• Neděle, 25. srpen 2019
 • Svátek má Rukojmí Radim

Zeman je náš přítel! Kurdský aktivista reagoval na prezidentova slova proti Turecku
Počet návštěv: 637

Zeman je náš přítel! Kurdský aktivista reagoval na prezidentova slova proti Turecku

- Yekta Uzunoglu - Článek od - Yekta Uzunoglu -

Slova prezidenta Miloše Zemana, jimiž označil Turecko za faktického spojence ISIS, komentuje kurdský předák a lékař Yekta Uzunoglu. Podle něj je prezident dlouhodobým zastáncem tvrdého postupu proti islámskému terorismu a přítelem Kurdů.

„Zeman dlouhodobě podporuje Kurdy v jejich boji proti ISIS. Vůči Turecku se takto nevyjádřil poprvé. Hrad v minulosti například přijal Barzáního, prezidenta Regionu iráckého Kurdistánu, nebo náčelnici kurdských ženských jednotek Nesrin Abdullahovou,“ vyjádřil se bojovník za práva Kurdů.

Zeman v úterý při návštěvě Karlovarského kraje na dotaz, proč Turecko útočí na Kurdy, kteří bojují s islamisty, uvedl, že Ankara je spojencem IS.

Podle něj Turecko zprostředkovávalo některé logistické operace pro zásobování Islámského státu, například vývoz ropy. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podle Zemana vsadil na islamizaci země.

Ankara kvůli tomu zuří a prezidentovo vyjádření považuje za nepřijatelné. „Turecko přispívá k bezpečnosti Evropy a pokračuje v neústupném boji proti mnohým teroristickým organizacím,“ uvádí se v prohlášení tureckého ministerstva zahraničí.

Yekta Uzunoglu, bojovník za práva Kurdů

Yekta Uzunoglu, bojovník za práva Kurdů

Na to Zeman ve čtvrtek odpoledne na tiskové konferenci v obci Nový Kostel odpověděl tak, jak se od něj očekávalo, za svými výroky na adresu Turecka si stojí.

Podle Yekty nejde v prohlášení Miloše Zemana o nic nového pod sluncem. „Prezident má kladný vztah k Izraeli a pečlivě sleduje vztahy Izraele s Kurdy. V podstatě pokračuje v politice prezidenta Masaryka z třicátých let, už tehdy Československo podporovalo právo Kurdů na vlastní stát,“ uzavřel kurdský aktivista.

- Yekta Uzunoglu -
MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války). Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Cibulka

Jiří Cibulka

24.03.2019 14:39

Zeman jen planě žvaní.


 

22.03.2019 20:50

POKUD označil náš prezident Turecko jako faktického spojence Islámského státu, musel by do tohoto spojenectví zahrnout i americké okupanty, pro což hovoří nespočet důkazů. Ale on tato fakta diplomaticky zamlčí, neboť je obratný řečník a dobře ví, co chce onen kurdský aktivista slyšet...
Sebejistota tureckého prezidenta se opírá o dobře vyzbrojenou armádu,takže si může vyskakovat a nikdo si na něj netroufne.
Já bych např. chtěl od pana prezidenta vysvětlit, z jakého důvodu považuje T.Blaira za svého dobrého přítele, kterého zve na pokec do Lán.Protože T.Blair je z mého pohledu lidsky odpudivý,prolhaný a pokrytecký slizoun, který se výrazně angažoval ve zločinné agresi proti tehdejší Jugoslávii.
(viz youtube a protokol z návštěvy Zemana u královny), kde se tímto dobrým přítelem chlubí... Vrána k vráně sedá, aneb kupředu levá.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.03.2019 19:42

Pan Uzunoglu se mýlí.Zeman je přítel pouze USA a jejich příkazy hbitě plní,viz události ve Venezuele.Jenom proto,že doufá v setkání s Trumpem.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

                      Winston Churchill o Rusku

Winston Churchill o Rusku

Žádná vláda, kterou kdy lidé vytvořili, by nebyla schopna přežít tak vážné a kruté rány, jaké zasadil Hitler Rusku. Sovětské Rusko však nejen obstálo a zotavilo se z těchto strašných ran, ale navíc samo zasadilo německé armádní mašinérii smrtelné rány, jaké by byla nemohla zasadit žádná jiná síla na světě.

Winston Churchill na jaře roku 1943

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...