuje šestý týden proti Macronově vládě...

Drzý pyroman Macron, co se mu strachy potí prodloužená záda, ale spolu s bývalou svazačkou NDR Merkelovou, alias Mutter Merkel - Dar od Alláha, kritizují Rusko za údajné porušování lidských práv na Krymu...Výsledek obrázku pro nepokoje macron

Na které straně je tedy pravda, která by mohla motivovat i Česko? Opakuji šok pro Západ; Francie má totiž našlápnuto k odchodu z NATO a ke konci se zahraničními misemi. Kdo by to v Česku nechtěl, byť násilí by si Češi asi nepřáli; hnutí „žlutých vest“ však už vehementně protestuje skoro dva měsíce proti Macronově vládě.

Na protesty francouzského hnutí žlutých vest přišlo v sobotu 21. prosince 2018 v celé Francii podle vlády zhruba 38.600 lidí. Oproti minulé sobotě je účast nižší, a to i v Paříži, kde byly protivládní protesty roztříštěné a zúčastnilo se jich asi 2000 lidí. K protestům patří také silniční blokády, které komplikují dopravu.

V pátek večer při jedné nehodě zemřel řidič a stal se desátou vedlejší obětí demonstrací. Stoupenci hnutí požadujícího zlepšení životní úrovně Francouzů dnes demonstrují šestou sobotu v řadě. Minulý víkend protestovalo v celé Francii kolem 66.000 lidí, prvního protestu 17. listopadu se zúčastnilo 282.000 lidí.

Silniční blokády často komplikují život řidičům. V pátek večer jeden narazil v plné rychlosti na okraji Perpignanu do kamionu, jehož řidič vyjednával s účastníky blokády. Nehoda se stala kolem 23:00 hodin. Šestatřicetiletý řidič utrpěl těžká zranění, jimž podlehl.

Je desátou nepřímou obětí hnutí žlutých vest. Perpignanský prokurátor Jean-Jacques Fagni řekl, že řidič nákladního automobilu zůstal na místě a počkal na příjezd policie, zatímco lidé, kteří průjezd blokovali, utekli. U nehody zůstaly jenom dvě nebo tři ženy ve žlutých vestách, které utrpěly šok.

Navíc to začalo skřípat v samé EU. Během několika posledních víkendů došlo k nepokojům také v dalších významných francouzských městech, jako jsou Toulouse, Bordeaux a Lyon, stejně jako v belgických a nizozemských městech včetně Bruselu, Amsterdamu, Rotterdamu, Haagu, Nijmegenu a Maastrichtu. Také v Londýně tento víkend zesílilo napětí, zmatek a frustrace kolem Brexitu a zdálo se, že možnost konání druhého referenda se zvýšila. Protestující se žlutými vestami, z nichž většina jsou zjevně příznivci Brexitu, zablokovali hlavní mosty a zastavili provoz v ulicích v centru města.

Jak se dnes Macron srovná s Le Penovou: https://www.youtube.com/watch?v=a7_RbqCL6N4

A co by mě mohlo ještě překvapit? Po internetu mi jako dárek pod stromeček připutovala totiž zajímavá fakta. Zde: Žluté vesty zveřejnily na dva tucty zásadních bodů svého programu, aneb Co se od dob zachránce Francie de Gaulla v zemi Galského kohouta změnilo:

Účastníci protestů Žlutých vest totiž zveřejnili seznam požadavků na Macronovu vládu. Je mezi nimi i okamžitý odchod z NATO a odmítnutí válečných operací v zahraničí.Výsledek obrázku pro olser francie žluté vestyManifest má 25 bodů, jak uvádí francouzské vydání Le libre penseur. Požadavky jsou rozděleny do čtyř oblastí, v nichž protestující vyžadují:

V oblasti hospodářství a práce:

1. Svolat celonárodní shromáždění k provedení reformy zdanění a na státní úrovni zakázat daně, které by přesahovaly 25 % majetku občana.

2. Minimální mzdu, penzi a životní minimum zvýšit o 40 %.

3. Vytvořit nová volná

4. Zahájit výstavbu pěti milionů dostupných bytů a takto zajistit snížení nájmů, hypotéky a rovněž vytvořit nová pracovní místa ve zdravotnictví. Přísně trestat městské a oblastní správy , jestliže budou jejich vinou na ulicích bezdomovci.

