• Pondělí, 20. květen 2019
  • Svátek má Rukojmí Zbyšek

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku
Počet návštěv: 194

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Pan Jan Hamáček, Ministerstvo vnitra.Nad Štolou 3. 170 34 Praha 7 - Vážený pane ministře, obracím se na Vás ve věci kurdského lékaře, překladatele a celoživotního bojovníka za lidská práva jak v ČR, tak ale i jinde na světě, MUDr. Yekty Uzunoglu.  

Jak je Vám známo, MUDr. Yekta Uzunoglu se v minulosti stal v ČR obětí policejně - justičního spiknutí a v ČR a díky tomu strávil ve vazbě v nelidských podmínkách neústavně slouhou dobu. Trvalo 13 let, než očistil své jméno tím, že vyhrál soud vedený proti němu a dostal nejvyšší
odškodnění v dějinách české justice.

Znám pana MUDr. Yektu Uzunoglu a jeho aktivity pro kurdský národ již řadu let, ale je mi známa i historie jeho perzekuce v ČR! To, že je pan MUDr. Yekta Uzunoglu, obdobně jako tisíce demokratů z Turecka co bojují za demokratickou společnost, trnem v oku současného Turecka, není a nemůže být tajemstvím.

Turecko jen v minulých třech letech i za cenu porušení mezinárodního práva uvěznilo řadu německých i francouzských novinářů a dokonce amerického duchovního, pro kterého se musel samotný prezident USA Trump i veřejně angažovat než dostal svého občana z tureckého žaláře.

Též je již obecně známo, že Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku. Naposledy přes Interpol nechalo Turecko uvěznit německého spisovatele, který trávil dovolenou ve Španělsku a po intervenci Německa
byl teprve osvobozen.

Nyní jsem se dověděl, že turecké úřady vydaly zatykač i na pana MUDr. Yektu Uzunoglu a to ze tří důvodů (dle spisového materiálu) a sice:

1) Na svém facebooku zveřejnil fotografie pořízené během naší společné návštěvy v Sýrii

2) Jeho návštěva v Iráku s novináři MO ČR

3) Karikatury ohledně vraždy předsedy advokátní komory svého rodného města

K 1. bodu Vám sděluji:

že jsem oslovil někdy v září roku 2015 pana Uzunoglu jako europoslanec a místopředseda výboru pro obranu Evropského parlamentu s tím, aby mně doprovázel na cestě do Sýrie na frontovou linii boje s ISIS, což pan Uzunoglu přijal a překonal veškery překážky, abychom se dostali do Sýrie, kde jsem chtěl osobně poznat situaci. Celou dobu mně pan Uzunoglu překládal, vysvětloval a organizoval vše, abych toho poznal co nejvíce.

Po svém návratu jsem fotografie pořízené z této cesty zveřejnil na svém facebooku jak ja ale i pan Uzunoglu, též jsem o své cestě informoval plénum Evropského parlamentu všechny přítomné poslance ale i vedení EP!

Celou cestu jsem financoval já, tedy jsem financoval i náklady pana Uzunoglu!

Nıkdy jsme se nesešli s žádnými teroristy a pomáhat teroristům behem teto cesty ale i jinak , jak je nyní pan Uzunoglu obviněn ze strany tureckých úřadů, je absurdní či šílené!

Vážený pane minıstře,

je dosti pravděpodobné, že se turecké úřady budou snažit i v případě pana Uzunoglu zneužit Interpol a nechat ho zatknout českou policií tak, jako to učinili v loňskem roce v případě dalšího kurdského politika pana Saliha Muslima a tím Česká republika málem přišla o svoji reputaci ve světě.

Proto Vás žádám a prosím již preventivně, aby Česká republika nepřipustila v případě pana MUDr. Yekty Uzunoglu porušení mezinárodních závazků České republiky a neporušila tudíž nejen¨mezinárodni smlouvy, ale i reputaci České republiky v neposlední řadě proto, že pan Uzunoglu je občanem Německé republiky! Občanství mu bylo doručeno přímo do vazební věznice Ruzyně v roce 1996, kde se tehdy nacházel protiprávně, jak konstatovaly i soudy ČR.

S očekáváním, že učiníte veškerá opatření k dodržení nejen zákonů ale i lidské etiky v tomto případě MUDr. Yekty Uzunoglu

Praha 1. 3. 2019

Jaromír Štětina
europoslanec

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.03.2019 19:55

Interpol tímto způsobem využívá nejen Turecko,ale i další státy,jako je USA,SRN,Francie,Rusko a pod.Problémem pana Uzunoglu nyní je,že se ho zastává kabátový převlékač Štětina.To panu Uzunoglu na reputaci nepřidá!


 
Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí.  Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Terezín - místo, které se stalo největším koncentračním táborem na území českých zemí. Za necelé čtyři roky jím prošlo více než 150 000 mužů, žen i dětí, z nich nepřežilo 2. sv. válku 118 tisíc...

Na Národním hřbitově v Terezíně na Litoměřicku se v neděli 19. května 2019 uskutečnila tradiční vzpomínka na oběti nacistické perzekuce. Tryzny u příležitosti 74. výročí konce 2. sv. války se každý rok účastní stovky lidí, kromě pamětníků událostí také politici i diplomaté. Vzpomínková akce organizovaná Památníkem Terezín se koná pravidelně třetí květnovou neděli.

 

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

#Jsme tu, abychom prosadili ten „žádoucí“ názor. Iniciativa s vazbami na Člověka v tísní likviduje diskuze

S blížícími se eurovolbami sílí hlasy nejrůznějších politických neziskovek, iniciativ, politiků a umělců, kteří jsou žádoucně názorově ukotvení. Jedním takovým hlasem je iniciativa #jsmetu, která se v rámci skupiny na Facebooku svolá do diskuze pod vytipovaný článek, kde jsou dle jejich názoru nevhodné (nenávistné) příspěvky. Tam se angažují a navzájem si podpoří a „olajkují“ své příspěvky, čímž svým „žádoucím“ názorem vytlačí ostatní diskutující. Není asi překvapením, že srdnatě obhajují EU, migraci nebo neziskovky. A administrátoři skupiny mají vazby na politické neziskovky Člověka v tísni a Evropské hodnoty.

Poslední domácí zprávy