• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

Anální Langer či císařský poeta: „Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch!“
Počet návštěv: 1552

Anální Langer a císařský slivovicový poeta: „Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch!“

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Konec nadějí o slavný návrat do náruče ODS? Bohužel, zatím její bývalý místopředseda a někdejší ministr vnitra Ivan Langer není členem regionální rady strany v Olomouckém kraji. Výkonná rada ODS na sobotním zasedání v Praze totiž rozhodnutí krajské organizace anulovala s tím, že jednání sněmu provázelo procedurální pochybení.

„Při jednání regionálního sněmu ODS Olomouckého kraje došlo k procedurálnímu pochybení. Jen jsme konstatovali, že všechna rozhodnutí a volby jsou neplatné. Předseda regionu svolává nový regionální sněm na nový termín,“ řekl Respektu místopředseda občanských demokratů Martin Kupka.

„Výkonná rada anulovala všechna usnesení regionální sněmu ODS Olomouckého kraje pro administrativní pochybení. Díky těmto pochybením neproběhl sněm podle našich stanov,“ doplnil pro iDNES.cz člen výkonné rady strany Zbyněk Stanjura. „Závěry sněmu jsou neplatné, sněm se proto bude opakovat,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala. Olomoucká oblast podle výkonné rady neměla legitimně zvolené delegáty sněmu, protože loni sněm neuspořádala, což podle stanov měla.

Výsledek obrázku pro LANGER PŘEDÁVÁ ZNÁMKU KLAUSOVI

Předseda poslanců ODS Zbyněk Stanjura v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize potvrdil, že výkonná rada by postupovala stejně i v případě pochybení v jiném kraji. Doufá ale, že Langer i delegáti budoucího stranického sněmu v Olomouci budou reflektovat kritický názor předsedy ODS Petra Fialy na Langerovu volbu a podle něj se zachovají.

Sněm se bude muset opakovat. Langer Radiožurnálu v neděli v SMS zprávě napsal, „že je připravený se o post ve vedení znovu ucházet.“ Regionální sněm se musí sejít znova. Výkonná rada předtím vyloučila ze strany poslance Václava Klause mladšího. Langer předtím řekl, že jeho zvolení do regionální rady olomoucké ODS "v žádném případě není start směrem k veřejným funkcím".

Končí Langer v ODS: https://www.e15.cz/domaci/langer-konci-ve-vedeni-olomoucke-ods-vykonna-rada-jeho-zvoleni-zrusila-1357207Související obrázek

Ivan Langer chce však zaujmout nejen politikou, ale též „uměním výtvarným a spisovatelským". Ve čtvrtek 28. února se uskutečnila v ostravském Domě knihy autogramiáda a beseda k jeho nové knize "Sochobásně v Síti". Jedná se o již třetí antologii autorových trefných poznámek a poeticko-politických glos a "šlehů“. Tentýž den byla v nedaleké Galerii ZaZa slavnostní vernisáž Langerovy stejnojmenné výstavy. Expozice plastik, které ztvárňují texty a glosy z knihy.Jedná se již o třetí umělecký počin Ivana Langera.

Kniha "Sochobásně v Síti" navazuje na dva úspěšné Langerovy tituly V Síti (2016) a V Síti 2 (2017). Chronologicky jsou v ní řazeny autorovy nejzajímavější a nejdiskutovanější facebookové statusy z uplynulého roku. "Sochobásně v Síti jsou víc, než jen kniha, víc, než katalog facebookových statusů. Je to koláž vzpomínek, prožitků a myšlenek. A také svérázná kronika doby, v níž žijeme," říká Ivan Langer.

Zájemcům o knihu rovněž poradil, jak ji mají číst. „Číst ji máte odzadu a s mobilem,“ uvedl. Součástí publikace je totiž tzv. QR kód, který po svém načtení mobilem převede čtenáře v online prostředí na stránky dobových článků a textů, které tak Langerovy komentáře zasadí do dobového kontextu. Na křtu nechyběli bývalí kolegové Ivana Langera z řad občanských demokratů a znalci poezie – poslanec Marek Benda a bývalý ministr zahraničí a signatář Charty 77 Alexandr Vondra...

Že by nový Seifert? Nebo verše, co by byly jako vyšité dle filmu „Císařův pekař a pekařův císař“. Tedy něco na způsob výroku alchymisty císaře Rudolfa II. připravujícího slivovici: „Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch…!“

Langer byl v letech 1998 až 2002 a 2004 až 2010 místopředsedou strany, od června 1996 do voleb v roce 2010 poslancem. Od září 2006 do května 2009 byl v obou vládách Mirka Topolánka ministrem vnitra. Po neúspěchu ve volbách v červnu 2010, kdy se nedostal do Sněmovny a následně skončil i ve vedení ODS, se z vysoké politiky stáhl. V listopadu 2012 se ještě neúspěšně pokoušel o zvolení do výkonné rady ODS.

V roce 2015 policie při akci Vidkun Langera několik hodin vyslýchala. Kriminalisté ho zadrželi s dalšími lidmi, které prověřují pro údajnou korupci a zneužití pravomocí. Policisté při domovní prohlídce v bytě bývalého ministra vnitra zabavili dokumenty a počítač. Langerovy dokumenty ale podle advokátní komory souvisely s výkonem jeho advokátní praxe, komora je odmítla kriminalistům vydat. Langer prý nepatřil mezi čtyři obviněné v kauze Vidkun.

Ovšem těch podezřelých kauz bylo víc; dnes už se ví , že Ivan Langer údajně lobboval pro lidi okolo později zavražděného podnikatele Františka Mrázka, jehož děti Michal a Monika, jako ubozí sirotci, absolvovali právnickou fakultu v Plzni za rok a půl. Michal navíc odevzdal diplomku jen 15 dní poté, co mu ji škola zadala. Práce ani jednoho z nich ve fakultní knihovně není.article_photo

V později zveřejněných odposleších byl „kmotry“ Ivan Langer označován jako „Íčko“ a podle odposlechů se snažil dopomoci k získání úvěru až tak, že jej museli samotní mafiáni trochu brzdit. Za toto své chování čelí trestnímu oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejného činitele a z přijímání úplatku, když přiznal, že lobboval též za podnikatele Luďka Sekyru kvůli koupi stavební firmy Inženýrské a průmyslové stavby (IPS).

V září 2009 bývalý policejní vyšetřovatel uvedl, že Mrázek počítal s Langerovou podporou i v případě prodeje firmy Setuza. A když se jí nedočkal podle svých představ, prohlásil: „já ho za to sestřelím, jako jsem sestřelil Grosse“. Bohužel, nakonec byl Mrázek sestřelen sám.

Ivan Langer se následně proslavil tím, že jako prostatik musel na WC a “zapomněl” na stole před novináři inkriminovaný spis Kubiceho zprávy, která byla  přítomnými žurnalisty pochopitelně bleskově ofotografován a vzápětí zveřejněn. Napřed v Českém rozhlase, poté i ve všech dalších médiích, což převážilo vítězství ve volbách na stranu ODS. Kdo by též volil Paroubka, jenž byl podezřelý z pedofilie, spolčení s českým podsvětím a z podílu na vraždě mafiána Mrázka.

Ano, toho zavražděného podnikatele Mrázka, na něhož byl založen vyšetřovací spis Krakatice, v němž byl zmíněn také Ivan Langer, jako člověk blízký okruhu lidí kolem “sejmutého” Mrázka… Odposlechy, na které byl vzápětí Sněmovnou v čele s ODS a Langerem uvalen tzv. “náhubkový zákon”, zachytily rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa české mafie. Bavili se o tom, že Langera ovládají…

Autor: Repro prosmet.webnode.cz popisek: Nálepka na podporu řidiče Romana Smetany

Dne 27. dubna 2013 byla ukončena trapná soudní tahanice s „tykadélkovým“ Romanem Smetanou. Po dvou letech se v tisku objevil v celém znění rozsudek, který nad ním vynesla soudkyně Markéta Langerová, Ivanova manželka, co raději už jen chodí olomouckými kanály. Třicetiletý řidič olomouckého Dopravního podniku na protest proti politickým elitám pokreslil nejméně 30 reklam na autobusech, které si před volbami 2010 pronajaly strany ODS, ČSSD a KDU-ČSL.

Připisoval na ně slogany, v nichž politiky označoval za lháře, zloděje, korupčníky a prostitutky. Nejvíc pokreslených polepů patřilo ODS, která se jako jediná rovněž u soudu domáhala, aby jí řidič zaplatil škodu 15 tisíc korun. Pokutu vyrovnal, odmítl ale domácí vězení i odpracovat 100 hodin prospěšné práce. Soudkyně Markéta Langerová, žena někdejšího poslance ODS a ministra vnitra Ivana Langera, mu proto trest změnila na sto dní vězení, do kterého byl po dlouhých tahanicích přiveden policisty, když se nechal zatknout v Praze na demonstraci odborů.

Následně mu byl trest přerušen a na jeho pokračování se zase nedostavil. Byly to zmatky, naštěstí to má dnes Roman Smetana, už bývalý řidič z Olomouce, za sebou. A jen vzpomíná na povedenou dvojku manželů Langer-Langerová. Legrace veliká, horší to však bude s Langerovými hříšky, které byly větší, než by svými „tykadélky“ obsáhl i řidič Smetana, když také Langera nazval lhářem, zlodějem a korupčníkem.

article_photo

Holt, manžele Langerovi byli skutečně výjimečný páreček.  JUDr. Langerová si ani po dvou letech nedala pokoj a ve svém rozsudku o Smetanovi mj. píše: …“ Svého činu nelituje, dělal to z přesvědčení a jeho náprava je vyloučena. Je odpůrcem současného elitářského systému, do politické strany nechce vstoupit, protože všechny podle něj přitahují mocichtivé a chamtivé lidi. Svůj prohřešek by klidně zopakoval, bez ohledu na zákon. I v budoucnu, pokud bude obžalovaný cítit potřebu se vyjádřit, tak to v tomto smyslu učiní, a to bez ohledu na to, jestli mu v cestě bude stát zákon…“ Napsala a ani se nezastyděla…?

A teď se mu tyto lapálie vrací jako bumerang. Konec pohádky o občanské demokracii. Vraťme se v čase, kdy ta bláhová iluze začala tak idylicky; bylo 21. prosince 2007, když hlásil ministr vnitra Ivan Langer ve své nově zrekonstruované kanceláři, že jeho inspekce státní hranice dopadla skvěle, stejně jako vstup do „Schengenu“. Co nás čeká? Co zánik pohraniční stráže? Na Langerovi bylo patrné, že vstup 21. prosince 2007 do schengenské zóny dokáže dobře prodávat jako český úspěch v Evropě. Jaký aspekt je pro něho nejdůležitější?

„Pocit rovnoprávnosti a spokojenosti, protože jsme dosáhli jedné ze svobod, která je spojena s principem evropské integrace. Nebudu se cítit podobně jako 10 milionů obyvatel Česka v Evropě méněcenný. Jako liberál mám k evropské integraci výhrady, jsem ale přesvědčen, že její kouzlo je postaveno na základních svobodách, k nimž patří i volný pohyb…” Co nás tedy mělo čekat v Langerově Schengenu...? http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/380517-charlie-hebdo-si-dela-legraci-z-utopeneho-ajlana.html

Schengenský prostor představoval do včerejška území, na němž prý bude zaručena volnost pohybu osob. Země, které dohodu podepsaly, zrušily všechny vnitřní hranice a používají společné vnější hranice. Zde se používají společná pravidla a postupy vzhledem k vízům pro krátkodobé pobyty, žádosti o azyl a ochranu hranic. Zároveň byla posílena spolupráce a koordinace mezi policejními službami a soudními orgány pro zajištění bezpečnosti v rámci schengenského prostoru. Utopie, viz největší exodus lidstva od poslední světové války.  https://www.youtube.com/watch?v=JA9yC66rG_U

Oficiálním názvem byla Úmluva o postupném odstraňování kontrol na společných hranicích podepsána 14. června 1985 u Schengenu v Lucembursku mezi Belgickým královstvím, Spolkovou republikou Německo, Francouzskou republikou, Lucemburským velkovévodstvím a Nizozemským královstvím; postupně se rozšířila a nyní zahrnuje prakticky všechny členské státy.

Itálie podepsala dohodu 27. listopadu 1990, Španělsko a Portugalsko se přidaly 25. června 1991, Řecko následovalo 6. listopadu 1992, potom Rakousko 28. dubna 1995 a Dánsko, Finsko a Švédsko 19. prosince 1996. Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko se připojily 21. prosince 2007 a Švýcarsko 12. prosince 2008. Podle průzkumů až tři čtvrtiny obyvatel České republiky věděly, co vstup jejich země do tohoto sdružení znamená.

A jejich mračná vize se naplnila; Rakousko začalo zvažovat uzavření hranic s Maďarskem. Obávalo se enormního počtu uprchlíků, mělo by to pro zemi „katastrofální následky.“ Maďarským úřadům došla trpělivost s uprchlíky, kteří se utábořili u města Röszke v blízkosti maďarsko-srbských hranic. V noci převážely mimořádně vypravené autobusy tisíce uprchlíků na rakouské hranice; Maďarsko se obávalo, že rakouská vláda dnes uzavře svoje hranice, stejně jako to právě udělalo Německo.

Rakouské dráhy ÖBB přerušily v neděli vlakovou dopravu z Rakouska do Německa. Německý železniční dopravce zároveň oznámil, že přerušuje spojení do Rakouska a zpět. Stovky uprchlíků proto musely v neděli večer opustit vlaky v Salcburku. „Vlaková doprava je z nařízení německých úřadů až do odvolání odřeknuta… Příčinou je aktuální uprchlická situace v Německu,“ stálo na oznamovacích tabulích. (Zdroj: zahranicni.ihned.cz).article_photo

„Když to neuděláme, bude naše země během několika dní zcela přetížena“, znělo vysílání rakouské televizní stanice ORF. Pokud Německo znovu zavede hraniční kontroly, řada uprchlíků si zvolí místo toho Rakousko, aby nemuseli dál cestovat. Přes hraniční přechod v Nickelsdorfu přišlo jenom za neděli 15.000 uprchlíků a dalších 5.000 mělo přijít během jedno noci. Rakousko není schopné zvládnout tento nápor... Konec hlásání...

Schengenský prostor představoval území, na němž prý bude zaručena volnost pohybu osob. Země, které dohodu podepsaly, zrušily všechny vnitřní hranice a používají společné vnější hranice. Zde se používají společná pravidla a postupy vzhledem k vízům pro krátkodobé pobyty, žádosti o azyl a ochranu hranic. Zároveň byla posílena spolupráce a koordinace mezi policejními službami a soudními orgány pro zajištění bezpečnosti v rámci schengenského prostoru. Utopie, viz největší exodus lidstva od poslední světové války.

To ještě Langer snil o své budoucnosti s modrým ptákem. Byl prosinec 2002 a kongres ODS; věnoval odcházejícímu předsedovi Václavu Klausovi obrovskou poštovní známku s jeho portrétem a se slovy, že takové známky budou brzo k mání běžně v obchodech, mu nadživotní portrét předal. Klaus označil dar za pokus o vtípek a se slovy: „Takových monster jsem dostal za třináct let tolik, že skladiště ODS je plné. K této kupě tedy přibude i nadživotní poštovní známka.“

Proto byl tak nepříčetný strachy během prezidentských voleb v roce 2008, že nezvítězí Václav Klaus, ale profesor Jan Švejnar, takže proklínal děsem zeleného “zeleného” Bursíka, že leze někomu do prd.le a že někdo půjde “bručet”. Doslova, jak to zaznamenaly televizní mikrofony: „Tak já ti to povím, jaká špinavá hra kolem toho byla, kolik lidí půjde bručet,“ křičel na šéfa zelených a vicepremiéra Martina Bursíka, když mu vyčítal postoj zelených, kteří chtějí na Hradě Jana Švejnara.

To všechno z panické hrůzy, že by přišel o své teplé ministerské místečko a pohádkový plat. Netušil, že nastanou nejen pro něj podstatně horší starosti. Kdo totiž bude hlídat hranice v polovině roku 2015, o roku 2019 ani nemluvě. kdy nám hrozí nejen teroristé, ale i epidemie a pandemie? Češi už jednou své hranice opustili, ne však kvůli Schengenu, ale tenkrát šlo o pevnosti a Hitlera se Sudetami. Živě z Parlamentu ČR: Zloděj kříčí; chyťte zloděje…?

“Srdce mi to nebere,“ řekl následně “splachovací” Langer, jemuž nebylo hloupé přijít do pořadu ČT Otázky Václava Moravce a ještě v něm vznášet bláboly na adresu prezidenta Klause, jenž se v roce 2008 vzdal čestného předsednictví a vystoupil z ODS. Údajně nechápe, proč Klaus pomlouvá ty, kdo ho dvakrát zvolili prezidentem. (Myslel hlavně sebe a jeho poslání Bursíka do prd.la…) “Nevím, jestli je to stářím, ztrátou paměti, izolací, anebo Freudovským komplexem, kdy nejvíce ubližujete těm, kteří se vás zastávali,“ dodal převlékač kabátů Langer na Klausovu adresu...

article_photo

Nalejme si čistého vína; jak to bylo, liberální bajko; nastal problém roku 2015, s nímž bohorovní langerovští liberálové nepočítali; statisíce běženců z Afriky a Blízkého východu činí nemalou existenční potíž Schengenské smlouvě. Dávný idylický postoj exministra vnitra Langera dostal povážlivé trhliny. Kolik příprava na vstup do Schengenu stála?

Langer měl jasno: “Již před rokem jsme si řekli, že si vstup do Schengenu musíme odpracovat a já si jako ministr kladl otázku, zda se investice z veřejných prostředků vyplatí. V tuto chvíli jsme vydali asi 500 milionů korun. Jsem přesvědčený, že to jsou dobře investované peníze …”

A je zde realita dneška; Evropa chce zrušení nebo alespoň omezení Schengenu. Mají oprávněné obavy; němečtí policisté  zadrželi na svých hranicích především další pašeráky drog a převaděče nelegálních přistěhovalců. Městečko Schengen se právě připravovalo na červnové oslavy 30. výročí podpisu dohody o postupném odstraňování hranic mezi Francií, Německem, Belgií, Nizozemskem a Lucemburskem.

Dohody, která je základem nynějšího prostoru volného pohybu sdružujícího v roce 2015 již 26 zemí s více než 410 miliony obyvatel. Varující byly výsledky hraničních kontrol, které Německo dočasně zavedlo od 26. května do 8. června 2015. V Bavorsku při nich policisté zkontrolovali 105.000 lidí a 430 z nich zakázali vstup do země, dalších 8600 vyšetřují pro porušení imigračních pravidel. Navíc bylo zadrženo 350 hledaných osob.article_photo

Největší exodus uprchlíků po 2. sv. válce měl a pořád má své vražedné pouštní cesty. Africké trasy uprchlíků začínají v Mogadisu v Somálsku a Ugandě, jdou přes Etiopii, Súdán a Libyi do Itálie, další větev vede z Kamerunu, Nigerie, Ghany, Senegalu, Mali přes Mauretánii, Alžírsko a Maroko, končící ve Francii. Celkem se jedná o cca 60 milionů běženců, včetně šesti milionů uprchlíků ze Sýrie a dalších dvou milionů z Afghánistánu.

Ti končí v obřích uprchlických táborech v Jordánsku, statisíce v Řecku. Proto staví bezpečnostní zdi a ostnaté ploty Bulhaři, Řekové, Rumuni i Maďaři… Přirozenou součástí kapitalismu už nejsou jen krize, ale teď i vysoké zdi, ploty z ostnatých drátů a železné opony…

Zde je na místě připomenout sebevědomí ministra vnitra Ivana Langera z roku 2007, jež ho neopustilo, ani když opět básnil o tehdejší restrukturalizaci hlavně české pohraniční policie:

“ V Schengenu platí ono dumasovské jeden za všechny, všichni za jednoho. My musíme garantovat nejen EU, ale i našim občanům, že se bezpečnostní situace nezmění. Hustota tabulkových míst na jeden metr čtvereční zůstává stejná. Z cizinecké a pohraniční policie odešlo 2300 lidí, kteří posílí jiné útvary policie. Trváme na sociálním aspektu, to znamená že lidé mají zůstat v regionu, kde působí. Každý by už měl mít za sebou osobní pohovor a vědět, kam přesně zamíří...” Žvanil suverén Ivan Hrozný.

article_photo

A tak nám končí Langerova pohádka o jeho dalším sladkém životě pod křídly modrého ptáka; je v ní i bujará kapitola o tom,  jak coby anální politik přinesl v roce 2008 Klausovi známku s jeho portrétem, ale té přišel čas na memento -  není už o 11 let později členem regionální rady strany na Olomoucku. Chybička se vloudila, byl anulován…

Inu, anální Langerova odeesácko - inspektorská zahrádka je v prd.li, zůstane tak pouze císařským poetou: „Jamalalicha? Jamalalicha. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála. Tasparta maznalika zamáz piskurty, jarda, piskurty, patláma, patláma, patláma a… žbrluch!“

PS: I bez Langera. „Jsme si politicky blízko, řekli delegátům sjezdu KDU-ČSL v Brně šéfové ODS a TOP 09 Petr Fiala a Jiří Pospíšil. Rádi by uzavřeli s lidovci svazek před krajskými volbami příští rok i před parlamentními volbami v roce 2021. Cílem by bylo odstavit ANO od moci. „Prozápadní směřování země je důležitější než místa jednotlivých funkcionářů na kandidátkách. Budeme-li riskovat pětiprocentní hranice, téměř jistě bude Andrej Babiš sestavovat i další vládu,“ řekl Pospíšil.

Fiala označil občanské demokraty a lidovce za tradiční politické strany, které podle něj představují dva autentické proudy napravo od politického středu. „Po příštích volbách do Poslanecké sněmovny musíme otočit Českou republiku správným směrem. V tomto zápase bychom měli zvítězit a vrátit demokratické politice smysl a důstojnost,“ řekl lídr ODS. Dodal, že obě strany mají podstatné hodnotové a programové průniky. „Svoboda a demokracie, příslušnost k Západu, silná a moderní tržní ekonomika. To jsou místa, kde bychom se mohli a měli setkávat,“ vyzval Fiala delegáty sjezdu KDU-ČSL. https://www.e15.cz/domaci/fiala-s-pospisilem-lakaji-lidovce-do-svazku-proti-hnuti-ano-1357590?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nucenou kvótu EU přes tisíc běženců vydržíme, ale co nesneseme, je ebola, HIV, malárie a cholera…

Pašerácké lodě zaplňují statisíce běženců, mezi nimiž není jediná žena či děti; EU láká kvótami neřády…

Znásilněné Švédsko islámem: http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/434960/Znasilnene-Svedsko-islamem.html

Kořeny masové imigrace: https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

30.03.2019 15:49

ODS měla jen tré opravdu inteligentních zmrdů: všichni lékaři, s neuvěřitelně silným sebevědomím ( docela oprávněně), neuvěřitelně silnou představou zasahování do věcí veřejných za účelem zisku a moci, pořadí se měnilo ad hoc. Všichni tři opustili ODS, jeden, aby svou zlodějskou minulostí neničil postavení dojné milionářky - což mu s gustem připomněl další z trojice, za což byl, příznačně zákeřně, insultován zlodějem a dojičem... Nu, a pak ti dva odešli, jeden do strany, ve které byl nedostatek zmrdů ( jasně, teď vykřikujete: "Ten blbec, nedostatek?! Všichni!!") Ale to ještě chvilku trvalo... A zůstal Ivánek, který rázně vykročil za svým snem: "Není sviňárna, která by se nehodila, když jde o moc!" ...a peníze, že áno... Ale to jste právě dostatečně podrobně popsal, už nemusím
Pěkný den


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy