• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Ještě k vyvěšování tibetských vlajek.
Počet návštěv: 826

Ještě k vyvěšování tibetských vlajek.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Pan Břetislav Olšer ve svém vyčerpávajícím článku o Tibetu a okolností s ním spojených mě přiměl k tomu, abych přidal několik poznámek, týkajících se idologicky zpupných užitečných idiotů, kteří se vyvěšováním tibetských vlajek povyšují na lepšolidi, kteří jsou solidární s tibetským lidem (v jakém smyslu?), dávají na odiv, že ctí lidská práva, rovnoprávnost , humánnost a kteří si snad i myslí, že tímto aktem snad donutí čínskou vládu k nějakým ústupkům (otázka je, k jakým).

      Obecně však platí, že si sotva uvědomují, co a proč to dělají a jaký to  má smysl. Ovšem jedno ví přesně: tím, že vyvěsí tibetské vlajky dají najevo svou loajalitou v naději, že si jich někdo všimne a  tím se jim otevřou možnosti, jak se dostat ještě k většímu „lizu“, do vyšších pater politiky, do sfér většího vlivu a moci. Je to jak za komunistů, kdo se neangažoval, měl utrum...

      Pokud by totiž vyvěšování tibetských vlajek a jakési rádoby proklamativní protesty brali jako zásadní  politický a humánní postoj k různým praktikám, které se odehrávají na mnoha místech světa, ať už je to potlačování lidských práv, nesvoboda, útlak, pronásledování, chudoba, nemoci, nezaměstnanost vykořisťování,  rasismus, diskriminace, dětská práce, vzdělávání a celá řada dalších věcí pak je otázka, proč se tak populisticky a svému okolí na odiv staví vyloženě jen k problematice Tibetu, která není ani zdaleka taková, jak ji sami veřejnosti prezentují. Vždyť ve světě existuje tolik bezpráví, nesvobody, útisku, útlaku a jiných problémů, ale ty je nezajímají, protože ty, bohužel, nemají v ČR politickou prioritu!

     Jedno je nadevše jasné a sice, že pro ně je důležité vědomí, že jako správní demokraté, věrni Havlovu odkazu, který svou pravdou a láskou usiloval o dodržování lidských práv, svobody slova, humanitu a mír ve světě (proto také ono nezapomenutelné humánní bombardování Srbska, či náš vstup do NATO navzdory jeho lživému prohlášení, že do žádného vojenského paktu již nikdy nevstoupíme) atd., konají tak, aby se zavděčili Havlovým pohrobkům (4tenář jistě ví, o kom je řeč) tzv. havloidům.

      Ti, co s velkou slávou vyvěšují tibetské vlajky nejsou nějak mimořádně uvědomělí nebo solidární s lidem Tibetu, ti jsou jim (s prominutím) u prdele, ale protože několik významných havloidních trolů to má za jednu ze svých primárních činností a povinností, které musí čas od času projevit svým západním chlebodárcům a aby dali najevo svou „osobní statečnost, solidaritu a řiťolezeckou  loajalitu,“ tak ze sebe i na veřejnosti dělají naprosté pitomce a idioty v domnění, že tím světu ukáží, jakými jsou demokraty. Jsou to bezpáteřní ubožáci, kteří jsou pro svou kariéru ochotni vlézt do řiti každému, kdo mu umožní dát více vlivu, moci a peněz a všechno ostatní je jim lhostejné. Jejich guru, modlou a ikonou je a navždy zůstane V.F.H. alias Václav Flaška Hejvl!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2019 20:41

Pan Matějka je poněkud drzý!Asi patřili jeho předkové k těm 80ti tisícům českých udavačů a snaží se zalíbit také.Jenže by musel být ve vašších patrech politiky.Pan Baťa má pravdu a panu Matějkovi nic nepřekáželo v tom,aby se mezi tupce zasadil též vyvěšením nějaké vlajky.Třeba německé.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

16.03.2019 11:22

Pane Matějko, kdybyste uměl číst, nic by vám nemohlo zabránit, abyste věděl totéž co pan Baťa. A buďte si jist, že byste NIKOHO, kdo vyvěšuje tu "vlajku", nebral vážně...


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

16.03.2019 11:20


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...