• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku
Počet návštěv: 113

Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Pan Jan Hamáček, Ministerstvo vnitra.Nad Štolou 3. 170 34 Praha 7 - Vážený pane ministře, obracím se na Vás ve věci kurdského lékaře, překladatele a celoživotního bojovníka za lidská práva jak v ČR, tak ale i jinde na světě, MUDr. Yekty Uzunoglu.  

Jak je Vám známo, MUDr. Yekta Uzunoglu se v minulosti stal v ČR obětí policejně - justičního spiknutí a v ČR a díky tomu strávil ve vazbě v nelidských podmínkách neústavně slouhou dobu. Trvalo 13 let, než očistil své jméno tím, že vyhrál soud vedený proti němu a dostal nejvyšší
odškodnění v dějinách české justice.

Znám pana MUDr. Yektu Uzunoglu a jeho aktivity pro kurdský národ již řadu let, ale je mi známa i historie jeho perzekuce v ČR! To, že je pan MUDr. Yekta Uzunoglu, obdobně jako tisíce demokratů z Turecka co bojují za demokratickou společnost, trnem v oku současného Turecka, není a nemůže být tajemstvím.

Turecko jen v minulých třech letech i za cenu porušení mezinárodního práva uvěznilo řadu německých i francouzských novinářů a dokonce amerického duchovního, pro kterého se musel samotný prezident USA Trump i veřejně angažovat než dostal svého občana z tureckého žaláře.

Též je již obecně známo, že Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku. Naposledy přes Interpol nechalo Turecko uvěznit německého spisovatele, který trávil dovolenou ve Španělsku a po intervenci Německa
byl teprve osvobozen.

Nyní jsem se dověděl, že turecké úřady vydaly zatykač i na pana MUDr. Yektu Uzunoglu a to ze tří důvodů (dle spisového materiálu) a sice:

1) Na svém facebooku zveřejnil fotografie pořízené během naší společné návštěvy v Sýrii

2) Jeho návštěva v Iráku s novináři MO ČR

3) Karikatury ohledně vraždy předsedy advokátní komory svého rodného města

K 1. bodu Vám sděluji:

že jsem oslovil někdy v září roku 2015 pana Uzunoglu jako europoslanec a místopředseda výboru pro obranu Evropského parlamentu s tím, aby mně doprovázel na cestě do Sýrie na frontovou linii boje s ISIS, což pan Uzunoglu přijal a překonal veškery překážky, abychom se dostali do Sýrie, kde jsem chtěl osobně poznat situaci. Celou dobu mně pan Uzunoglu překládal, vysvětloval a organizoval vše, abych toho poznal co nejvíce.

Po svém návratu jsem fotografie pořízené z této cesty zveřejnil na svém facebooku jak ja ale i pan Uzunoglu, též jsem o své cestě informoval plénum Evropského parlamentu všechny přítomné poslance ale i vedení EP!

Celou cestu jsem financoval já, tedy jsem financoval i náklady pana Uzunoglu!

Nıkdy jsme se nesešli s žádnými teroristy a pomáhat teroristům behem teto cesty ale i jinak , jak je nyní pan Uzunoglu obviněn ze strany tureckých úřadů, je absurdní či šílené!

Vážený pane minıstře,

je dosti pravděpodobné, že se turecké úřady budou snažit i v případě pana Uzunoglu zneužit Interpol a nechat ho zatknout českou policií tak, jako to učinili v loňskem roce v případě dalšího kurdského politika pana Saliha Muslima a tím Česká republika málem přišla o svoji reputaci ve světě.

Proto Vás žádám a prosím již preventivně, aby Česká republika nepřipustila v případě pana MUDr. Yekty Uzunoglu porušení mezinárodních závazků České republiky a neporušila tudíž nejen¨mezinárodni smlouvy, ale i reputaci České republiky v neposlední řadě proto, že pan Uzunoglu je občanem Německé republiky! Občanství mu bylo doručeno přímo do vazební věznice Ruzyně v roce 1996, kde se tehdy nacházel protiprávně, jak konstatovaly i soudy ČR.

S očekáváním, že učiníte veškerá opatření k dodržení nejen zákonů ale i lidské etiky v tomto případě MUDr. Yekty Uzunoglu

Praha 1. 3. 2019

Jaromír Štětina
europoslanec

 

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.03.2019 19:55

Interpol tímto způsobem využívá nejen Turecko,ale i další státy,jako je USA,SRN,Francie,Rusko a pod.Problémem pana Uzunoglu nyní je,že se ho zastává kabátový převlékač Štětina.To panu Uzunoglu na reputaci nepřidá!


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy