• Úterý, 18. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Milan

Ondráčkova cesta do DLR stále nedá některým spát. Jednat o ní bude i Sněmovna
Počet návštěv: 300

Ondráčkova cesta do DLR stále nedá některým spát. Jednat o ní bude i Sněmovna

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Poslanecká sněmovna se bude nejspíše zabývat návštěvou poslance KSČM Zdeňka Ondráčka, jehož kroky mířily do Doněcké lidové republiky (DLR). V pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

Faltýnek uvedl, že hnutí ANO podpoří návrh opoziční TOP 09, aby se po vzoru sněmovního zahraničního výboru od Ondráčkovy cesty distancovala celá dolní komora Parlamentu.

„Je to věc jeho voličů a jeho svědomí, že jezdí na tyto cesty, když jedná Poslanecká sněmovna. Já tak nepostupuji, ale každý jsme jiný. Z mého pohledu je to špatně, je to nešťastné, poškozuje nás v zahraničí tato jeho cesta, byť je soukromá. Nám se to vůbec nelíbí,“ poznamenal Faltýnek v Otázkách Václava Moravce.

Ondráček DLR navštívil začátkem května. Podle něj se jednalo o soukromou návštěvu a do oblasti přivezl humanitární pomoc. Českému poslanci se však dostalo slavnostního přijetí od hlavy DLR Denise Pušilina. Při příjezdu českého poslance totiž vojenský orchestr zahrál i českou hymnu.

Ministr zahraničí ČR Tomáš Petříček uvedl, že Ondráček svou cestou udělal zemi ostudu. Proti tomu se však poslanec za KSČM ostře ohradil.

Ve čtvrtek se zahraniční výbor Sněmovny usnesl, že nešlo o oficiální cestu sněmovní delegace a zdůraznil, že podporuje územní celistvost Ukrajiny. Stejné usnesení doporučil přijmout i Sněmovně.

„Už tam jsem avizoval, že tento bod podpoříme,“ potvrdil Faltýnek.

Podle místopředsedkyně TOP 09 Markéty Adamové Pekarové má Sněmovna ujistit Ukrajinu, že Česká republika nezpochybňuje její územní celistvost.

„Je jedním z členů Poslanecké sněmovny a ta by to měla důrazně odsoudit. Měla by ujistit Ukrajinu, že to opravdu nezpochybňujeme, že v tomto případě jde o její území a žádná Doněcká republika, která se tváří jako samostatný stát, není námi uznávána,“ uvedla.

Místopředseda SPD Petr Fiala se ale domnívá, že zcela stačí vyjádření výboru. Ondráčka se zastal i prezident Miloš Zeman.

„Pokud vím, tak to byla soukromá cesta. Je-li to soukromá cesta, tak do toho nic nikomu není,“ uvedl.

Není to poprvé, co Ondráček navštívil Donbas. V lednu roku 2016 se do oblasti Doněcka vydal spolu se svým komunistickým kolegou Stanislavem Mackovíkem. I tenkrát mělo jít o soukromou cestu. Ondráček má na Ukrajinu zakázaný vstup a je považován za nežádoucí osobu.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201905199936235-ondrackova-cesta-do-dlr-stale-neda-nekterym-spat-jednat-o-ni-bude-i-snemovna/

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.05.2019 19:24

Ještě poznámka.Zde se projevuje,jaká je "práce" posranců a sviňátorů.Jak strašlivě jsou vytíženi prací pro "blaho" národa!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.05.2019 19:06

Poturčenec horší Turka.Poslanecká sněmovna to potvrzuje dnes a denně.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil,  že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Napřed Trump v bývalém velkoskladu internoval stovky mexických dětí, pak „na žádost demokratů“ souhlasil, že hranici s Mexikem nebude chránit betonová zeď, ale ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

A máme tady další sebestřednost amerického prezidenta Donalda Trumpa; imigrační smlouva s Mexikem, která odvrátila uvalení cel na mexický dovoz do Spojených států, obsahuje ve skutečnosti víc, než je v ní psáno, uvedl to 12. června 2019, když na Twitteru napsal, že Mexiko se zavázalo udělat pro omezení migrace víc, než stojí ve smlouvě. Později prohlásil, že „v dohodě je cosi, co Mexiko velmi brzy oznámí“. Nevěří prý, že by Mexiko existenci „neveřejné části“ migrační dohody popíralo.

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

O čem je Milion chvilek pro demokracii; žádá demisi Babiše, demokraticky zvoleného. Požádá Minář o prošetření privatizačních kauz za desítky miliard Kč v oslavovaných 30 letech. Babiš dostat dostal jen 52 milionů na Čapí hnízdo

„Když se bude připomínat na Letné 30 let svobody, jistě se připomenou i privatizační podvody za toto období. Jinak by se celé protestování Milionu chvilek pro demokracii změnilo jen ve frašku a šaškárnu,“ řekli mi přítel, co se vyzná, navíc je vzdělaný na rozdíl ode mě…

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...