• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Prázdné heslo: Zabraňte globálnímu oteplování! Byť za něho lidé mohou jen 10%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…
Počet návštěv: 4355

Populistická lež: Prý zabraňte globálnímu oteplování! Přitom za něho lidé mohou jen z cca 5%, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů, vydechujících největší skleníkový plyn - vodní páry…

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Čeští studenti se přesto připojili k celosvětové protestní akci, která chce přimět politiky k důslednější ochraně klimatu a snižování emisí. Nechce se ti do školy, přijď mezi nás a protestuj; v rámci iniciativy Fridays for Future se tak účastní mladí lidé z více než stovky zemí světa.

Po vzoru šestnáctileté Švédky Grety Thunbergové demonstrují od loňského září, čeští studenti se ale ve větším počtu připojili až nyní. Jejich protest podpořili i někteří vědci. Změn klimatu si prý můžeme všimnout všude kolem nás.

Ať už je to sucho, povodně, hurikány a nebo čím dál častější výkyvy počasí. (Sopky vybucovaly vždycky, stejně jao tsunami. viz Japonsko nebo Itálie a povodně se např. v USA opakují pravidelně...) Přesto se údajně změny klimatu podílejí zásadně na společenských problémech, jako jsou například válečné konflikty nebo tolik diskutovaná migrace,“ napsali čeští studenti v prohlášení zveřejněném na konci února 2019.

Během dvou týdnů ho podepsalo přes 2200 u maturit propadajících studentů, co si žijí spolu s politiky, jak prasata v žitě; od plného koryta je neodeženeš, ani kdyby provokativně mlaskali.

Foto: Reuters...
Studenty po celém světě inspirovala švédská aktivistka Greta Thunbergová, která loni v září ve svých 15 letech jako autistka několikrát vynechala vyučování, aby místo toho protestovala před švédským parlamentem. Svou vládu viní z nedodržování pařížské klimatické dohody z roku 2015, v níž státy slíbily omezení emisí skleníkových plynů.

Protesty pod heslem Fridays for Future („Pátky pro budoucnost“) se od té doby uskutečnily v Německu, Belgii, Austrálii nebo ve Velké Británii. Co k tom u dodat? Kniha Přísloví 22:15 – „Bláznovství přivázáno jest k srdci mladého, ale metla kázně vzdálí je od něho.“ https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2760437-klima-ted-skola-potom-tisice-studentu-po-celem-svete-i-v-cesku-demonstruji-za-boj

Výsledky českých studentů při maturitách jsou katastrofální, proto raději místo studia demonstrují; tu proti prezidentu Zemanovi, Babišovi či Benešové, momentálně proti globálnímu oteplování. Vědí vůbec, co to vlastně je? Soudní lidé však mají jasno; tak jen si omezujte emise CO2 a zabraňte globálnímu oteplování, byť  za to mohou jen 5 procenty, když účinky přírody jsou mnohokrát větší vlivem vypařováním moří a oceánů vydechující největší skleníkový plyn - vodní páry…

Čím to všechno je? Mládí, mládí, nádoba nejkřehčí… Téměř polovina mladých Čechů ve věku 15 až 19 let už někdy vyzkoušela marihuanu nebo hašiš, 22 procent z nich tyto drogy užívá pravidelně. V porovnání s ostatními evropskými zeměmi jsme na špici pomyslného žebříčku. Tak tedy už víme, proč chtějí mít maturity skoro zadarmo.

Alkohol a drogy ničí mozkové buňky ve velkém. Nedávný výzkum mezi 10 tisíci studenty Masarykovy Univerzity v Brně zjistil, že tři čtvrtiny někdy kouřily cigarety, 99 procent pilo alkohol a 60 procent si vyzkoušelo marihuanu, třetina hašiš a tzv. taneční drogy, přes dvacet procent z nich tyto drogy užívá pravidelně a jsou závislí též na hře na automatech.

