• Sobota, 24. srpen 2019
  • Svátek má Rukojmí Bartoloměj

Samozřejmě, že šlo o spiknutí Západu proti Rusku…
Počet návštěv: 758

Samozřejmě, že šlo o spiknutí Západu proti Rusku…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Premiér Mark Rutte, který je znám svou programovou rusofóbií se už pět let angažuje ve vytváření obvinění Ruska coby původce sestřelení Boeingu MH17 v roce 2014… Říkat si může, co chce. Vyšlo mnoho dokumentů vyvracejících toto obvinění a i v tomto týdnu jsou na různých portálech všude k mání. Mimochodem. Naopak jsem nenašel jediný, který by se za Ruttovo obvinění stavěl.

Ale do toho zazněl hlasem rozhodným a kategorickým malajsijský premiér Mahathir Mohamad, který prohlásil, že jde o protiruské spiknutí.

„Jsme velmi nespokojeni. Od samého začátku šlo o politickou kampaň s cílem obvinit Rusko,“ citoval dnes 93letého premiéra malajsijský list The Star. „Už před vyšetřováním tvrdili, že to zavinilo Rusko. Pokud jde o nás, chceme důkazy. Zatím žádné nejsou, jsou jen povídačky,“ konstatoval předseda malajsijské vlády. „Je pro nás velmi obtížné takový závěr přijmout,“ dodal „Je to směšné. Někdo vystřelí, nevidíte to, ale víte, kdo to byl. Čekal bych, že budou hledat pravdu,“ prohlásil premiér Mahathir Mohamad.

Výroky malajsijského premiéra kritizoval nizozemský premiér Mark Rutte kontroval, že takové úvahy mohou vést ke zmatkům. No zmatkům. Malajsijský premiér není sám, kdo má hluboké pochybnosti, že viníkem je Moskva.

Již v předvolební debatě v Holandsku Thierry Baudet, vůdce Fóra pro demokracii, euroskeptické strany Nizozemska, která mimochodem významně posílila v průběhu voleb do EP, veřejně prohlásil, že Kyjev by mohl být vinen smrtí cestujících při sestřelení Boeingu MH17 nad Donbasem 17.07.2014 a konstatoval, že zpráva mezinárodního týmu pro vyšetřování havárie tohoto stroje vyvolává značné pochybnosti. „Ukrajina je jedním z pachatelů tohoto útoku,“ řekl Baudet.

Takže jak, pane Rutte?

Asi tak: Základní zásada při vyšetřování trestných činů: Cui bono? V čí prospěch?

Rusko nepochybně nemohlo mít zájem na sestřelení zmíněného letadla. Atmosféra po odstartování majdanu a vypuknutí občanské války byla silně protiruská, protože Západ žil v domnění, jak lehce Rusko poníží a ono se to nepodařilo. Naopak pro Ukrajinu označení Ruska za viníka bylo na delší dobu rozhodující bonus, který využívala a velmi úspěšně v šíření protiruských nálad včetně zostřování sankcí.

A to, že oficiální Holandsko předložilo tuto zprávu na počátku tohoto týdne je logické. Stejně jako je mimochodem logické, že Ukrajina opět zintenzivněla v tomto týdnu boje proti Doněcku a Luhansku. Kdykoliv se totiž jedná o prodloužení sankcí proti Rusku a jsou obavy, že by se v ních mohlo šťourat ( a před časem Itálie tím varovala), přijde nějaká provokace zvlášť aktivního západního člena.

Takhle prodloužení sankcí šlo jako po másle.

Tak uvidíme, co si vymyslí za další půl roku…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.06.2019 19:28

Z Holanďanů se stala obyčejná podrazácká,prolhaná lůza.Na začátku devadesátých let byli ještě normální a vznik Hitlerovy EU jim zatemnil mozek.Podezřelá Ukrajina je členem "vyšetřovací komise" s právem veta.Tak jak může zpitomnělý holandský politik kdákat takové nesmysly?Koná jen na cizí příkaz.Závěry této komise skutečně malajsijská strana neuznává,jen dementní,zřejmě již senilní Holanďan bude dál kázat své bludy.Nadarmo nebylo Holandsko jednou z koloniálních zemí.Manýry této doby v nich zůstaly a pocit nadřazenosti též.Zatím co my jsme v Africe stavěli nemocnice,školy a továrny,oni jen drancovali přírodní bohatství svých kolonií.A takový žebrák,žijící z nakradeného bohatství,chce kázat své bludy a požaduje,abychom jim věřili.Z Holandska,dnes Nizozemska,se stala kolonie druhých a musí kdákat to,co je jim poručeno.


 
Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

Život Radovana Krejčíře v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Poznal jsem operního pěvce Plácida Dominga osobně v Římě, pomluvy pro údajné anonymní obvinění ze sexuálních obtěžování pěveckých hvězdiček v 80. letech jsou výmysly; Havel tak činil se svými milenkami legálně

Legendární operní zpěvák a dirigent Plácido Domingo čelí obvinění, že řadu žen nutil k sexuálním stykům. Údajně jim nabízel práci a trestal je, když jeho návrhy odmítly. Informovala o tom v úterý agentura AP. Osmasedmdesátiletý Domingo tato obvinění označil za „hluboce znepokojivá a tak, jak byla představena, za nepřesná“. Dodal, že se domníval, že veškeré jeho chování a vztahy byly přijímány kladně a se souhlasem.

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017:

Nový ministr kultury Zaorálek blábolil ještě jako volební lídr ČSSD a šéf české diplomacie v červnu 2017: "Mám vysoké ambice - vyhrát volby. Nikoho nenechám si do toho mluvit; přejímám celou zodpovědnost na sebe

To bylo směšných vyhrůžek a svalnatých řečí: „My Šmardu nedáme, raději vládnutí s ANO zbouráme!“ Pak ale musel Hamáček stáhnout před prezidentem Zemanem ocas mezi nohy; plné koryto je plné koryto, od kterého se socani neodtrhnou, ani omylem. A tak prozatimní šéf ČSSD raději zatáhl za záchrannou brzdu a připlazil se po čtyřech, aby navrhl na post ministra kultury Lubomíra Zaorálka.

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit z práce, obžalovat, zavřít…

Poslední domácí zprávy

Jak poznat totalitu?

Jak poznat totalitu?

Ve zkratce: naše pravda je jedině správná, nesouhlasící je třeba zastrašit, umlčet, zostudit, když to nepůjde „podobrém“, potrestat, vyhodit...