• Pondělí, 06. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí

„Pan Trump doufá, že uspěje tam, kde nepochodili Alexandr (Veliký), Čingischán ani ostatní,
Počet návštěv: 2000

„Pan Trump doufá, že uspěje tam, kde nepochodili Alexandr (Veliký), Čingischán ani ostatní," napsal íránský ministr zahraničí Zaríf na Twitteru s odkazem na dva zmíněné dobyvatele

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Donald Trump už v roce 2018 na Twitteru cholericky pohrozil Íránu zničením. (to samé slibuje Írán židoskému státu... Vylej nalej...) Na počátku letošního května navíc uvalil americký prezident na Teherán nové ekonomické sankce a jeho vláda oznámila zvýšení vojenské přítomnosti USA v oblasti Perského zálivu.

Teherán označil kroky USA za "psychologickou válku" a "politické hry". Dal také najevo, že nemá zájem válčit, přičemž ale Washington varoval, aby si nedělal iluze o možnosti na Írán zaútočit. Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf v reakci na Trumpova slova připomněl, že Írán se nikomu ovládnout nepodařilo.Íránský vůdce Alí Chameneí

 Íránský vůdce Alí Chameneí... FOTO: Caren Firouz, Reuters

„Pan Trump doufá, že uspěje tam, kde nepochodili Alexandr (Veliký), Čingischán ani ostatní," napsal Zaríf na Twitteru s odkazem na dva dobyvatele, již se Persie zmocnili alespoň na čas. „Íránci se udrželi po tisíciletí, zatímco ti, kdo na ně útočili, jsou pryč. Ekonomický terorismus a genocidní posměch konec Íránu nepřivodí," napsal šéf íránské diplomacie.

Alexandr Veliký a Čingischán: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/505273-uz-nikdy-znovu-nevyhrozujte-usa-trump-pohrozil-iranu-znicenim.html

Sypu si popel na hlavu, ač nerad, ješita neješita, patrně musím jít pokorně s barvou ven, že z mých chvalozpěvů na Donalda Trumpa, který měl být tím nejlepším, co mohlo USA potkat, zůstal snad jen vyčpělý trapný omyl...? Že jen hlupák nemění svůj názor je možná pravda, nicméně ne pro mě, který se vždy chlubil svojí empatií, jak do každého vidí, jako do kozy; byla z toho pouze má splasklá nafoukanost...

Moje slabost k tomuto rozjetému vlečňáku a prskajícímu hysterikovi měla zřejmě původ v dobách, kdy jsem měl na škole ve Zlíně profesora Dušana Charváta, který byl akademickým trenérem českých lyžařek, tedy rovněž budoucí první Trumpovy manželky Ivana Zelníčkové z města Baťovy obuvi… Navíc fandím jako křesťan Židům, resp. i Trumppovi, že přemístil velvyslanectví USA z Tel Avivu do skutečného hlavního města Izraele, tedy do Jeruzaléma...https://zpravy.aktualne.cz/americky-prezident-donald-trump/r~f46c98c26a8e11e9be22ac1f6b220ee8/r~bf5a920a715611e9b5e8ac1f6b220ee8/ Americký prezident Donald Trump. | Foto: Reuters

Prostě 45. prezident Spojených států je, obávám se, však asi jen velkohubý jestřáb, jemuž nejde o diplomatická řešení globálních krizí, natož o mírové smlouvy, nýbrž vždy jen o to, mít vše pod zbrojní kontrolou, resp. v zájmu amerických zbrojovek. Kéž bych se mýlil, už kvůli mým židovským kamarádům, co přežili více než šest válek; a jedna z nich je nyní též pro Trumpa ten nejlepší byznys.

Nejvíce zbraní na světě prodávají ročně americké zbrojařské firmy Boeing za více než 28 050 milionů USD, Northrop Grumman za 27 590 milionů USD a Lockheed Martin za cca 26 460 milionů USD… Rovněž plných 38 procent amerického zbrojního vývozu směřuje na Blízký východ, včetně nejnovějšího nákupu Spojených arabských emirátů – patrioty PAC-3, jejichž nákup byl stvrzený v prosinci 2008 a nákup systému THAAD, který byl definitivně potvrzen počátkem 2009.

Na „obavách ze zbrojního potenciálu Íránu“ vydělají opět hlavně americké zbrojařské firmy. Proto je zde nejnovější Trumpův majstrštyk; 45. americký prezident už dál nehodlá potvrzovat, že Írán dodržuje jadernou smlouvu. Prohlásil to v projevu v Bílém domě. S Kongresem a spojenci bude erotoman Trump pracovat na odstranění nedostatků dohody, kterou USA spolu s šesti dalšími mocnostmi a Íránem uzavřely v roce 2015. Pokud se to nepodaří, smlouva skončí, varoval.

Írán už v Bruselu: https://youtu.be/aq6Ch-b-3mI

Americký prezident Donald Trump ukazuje podpis pod rozhodnutí odstoupit od jaderné smlouvy s Íránem. | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

"Jaký smysl má smlouva, která existenci jaderného arzenálu oddaluje jen na krátkou dobu?" řekl Trump. Írán se podle něj mnohokrát dopustil jejího porušování a nedodržuje ani ducha dohody. Vládu v Teheránu americký prezident označil za ničemný a fanatický režim, který vlastní občany vystavuje represím, je sponzorem terorismu, podporuje Al-Káidu, Hizballáh a další teroristické sítě a podněcuje zvěrstva v Sýrii a Jemenu. O Saúdské Arábii a jejich 19 teroristech z 11. září 2001 mlčí po vzoru svých předchůdců v Bílém domě jako hrob...

Trump podle očekávání v projevu alibisticky zatím neoznámil, že USA od dohody s Íránem odstupují. Spojené státy ale podle něho zavedou nové, tvrdé protiíránské sankce a zablokují "všechny cesty" Teheránu k jaderné zbrani. Postaví se ve světě íránským pokusům o destabilizaci a proti realizaci íránských raketových a zbrojních programů. Zapomněl čerstvý a opticky vypadající jako nadutý šéf Bílého domu, že USA mají s Íránem nevyřízené účty?

Šéf Bílého domu rovněž řekl, že chce chránit před Íránem rovněž židovský stát, přestože Izrael vlastní 200 atomových bomb a Írán doposud nevyprodukoval ani deset deka uranu obohaceného na devadesátiprocentní materiál k výrobě bomby a Írán celé čtyři roky držel ISIS a Frontu al-Nusrá v defenzivě u Aleppa. Írán a jeho spojenci ze šíitské milice v Iráku přitom bojovaly s ISIS o Tikrít... Smlouva New Start začíná omezováním Izraele; a co Írán…?

Počítalo se s tím, že zmíněné atomové pumy by pravděpodobně byly užity v případě izraelského vojenského úderu proti jaderným zařízením Islámské republiky Írán. Hlavním dodavatelem zakázky v objemu 77 milionů dolarů má být nejvýdělečnější zbrojařská společnost Boeing Integrated Defense Systems. Již zemřelý Izraelský expremiér Ariel Šaron byl pochován na svém ranči v Negevské poušti blízko atomového centra Dimona. Téměř stoprocentní utajení se dařilo držet až do roku 1986, kdy technik z Dimony Mordechaj Vanunu prozradil informace o izraelském jaderném výzkumu britskému tisku. S jeho tvrzením nakonec souhlasily jak americké, tak i britské výzvědné služby... Snímek z mimořádných voleb v Izraeli v roce 2003 Břetislav Olšer...

Podle Jerusalem Post má být 113 kilogramová puma malého průměru GBU-39 SDB (Small Diameter Bomb) jednou z nejpřesnějších bomb světa, se stejnými průraznými schopnostmi jako mají běžně 900 kilogramové bomby, ačkoliv nese jen 22,7 kg výbušnin. Výška jen necelé dva metry umožňuje naložit více do letounu více těchto bomb a zasáhnout i více cílů.

Pokud by ale Izrael chtěl zcela zničit íránská jaderná zařízení, musel by zaútočit na desítku cílů. Byl by mezi nimi Natanz, kde se v centrifugách obohacuje uran, Isfahán, kde je uloženo v podzemních tunelech 250 tun plynného hexafluoridu uranu a Arak, kde těžkovodní reaktor produkuje plutonium. Jeden z cílů leží 1350 ve vzdálenosti od Izraele.

V lednu 2009 podnikli Izraelci útok na kolonu nákladních vozů vezoucí zbraně pro palestinské hnutí Hamás na území Súdánu ve vzdálenosti 1300 kilometrů, kdy nálet podnikly stroje F-16I, které měly krytí stíhačkami F-15. I tuto operaci lze nejen hypoteticky chápat jako přípravu k útoku na íránská jaderná zařízení…

Majid Rafizadeh napsal: Írán se opět přiblížil svému cíli: "Vymazat Izrael z mapy". Jelikož se íránský teokratický establishment domnívá, že duchovní vůdce je zástupce Alláha na zemi, jsou jakákoli slova či přání, které duchovní vůdce vysloví, považována za Alláhova přání, která musí být Alláhovými věrnými věřícími uvedena v život.

Írán v Sýrii postavil nebo má rozestavěno více než 10 vojenských základen, z nichž některé jsou v blízkosti izraelské hranice. Kdy začne mezinárodní společenství brát slovní výhrůžky a fyzickou agresi íránské vlády vážně? Zdá se, že mezinárodní společenství vyznává orwellovskou inverzi "mírového procesu" a pokoutně si přeje, aby Írán zničil Izrael.

Jeruzalém... Snímek Břetislav Olšer...

Íránské vojenské aktivity a jasné veřejné vyhrožování vyhlazením Izraele jsou čím dál tím častější a intenzivnější. Tyto kroky jednak vyvolávají strach, což je nepochybně jejich cílem, ale navíc také hrozí rozvrácením mezinárodního společenství. Při takových přímých vyhrůžkách konfliktem by se dalo očekávat, že mezinárodní zpravodajská média a politici celého světa budou mít k této situaci co říci. Místo toho je pokračující drzé chování Íránu buď shovívavě ignorováno, nebo, což je daleko horší, jde svět Íránu na ruku.

Někdejší zástupce velitele Íránských islámských revolučních gard (IRGC) Hossein Salami (dnes již v roce 2019 vrchní velitel – poznámka překladatele) nedávno v íránském televizním programu Channel 2 vyhrožoval Izraeli; důrazně a jasně vysvětlil strategii íránské vlády: "Naší strategií je vymazat Izrael z globální politické mapy. A vypadá to, že vzhledem ke zlu, které Izrael páchá, se tomu Izrael blíží." Ahmadinéžád, íránský šéf, byl první před lety, který se vyjádřil vůči židovskému státuz úplně stejně. Na íránskou nečestnost, s níž se Izrael dlouhodobě setkává, již poukázal maďarský premiér Viktor Orbán:

"EU by měla ocenit úsilí Státu Izrael o stabilitu v regionu. Je to nejen v zájmu Izraele, ale i Evropy, protože nás chrání před dalšími a dalšími invazemi migrantů... Vztahy EU s Izraelem nejsou dostatečně racionální a musí být napraveny. Namísto kritiky Izraele, bychom měli Izraeli otevřít dveře ke spolupráci."

(Překlad Zdeněka Denise Blažka původního textu: Iran Inches Closer to its Goal: "Wipe Israel off the Map". Dr. Majid Rafizadeh - absolvent Harvardu, badatel, podnikatel, politolog, člen správní rady Harvard International Review a prezident International American Council on the Middle East (Mezinárodní americké rady pro Blízký východ). Je autorem několika knih o islámu a americké zahraniční politice. Můžete mu napsat na Dr.rafizadeh@post.harvard.edu.)

Donald_Rumsfeld_Abdul_Aziz_al-Hakim

Donald Rumsfeld – vyslanec na Středním východě a obchodník s biologickými zbraněmi v jedné osobě... Foto: Reuters...

Vraťme nyní do roku 1988, kdy Husajn zlikvidoval smrtícím plynem obyvatelstvo města Halabža, spolu s desetitisíci Kurdy, prezident Bush senior mu ale předtím klidně poskytl vládní dotace 500 milionů USD na koupi amerických "zemědělských výrobků". Donald Rumsfeld, bývalý zvláštní vyslanec pro Blízký východ, se v Bagdádu rovněž dvakrát setkal s iráckým prezidentem Husajnem.

Neví snad Donald o činech svých předchůdců? Že čtyři roky předtím zorganizovali mj. prodej 45 vrtulníků Bell 214ST Iráku, údajně pro civilní použití. Saddámova armáda jich však použila k útokům na kurdské civilisty v roce 1988, při nichž bylo použito jedovatého plynu. Opravdu musí naplňovat pochybné ideje klanu Bushů, Powellů, Rumsfeldů a původců dalších vylhaných válek; od Koreje až po Vietnam...?

Smysl té smlouvy s ďáblem bylo vojensky podpořit irácká vojska ve válce proti Íránu ajatolláha Chomejního. Než však OSN Powell oblafnul Bushem ml. v tzv. “Operaci irácký svoboda”, čekala svět snaha Spojených států zlikvidovat před čtvrt stoletím pro ropu Írán a USA pak před více než čtvrt stoletím poskytly Bagdádu družicové snímky íránských vojenských postavení na frontě a povolily vývoz materiálů, jež byly zapotřebí k chemické a bakteriologické válce proti Teheránu...

Možná si někdo myslí, že je už se vypařilo z lidské paměti, jaký scénář předcházel licitování, vyhrožování? Že po návštěvě exministra obrany Donalda Rumsfelda v Bagdádu v roce 1983, kde jednal jako zvláštní pověřenec prezidenta Reagana a nechal se v televizi zvěčnit, jak si potřásá pravicí se Saddámem Husajnem, byla odklepnuta spolupráce USA s Irákem…?

Před kamerami si vřele podávali ruce. Jako nejvyšší americký činitel sloužil Rumsfeld jako Reaganův prostředník vřelých vztahů se Saddámem.

O pár let později, když USA po vylhané pro údajné zbraně hromadného ničení Irák napadly, a farizejsky nechaly Husajna popravit právě pro použití amerických chemických zbraní. Bankovní výbor Senátu USA z roku 1994 ve své zprávě dokonce uvedl:

„USA poskytly irácké vládě licencované materiály pro “dvojí použití”, mírové i vojenské, které pomohly ve vývoji iráckých chemických a biologických zbraní a raketových systémů za více než 600 milionů dolarů….“ Všechny síly napnout k jedinému cíli: Írán nesmí ovládnut ropná pole na Středním východě. Irácko-íránská válka nakonec skončila patem, přesto se Irák zocelil a stal čtvrtou nejsilnější armádou planety. Také přičiněním amerických chemických zbraní…

Mezi zmiňované materiály pro “dvojí použití” tak byly i v současné době “nalezené” hlavice a granáty plné yperitu a sarinu. Byly vyvinuty v USA, vyrobeny v Evropě a v Iráku naplněny bojovými látkami z výrobních linek. jež postavily západní firmy; ty německé dodávaly Iráčanům základní substance pro jedovaté plyny, technologii a výrobní zařízení.

Sklady, jen desítky metrů od továrny, kde je vyrobily, nebyly nijak zajištěny a zabezpečeny, munice zůstala nezlikvidována a dnes spadla bez jediného výstřelu do rukou teroristů Islámského státu. Přes tři sta iráckých vojáků tak zahynulo v důsledku chemického útoku, který uskutečnili bojovníci extremistické organizace islamistů. A to je ta největší tragédie mnohonásobných lží  Spojených států.

Podle webu Týden.cz nasazoval Saddám Husajn proti Íránu v první válce v Perském zálivu (1980 až 1988) Západem vyrobené chemické zbraně systematicky proti íránským vojákům a civilistům. Od roku 1983 umírali lidé nejprve po útocích yperitem (hořčičný plyn) a od září 1988 nasazoval Irák i nervové plyny sarin a tabun. Tehdejší prezident Ronald Reagan o tom mlčel. Bagdád byl v té době přece nejdůležitějším arabským dodavatelem ropy Západu.Výsledek obrázku pro foto olser cheney

“Vítězství Íránu je nepřijatelné,” napsal Bush, tehdejší šéf Bílého domu, na jednu tajnou zprávu CIA z irácko-íránského bojiště. Ve válce šlo hlavně o ropu a zemní plyn, pan Cheney by mohl vyprávět… Podivná rošáda falešné šachové simultánky s Irákem skončila nejen chemickou smrtí dvaceti tisíc Kurdů, ale následnou desetiletou válkou, v nichž velení US Army, jež mělo v genech podvody a lži svých šéfů z dob válečné irácko-íránské hrůzy, kdy zemřelo, nebo bylo těžce zmrzačeno též chemickými zbraněmi made in USA 1 500 000 iráckých a íránských vojáků…

Na počátku 60. let byla v Iráku svržena monarchie a začaly pohraniční spory mezi Irákem a Íránem. Hlavním zdrojem nepokojů byla oblast Chúzistán (na západě Íránu u hranic s Irákem) se zásobami ropy. Irácká strana Baas, která se dostala v roce 1968 k moci, si na provincii začala činit nároky. Jako odpověď začal Írán v roce 1974 povzbuzovat Kurdy proti Iráku. V roce 1979 se stal prezidentem Iráku vůdce strany Baas Saddám Husajn.

V Íránu však nevyšly americké spády a vypukla v roce 1978 islámská revoluce. V čele státu tenkrát stál šáh Muhhamad Réza Pahlaví, který si během vlády v 70. letech vytvořil řadu odpůrců, převážně kvůli špatné hospodářské situaci ve státě, policejním praktikám režimu a snaze uskutečnit některé světské a liberální reformy.

Hlavní postavou odpůrců režimu se stal šíitský duchovní ájatolláh Rúholláh Chomejní. Po neutichajících demonstracích utekl šáh v lednu 1979 do exilu a v zemi došlo k nastolení vlády islámských šíitských fundamentalistů a k přeměně státu na teokracii. (Íránský šáh z dynastie Pahlaví, poslední monarcha na perském trůně. Během revoluce byl donucen odejít v roce 1979 do exilu v USA. To byla chvíle pro návrat Chomejního do vlasti a nastolení teokracie...)

Irák využil oslabení Íránu po občanské válce a v roce 1980 z popudu a řízeně USA zaútočil. Hlavním důvodem Husajnova útoku byla jeho obava, že Teherán využije iráckých šíitů ke svržení jeho režimu a získá dominantní postavení v oblasti. Konstantou zahraniční politiky Íránu bylo nepřátelství vůči Spojeným státům americkým. USA a západní země proto podporovaly Irák.Výsledek obrázku pro foto válka irák írán

Boje se neustále vlekly, ale žádná z bojujících stran nedokázala vyhrát. V červenci 1987 přijala Rada bezpečnosti OSN rezoluci vyzívající k ukončení války. Írán ji odmítl. Následovaly nové ofenzívy Iráku a tak se rozhodl podvolit. Dne 20. srpna 1988 byl uzavřen mezi Irákem a Íránem mír. Krušný mír; válka si vyžádala více jak milion a půl lidských obětí a dalších sta tisíce zraněných; nepřinesla však žádné územní změny, hranice zůstaly stejné...

Podle Výzkumné služby - Congressional Research Service - už přes deset roků, měsíc co měsíc, vydávaly USA na válečný Irák kolem 16 mld. dolarů, celkově budou vynaloženy na znovubudování totálně zničené země asi tři bilióny dolarů. A to ještě nebyl konec - během irácko-amerických bojů v rámci “Operace irácká svoboda” byl počet mrtvých od začátku války v roce 2003 až do jejího oficiálního konce roku 2011 na 461 tisíc…

Přestože byl západním zemím v 80. letech sympatičtější Irák Saddáma Husajna (kdežto Írán jednoznačně podporovala například Severní Korea), západní zbrojovky chtěly hlavně dobře vydělat, nejen ty z USA. Zásobovaly tedy kvůli většímu zisku pro jistotu Jidášových stříbtných obě válčící strany, což se ale týkalo třeba i neutrálního Rakouska. Robert Schuster, šéfredaktor časopisu Mezinárodní politika, o rakouské vazbě k irácko-íránskému konfliktu v březnu 2010 v Lidových novinách napsal:

„Dceřiná společnost státního ocelářského koncernu VOEST firma Noricum v hornoštýrském Liezenu se topila v dluzích. Její manažeři nutně potřebovali nové zakázky. Rozhodli se proto koupit licenci na výrobu kanonů od kanadské společnosti Gerald Bull. Ve Štýrsku se tedy začal vyrábět dalekonosný kanon GHN-45, přičemž číslovka označovala dolet střely v kilometrech. Firma Noricum děla vyrobila i přesto, že Rakousko podle smlouvy o neutralitě žádné podobné zbraňové systémy nesmělo vlastnit, a tak se je snažila prodat v zahraničí. Jedním z kupců těchto superkanonů byl začátkem 80. let Irák Saddáma Husajna, tehdy zapletený do krvavé války s Íránem. Protože rakouské zákony o neutralitě zakazovaly vývoz zbraní do válčících zemí, oficiálně se děla exportovala do Jordánského království a teprve odtud směřovala do Iráku.“

Takto má asi vypadat dle Trumpa ukázka vyváženého a věcného přístupu k mezinárodním problémům; článek má ovšem i šokující závěr: „Když si ovšem íránská strana krátce nato ve Vídni oficiálně stěžovala na dodávky dalekonosných děl nepříteli, rozhodli se manažeři Norica dodat 200 kanonů i Íráncům – v tomto případě oklikou přes Libyi. Zásobování obou stran konfliktu těmito superkanony dalo práci 1600 lidí v hospodářsky slabém horním Štýrsku a trvalo až do roku 1986. Už o rok dříve vyšly v rakouských novinách o celé akci první zprávy, včetně jednoznačných důkazů – fotografií lodí s obřími kontejnery pro Írán.“

Kolik však rakouské superkanony usmrtily na obou stranách konfliktu lidí, už asi nepůjde zjistit. Patrně více než 1600, což byl počet pracovních míst těmito zakázkami ve Štýrsku vytvořených. Takže si to zopakujeme; vládu v Teheránu americký prezident označil za ničemný a fanatický režim, který vlastní občany vystavuje represím, je sponzorem terorismu, podporuje Al-Káidu, Hizballáh a další teroristické sítě a podněcuje zvěrstva v Sýrii a Jemenu.Válka mezi Irákem a Íránem

Situace okolo Íránu se vyhrocuje od loňska (2018), kdy USA jednostranně vypověděly smlouvu s Íránem o jeho jaderném programu a Washington postupně zostřoval sankce vůči Íránu, který se kvůli nim potýká s velkými hospodářskými potížemi, inflace tam v dubnu dosáhla padesáti procent. Předminulý týden se rozhodly Spojené státy zesílit vojenskou přítomnost v Perském zálivu a vyslat tam letadlovou loď a 1500 vycvičených vojáků..

Uran, který se využívá k výrobě jaderných zbraní, musí být obohacen zhruba na 90 procent. Před uzavřením dohody Irán obohacoval uran na 20 procent a možná ho byl schopen obohatit na 40 procent. Experti ale varují, že pokud je zvládnuta technologie obohacení na 20 procent, není problém obohacovat uran výše...

Rusko vyzvalo už v říjnu 2017 signatáře jaderné smlouvy s Íránem, aby dohodu sjednanou v roce 2015 dodrželi. Tehdejší náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov tak v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti reagoval na tehdejší projev prezidenta Trumpa, který upozornil na možnost likvidace smlouvy, pokud se její podmínky nezmění. Francie, Německo a Británie ve společném prohlášení uvedly, že se smlouvou cítí být nadále vázány a očekávají její plnění bez výjimky od všech zúčastněných stran.

Trumpův projev byl podle Rjabkova "mimořádně znepokojivý". Hlavním úkolem je teď podle něj zajistit, aby smlouva s Íránem nezkolabovala, protože nové stanovisko USA její základy "vážně podkopává". Washington prý spojuje s jadernou smlouvou témata, která k ní nemají žádný vztah. V důsledku pokusů smlouvu vylepšovat se dokument může "prostě rozpadnout", varoval Rjabkov.Výsledek obrázku pro foto olser cheney

Írán dohodu "přísně dodržuje" a americké stanovisko je s duchem smlouvy naopak v rozporu, uvedl ruský diplomat. Návrat k situaci před uzavřením smlouvy a k obnovení sankcí OSN proti Íránu je nemožný, soudí Rjabkov. Vyjádřil naději, že stanovisko Bílého domu nebude mít na smluvní režim přímý dopad... https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tillerson-trump-od-smlouvy-s-iranem-neodstoupi-odpovednost-z/r~791a28e6b03711e7811f002590604f2e/

Inu, resumé; íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf v reakci na Trumpova slova minulý měsíc připomněl, že Írán se nikomu ovládnout nepodařilo. „Pan Trump doufá, že uspěje tam, kde nepochodili Alexandr (Veliký), Čingischán ani ostatní," napsal Zaríf na Twitteru s odkazem na dva dobyvatele, již se Persie zmocnili alespoň na čas. „Íránci se udrželi po tisíciletí, zatímco ti, kdo na ně útočili, jsou pryč. Ekonomický terorismus a genocidní posměch konec Íránu nepřivodí," řekl šéf íránské diplomacie....

Jo, tenkrát na Valašsku; na Vsetíně a ve Slušovicích: http://zlin.idnes.cz/donald-trump-byl-ve-zline-synove-vzpominaji-na-prazdniny-u-prarodicu-12x-/zlin-zpravy.aspx?c=A161110_2285077_zlin-zpravy_ras&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Co je větší bezpečnostní riziko pro svět; čínský Huawei, nebo americké firmy SpaceX a Elon: http://www.rukojmi.cz/clanky/7461-kdo-by-cekal-od-americanu-slusnost-a-soudnost-delaji-co-se-jim-zlibi-200-let-vedou-vylhane-valky-kde-se-da-ted-zprivatizovali-cely-telekomunikacni-prostor-a-jeho-frekvence-bez-souhlasu-osn-drze-ale-krici-ze-cina-huawei-ohrozuje-svet

Jak pomoci běžencům: https://www.youtube.com/watch?v=I39mXz5SRJg&list=PLhYRiLU17rYAY8PIl_tZ-KH8x1Ukql9YI&index=2

Jak to tedy je, pane Trumpe, ve vašich USA s lidskými právy? https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A jak jsou na tom USA s mučením vězňů…? Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

A co EU: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.06.2019 19:17

To,co dělají USA,se poté svádí na druhé.Ani Izrael není bez viny,stejně tak Palestinci.Je zde opět uváděn svět v černobílé barvě.Izrael je ten bílý a to ostatní je černé.Není to pravda a vzpomeňte si na izraelského politika,který chtěl uzavřít mír s okolními Araby.Jeho vlastní občané ho kvůli tomu zavraždili.Tak netvrďte,že Izrael je ten dobrý.Dobrý v tomto regionu není nikdo!Jméno onoho politika si nepamatuji,ale pan Olšer ho zná!


 

02.06.2019 19:15

Žádná válka na světě se nedá vyhrát. Pocit vítězů se brzy změní, protože proti nim nastoupí odboj na obsazených územích. (Partyzánské činy, chcete-li teroristické akce, mající za úkol zasadit nepříteli co největší rány jsou dnes v plném běhu). Civilizace, která touží ovládat svět, se dříve nebo později zhroutí sama do sebe, neboť násilí plodí násilí. Vítěz začne krvácet na dobytých územích. Prchající muslimové z napadených zemí hromadně opouštějí svá historická území a stěhují se do "bezpečí", tedy zároveň k těm, kteří válku proti nim vyprovokovali. Protože jsou jich miliony, zavádějí si v zemích, jež se jich ujaly, své pořádky. A tak jsme v současnosti svědky pozvolné výměny civilizací. V západní Evropě již muslimové soudí právem šaria a snaží se násilnými, teroristickými akcemi zničit naši křesťanskou kulturu. Postupně vytlačují i politiky a dosazují si své. Během několika let se dočkáme nového názvu v zasažené evropské civilizaci. Nejspíše "Evropské islámské chalífáty". Z dějin víme, že kamkoli naše civilizace vkročila, tam zničila původní kulturu. Původní obyvatele povraždila. jejich zbytek zotročila či vyhnala je do neúrodných pouští. Zmocnila se nerostného bohatství. Když už nebylo co rabovat, s velkou pompou vrátila vydrancovanou zemi domorodcům. O země, kde je stále hojnost potřebných surovin, se vede tuhý boj. Dosazují se tam proamerické loutky, které umožňují beztrestné rabování nerostných zdrojů. Pokud se taková země nechce poddat, je proti ní vedeno zničující embargo. Všem zemím do jedné, které nechtějí vydat své bohatství dobrovolně, je vyhrožováno válkou. Jak taková politika nátlaku a teroru vůči postiženým zemím skončí, si jistě dovedeme spočítat. Víme jaká tragédie nás čeká v důsledku neustálého vměšování a vojenského napadání suverénních států. V konečném důsledku to zastihne i nás, naše domovy a zničí to naši budoucnost. Naše vlast bude zaplavena těmi, proti nimž jsme v jejich zemích vedli války se statisíci mrtvých. Pokud se nevymaníme z područí násilí (NATO), čeká nás definitivní prohra, tak jako všechny ty, kteří sloužili válečným dobrodruhům. Naše ambice vojensky ovládat cizí státy vzdálené tisíce kilometrů pod patronací NATO, se nám vymstí. Nehrajme si s ohněm nebo v něm shoříme všichni. .....Mějte se hezky. ......PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Čeněk Urbanec

Čeněk Urbanec

02.06.2019 19:08

Mene, mene tekel, ú Parsím, Donalde, pro Rusko i Čínu, je Persie cenný spojenec a cenné území, rozbíjející obruč kolem Ruska, kterou amíci neustále zesilují... Proto by měli být velice opatrní, protože se jim může, po krachu snahy zničit Syrii, stát, že neúspěšný útok mohou vyhodnotit "spojenci" jako konec silných USA...
A Israel...fandím mu, dlouhodobě, ale jeho současná politika je hnusně nebezpečná, dost si to u mně posral Golanami, pologramotný Trump to nevnímá jinak, než primitivní válečník, a Israelci mu tu sondu do myšlení Rusů a Syřanů ( i Turků ? ) sežrali, ke své škodě...


 
Anonymní rasistická revoluce

Anonymní rasistická revoluce

Již dlouho platí, že fotografie vypovídá o duchu doby více než než dlouhé projevy či komentáře. Zejména máme-li k dispozici snímky ze dvou vzdálených, ale bohužel podobných historických událostí.

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

EU chce zničit naši zemi a vzít nám práci

Facebookové hádky o tom, kdo je větší vlastenec a víc nesnáší Evropskou unii, jsou zbytečné a českým občanům nic nepřinesou. Namísto toho by měla být věnována pozornost plánům “EU pro novou generaci”. Unie chce pod tímto názvem zavést společné daně a dluh, za který by ručily i členské státy mimo eurozónu.

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Požitek z fotbalového televizního přenosu z roku 1996

Kdysi, čímž mám na mysli éru sportovních reportérů jako byli Laufer, Mašlonka, Zelenay, Zikmund, Holubec, Polák a další, bylo sledování sportovních přenosů pro diváky svátkem. Slyšeli krásný český či slovenský jazyk, reportéři mluvili jen když měli co říct, a mlčeli, když vycítili, že teď je na mlčení pravá chvíle.

Poslední domácí zprávy

Marasmus dnešní doby

Marasmus dnešní doby

V jedné fotce najdete celý marasmus dnešní doby. Fakt musíme demonstrovat, že na všech životech záleží? A fakt máme potřebu to dělat na...