5. Anulovat vnitřní dluh. 

V politické sféře

 1. Změnit ústavu tak, aby odpovídala vládě lidu a z iniciativy lidu rozhodnout o referendu.
 2. Zakázat lobování a ovlivňování. Doživotně zakázat osobám trestaným zaujímat volené funkce a zakázat zaujímat několik volených funkcí současně.
 3. Odejít z EU a vrátit Francii politickou, finanční a hospodářskou svrchovanost.
 4. Zamezit vyhýbání se daním a vrátit 60 miliard EUR, které dluží státu 40 největších společností. Zastavit privatizaci a státu vrátit již privatizovaná letiště, železnice a dálnice, parkoviště a další.
 5. Z cest odstranit radary, které nepomáhají předcházet nehodám, ale jsou zastřenou daní.
 6. Z národního systému vzdělávání vyloučit ideologii a přehodnotit destruktivní a diskreditační metody výuky.
 7. Ve sféře justice: Čtyřikrát zvýšit rozpočet a v zákonech zohlednit maximální dobu čekání na právní procedury, udělat soudní systém jednodušší a soudnictví – veřejně dostupné a bezplatné.
 8. Učinit média veřejně dostupná a zakázat propagandu. Médiím ukončit subvence a představitelům masových médií daňové výhody, odmítnout „kmotrovství“ mezi médii a politiky a zlikvidovat mediální monopoly.
 9. Do ústavy zavést úplný zákaz intervence státu do oblasti vzdělávání, zdravotnictví a instituce rodiny.

V oboru životního prostředí a zdravotnictví

 1. Zákonem zavázat výrobce techniky dodržovat dobu použitelnosti nejméně 10 let a zařídit to tak, aby po tu dobu byly k dispozici náhradní díly.
 2. Zakázat výrobu a distribuci plastikového nádobí a obalů, které znečišťují životní prostředí.
 3. Zorganizovat celonárodní kongres o reformě zdravotnictví a omezit vliv farmaceutických společností na zdravotní systém.
 4. V oboru zemědělství: Odmítnout GMO a pesticidy, které mohou vyvolat rakovinu a být patologické pro endokrinní systém, rovněž zakázat užívání zemědělské půdy, aniž by byly střídány druhy osevů.
 5. S pomocí nové industrializace země odstoupit od dovozu, který způsobuje ekologii největší újmu.

Ve sféře geopolitiky

 1. Odejít z NATO a zakázat využívání armády v agresivních válkách.
 2. K francouzsko-africkým vztahům: zamezit politiku loupení, vojenského i politického vměšování. Vrátit africkému lidu nečestně získaný majetek a prostředky diktátorů, do vlasti vrátit francouzská vojska. Odstranit koloniální systém, v jehož důsledku jsou africké země nuceny deponovat měnové rezervy ve francouzské centrální bance a jsou v postavení chudých zemí.
 3. Vést rovnoprávná jednání.
 4. Zastavit proud migrantů, ne jejichž přijetí a integraci nemá Francie prostředky.
 5. V zahraniční politice ctít mezinárodní právo a podepsané dohody.

Francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová hovoří o budoucnosti EU. foto: Eric Vidal, Reuters

Který bod výše uvedeného programu by se líbil Vám, vážení čtenáři? Navíc si drzý pyroman Macron dovolí s Mutter Merkel - Darem od Alláha kritizovat Rusko za porušovánmí lidských práv ma Krymu. Jak se do lesa volá, tak se z něho ozívá; ruské inisterstvo podle agentury TASS mimo jiné prohlásilo, že Německo a Francie by se místo "poučování" Ruska o lidských právech měly podívat na to, jak tato práva porušuje Kyjev.

"Místo snahy poučovat Rusko, vyzýváme naše partnery..., aby obrátili pozornost na do očí bijící fakta o tom, že Kyjev hrubě porušuje lidská práva a ty svobody, na nichž tolik záleží 'kolektivnímu Západu'," uvedlo podle agentury TASS ministerstvo zahraničí. Bylo na rozdíl od těchto dvou zkrachovalců kulantní, když nepřipomnělo momentální masakry ve francouzských městech...

Proč se Macron nejel podívat na Majdan, když teď mluví zhůvěřile o porušování lidských práv v Rusku: http://www.rukojmi.cz/clanky/7292-masove-protesty-resp-usa-placena-udajna-obcanska-neposlusnost-byly-na-ukrajine-vyprovokovany-v-noci-21-listopadu-2013-pri-stretech-o-par-mesicu-pote-zemrelo-na-krvavem-majdanu-z-rukou-neonacistickych-rowdies-prvnich-25-lidi

Ví vůbec též meloucí z posledního motýl Emanuel Macron, co si myslel o Krymu a Rusku jeho bývalý kolega? Podle francouzského exprezidenta se totiž dobytí Krymu nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve vůbec neexistovala. Valery Giscard d’Estaing poznamenal, že je nemožné popřít, že ukrajinská vláda byla zkorumpovaná a nesnesitelná. “Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů, ” řekl a moudře dodal:

“Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku - politiku, která byla porušením mezinárodního práva. Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to aniž s nimi mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit? S ohledem na hospodářské sankce nesměřující proti jednotlivcům, ale proti ruskému státu, jak můžeme ignorovat skutečnost, že jsou škodlivé pro obě strany - Rusko i Západ - poškozují jejich vzájemný obchod? ” ptá se francouzský politik.

