• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

Dopis Ivana Davida - Herr Michael Roth, Staatsminister für Europa, Auswärtiges Amt, Werderscher Markt 1 -10117 Berlin
Počet návštěv: 1787

Dopis Ivana Davida - Herr Michael Roth, Staatsminister für Europa, Auswärtiges Amt, Werderscher Markt 1 -10117 Berlin

Ivan David Článek od Ivan David

Vážený pane ministře, obracím se na Vás ve věci  pana MUDr Yekty Uzunoglu, kurdského lékaře, spisovatele , překladatele a celoživotního bojovníka za lidská práva v České republice i jinde na světě. Pana MUDr. Yekta Uzunoglu znám od doby studia medicíny na Karlově Univerzitě, kde byl mým spolužákem.

MUDr. Yekta Uzunoglu se stal v minulosti v ČR obětí vykonstruovaného trestního stíhání během kterého strávil ve vazbě v nelidských podmínkách nezákonně dlouhou dobu. Trvalo 13 let, než očistil své jméno tím, že vyhrál soud vedený proti němu a dostal nejvyšší odškodnění v dějinách české justice. Znám již řadu let aktivity pana MUDr. Yektu Uzunoglu pro kurdský národ, ale je mi známa i historie jeho perzekuce v ČR!

Jeho články a publikace, jejichž část byla publikována v českém jazyce na portálu “Nová republika“ který řídím, jsou trnem v oku současného nedemokratického Turecka. Turecko jen v minulých třech letech i za cenu porušení mezinárodního práva uvěznilo řadu německých i francouzských novinářů a dokonce amerického duchovního, pro kterého se musel veřejně angažovat samotný prezident USA Trump aby občana své země dostal z tureckého žaláře. Též je již obecně známo, že Turecko zneužívá institut Interpolu k pronásledování novinářů a spisovatelů v zahraničí kritických k Turecku. Naposledy přes Interpol nechalo Turecko uvěznit německého spisovatele, který trávil dovolenou ve Španělsku a teprve po intervenci Německa byl osvobozen. Nyní jsem se dověděl, že turecké úřady vydaly zatykač i na pana MUDr. Yektu Uzunoglu a to (dle spisového materiálu) ze tří důvodů a sice: 1) Na svém Facebooku zveřejnil fotografie pořízené během společné návštěvy s poslancem Evropského parlamentu Jaromírem Štětinou v Sýrii 2) Jeho návštěva v Iráku s novináři Ministerstva obrany ČR 3) Karikatury související s vraždou předsedy advokátní komory jeho rodného města

K bodu 1. se již se vyjádřil europoslanec Jaromír Štětina, kterého pan Uzunoglu během jeho cesty do Sýrie doprovázel, k bodu 2 se mohou vyjádřit pracovníci tiskového odboru Ministerstva obrany ČR, bude-li k tomu Ministerstvo vyzváno, k bodu 3 konstatuji, že je absurdní někoho pronásledovat pro karikaturu na Facebooku, protože takto by mohly být pronásledovány stovky tisíc jeho uživatelů!

Yekta Uzunoglu se nikdy nesešel s žádnými teroristy a nepomáhal jim, přesto je z toho obviněn ze strany tureckých úřadů! Vážený pane ministře, je dosti pravděpodobné, že se turecké úřady budou snažit i v případě pana Uzunoglu zneužít Interpol a nechat ho zatknout českou policií tak, jako to učinili v loňskem roce v případě dalšího kurdského politika pana Saliha Muslima, a tím Česká republika ohrozila svoji pověst ve světě.

Pan Uzunoglu je občanem Německé republiky! Občanství mu bylo doručeno přímo do Vazební věznice Ruzyně v roce 1996, kde tehdy byl protiprávně držen, jak konstatovaly i soudy ČR. Doručil mu je Vás kolega z SPD Bernhard von Grünberg se zaměstnanci Velvyslanectví SRN v Praze.

Vyzývám Vás váženy pane ministře abyste učinil vše potřebné, aby pod tlakem Turecka práva pana Uzunoglu nebyla dotčena!

V Praze 25. března, 2019

MUDr. Ivan David, CSc., bývalý ministr zdravotnictví, bývalý poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR za Českou stranu sociálně demokratickou, bývalý ředitel Psychiatrické nemocnice v Praze- Bohnicích

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

28.03.2019 12:07

Také si myslím, že jakékoli Liebersbriefy ničemu nepomohou. Spíše mě zajímá současná kampaň zaměřená proti SPD a její (destrukční) výsledky. Měli bychom důsledně vycházet z faktů. Na komunální úrobni si SPD nepolepšila. Příčina? Mnoho voličů se odchýlilo od SPD k Pirátům. Je to výmluva? Zdá se, že ano. Někde se stala chyba. Do soukolí byl sypán písek. Postavme si Piráty a SPD vedle sebe. Zatímco Pirátům kdosi zametá cestu k úspěchu tak, jako v curlingu postupují zametači před posouvajícím se kamenem, SPD musela čelit dehonestaci. Už to je varování. To není výmysl Aeronetu, ale holý fakt. Vím, alespoň tuším, jaké mají možnosti agenti tajných služeb, kteří pracují na likvidaci Tomiova hnutí. (Předcházely dvě akce, provokace. Jedna byla z "Úsvitu". Sebranka obvinila Tomia z krádeže peněz, které byly primárně určeny na další volební kampaň. Zmocnila se jich a zaplatila z nich svou volební kampaň v nastávajících volbách. Chytré! Záměr však přesto nevyšel. Trucpartaj dostala minimum hlasů. Tomio zažil i obří podvod , když kandidoval na prezidenta. Jeho podporovatelé se z 60% neuměli správně podepsat, tudíž jeho kandidatura byla neplatná. Podvod jako hrom! Ten puč zorganizovalo Ministerstvo vnitra. To je dnes zodpovědné za další vývoj v tvorbě preferencí SPD. Bylo by naivní, myslet si, že ne. Už dvakrát se podařilo agentům za pomoci obřích podvodů srazit Tomia na kolena. Opět povstal a postavil hnutí, které se jasně probojovalo na naši politickou scénu. A co asi tak zbývá těm, kdo jsou mopsly zahraničních páníčků...? Systémem pletich vyřadit toto hnutí z politického spektra. Až příliš ohrožuje naši vstřícnost k zahraničním zájmům těch, kdo nás v současnosti okupují. ....Jinak dávám zapravdu panu Herzlovi. Vše co podnikáte v zájmu narovnání a apelů je krokem do tmy. Jsem voličem SPD a zůstanu jím. Kdybych nevěděl o ohrožení SPD z mezinárodních struktur, neupozorňuji na ně. Samozřejmě jste v hledáčku těch sil, které nedopustí, aby se naše vnitropolitická situace změnila. Proto SPD převálcovali Piráti, kteří měli v konkurenčním boji stejnou pozici. Těm svítí zelená, protože jsou to vítači. Síly (nejenom na MV) jejich preference zařídily. Těžko vzdorovat organizovaným akcím, zaměřeným proti SPD. Za propad preferencí přece nemůže Aeronet. Ten je organizován daleko mocnějšími silami s přesahem do zahraničí.....Mějte se hezky. ....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

27.03.2019 21:02

MUDr. David mohl svou prosbu už rovnou adresovat stejně odpudivé loutce německé diplomacie a to Heiko Maasovi. Zmíněný Roth, pokud se vůbec bude obtěžovat, tak se napřed poradí doma se svým manželem, pak to možná pošle výše... Ve vztahu k Turecku jsou oba němečtí socani připosraní, neboť doma mají mnohamilionovou tureckou 5.kolonu a Erdogan je stejně drží se svými "uprchlíky" pěkně pod krkem.
M.Roth je typický pohrobek velké německé říše a ve vztahu k ostatním členským státům EU se vyjádřil TAKTO :


Počátkem června r. 2016 vystoupil v Berlínském Institutu pro evropskou politiku Michael Roth, německý Staatsminister, náměstek ministra zahraničí SRN pro Evropu, který v části svého vystoupení, jež se jmenuje „Je třeba nově definovat roli Německa v Evropě“, zcela otevřeně, bez jakýchkoliv rozpaků mírně, či více překvapeným Evropanům sděluje, že „jako největšímu členskému státu EU náleží Německu „ VŮDČÍ ROLE „ .
Současně se bez jakéhokoliv upejpání vypořádal s jedním z nejdůležitějších principů mezinárodního práva – se zásadou nevměšování se do vnitřních záležitostí jednoho státu druhým státům. Pro EU tento princip samovolně ruší. Pan státní ministr autoritativně prohlašuje: „…klasický princip nevměšování se do vnitřních záležitostí jiných zemí v EU výslovně neplatí...“
(zdroj : institutvk.cz)
ZDE jasně vidíte, že myšlenky jejich velkého Vůdce nejsou vůbec pohřbeny,
stejně jako v minulosti chtějí ovládat celou EU. Naše podlézavé Eurohujery ještě potřebují, ale skrytě jimi pohrdají.
Lidé, bděte !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.03.2019 20:24

Takové věci dělají i jiní,hlavně USA.Potom jen ovlivní vydání do USA a mají po problémech.Ale nejsou to jen USA,ale i další.Pan Uzunoglu je jen další na tapetě.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy