• Středa, 24. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Jiří

Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni
Počet návštěv: 647

Většina migrantů je nelegálních, řekla v pořadu Na prahu změn Monika Pilloni

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Do dalšího dílu pořadu Na prahu změn, který vysílá banskobystrický Slobodný vysielač, byla pozvána Monika Pilloni, aktivní členka Ligy Severu Mattea Salviniho a také koordinátorka Ligy pro komunikaci s italskými občany žijícími v České republice a na Slovensku. Čechoitalka Monika Pilloni v rozhovoru s bývalým policejním prezidentem a předsedou Asociace nezávislých médií Stanislavem Novotným diskutovala o současné italské politické scéně, také o fenoménu Ligy a jejím předsedovi M. Salvinim.

Monika Pilloni se o tom, že bude žít v Itálii, rozhodla ještě dřív, než začala chodit do školy. „Italština mě chytla již od malička, neučila jsem se ji ale ve škole, naučila jsem se ji sama. Motivací mi byla historie, která mě fascinovala a chtěla jsem všechna ta místa vidět,“ řekla v pořadu Pilloni, která v 19 letech odjela do Itálie na dovolenou, ke které si vzala ještě měsíc neplaceného volna, pak se vrátila, vydělala si nějaké peníze a jela zase zpátky. Až do té doby, než potkala svého dnes již bývalého manžela, Itala, se kterým se roku 1991 odstěhovala do Itálie.

V italské politice se začala angažovat jako česká občanka, italské občanství nemá, nikdy o něj nestála, a sama ho dokonce i odmítla. A jak se dostala k politice? „Byla jsem apolitický člověk, který pracuje, stará se o dítě, nekonfliktní člověk. První signály přišly v roce 2013, když jsem viděla, že najednou spousta lidí začala přicházet o práci. Začalo se hodně propouštět nebo zaměstnanci dostávali smlouvy na poloviční úvazek,“ a právě v té době se začala o politiku zajímat. „Tak jsem se podívala na politické strany a objevila jsem tenkrát Ligu Severu, která mi byla blízká,“ řekla v pořadu Na prahu změn.
 
V Lize Severu ji oslovil hlavně Matteo Salvini. „Když jsem se podívala na program, tak mi byl nejblíž, nejvíce se zastávali italského občana. Je to Itálie a je to správné, když se politika děje ve prospěch vlastních občanů. Sledovala jsem jen jeho projev, jakým způsobem se postavil před lidi a komunikoval s nimi. Všem bylo jasné, co říkal, žádná zvláštní slova, kterým by někdo nerozuměl. Opravdu lidem rozumí a všichni to z něj cítí. To je strašně důležité. On se nám rozdává. Vidět na živo jeho projev, to je nezapomenutelné,“ říká o Salvinim Pilloni, která se členkou strany stala v roce 2015.
 
Liga Severu je podle moderátora Stanislava Novotného v médiích nejvíce spojována s migrační politikou a hovoří se o ní spíše negativně. „Mainstream Ligu opravdu vykresluje jako populistickou, nacistickou, homofobní, xenofobní. Nicméně opak je pravdou. Nejsme ani žádná extrémní pravice, jsme středopravice, pokud se to dá takhle řadit. U nás není žádné fyzické násilí, žádné manifestace, na naše sjezdy chodí rodiny s malými dětmi. Liga je pro mě úplný opak toho, co mainstream šíří. My řešíme nelegální imigraci,“ řekla Pilloni.
 
Dále se také dostalo na téma, jakou má v oblasti migrace Liga strategii. Stanislav Novotný připomněl situaci s humanitárními loděmi, které zakotvily s migranty na Maltě. „Salvini vysvětloval, že právě tyto neziskovky, které jezdí za peníze, a ne kvůli tomu, že by měly starost o lidi, tak je využívají, jezdí pro ně, aby si vydělaly. Peníze, které dají za převoz, tak skončí v drogách a na nákup zbraní. Těm lidem se nepomáhá, oni jsou využíváni. Všechno je to zorganizované ještě daleko dále,“ varuje Monika Pilloni a dodává, že těch nelegálních migrantů je většina, legálních, kteří opravdu utíkají z války, je 5–6 procent. „Kdybychom přijali jenom ty legální, tak nebudeme mluvit o žádné migrační krizi. Stal se z toho organizovaný byznys. A kdyby se chtělo, tak se to už mohlo zastavit, jenomže ono se nechtělo, byly z toho obrovské peníze a vydělával na tom i stát,“ myslí si Pilloni.
 
Další zajímavostí, kterou Pilloni v pořadu prozradila, bylo, jak vypadá sjezd Ligy Severu. Na začátku se zpívá árie z Verdiho opery Nabucco „Va, pensiero“, ta se stala hymnou celé Ligy. „Vůbec jsem nepátrala po tom, kdy se Nabucco, Va, pensiero, začalo hrát a zpívat. Lidé se scházejí strašně rádi, vůbec to neberou jako povinnost. Berou to tak, že se uvidí se svými známými, co bydlí v jiných částech Itálie,“ říká Pilloni.
 
O Ligu Severu je v Itálii také velký zájem mezi mladými lidmi. „V tomhle je Liga také velmi úspěšná, má mladickou sekci, kde se mohou zapsat mladí od 13 do 30 let. Ti se pak učí zodpovědnosti a pomáhat lidem. Dělají se různé semináře, které jsou spojené třeba s letními tábory, nebo se vyhlásí procházky přírodou, kde se po cestě sbírá nepořádek. Chodí se pomáhat starším lidem. Akcí je mnoho, součástí je i vysvětlování, proč právě to Liga dělá a jak se to má dělat,“ uzavřela Pilloni.
 
Celý díl pořadu Na prahu změn si můžete poslechnout zde.
Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.01.2019 19:42

Ani jeden migrant není legální.Stačí sledovat v Asii muslimy a v Africe také nemuslimské i muslimské černochy.Asijci jdou šířit islám,Afričané údajně utíkají před válkou.Jenže je to lež.Dostanou se k penězům a místo motyky na obdělávání pole,aby uživil rodinu,jdou společně nakoupit zbraně a ráno vyrazí do sousední vesnice vyvraždit tamní občany.Ti se provinili tím,že místo levou nohou lezou z lůžka nohou pravou.A to se musí potrestat.Místo práce si udělá 15 fakanů,z nichž mu jich osm zemře hlady,protože on nemá na práci čas.Pak se přesune do Evropy a vzbuzuje lítost občanů srdceryvným výkladem o válce,kterou sám svým jednáním pomáhal vyvolat.Zahnat je zpátky a ať se tam mezi sebou povraždí,když nemají rozum.Tím se také potvrzuje idea amerického vědce,že mají podstatně nižší IQ než bílí.


 
Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

Omluva Merkelové satirikovi za kritiku jeho veršů: „Vocas, srab a delikvent je Erdogan, turecký prezident. Po kebabu tolik smrdí, že i prase lépe prdí, …nejradši však kozí mívá, menšinám však volnost nedá…“

A aby toho v současném boomu „lidských práv a svobody slova ï projevu“ nebylo málo, vysloužil si německý satirik Jan Böhmermann žalobu od tureckého prezidenta Erdogana, za jehož urážku čeká básníka možná trest odnětí svobody na tři roky. Urážku tureckého majestátu žene Merkelová před soud; tedy spíš ještě předloni hnala..…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Poslední domácí zprávy

VZKAZ POLITIKŮM

VZKAZ POLITIKŮM

Je však otázka – kterým? Podle toho, jak přibývá kritických vzkazů mnoha autorů, jimž není lhostejný osud této země, osud národa Čechů,...