• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka Kateřina vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích
Počet návštěv: 8915

Radovan Krejčíř a jeho rodina si mohou být jisti, že v naší péči je v bezpečí, prohlásil mluvčí jihoafrické vězeňské správy Singabakho Nxumalo. A než se jeho manželka Kateřina vzpamatovala, „náhodou“ vyhořel jejich dům v Černošicích

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Dnes bych Vám chtěl vyprávět příběh, který jsem zažil až po konci svých tří cest Jihoafrickou republikou koncem 90. let. To jsem ještě netušil, jak se moje putování zdramatizuje zásluhou jistého dobrodruha. Začněme v současnosti, kdy se můj hlavní hrdina Radovan Krejčíř v srpnu 2019 dostal do pořádné šlamastiky. Jeho život v johannesburgské věznici Leeuwkop s maximální mírou ostrahy, kde si tento Čech odpykává pětatřicetiletý trest, není ohrožen, ujistila právě jihoafrická vězeňská správa podle místních médií. Reagovala tak na tvrzení Krejčířových příbuzných, kteří si v tisku stěžovali, že Čech bude brzy zavražděn, pokud nebude z Leeuwkopu přeložen do jiného zařízení.

Asi nám změkl nejsledovanější český gangster Krejčíř, odsouzeny v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka. Proti africkému věznění by pro něho byl pobyt za těmi českými mřížemi pouze super pětihvězdičkovou dovolenou, zvláště, že Pražský vrchní soud před časem Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o Krejčířovo vydání z JAR od roku 2007...

„Nepříjemnou realitou je, že dokud bude Krejčíř vězněn v JAR, a to bez naděje na podmínečné propuštění, bude nadále vysoce rizikovým vězněm, u kterého hrozí útěk. Pokud by se něco takového stalo, znamenalo by to nepochybně pro jihoafrickou vládu vážně potíže,“ napsal před lety v dopise adresovaném ministru spravedlnosti Masuthaovi Krejčířův právník Eric Mabuza.

Krejčíř se dostal nedávno znovu do popředí jihoafrické pozornosti médií, když z vězeňské cely za pomoci propašovaného mobilu poskytl rozhovor jedné z jihoafrických rozhlasových stanic. Obvinil v něm jihoafrické činitele, že se vůči němu spikli a že jej vězní za nelidských podmínek. Koluje též účelová fáma, že by mohl z vězení uprchnout. V JAR žije Krejčíř od roku 2007 a od listopadu 2013 je tam až po dnes za mřížemi. Od té doby se podle policie pokusil přinejmenším čtyřikrát o útěk.

Může mít po měsících na útěku z Česka na Seychely a pak do JAR tolik peněz, aby si mohl znovu pořídit vilu s prosklenou terasou, s bílým Porsche a k tomu ještě Lamborghiny a kupu žraloků v akáriu a v obří vile odpovídající množství bodyguardů…?

Tak si nyní přibližme, co jsem již o kauze Radovana Krejčíře psal…

„Jenom 35 let? Myslel jsem, že dostanu víc,“ citovaly jihoafrické noviny výrok Radovana Krejčíře. Na titulních stranách se pak vyjímají fotografie uprchlého Čecha s úsměvem na tváři, jenž byl v Johannesburgu odsouzen za pokus o vraždu, za únos a za obchod s drogami. Soudce Colin Lamont uznal Krejčíře již loni v létě vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu...

Foto: Robert Mikoláš

Ke Krejčířovi se vyjádřil i bývalý policista Karel Tichý, který šéfoval u protikorupční policie týmu, co se několik let snažil rozkrývat zločiny Radovana Krejčíře. O tom, že uprchlý Čech dostal v Jihoafrické republice 35 let vězení, se dozvěděl z rádia cestou v autě. Verdikt je podle něj teprve začátek, výsledný trest bude ještě vyšší. "Kdyby zůstal tady a nedělal naschvály advokátům, tak už mohl být dneska na svobodě a všeho tohoto mohl být ušetřený..."

Česko v roce 2007 požádalo o Krejčířovo vydání. Rok nato žádost jihoafrická justice zamítla. Soud vyšší instance však tento verdikt zrušil. Počínání Krejčíře už vadí i samotným Jihoafričanům. V prohlášení, které vloni zveřejnila Demokratická aliance, se uvádí, že vládnoucí strana Africký národní kongres má povinnost zajišťovat jihoafrickým občanům bezpečí a udělat maximum pro to, aby se Krejčíř ocitl v letadle směřujícího do ČR.

Petice byla předložena parlamentu. Krejčíř ji bral jako svoji záchranu a být na jeho místě, tak se modlím, aby petice uspěla... Jak by také ne; české soudy Krejčíře již pravomocně odsoudily za únos jiného podnikatele na sedm let vězení, jen o půl roku méně dostal za podvod s akciemi společnosti Teplárny Otrokovice. Divily se i orgány činné v trestním řízení, přestože to byly právě české policejní složky, jež nechaly Krejčíře u prchnout z jeho vily v Černošicích.

Komando policistů URNA zatklo Krejčíře v jeho vile za 400 milionů Kč v Černošicích, vlastně si udělali exkluzivní prohlídku komfortu s akváriem se žraloky, a předalo jej vyšetřovatelům. Jenom mu sundali pouta, aby ho netlačila.

Vzápětí se policista Petr Bláha, který je jinak z počítačového centra protikorupční služby a natáčel prohlídku na kameru, se však zeptal, zda může jít na záchod. A  Krejčíř se nabídl, že mu ho ukáže. Jenom mu sundali pouta, aby ho netlačila. Nikdo nevydal pokyn ke zvláštní ostraze.  Bláha odložil kameru a s Krejčířem odešel. Když za Bláhou zaklaply dveře toalety, Krejčíř toho využil, mohl bez ostrahy volně svojí zahradou odejít a utekl. Zřejmě jako "všimné" (pro koho?) nechal při rychlém a kamerami sledovaném útěku v bedně pět milionů Kč - „cash“….

K ještě jeho výstavní vila proto podle zatím nepravomocného verdiktu Okresního soudu pro Prahu-západ propadla státu... Zatím... Česká justiční mafie nespí... Za aféru "Krejčíř" zaplatil v roce 2005 svým postem policejní prezident Jiří Kolář, odvoláni byli rovněž šéf protikorupční služby a jeho náměstek...

Krejčíř se ozval až ze Seychel. Kromě auta, vlaku, lodě a letadla použil při útěku i obyčejné kolo. Přejel na něm česko-polskou hranici. Ze Seychel pak prchl do Jihoafrické republiky. Podle policie podnikatel využil chaosu při domovní prohlídce jeho vily v Čermošicích. Krejčíř ale tvrdí, že z vily odešel po dohodě se státním zástupcem Jaroslavem Dolejším…

České soudy Krejčíře již v nepřítomnosti pravomocně odsoudily za únos jiného podnikatele na sedm let vězení, jen o půl roku méně dostal za podvod s akciemi společnosti Teplárny Otrokovice. Hned mě napadlo, že jistě četl můj cestopis o Jihoafrické republice "Češi v zemi zlata, platiny a diamantů" a jeho další cesta povede zrovna tam... O mém literárrním počinu o něco níž...

A stalo se; ze Seychel prchl právě do Jihoafrické republiky, kde byl zatčen. Řečnická otázka: Kak si může báňský inženýr, který ještě v roce 1990 nemá na svém kontě skoro nic, je najednou po několika letech miliardář? Je to přirozené? Může si někdo vydělat denně jen tak v průměru statisíce...?

Že závidím? Co? Miliardy, které mu stejně nejsou k ničemu, když se jen skrývá ve zlaté kleci, z níž není úniku, nemůže svobodně cestovat a jako věčný a policií sledovaný psanec se musí jen bát o svůj život, o který se mu nyní postarají jeho jihoafričtí spoluvězni po dobu zhruba 35 let.... Nežije si líp chudá kostelní myš, která je v naprosté pohodě a svobodná jako málokdo?

To ostatně nyní patrně stejně vnímá i Radovan Krejčíř, jenž stojí před perspektivou zbytku svého života za mřížemi a ke všemu v černošské zemi na jihu Afriky, v niž žije na pět milionů bělochů a na 40 milionů barevných obyvatel, převážně černé pleti.... Měl bych snad někomu závidět nakradené a podvodem získané bohatství, a že přesto sedí za mřížemi...?

Nechci chlubit (nevím, bylo-li by čím?), ale jsem svým způsobem spřízněn s rodinou Radovana Krejčíře. Ne sice pokrevně, ale nějaké vzdálené vazby zde přece jen jsou. Napřed totiž studoval můj starší syn hru na housle na Konzervatoři Ostrava, dnes Janáčkově konzervatoři, a jeho spolužačkou byla Kateřina Januszová, půvabná a talentovaná houslistka profesora Ludvíka Capa, pozdější manželka Radovana Krejčíře.

Poté mi českotěšínské a dnes již zrušené nakladatelství Agave vydalo v podstatě v Krejčířově tiskárně cestopis z Jihoafrické republiky „Češi v zemi zlata, platiny a diamantů“. Žralok v akváriu i útěk policistům – co všechno se v Krejčířově vile událo?

Ovšem je tady malér, že by pojišťovací finta? Zhořela totiž Krejčířova pýcha..

A jsme zpět u zásadního zřejmě paličského aktu ze srpna 2019, na který jsem upozornil v titulku; Hasiči po požáru informovali, že prvotní odhad škody je 20 milionů korun. Otázka je, kdo škodu po požáru zaplatí. Podle komory si totiž pojištění měla sjednat majitelka Katečina Krejčířová.

Požár vily podnikatele Radovana Krejčíře nadělal starosti Exekutorské komoře ČR, jejíž členové se již několik let snaží dům prodat. Nyní budou muset zajistit nový znalecký posudek. Jasno není ani v tom, zda bylo stavení pojištěné. Případnou pojistku totiž sjednává majitel, tudíž Krejčířova manželka Kateřina.Výsledek obrázku pro olser krejčíř

Peníze z pojistky z části vyhořelé Krejčířovy vily by nešly na splacení exekucí uprchlého podnikatele. Připadly by majitelce domu a Křejčířově partnerce Kateřině Krejčířové. Hasiči škodu na rozsáhlém sídle v Černošicích předběžně odhadli na 20 milionů korun.

Zda je někdejší Krejčířova vila v Černošicích pojištěná, není jasné. Nemovitost může pojistit pouze její vlastník, v případě černošické vily tedy Kateřina Krejčířová. Exekutoři o tom, zda objekt pojistila nebo ne, nevědí. Vila byla několikrát v dražbě.

„Obecně platí, že pokud je nemovitá věc ve výlučném vlastnictví jednoho z manželů, pak náhrada za její poškození nebo zničení náleží taktéž výlučně tomuto manželovi,“ uvedl pro iDNES.cz Jakub Langer z advokátní kanceláře Cink a partneři. V případě Krejčířovy vily by tedy šlo o partnerku někdejšího podnikatele. Exekuce je totiž vedena proti němu, nikoliv proti jeho ženě... https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/radovan-krejcir-vila-pozar-penize-pojistka-katerina-krejcirova.A190820_141540_domaci_karb

Moje poznávání jihu černého kontinentu byl svázáno s faktem, že na vybraných třicet českých rodin se odstěhovalo v roce 1990 do JAR na základě výsledku konkurzu, kterého se zúčastnili zájemci z celého Československa; skoro dva tisíce odborníků v oblasti hornictví, chemie i metalurgie. Paradoxně je napodobil právě i jiný báňský inženýr – Radovan Krejčíř; ne však v konkurzu, ale pod cizím jménem na útěku z Česka, resp. ze Seychel.

Nevím, jak zní v afrikánštině či řeči Mandelova kmenu Xhoza slovo „klíště“, ale jistě by si po vysvětlení tohoto výrazu každý Jihoafričan připomněl Radovana Krejčíře a jeho maléry v Johannesburgu. Nenápadně se přisaje a musíte se jo snažit, abyste se ho zbavili. Ale následky mohou být někdy velmi nedobré a fatální; od zápalu mozkových blan až po boreliózu a totální „alcaponismus“.

A na závěr resumé výsledků soudních jednání během posledních let s Krejčířem v Johannesburgu? Jeden soud schválil na žádost bílých právníků Radovana Krejčíře jeho převezení do nemocnice kvůli údajně špatnému zdravotnímu stavu. V ohrožení byly prý jeho ledviny a srdce. A že ho nikdo nepodezříval z hypochondrie? Nedávno zase lhal o své rakovině. Dle jeho nadváhy může jít skutečně o něco kardiovaskulárního.

Advokáti navíc tvrdí, že byl jejich klient během výslechu mučen. Prostě jedna bajka za druhou a soudy na to naletí. Byť je „mučený“ Krejčíř bez zranění a zjevných následků.

Jestlipak si Radovan Krejčíř vzpomene na tento bar v Johannesburgu…? Snímek Břetislav Olšer...

Tehdy jeho lékař slovenského původu Marian Tupy napřed vypověděl, že zaměnil vzorky Krejčíře za vzorky nemocného člověka, takže český podnikatel tvrdil pojišťovně, že má rakovinu močového měchýře v posledním stadiu. A žádal 4,5 milionu randů, což je v přepočtu 10,8 milionu korun.

Urolog patrně nenafasoval podíl z podvodné částky, ale byl shledán vinným z podvodu a odsouzen k sedmi letům vězení. Po dohodě se státním zástupcem soud nakonec Tupému změnil trest na pětiletou podmínku výměnou za to, že bude svědčit proti Krejčířovi. Nyní urolog ale obrátil a tvrdí, že Krejčíř skutečně nemocný je. K tvrzení o zfalšování záznamů údajně Tupého přiměl vyšetřovatel Paul O’Sullivan, který prý doufal, že obvinění Krejčíře z podvodu pomůže k vydání podnikatele z Jihoafrické republiky do Česka.

A tak pořád dokola. Teď zase riziko infarktu. Při Krejčířově obezitě by mu měl někdo doporučit, aby zhubl alespoň dvacet kilo. Vězení se však mění obratem v ideální dietu. Nakonec bude prohlášeno sedm mrtvých kolem Krejčíře za živé, nebo že podlehli náhlé chorobě a ne trestnému činu.

Soweto a jeho policejní folklor… Snímek Břetislav Olšer...

V Česku se Krejčíř snažil dostat z vazby tvrzením, že je psychicky nemocný. Detektivové zachytili, jak z vězení organizoval „výrobu“ lékařské zprávy, podle níž trpěl „endogenními depresemi“. Naposled dostal "samotku" za přípravu útěku..

A náš hypochondr je však viněn i z daňových úniků. Už v létě média v JAR informovala, že Krejčíře údajně čeká daňový výměr ve výši 100 milionů randů (téměř 200 milionů korun). Finanční úřad majetkové poměry podnikatele vyšetřoval tři roky. Před pár dny mu daňový úřad zabavil veškerý majetek včetně dvojice luxusních nemovitostí.

Hodnota Krejčířova majetku v JAR je odhadována na 130 milionů randů (asi 225 milionů korun). Holt, třeba si předplatil hladký útěk ze své Černošické vily za pět milionů, vyplatil se už ze dvou vazeb v JAR, proč by něco „nevěnoval“ i za kauci příští týden, měsíc, rok...? Proč ne? Odpověděl totiž už na všetečnou otázku; jak si může báňský inženýr, který ještě v roce 1990 nemá na svém kontě skoro nic, být najednou po několika letech miliardář?

http://olser.cz/wp-content/uploads/afrika-649.jpg

Škola psů za Sowetem… Snímek Břetislav Olšer...

I mistr tesař se někdy utne. Krejčíř při svém výběru JAR jako zemi svého dalšího azylu však značně chyboval; neuvědomil si, že jih černého kontinentu už není rasistický. Třeba si Krejčíř nedbale přečetl můj cestopis o JAR. Přitom to byl osud; jeho kamarád měl vydavatelství, on tiskárnu a knížka o jižní Africe byla na světě. Poprvé jsem byl v JAR v roce 1995, těsně po propuštění Nelsona Mandely z vězení, kde strávil 27 let.

Tenkrát bylo v této zemi na 30 milionů barevných obyvatel a na pět milionů bělochů, kteří ovládali veškerý průmysl a ostatní žili v podstatě z jejich daní. Dnes už platí, že v podnicích musí být zaměstnáno 80 procent černochů a zbytek bílí, aby se vyrovnalo národnostní rozdělení obyvatelstva. A v sousedním Zimbabwe právě vydal prezident příkaz, aby běloši odevzdali své firmy černochům. A k tomuto stavu se nyní dopracoval i Krejčíř v JAR...

Johannesburg bylo jeho jediné správné rozhodnutí, jde o město v moci anglicky mluvících lidí, kde je nejvyšší kriminalita, město, s nejvyšším počtem barů, nevěstinců a mafiánských klanů. Jeho součástí je černošská čtvrt Soweto. Srovnání s klasickým búrským hornickým městem Rustenburg, v němž žilo při mých návštěvách asi 60 tisíc obyvatel, k tomu šedesát kostelů, aby měl každý bílý občan, mluvící búrskou afrikánštinou, své místo v kostelní lavici („búr“ – farmář, „boer“ afrikánsky a nizozemsky znamená sedlák).

A žádné hospody, žádná kriminalita… JAR, to je průměr 50 vražd denně – téměř 30krát tolik, co v Německu. Znamená to větší kriminalitu než v USA, které však mají násobně víc obyvatel. A mají sice New Orleans, Harlem a Bronx, ale nemají Soweto… Na denním pořádku jsou zde ozbrojená přepadení i únosy.

A jak se dívají psychologové na typy jako je Krejčíř? Podvodníci mají často velmi rozvinutý smysl pro empatii, to znamená, že se velmi dobře dovedou vžít do situace svých obětí. Pravým opakem lidí moudrých a mravných jsou chytráci, prospěcháři a korytářů, nadutci a domýšlivci, hrubci a sobci.

Krejčíř je člověk, patologicky prahnoucí po bohatství. Být bohatý prý znamená mít větší osobní svobodu. Můžete dělat rozhodnutí nezávisle na penězích. Můžete přestat chodit do práce. Ovšem bohatství dává i moc nad druhými. Můžete je přímo řídit tím, že si z nich uděláte dlužníky.

Můžete ovládat celé firmy a rozhodovat o osudech mnohých pracovníků. O jejich životě a smrti… a to je pro mnohé pocit nadevše úchvatný… Lze s ostatními manipulovat z pozice hráče se „silnými kartami“ a dávat své bohatství na odiv. To už jde o emočně nestabilní a nutkavou závislost na penězích a mocí. Jde o druh lidí, kteří už neslyší a nevnímají a sami ztratili pocit viny.

Zajímají se pouze o své tělesné blaho a je z toho egoismus, nestydatá touha po majetku, jejich vypočítavost a nemravnost vede k opovrhování ctí a počestností. Suma sumárum jistého českého politika: 1) Neexistují špinavé peníze! 2) Pokud si měsíčně nevyděláš 20 tisíc, musíš o sobě začít přemýšlet! 3) Dvě třetiny Čechů si málo vydělávají, protože málo pracují a jsou líní…

Inu, asi tedy notně změkl nejsledovanější český gangster a tvrďák Radovan Krejčíř, odsouzeny v JAR na 35 let vězení, když nyní pokorně žádá o vydání do Česka, kde mu hrozí pouze trest 15 let za mřížemi. Kdyby neutekl do jižní Afriky, byl by dnes možná už na svobodě. Jak praví filozof Bertrand Russell: „Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí a lidé moudří tak plni pochybností…“

Snímky z JAR... Reuters a Břetislav Olšer

Krejčířova histo(é)rie: ZDE:

Úryvek z mého cestopisu: „Češi v zemi zlata, platiny a diamantů“: http://olser.cz/13165/a-je-tady-zacatek-roku-2019-a-s-nim-i-tradicni-uryvek-z-meho-cestopisu-cesi-v-zemi-zlata-platiny-a-diamantu-pro-blahosklonne-ctenare-aneb-jak-prezit-silvestr-nad-rovnikem-s-cisi-sampanskeho-ri/

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/krejcirovu-vilu-zachvatil-pozar-40293690

http://pravednes.cz/TupyMarian.profil

Tři mušketýři českého národa – Masný, Krejčíř, Bakala a Kožený…

Nejkrvavější policejní operace v JAR od skončení apartheidu…

Jihoafričané šéfují už českému pivu i OKD; bude Ekmark jako Bakala?

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/375777/krejcir-si-vyslechl-trest-v-okovech-35-let-za-mrizemi.html

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zahranici/krejcir-stoji-znovu-pred-soudem-podvedl-pojistovnu.html

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

28.08.2019 22:23

Politická Mafie po Česku se snad domnívala, že zapálila "Mrázkův Archiv Hříšných lidí polistopadové politiky Československa?"


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.08.2019 19:14

Krejčíř je ojedinělý případ v tom,že byl zatčen.Tak se mu mohou jeho kauzy sečíst.Jsou však tady jiní,kteří běhají po svobodě a ještě se šklebí těm druhým,že si nenakradli.A s těmi se nikdo nezabývá,jako by Krejčíř byl hlavní pachatel.Podle Klause st. se jen učili být bohatí!


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...