• Neděle, 26. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Filip

Visegrádská čtyřka je budoucností Evropy, myslí si poslanec Jiří Kobza
Počet návštěv: 629

Visegrádská čtyřka je budoucností Evropy, myslí si poslanec Jiří Kobza

Stanislav Novotný Článek od Stanislav Novotný

Pozvání do pořadu Na prahu změn, které ParlamentníListy.cz jako jediné z velkých médií monitorují, přijal Jiří Kobza. Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), geolog, podnikatel a bývalý diplomat.

V pořadu hovořili o české zahraniční politice, Evropské unii, Visegrádské čtyřce, českých národních zájmech, politických neziskových organizacích, migraci, islámu nebo také vlastenectví.

Jiří Kobza také popsal své začátky v politice. „Rozhodl jsem se, že je nejvyšší čas začít dělat něco, co mě baví, tak jsem si se svoji přítelkyní otevřel malou obchodní firmu a začal jsem obchodovat s moravským vínem. Když jsem ale potom viděl, kam nás Nečasova a Sobotkova vláda vede, tak mě popadla zoufalost. Říkal jsem, že s tím něco musím dělat, protože naše civilizace se hroutí. Tak jsem začal spolupracovat s Tomiem Okamurou, ještě když byl v Úsvitu, ale poté, co se rozpadl, jsme se rozhodli, že založíme druhou stranu, a tak jsme v červnu roku 2015 založili SPD,“ řekl jeden ze zakladatelů hnutí.

  • další z vysílání ZDE
V pořadu také zhodnotil stav současné Evropy. „Je vidět, že se Evropa opravdu začíná rozpadat a já si myslím, že spolupráce V4 s Rakouskem, Itálií a některých balkánských zemí je cestou dál, jak se ubránit.“
 
Moderátora pořadu Stanislava Novotného zajímalo, o jaké státy by ideálně V4 rozšířil. „Určitě Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko a Itálie,“ řekl Jiří Kobza.
 
Celý díl pořadu si můžete poslechnout zde.
 
Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

30.01.2019 20:49

NIC není vzdálenější realitě, než jakási spolupráce V 4 s ostatními státy, o kterých pan poslanec fantazíruje. V centrále EUsojůzu neberou V 4 vůbec vážně, neboť vědí, jak je rozpolcena. Občas sice zmíní tu Maďarsko, tu Polsko,
ale o ČR ani muk... Mají přece tuto zemičku, zamořenou kolaboranty, podlézavou chátrou a eurohujery dobře přečtenou...Ono se toho totiž za uplynulých osmdesát let moc nezměnilo...Za protektorátu Böhmen und Mähren se kolaborovalo s nacisty, pak se několik desítek let opěvoval Sovětský svaz,nyní naše osvoboditele nenávidějí a podlézá se americkým zločincům a EU diktátu. A hnutí SPD v tom podlézání cizím mocnostem není vůbec pozadu... (viz Ryan ve Sněmovně... na youtube.) Měli byste se stydět, brát si nějaké české národní zájmy vůbec do úst !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.01.2019 20:09

Jsem přesvědčen,že se pan Kobza mýlí.Jak V4,tak i ostatní státy mají příliš rozdílné potřeby,než by se mohlo zdát.Kromě toho jsou Poláci pro USA a chtějí být pro změnu okupováni americkou armádou.Tím se zcela dostanou pod vliv hegemonistické politiky americké administrativy a nějaká evropská integrace mimo EU je nezajímá.Pro ně existují pouze USA.Ostatní mají za sebou příliš rozdílnou historii a v některých případech i válečná tažení.A Itálie je vůbec sama pro sebe.Vyhlašují opatření proti nelegálním migrantům z Afriky a poté se dohodnou na rozdělení počtu migrantů,počítaje v to i samu Itálii.A o postnacistické Německo není třeba se vůbec zajímat.Ti stále v duchu Hitlera chtějí sjednocenou Evropu pod panováním německé árijské rasy.Ta je přece nadřazena všem a to z nich nevymizelo.Od sjednocení Německa se to projevuje stále víc.Berlín je pro ně nějak nevhodným hlavním městem.Jakmile jím je,hned začnou Němci být mnohem drzejší.Kromě toho by naši "politici" opět byli v zahraničí ohnuti do pravého úhlu,pokud ne v ještě větším.


 
Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

„S proruskými maniaky nechci mít nic společného,“ rozzuřil se Václav Bartuška a z mého rozhovoru pro Rukojmi.cz nebylo nic. Přes mé ujišťování, že by šlo o férové interwiev „padni komu padni“ a objasnění slov „proruský“ a „protiruský“

Měl jsem zase jeden utkvělý a notně ztřeštěný plán; udělat pro internetové noviny Rukojmi.cz rozhovor, jehož hlavním protagonistou měl být Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost. A ten by byl, resp. měl být mým novinářským sólokaprem. Pak jsem ho náhodně potkal v Praze a drze oslovil se svojí utajenou strategií; připadal jsem si jako směšný konspirátor.

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

STÍN „SOUDKYNĚ OLO“ NA OBNOVENÉM PROCESU

Od 6. června 2018 jsem se na svém bloggu opakovaně věnoval svéráznému postupu „soudkyně OLO“, tedy paní Ivety Šperlichové, soudkyně zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, v řízení proti údajným pachatelům krácení spotřební daně z tabáku, který dovedla k odsuzujícímu rozsudku z 22.června 2018. V r.2019 ji ale uznal Ústavní soud za podjatou a následně jí Vrchní soud v Olomouci případ odebral a rozsudek zrušil.

Poslední domácí zprávy