Výsledky mezinárodního srovnání znalostí žáků PISA (Programme for International Student Assessment), který se uskutečnil před několika lety, a do něhož se zapojili patnáctiletí žáci ze 65 zemí světa, vyplynulo, že znalosti českých dětí se v posledních letech zhoršily nejvíc ze všech zemí. Čtenářské dovednosti českých žáků jsou podprůměrné. Nejlepšími výsledky ve výše uvedeném světovém průzkumu se může chlubit Čína, Hong kong, Singapur, Korea, Japonsko a první z evropských zemí – Finsko.  V téměř posledním ČR se do měření zapojilo 7500 patnáctiletých žáků z 290 základních a středních škol, učilišť a gymnázií.

Naštěstí alespoň prezident Donald Trump nezklamal a globální oteplování poslal k ledu; ví, že v miliardové historii planety Země byla řada dob ledových, zná Česko a též ví, že kdysi u nás byly palmy, fíkovníky, korkovníky, mezi nimiž pobíhaly opice, tapíři i plameňáci, poté nastala doba ledová s mamuty, polárními liškami i soby a šavlozubými kočkovitými šelmami.

Už v předvolební kampani sliboval, že nenechá na "hloupé" ekologické politice svého předchůdce Baracka Obamy kámen na kameni. Řekl, že zruší jeho omezení pro vypouštění emisí, a dodal, že ani v zahraničí nebudou USA pod jeho taktovkou dál "zelenat"...

Foto: Reuters...

Jako prezident teď ekologickou agendu svého předchůdce opravdu demontuje. Zrušil nové přísné limity spotřeby pro automobily. Krotit emise skleníkových plynů nebudou zřejmě muset ani americké uhelné elektrárny; zastavil i americké příspěvky do klimatického programu OSN. USA nejspíš taky nesplní své závazky z Pařížské klimatické dohody z prosince 2015.

Prostě se distancoval od zápasu s kysličníkem uhličitým, čili od lidské industriální činností údajně způsobující globální oteplování, tedy od jednoho z největších bludů politického konsensu od padesátých let, kdy se neméně věřilo na zamrznutí planety, vyčerpání surovin, přelidnění a hladomor. Západ promrhal bilióny dolarů, poškodil si vlastní konkurenci, zamořil svá města dotovanými naftovými výfuky, a to vše bez nejmenšího vlivu na cykly geoklimatu.

Kypr...

Ozónová díra, která byla velkým ekologickým strašákem osmdesátých let minulého století, se k velké radosti ekologických aktivistů postupně zaceluje.

A máš tu čerte kropáč; vědci, kteří kriticky analyzovali meteorologická data z let 1980 až 2000, dnes totiž zjistili, že ozónová díra může v dobrém smyslu též přispívat k tvorbě větrů, díky kterým se do atmosféry dostalo více mořské soli, čímž došlo k tvorbě světlejších mraků, jež odrážely více slunečního světla a lépe tak chránily hlavně  jižní polokouli před oteplováním. Další mýtus ekoteroristů padl a není jediný…

Vykašleme se nyní na podvodné žvásty enviromentalistů a řekněme si základní fakta, která může znát každý, aniž by byl klimatolog. Lidský faktor (emise z tepelných elektráren, těžby surovinových zdrojů aj.) je totiž při vlivu na životní prostředí a vznik ozónové díry docela zanedbatelný. Jakýpak byl asi v dobře třetihor či čtvrtohor na Zemi průmysl, kolik tepelných elektráren...?

Proč si málokdo (ne)chce uvědomit, že humbuk kolem oxidu uhličitého, jenž prý způsobuje největší skleníkový efekt, je nesmysl, vzhledem k jeho zanedbatelném obsahu 0,039 objemových procent v ovzduší. Lidstvo může svou činností přibližně za deset procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent tzv. skleníkových plynů je z přírodních zdrojů.

Řecko...

Klimatické změny se zkrátka odjakživa projevují v obdobích, už když byly na Zemi doby ledové. V důsledku tání ledovců stoupla hladina cca o 120 m během asi 10 000 let. Přesto je v médiích oxid uhličitý dál vykreslován jako škodlivý plyn a tuto nálepku už si vysloužil u velké části laické veřejnosti. Proto lze často číst a slyšet o „znečišťování atmosféry“ touto látkou.

A to je záměrné politické faux pas; CO2 totiž momentálně nijak neškodí lidskému zdraví ani přírodnímu prostředí. Naopak je životobudičem; umožňuje totiž fotosyntézu, bez které by nemohly existovat rostliny, natož pak lidé. Je tedy plynem pro planetu životodárným, díky jehož zvyšujícímu se množství zaznamenáváme v posledních desetiletích dokonce rychlejší růst biomasy, resp. růst rostlin, včetně zemědělských plodin. Ne nadarmo pro tyto důvody vzniklo označení „hnojení uhlíkem..."al-gore-fire.jpg

Al Gore - nositel Nobelovy ceny míru za boj proti globálnímu oteplování... Panel IPCC je přitom nástroj mediální masáže a rádoby vědeckého pozlátka (aféra „Climategate“). Cena za mír byla pro boj proti klimatické změně nejlepším marketingovým tahem. Média to spolkla i s navijákem, bohužel...

A máme tady další fenomén; skleníkové plyny, co jsou v atmosféře přirozenou součástí a byly tady i bez vlivu člověka (ze sopek, zásahu blesku, hoření lesa…) A tolik kritizovaný skleníkový efekt se přirozeně na Zemi vyskytuje téměř od samotného počátku jejího vzniku. Je mylné vnímat jej jako škodlivý, neboť bez výskytu přirozených skleníkových plynů by průměrná teplota při povrchu Země byla -18 °C.

Lidstvo může svou činností přibližně za pět procent oxidu uhličitého, zbylých devadesát procent tzv. skleníkových plynů je z přírodních zdrojů. Takže poměr mezi industriálním chováním lidstva a účinky přírody je asi padesátkrát vyšší na straně moří, oceánů i lesů, pralesů, bažin a rašelinišť včetně třeba rýžových polí, které všechny „vydechují“ mimo jiné i vodní páry.

Bohapustá demagogie, nebo jen reálný fakt? Je možné, aby dvě třetiny vodních ploch planety Země byly svým skleníkovým plynem opravdu vůči její ozónové vrstvě zcela neškodné...?

"Moje odpověď na toto téma je jednoznačná: klima je v pořádku, v pořádku nejsou hry, které s námi hrají ti různí klimatičtí alarmisté," uvedl ještě jako prezident ČR Václav Klaus. Opakoval svou tezi, že ohroženo není klima, nýbrž svoboda a prosperita. “Ohrožena je svoboda, s klimatem je vše v pořádku,” zdůrazňoval. Hlavní hrozbu podle něj nepředstavuje globální oteplování, ale to, že slouží jako záminka k bezprecedentnímu vměšování do našich životů," dodal.Výsledek obrázku pro foto olser klaus

„Komunismus vystřídalo nebezpečí ambiciózního environmentalismu. Tato ideologie pod hesly o ochraně Země – podobně jako staří marxisté – se snaží nahradit svobodný spontánní vývoj lidstva jakýmsi centrálním, nyní globálním plánováním celého světa,“ uvedl Václav Klaus ve svém dopise kongresmanům USA. Možná si ho dnes přečetl i Donald Trump a proto jednal, jak lze výše číst…

Je to tvrdý byznys. Příroda si to nezaslouží, ale ani svoboda lidstva. A přišla demagogie; USA láteřily: “To ne my máme nejvíc emisí, ale rozvojové země.” Čína s Indií před lety tvrdily: “To vy jste si kdysi bohatli na průmyslu a exhaláty vám byly ukradené, dnes ale chcete nám, co se teprve rozvíjíme, bránit v bohatnutí. Nechte nás také vypouštět exhaláty, ať máme industriální zázemí stejně účinné jako vy…”

Tunisko...

Výsledek? Po Kjótu přišla Paříž v roce 2015, další politické dohody o klimatu a zabránění oteplování planety a k tomu poznání, že jsou mezi námi zkrátka mazaní „klimatologové“ a „ekonomové“. Dnes nebo před časem; stačí se vrátit o pár let zpátky třeba k Britovi jménem lord Stern, jehož zpráva z roku 2006 vypočítává, že zvýšení teploty o dva stupně bude znamenat náklady ve výši procenta světového HDP.

Aby se oteplování na dvou stupních zastavilo, muselo by podle analýzy Světové banky proudit do rozvojových zemí 140 až 675 miliard dolarů ročně. Tak se dělá byznys s velkým B… Velmi lapidárně řečeno, jak pravil Václav Klaus: „Klimatické změny jsou uměle vyvolávaný podvod, aby se zabrzdil globální ekonomický růst…“ A že má svatou pravdu, dokazují právě zjištěné rošády s manipulováním dat o globálním oteplování.

Korespondenci a několik tisíc dokumentů naštěstí zavčasu zveřejnili na internetu hackeři a citáty z některých e-mailů naznačují, že vědci zveličovali data svědčící o globálním oteplování. V jednom z e-mailů se můžeme dozvědět radu, jak pomocí jistého triku, šikovného postupu, upravoval grafy teplot z posledního tisíciletí tak, aby “se zakryl pokles” globálních teplot v poslední době.

Nezávislé vyšetřování potvrdilo, že e-maily jsou autentické. Jeden vědec v nich vysvětluje druhému, jakým trikem lze vyřadil ty údaje, jež ukazují na pokles teplot; klasická manipulace s teplotními hodnotami.

Turecko...

Skandál se týká elektronické korespondence britských klimatologů Kevina Trenbertha a Phila Jonese z Klimatické výzkumné jednotky Východoanglické univerzity. Toto klimatologické středisko mimo jiné spolupracovalo právě s institucí Mezivládní panel ke klimatické změně (IPCC), oceněné před několika roky Nobelovou cenou míru pro Al Gora. Kdypak ji asi vrátí…? Konečně však nahradilo „vědecké emailování“ skutečné vědecké bádání.

Tým kolem profesora Jana Espera z Univerzity Johana Gutenberga v Mainzu studoval vzorky letokruhů stromů z finského Laponska, které sahaly až do roku 138 př. n. l. Poprvé tak vznikla přesná rekonstrukce klimatu na určitém území. A z výsledků vyplývá, že během posledních dvou milénií poklesla průměrná teplota o 0,3 stupně každých tisíc let, především v souvislosti s narůstající vzdálenosti Země od Slunce.

A ačkoli se nemusí zdát dlouhodobé ochlazení o 0,6 stupně Celsia tak výrazné, současné „globální oteplení“ představuje výkyv o jeden stupeň od linie dlouhodobého trendu, který ale již nastal v minulosti naší planety vícekrát...

Kréta...

Podvodná globální zásada byla jasná, daná ještě ve zprofanovaném japonském Kjotu, kde v roce 2009 vznikl Kjótský protokol, tedy Rámcová úmluva OSN o klimatických změnách. Průmyslové země se v něm pokrytecky zavázaly snížit emise šesti základních skleníkových plynů o 5,2 procenta. Šlo hlavně o oxid uhličitý a oxid dusný. Za miliony dolarů se konaly „sleziny“ klimatologických bafuňářů, aby v podstatě licitovali a „do krve“ hájili a zamlžovali své ekonomické růsty, smlouvali o uhlíkovém ekvivalentu a kšeftovali s povolenkami emisí.

Lapidárně řečeno, všichni musí snižovat emise a ti, kdo je sníží nejvíc, dostanou emisní povolenky, splatné těmi, kteří mají emise nad limit. Jde prostě o splnění kvantitativních redukčních emisních cílů smluvních států… My emise snižujeme a vyděláváme na tom tím, že Bursíci prodali třeba Japonsku 40 milionů tun oxidu uhličitého v podobě emisních povolenek, čímž země vycházejícího slunce, aniž by svůj snižovací závazek splnila, získá “povolení” dál emise produkovat ve stejném množství.

Prostě si vykoupí své špinavé svědomí. Něco jako globální očistec. Zhřešils, zaplať odpustky a vše je odpuštěno. Hřeš si klidně dál. Ve střední Evropě sice exhalátů ubude, ale v Japonsku jich naopak přibude, takže globálně to bude pro ovzduší planety vylej – nalej…

Japonci jsou již alergičtí na kjótské žvásty o rizikových údajně lidmi vytvořených skleníkových plynech, jichž je však v ovzduší, jak již bylo řečeno, cca padesátkrát míň, než vodních par vyprodukovaných přírodou. Z těchto důvodů Kanya Kusano, který stál v čele skupiny pro modelování klimatu v rámci Japonské agentury pro výzkum moře a technologii (JAMSTEC), přirovnal názor většiny západních klimatologů, jež významně ovlivňují globální oteplování, ke starověké astrologii.

Izrael...

„Japonští vědci vydali zprávu, která zpochybňuje opakovaná tvrzení klimatického panelu OSN a v podstatě své kolegy obviňuje ze šarlatánství. „Každý třetí z pěti japonských vědátorů, jichž jsou statisíce, nesouhlasí s tvrzením klimatického panelu OSN (IPCC), co v zastoupení Al – Gora získal Nobelovu cenu míru, že oteplování v posledních desetiletích je zaviněno lidskou činností a emisemi skleníkových plynů,“ říkal před časem můj konzultant prof. Ing. Karel Obroučka, CSc. z VŠB – TU v Ostravě.

Klimatologové jsou šamani a pro dobro lidstva je třeba se jim s Klasem v čele postavit. Dnes rovněž s Donaldem Trumpem. Kromě Japonců existuje několik tisíc předních vědců USA, kteří již podepsali tzv. anti Kjóto… Tvrzení IPCC, že od roku 2000 se zvyšuje teplota v atmosféře, je pouhá hypotéza, která se postupně tichým duchem změnila v nezpochybnitelnou pravdu. Přesně v duchu goebbelsovského rčení, že stokrát opakovaná lež se stane skutečností. Globální klima je to prostě velký byznys, povolenky emisí nevyjímaje.

Kdepak jsou ty doby: https://www.youtube.com/embed/46_ydWmbqbU

Trump při svém globalizačním zvratu vycházel i z faktu, že na jednoho kongresmana USA připadali čtyři klimatičtí lobbisté. Jejich ostudnou předpovědí bylo též tvrzení, že během roku 2008 roztají vlivem globálního oteplování ledovce ze severního pólu… Dnes sice neradi, ale přiznávají, že nedávno v této v oblasti ještě zůstalo přes půl miliónu čtverečních kilometrů ledu, což je víc, než kolik ho tam bylo v letech 2005 až 2008.

Česko...

Ze získaných dat vyplývalo i absurdní přesvědčení, že kdyby se k roztání antarktického ledu, tedy 90 procent ledu celého světa, přidal i Grónský ledovec, pak by hladina světových oceánů stoupla asi o 70 metrů. V Londýně by z moře trčely jen vrcholky nejvyšších staveb. Podobně by tomu bylo i v Berlíně a v Paříži...

V historii naší planety se totiž už vystřídala už řada dob ledových, v jejichž mezidobí už bylo Grónsko také zemědělskou oblastí a na naší modré, nikoli zelené planetě, už nejednou byly tropy a teploty v průměru vyšší o tři stupně, než jsou nyní.

Ostrava...

Těžko lze na planetě ve třetihorách předpokládat dálnice a miliony automobilů či teplárny s enormní produkcí oxidu uhličitého a mrazicí zařízení s freony či kyselé deště, včetně miliardových zemí jako Čína a Indie…

A tak jako kdysi, ani dnes za to nemůže pouze člověk, nýbrž především sama příroda a hlavně sluneční energie, resp. proměnlivá poloha Země vůči Slunci. Ani snížení de facto zanedbatelného lidského příspěvku hypoteticky o deset až padesát procent nemůže tedy mít zásadní vliv na změnu klimatu.

Maroko...

Václav Klaus k tomu dodává, že nejde o klima, ale o svobodu člověka, která je pro něho tím nejlepším životním prostředím… Mnozí vědci se přiklánějí k již poznanému faktu, že nejde ani tak o CO2, ale o uvolnění metan-hydrátů z mořského dna.

Metan je totiž asi 20krát rizikovější skleníkový plyn než oxid uhličitý. Metanový led se jako odpad mikrobiologické aktivity vzhledem k nízkým teplotám v hlubinách oceánů a k tamním vysokým tlakům ukládá v pevné formě na mořském dně. Z něho pak kromě zmíněné páry sublimuje do ovzduší...

Jihoafrická republika...

Inu, klimatické změny jsou uměle vyvolávaný podvod, aby se studenti vyhnuli školním povinnostem a tím zabrzdili globální ekonomický růst; lidé, buďte ovce, omezte tedy emise CO2 a zabraňte globálnímu oteplování, byť  za to může jen cca pěti procenty, zatímco účinky zemské přírody jsou mnohonásobně větší svým vlivem vypařování moří a oceánů, lesů, pralesů, bažin i rašelinišť, včetně rýžových polí, jež všechny vyjmenovaní plochy planety vydechují největší skleníkový plyn - vodní páry…

Snímky: Břetislav Olšer (10)

PS: Holt, boj s klimatem může být také sranda "za školou"; na začátku byla tedy výše zmíněná16letá Švédka Greta Thunbergová. Její výzva k záchraně planety má dopad i do pražské politiky. Na Praze 7 minulý týden vyhlásili „stav klimatické nouze”. Přidá se celá metropole? A jaké konkrétní kroky mají klima v Praze ochladit a vyčistit? Největší problém jsou emise CO2. Praha 7 proto nevylučuje dopravní omezení. Tam by mohla narazit na odpor obyvatel. Na úkor parkovacích míst pro nerezidenty hodlá vysadit zeleň. Část navržených opatření, jako je konec používání jednorázových plastů či využívání aut s ekologickým pohonem, se týká přímo úřadu. Dalšími kroky chce sedmička zvýšit podíl zeleně. Plánuje zlepšit vsakování vody, asfalt mají proto nahradit kostky. Obyvatele i firmy chce Čižinský motivovat k ekologicky odpovědnému chování. Praha 7 je první ve střední a východní Evropě. Za termínem se skrývají konkrétní kroky, kterými chce městská část přispět ke zlepšení životního prostředí a zmírnění dopadu klimatické změny. Na studentské stávce za klima podpořil myšlenku i celopražský náměstek pro životní prostředí Petr Hlubuček (Spojené síly pro Prahu). Ten navrhne, aby i Praha vyhlásila stav klimatické nouze. Krok Prahy 7 vyvolal ironické reakce z městské části Praha 8. „Žádám všechny, aby – pokud je to jen trochu možné – zrušili všechny své plánované cesty na postižené území Prahy 7! Současně konstatuji, že vedení Prahy 8 je připraveno poskytnout humanitární pomoc uprchlíkům z Prahy 7, jejichž vlnu v nejbližších dnech očekáváme,” napsal na svém Facebooku místostarosta osmičky Tatranský.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.05.2019 19:10

Daleko víc,než její debilní kecy by mne zajímalo,zda vůbec ví,jak se rodí děti.Ta totiž nic jiného,než svůj názor na ekologii,nezná a neumí.Jinak by věděla,že je to normální stav,který tady probíhal i v době,kdy po lidech nebylo ani památky,natož aby žili!Ale tímto způsobem se dostane k větším penězům.Blbých přikyvovačů najde v tpomto případě vždycky dost.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy