• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Brusel zaútočil na Polsko jako Brežněv na Československo 68
Počet návštěv: 2533

Brusel zaútočil na Polsko jako Brežněv na Československo 68

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

EU se rozhodla zahájit kárné řízení s Polskem. Důvodem je ohrožení demokracie v Polsku. Mluví se o pozastavení práva Polska hlasovat v EU.

Především chci říct, že nejsem advokát polské vlády. Jsou mi sympatické kroky posilující suverenitu Polska a na druhé straně mám velké výhrady k řadě programových věcí, které Polská vláda realizuje. Podstatná je jiná věc. Polská vláda má drtivě silný mandát od občanů získaných demokratickou volbou. EU jedná stejně jako Brežněv v roce 1968 v Československu. Demokracie je v pořádku, pokud vyhrávají strany ochotné poslouchat na slovo své pány v Bruselu. Pokud ne, nastupuje nátlak a sankce. EU se tímto postupem také snaží rozbít V4 a omezit možnost hlasovacího bloku V4 v rozhodování.

Polská vláda se rozhodla obnovit suverenitu země a hájit polské zájmy. Znovu opakuji, nemusím souhlasit s řadou programových kroků polské vlády při vnitřní politice, ale je to vláda Poláků a vláda z jejich vůle. To je třeba respektovat. Až polská vláda vezme právo polským občanům zvolit si vládu jinou, budu první, kdo řekne to není demokracie. Vzít právo EU rozhodovat za Polsko není ohrožení demokracie, ale povinnost polské vlády.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...