• Úterý, 19. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Patrik

Jair Bolsonaro
Počet návštěv: 366

Jair Bolsonaro

Lea Vojteková Článek od Lea Vojteková

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Bolsonaro je zatím poslední z mnoha pravicových lídrů, kteří se dostali k moci na základě vzpoury voličů proti establishmentu.

Homosexuální a lidskoprávní neziskové a lobbistické organizace považují Bolsonara za ultrapravicového rasistu a homofoba.

Mezi čestné hosty a gratulanty Bolsonarovi patřil i maďarský premiér Viktor Orbán.

Skrze twitter vyjádřil pochvalu také Donald Trump.


Levicoví vůdci jako Nicolas Maduro z Venezuely, Daniel Ortega z Nikaraguy a Miguel Díaz-Canel z Kuby nebyli pozváni.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.01.2019 19:53

Sliby se slibují a blázni se radují.Osvobození od socialismu,úpadku hodnot a politické korektnosti jsou v pořádku.Co v pořádku není,jsou jeho plány na vymýcení tamních pralesů v zájmu jedné části občanů.Takže slova o osvobození výše uvedeného jsou jen předvolební sliby.Všechno bude pokračovat,jen pro jinou skupinu občanů.


 
Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Před nedávnem řekla bývalá wimbledonská šampiónka Martina Navrátilová, tenistka českého původu, směrem k transgender sportovkyním: „Je to šílenství a je to podvádění”. S penisem nelze s ženami soutěžit, dodala...

Už loni v prosinci bývalá světová tenisová jednička Martina Navrátilová na svém Twitteru kritizovala účast transgender žen na ženských turnajích. „Nemůžete jen sama sebe prohlásit za ženu a najednou soutěžit proti ženám. Musí existovat nějaké standardy, a to, že má někdo penis, ale soutěží se ženami, do nich rozhodně nezapadá,” napsala tenistka na sociální síti.

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvile, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Poslední domácí zprávy