• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Jair Bolsonaro
Počet návštěv: 2324

Jair Bolsonaro

Lea Vojteková Článek od Lea Vojteková

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Bolsonaro je zatím poslední z mnoha pravicových lídrů, kteří se dostali k moci na základě vzpoury voličů proti establishmentu.

Homosexuální a lidskoprávní neziskové a lobbistické organizace považují Bolsonara za ultrapravicového rasistu a homofoba.

Mezi čestné hosty a gratulanty Bolsonarovi patřil i maďarský premiér Viktor Orbán.

Skrze twitter vyjádřil pochvalu také Donald Trump.


Levicoví vůdci jako Nicolas Maduro z Venezuely, Daniel Ortega z Nikaraguy a Miguel Díaz-Canel z Kuby nebyli pozváni.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.01.2019 19:53

Sliby se slibují a blázni se radují.Osvobození od socialismu,úpadku hodnot a politické korektnosti jsou v pořádku.Co v pořádku není,jsou jeho plány na vymýcení tamních pralesů v zájmu jedné části občanů.Takže slova o osvobození výše uvedeného jsou jen předvolební sliby.Všechno bude pokračovat,jen pro jinou skupinu občanů.


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy