• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Kdo je nejhorší hlavou státu v Evropě? Jednoznačně Emmanuel Macron!
Počet návštěv: 736

Kdo je nejhorší hlavou státu v Evropě? Jednoznačně Emmanuel Macron!

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Kdyby se měla uspořádat soutěž o nejhorší hlavu státu současné Evropy, myslím, že by měla jednoznačného vítěze. Francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Protože někoho horšího jsme v Evropě už dlouho neviděli.  

To, že Emmanuel Macron nebude politikem podle mého gusta, jsem vytušil už během francouzských prezidentských voleb, kdy se nechal podpořit něčím, čemu se tam říká "velká mešita" a "národní muslimská federace". Jak už jsem já několikrát psal, tak kdyby někdo takový podobným způsobem podpořil mne, tak bych ho zažaloval za poškození svého jména, neboť s čímkoliv, co jen vzdáleně připomíná takovouto ideologii, nechci mít nic společného. (viz https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=601838)

Ale i to, co tento arogantní pán ve své funkci předvádí v poslední době, je něco, co do demokratické společnosti zásadně nepatří. Aby někdo nechával policejně rozehnávat demonstrace takovým způsobem, jako to dělala předlistopadová bezpečnost v Praze? Děkuji, ale něco takové jsme zažívali v Československu v období roku 1989. A jak to skončilo? Sametovou revolucí a pádem režimu, který se něčeho takového dopouštěl. A aby tomu nebylo málo, tak jeden z předáků tehdejšího komunistického režimu, Miroslav Štěpán, byl 22. prosince 1989 zatčen, posléze obviněn a nepodmíněně odsouzen za trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele, kterého se dopustil tím, že v průběhu tzv. Palachova týdne nařídil použít proti vodní děla a slzný plyn. (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Miroslav_%C5%A0t%C4%9Bp%C3%A1n)

A co vidíme dnes ve Franci v souvislosti s tzv. "žlutými vestami"? Takřka přes kopírák to samé, ne-li ještě horší.

A byly to právě demonstrace tzv. "žlutých vest", které mne přesvědčily o tom, že panu Macronovi demokracie vůbec nic neříká. A to i kvůli jeho nedávnému nechutnému prohlášení na adresu zraněné 73leté seniorky, která po zákroku policistů utrpěla velmi vážné zranění: "Přeji jí brzké uzdravení a snad i určitou formu moudrosti“. (https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/macron-francie-zlute-vesty-zakazane-misto-seniori-kritika-liberalove-hatefree.A190325_131347_zahranicni_fort). To dokazuje jediné. Že pan Macron neuznává demokracii a právo každého na svůj názor, ale jen svůj vlastní patent na pravdu.

Myslím si, že horší hlava státu v Evropě nikde jinde není.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.03.2019 20:40

Pane Čermáku,Macron dělá pouze to samé,co například čeští politici.Ti pro volební hlasy rozdávají štědré "sociální dávky" netahavým a líným a nepřízpůsobivým občanům.Dělají to samé,co Macron a vychází jim to déle než jemu.Tak proč se starat o Francii,když máme to samé doma!


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy