• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

Brusel zaútočil na Polsko jako Brežněv na Československo 68
Počet návštěv: 2303

Brusel zaútočil na Polsko jako Brežněv na Československo 68

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

EU se rozhodla zahájit kárné řízení s Polskem. Důvodem je ohrožení demokracie v Polsku. Mluví se o pozastavení práva Polska hlasovat v EU.

Především chci říct, že nejsem advokát polské vlády. Jsou mi sympatické kroky posilující suverenitu Polska a na druhé straně mám velké výhrady k řadě programových věcí, které Polská vláda realizuje. Podstatná je jiná věc. Polská vláda má drtivě silný mandát od občanů získaných demokratickou volbou. EU jedná stejně jako Brežněv v roce 1968 v Československu. Demokracie je v pořádku, pokud vyhrávají strany ochotné poslouchat na slovo své pány v Bruselu. Pokud ne, nastupuje nátlak a sankce. EU se tímto postupem také snaží rozbít V4 a omezit možnost hlasovacího bloku V4 v rozhodování.

Polská vláda se rozhodla obnovit suverenitu země a hájit polské zájmy. Znovu opakuji, nemusím souhlasit s řadou programových kroků polské vlády při vnitřní politice, ale je to vláda Poláků a vláda z jejich vůle. To je třeba respektovat. Až polská vláda vezme právo polským občanům zvolit si vládu jinou, budu první, kdo řekne to není demokracie. Vzít právo EU rozhodovat za Polsko není ohrožení demokracie, ale povinnost polské vlády.

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...