• Neděle, 08. prosinec 2019
  • Svátek má Rukojmí Květoslava

Bílý dům je retardovaný, prohlásil Ruhání. Souhlas.
Počet návštěv: 646

Bílý dům je retardovaný, prohlásil Ruhání. Souhlas.

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

To, co podniká Trump a jeho kumpáni ve vztahu k Iránu je fakt na svěrací kazajku.

Snad nejvtipněji s podrobným odkazem na zahraniční zdroje to uvedla v Dnešní ranní kávičce Tereza Spencerová, napsavši:

→ případná nová jaderná dohoda s Íránem může mít různé podoby, ale v každém případě musí zabránit tomu, aby Írán získal jaderné zbraně, zdůrazňuje Trump… který před rokem vypověděl Obamovu dohodu s Íránem, která bránila tomu, aby se Írán dostal k jaderným zbraním… fascinující… Trump přitom dohodu vypovídal s odkazem na hrozbu íránských raketových kapacit, nyní (po sestřelení bezpilotníku za čtvrt miliardy dolarů) už rakety nezmiňuje a vrací se do bodu nula, tedy k neexistujícímu íránskému vojenskému jadernému programu… opravdu fascinující… současně připouští, že je v obklíčení pár jestřábů, přičemž „Bolton je totální jestřáb, kdyby bylo na něm, rozdá si to s celým světem najednou…“ je to náznak blížícího se Boltonova konce v Bílém domě?... nebo je to spíš povzdechnutí, že ho okolí tlačí do války a prezident není v pozici, aby je „vyrazil“?... Teherán mezitím tvrdí, že stejný typu bezpilotníku, jaký sestřelili před pár dny, pronikl do jejich vzdušného prostru už v květnu 

Ovšem vyhlášení sankcí proti nejvyššímu iránskému vůdci Alímu Chameneímu je už je na psychiatrickou diagnózu. Určitě nejsem milovníkem iránských ajatoláhů, stejně jako jistě většina z vás. Ale Trumpovi mohl někdo říci, že cca až 60% mladých Iránců jsou namířeni proti šíitskému kléru a rádi by patřili spíše k našemu civilizačnímu zčásti ateistickému okruhu, což je nyní už téměř vyloučeno.

Sankce vždy národ stmelují, a to dokonce i tehdy, kdy je národ vůči jeho adresátům kritický. Kubánské vedení je pevné už po desítky let a Putin (samozřejmě nejen kvůli tomu) miláčkem národa

Iránský prezident Hasan Rúhání je a (bohužel už dlouho nebude snad nejvíce nakloněný ke spolupráci s naším civilizačním okruhem). Trump dělá vše proto, aby se vrátila k moci co nejtvrdší šíitská klika. Zkrátka idiot.

Vůbec nechci tvrdit, že ve výjimečném případě, jako byla migrace z Mexika, se Trumpovi vydírání nezdaří. Ale to je fakt výjimka.

Vzpomeňme si jak on a hlavně jeho poradci vyhrožovali Putinovi kvůli Venezuele, že musí z Venezuely táhnout a vůbec nesmí být na západní polokouli. Dnes už je to směšné. Včera opětovně přistálo nákladní velkoprostorové letadlo s výsostnými znaky Ruska na letišti ve Venezuele. A nikdo ani ťuk. No samozřejmě, když ta jejich nastrčená figurka Guiadó není schopen nic zorganizovat a šéfové tajných služeb Ruska a USA se sešli v Izraeli. Čína také nekapituluje proti Trumpově obchodní válce a stále má svých 6.7 % HDP a v paritě kupní síly už je světovou ekonomickou jedničkou. OPAKUJI SVĚTOVOU EKONOMICKOU JEDNIČKOU!!! Turecko přes výhružky samozřejmě kupuje S 400, i za cenu, že už vážně jim USA vyhrožují, že budou muset vypadnout z NATO. A Indie navýšila cla proti USA a rovněž nakoupí tyto prostředky

Už dnes trojka Rusko – Čína - Indie je geopoliticky (zejména Rusko) a ekonomicky (Čína – Indie) mnohem silnější než USA, ale i geopoliticky stále bezvýznamnější EU. Mimochodem plánuje se jejich třístranné setkání v rámci schůzky G 20 na konci týdne. A mimochodem, ten Irán, Turecko atd., se na toto ohnisko geopolitické a ekonomické moci nabaluje.

Budou se blížit volby a já netvrdím, že nebudu znovu držet palce Donaldu Trumpovi. Asi ano. Ale ten důvod bude už jednoznačný.

Nechci, aby USA řídily svět a Donald Trump je mi toho skvělou zárukou.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

26.06.2019 19:23

Bílý dům retardovaný není,jenom jeho obyvatelé.Bolton by rád válčil,ale ne on,na to má jiné debílky,co po vraždění dětí v cizině řvou JůeSeJ.USA nemají žádnou historii a proto nerozumí náznakům a řeči zaniklých říší.Že bych fandil Íránu říci nemohu,ale ve světle neustálých výhrůžek na jeho adresu ze strany USA se stavím na jeho stranu.USA je čiré zlo,protože normální lidé v tomto státě se zahraničím vůbec nezabývají.Pro ně je jenom USA a nic jiného.A jejich Lidové milice(nazývají je Národní garda),jdou kdykoliv vystoupit proti vlastním občanůmv zájmu jim neznámé elity.A čeští vlezprdelníci chrochtají blahem.


 
Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí

Blíží se Vánoce, ty nejkrásnější svátky v křesťanském světě; Američané se rovněž ve svém farizejském pokrytectví skrývají za Boží lásku, přičemž už přes 200 let přinášejí "demokracii" a vraždí po celé planetě.

Jednou z ukázek USA, země neomezených možností a splněných přání, bylo během desetileté americko-vietnamské války se třemi miliony zavražděných Vietnamců a Laosanů, též vánoční bombardování Hanoje koncem šedesátých let, kdy nechal pouze prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války. Šlo bezpochyby o nejbrutálnější nálet v historii. 

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu:

Zase je 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Ať je mu země lehká, byť nechal zmizet svazky StB se svými kamarády z „mokré čtvrti“; od Petra Cibulky si za to vysloužil nesmrtelnou větu: "Vašku, jsi prase, jsi prase, jsi hovado“

Tak si opět připomínáme 18. prosinec 2011, datum skonu Václava Havla. Nyní pokus o připomenutí mého nezvyklého nekrologu; o mrtvých jenom dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci dodat, že díky němu byla vyměněna naše svoboda za lichvu exkomunistických oligarchů.

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Poslední domácí zprávy