Zdá se mu, že rozhodnutí Ukrajiny stát  se nadnárodní konfederací podle vzoru švýcarských kantonů a to  rusky mluvící části, polské části a střední části by bylo to nejlepší. Systém, je také federální a Konfederace by byla  financovaná Evropou a podporovaná OSN. A Krym by měl zůstat ruský…Krym a exprezident Francie Valery Giscard d’EstaingVýsledek obrázku pro nepokoje ve francii 2018 vítězný oblouk

Inu, na které straně je tedy pravda, která by mohla motivovat i Česko? Francie má totiž našlápnuto k odchodu z NATO a ke konci se zahraničními misemi. Kdo by to v Česku nechtěl, byť násilí by si Češi asi nepřáli; hnutí „žlutých vest“, které už protestuje šestý týden proti Macronově vládě…? Je vůbec nějaký rozdíl mezi smýšlením Čechů a Francouzů...? A pokud ano, tak tedy jaký...?

Foto: Reuters...

Jak začaly řádit žluté vesty: http://www.rukojmi.cz/clanky/7256-vyjimecny-stav-ve-francii-a-poskozeny-vitezny-oblouk-zranenych-je-zatim-na-900-lidi-a-ze-412-predvedenych-osob-policie-ponechala-378-ve-vazbe-mezi-zranenymi-je-i-150-policistu-dva-ridici-zemreli-bude-macron-hasicem-nebo-pyromanem

Bude-li válka, či nebude-li válka: https://ceskoaktualne.cz/2018/12/zpravy-ze-sveta/le-figaro-francouzske-vladni-organy-vyhlasuji-macronovi-valku/?fbclid=IwAR28N5EG-OydKFtSdPHT41Q8N3Pd5uX-QRdZceCzE68vFSvCavmB1w2DvLw

EU se už třese na svých hliněných základech: http://www.rukojmi.cz/clanky/7320-program-euromed-pocita-s-pristehovanim-az-80-milionu-islamskych-migrantu-vyrovnaji-demograficky-ubytek-v-evrope-cr-s-porodnosti-1-9-deti-nema-sanci-prezit-plodne-islamske-rodicky-s-cs-obcanstvim-a-5-detmi-tak-zajisti-udrzeni-ceske-identity

Žluté vesty a islamizace: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hnuti-zlutych-vest-se-siri-do-dalsich-zemi-Lidi-uz-nebavi-jak-si-sami-museji-platit-islamizaci-pise-expert-564720

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

31.12.2018 21:42

K Novému roku přeji nám všem, abychom se měli (slovy Kalouska). jako prasata v žitě. Za sebe přeju všem mírný vzestup optimismu, větší než vzestup cen. Nějakých probíhajících milion exekucí nás nerozhází, hlavně že se máme radostněji a lépe. To by v tom byl čert, že bychom nikdy nedokázali překonat svou třetinovou mzdu (na rozdíl od našich západních vzorů) tím, že se nám zdraží všecko, nač se podíváme. Samozřejmě, že Západ na tom nemá zájem. To vychází jen tak, mimoděk. Přesto se nám podařilo Západ předehnat...v cenách. .....Mějte se hrzky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

31.12.2018 21:19

Jistě víme, že hořící pařížská předměstí i tisíce osobních aut způspbili ti, kteří jsou označováni za doktory, inženýry přicházející z jiné, obohacovací kultury. Pokud vzplanou pařížská předměstí, zase se nic tak hrozného neděje. Obohacovači na to mají právo. Pokud demonstrují rodilí Francouzi, nastupuje policejní aparát. Pokud ten nestačí, je povolána armáda. 150.000 příslušníků bezpečnostních složek je připraveno k zásahu vůči vlastnímu, francouzskému obyvatelstvu. Válka proti "Žlutým vestám" je tak vedena proto, že rodilí Francouzi své mateřštině rozumí (a to si považte), francouzsky! Díky tomuto fenoménu se podařilo oslovit davy lidí, kteří vládnou svým rodným jazykem, aby se rozešly...nebo... Ale co s muslimy? Fancouzsky nerozumí, veškeré apely pronesené francouzskou policií jsou naproso zbytečné, protože muslimové neví vo co gou. Policie přece nemůže zasahovat vůči těm, kdo netuší, co se po nich chce. A tak je velká policejní akce mířena na ty, kdo policejním výzvám rozumí. Když Francouz slyší "Rozejděte se! " ,Je to něco jiného, než muslim, který rozkazu vůbec nerozumí, a tak se nemůže při nejlepší vůli rozejít, protože netuší o co jde, Co po něm policie vůbec chce .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

31.12.2018 19:29

Požadavky demonstrantů jsou jasné a vyplynuly z toho,že úřady se odmítaly ze začřátku s demonstranty vůbec bavit.To je úděl hlupáků ve státních službách.Nejdřív nedělat nic a potom se divit,co všechno damonstranti chtějí.Oč jednodušší to mají čeští politici a státní úředníci,když český občan si nechá nadělat na hlavu a dokáže jen brblat na netu.Francouzští a čeští politici a úředníci by si to měli aspoň na měsíc vyměnit.To by byla legrace.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy