• Neděle, 08. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Květoslava

Samozřejmě, že šlo o spiknutí Západu proti Rusku…
Počet návštěv: 929

Samozřejmě, že šlo o spiknutí Západu proti Rusku…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Premiér Mark Rutte, který je znám svou programovou rusofóbií se už pět let angažuje ve vytváření obvinění Ruska coby původce sestřelení Boeingu MH17 v roce 2014… Říkat si může, co chce. Vyšlo mnoho dokumentů vyvracejících toto obvinění a i v tomto týdnu jsou na různých portálech všude k mání. Mimochodem. Naopak jsem nenašel jediný, který by se za Ruttovo obvinění stavěl.

Ale do toho zazněl hlasem rozhodným a kategorickým malajsijský premiér Mahathir Mohamad, který prohlásil, že jde o protiruské spiknutí.

„Jsme velmi nespokojeni. Od samého začátku šlo o politickou kampaň s cílem obvinit Rusko,“ citoval dnes 93letého premiéra malajsijský list The Star. „Už před vyšetřováním tvrdili, že to zavinilo Rusko. Pokud jde o nás, chceme důkazy. Zatím žádné nejsou, jsou jen povídačky,“ konstatoval předseda malajsijské vlády. „Je pro nás velmi obtížné takový závěr přijmout,“ dodal „Je to směšné. Někdo vystřelí, nevidíte to, ale víte, kdo to byl. Čekal bych, že budou hledat pravdu,“ prohlásil premiér Mahathir Mohamad.

Výroky malajsijského premiéra kritizoval nizozemský premiér Mark Rutte kontroval, že takové úvahy mohou vést ke zmatkům. No zmatkům. Malajsijský premiér není sám, kdo má hluboké pochybnosti, že viníkem je Moskva.

Již v předvolební debatě v Holandsku Thierry Baudet, vůdce Fóra pro demokracii, euroskeptické strany Nizozemska, která mimochodem významně posílila v průběhu voleb do EP, veřejně prohlásil, že Kyjev by mohl být vinen smrtí cestujících při sestřelení Boeingu MH17 nad Donbasem 17.07.2014 a konstatoval, že zpráva mezinárodního týmu pro vyšetřování havárie tohoto stroje vyvolává značné pochybnosti. „Ukrajina je jedním z pachatelů tohoto útoku,“ řekl Baudet.

Takže jak, pane Rutte?

Asi tak: Základní zásada při vyšetřování trestných činů: Cui bono? V čí prospěch?

Rusko nepochybně nemohlo mít zájem na sestřelení zmíněného letadla. Atmosféra po odstartování majdanu a vypuknutí občanské války byla silně protiruská, protože Západ žil v domnění, jak lehce Rusko poníží a ono se to nepodařilo. Naopak pro Ukrajinu označení Ruska za viníka bylo na delší dobu rozhodující bonus, který využívala a velmi úspěšně v šíření protiruských nálad včetně zostřování sankcí.

A to, že oficiální Holandsko předložilo tuto zprávu na počátku tohoto týdne je logické. Stejně jako je mimochodem logické, že Ukrajina opět zintenzivněla v tomto týdnu boje proti Doněcku a Luhansku. Kdykoliv se totiž jedná o prodloužení sankcí proti Rusku a jsou obavy, že by se v ních mohlo šťourat ( a před časem Itálie tím varovala), přijde nějaká provokace zvlášť aktivního západního člena.

Takhle prodloužení sankcí šlo jako po másle.

Tak uvidíme, co si vymyslí za další půl roku…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.06.2019 19:28

Z Holanďanů se stala obyčejná podrazácká,prolhaná lůza.Na začátku devadesátých let byli ještě normální a vznik Hitlerovy EU jim zatemnil mozek.Podezřelá Ukrajina je členem "vyšetřovací komise" s právem veta.Tak jak může zpitomnělý holandský politik kdákat takové nesmysly?Koná jen na cizí příkaz.Závěry této komise skutečně malajsijská strana neuznává,jen dementní,zřejmě již senilní Holanďan bude dál kázat své bludy.Nadarmo nebylo Holandsko jednou z koloniálních zemí.Manýry této doby v nich zůstaly a pocit nadřazenosti též.Zatím co my jsme v Africe stavěli nemocnice,školy a továrny,oni jen drancovali přírodní bohatství svých kolonií.A takový žebrák,žijící z nakradeného bohatství,chce kázat své bludy a požaduje,abychom jim věřili.Z Holandska,dnes Nizozemska,se stala kolonie druhých a musí kdákat to,co je jim poručeno.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy