• Úterý, 12. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Benedikt

Ceny z posledního světového festivalu poezie aneb budoucnost prý není žena
Počet návštěv: 329

Ceny z posledního světového festivalu poezie aneb budoucnost prý není žena

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

V londýnském Roundhouse se udělovali ceny za rok 2018 a zněla silná slova. Já jsem žena. A já mám penis. Budoucnost je černá. Budoucnost jsou lesby. Budoucnost je trans. Budoucnost jsou sexuální pracovnice, muslimky a postižené..  

Příliš se mi tomu ani nechtělo věřit, když jsem zhlédl video s finalistkou posledního ročníku soutěže poezie World Festival 2018. Dějí se divné věci ve světě.

Například ve třech mnichovských čtvrtich chtějí na základě právního uznání intersexuálů vybudovat unisex toalety, v Británii cestující "zachránili" Somálce před deportací, když znásilnil dívku, u nás si v Prosotu X stěžuje muslimka, že se jí Češi bojí a jakou ji dává hidžáb svobodu a Islám sílu a mladá aktivistka půjde v Íránu na 15 let do vězení, protože si sundala hidžáb. To je teda islámská svoboda, že se jí skutečně bojím. Ale zpět k soutěži poezie.

Součástí tohoto festivalu je i část vyprávění příběhu beze strachu. Po vystoupení finalistky Reece Lyons, která je transsexuálkou a její vizi budoucnosti jsem ho trochu ale dostal. Na úvod si postěžovala, že lidé nejsou prý zvyklí, když má žena více jak šest stop (183cm) a chce se držet stranou od těch supermodelek, které vidí v ochozech, ale které prý neexistují v našich každodeních životech. Paní básnířka, ale určitě existuje a ví o našich životech.

"Je nachlazená?" "Je ztracená?" "Jsou to stálé pohledy od lidí, co upřeně civějí na hrtan, když promluvím, jako kdybych tam měla Adamovo jablko, kus zakázaného ovoce." Možná je to v mých vlasech." "Možná je to v mém obočí." "Možná je to mou bradou." "Možná je to mým orlím nosem." "Možná je to mou bezmocí." "Žádná z vašich expartnerů nevypadá jako já. Publikum se po těchto slovech rozesmálo.

Ono by to bylo směšné celé, kdyby se ty nové modernistické kroky té genderové hysterie už bohužel v některých zemích nestávali realitou a požadavky narůstají do absurdna."Odmítla jsem býti malou a namísto toho bych chtěla zpět své místo mezi těmi zírajícími lidmi a jejich zdvořilých úsměvů. Dále si postěžovala na novináře, kteří prý mohou za to, že ji matka s dítětem na ulici zastavila, a že nechce, aby byla v kontaktu s dítětem. Prostě za vše v jejím životě mohou ostatní, tak mi to vyznělo.

Pravicová média o tom přesvědčují společnost, že znásilňuji, protože jsem převlečený lhář, imitace, podvodník a parazit hodující na vlastním mase. Již jsem psal o bláznivé Británii, kde dívky budou nosit povinně kalhoty. Podle The Times se vedení vzdělávacích institucí v Anglii snaží zvolit genderově neutrální uniformu, aby byla uspokojena práva transsexuálních studentů.

Nejhorší zaznělo na závěr. Vize budoucnosti. "Budoucnost není žena." Budoucnost je smíšená." "Budoucnost je černá." "Budoucnost je trans." "Budoucnost je bez binární." Budoucnost jsou lesby." "Budoucnost jsou postižené ženy, muslimky, sexuální pracovnice." "My jsme budoucnost." "Já jsem žena." "A já mám penis." Tečka.

Pevně věřím, že toto není naše budoucnost. Budoucnost, že není žena? Obří bludy a nesmysly, ale právě v Británii je tomu novému genderovému světu dosti ustupováno na úkor toho normálního světa a nejen tam. Již nestačí jen sundat z vozíků Tesca obrázek ženy s dítětem, protože to byl "sexistický skandál". Nebudou ženy, nebudou děti, co bude?

Tyto celebrity nového věku jsou často v médiích. Alespoň, že do ČT již dlouho nepozvali pana básníka Marii Ferynu, který tak vehementně a s vervou citoval svou poezii naivním dívkám v tom anarchistickém centru Klinika, než jim ho SŽDC konečně zabavila. Podle té je budoucnost radikální queer a oni, že se měnit nebudou, ať se mění společnost.

Nemám zájem. Nemám zájem o takovou budoucnost. Paní Lyons by si přála ve své vizi upřednostnit z nějakého důvodu konkrétně černé ženy, a tak může být ráda, že ji BBC vyslyšela a vítězkou se letos stala Rakaya Fetuga. Vlastně se trochu budoucnosti obávám.

Studentka Ghalebová si stěžuje na Čechy, že se jí bojí, ona se sama bojí budoucnosti a říká, že dochází i k fyzickým útokům, o kterých se prý ale mlčí. Říkám si, že to by měla naopak ČT co vysílat od rána až do večera, když si vzpomenu na toho údajně napadeného muslimského studenta, co potom teklo za tekutý hněv v pořadu 168 hodin.

Když jsem psal v úvodu o statečné íránské aktivistce, tak to je za mě osoba a osobnost, o které by měl psát celý svět, ale celý svět píše především o Gréťě a jak doplula do Ameriky a jaká to byla sláva. U břehu Manhattanu ji přivítalo sedmnáct plachetnic OSN a 23.9. bude mít projev v sídle Valného shromáždění OSN.

Je to naprosté šílenství dnešní doby." "Skutečnost, že politici, vědci i jinak do všeho šťourající novináři ji všichni naslouchají a vedou s ní vážné rozhovory, to je opravdu něco naprosto neuvěřitelného." "Je to smutné."............Václav Klaus

Ano, některé požadavky klimatistů i genderistů mi přijdou až směšné, ale skutečnost je taková, jak říká pan prezident Klaus.

Je smutná.

tZdroje: BBC: The last World festival 2018..Poetry Slam Final...(Rukojmí, První zprávy)....PL:Gréta zakotvila v New Yorku...Expres: Lidé zabránili deportaci uprchlíka, znásilnil dívku...TN: Mladá žena z Íránu si sundala hidžáb, soud ji potrestal patnácti lety vězení..Seznam: Ghalebová: Islám mi dává sílu a hidžáb svobodu. Češi se mě bojí.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.08.2019 19:59

Zdolat islám je strašně jednoduché.Stačí zakázat islám,zlikvidovat mešity a jejich modlitebny a nedat jim nažrat nic jiného,než vepřové.A hned bude od nich pokoj.Základem byla vždy rodina a komu se nelíbí,má možnost se projevovat v některých jiných státech.Ale tady s nimi tvrdě zatočit.


 
Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Před sedmasedmdesáti roky vrcholila bitva 2.sv. války v pevnosti a přístavu TOBRUK, městu v severovýchodní části Libye poblíž hranic s Egyptem, obklíčeném Rommelovými Africa Korps. Říjen a listopad 1942 byly rozhodující

Více o tom věděl Pravoslav Petrák, jeho strýc Pravoslav Řídký byl přímým účastníkem bojů.  Následující úryvky jsou z jeho deníku. Narodil se 9. května 1907 v Moravské Ostravě jako syn Jakuba Řídkého a jeho manželky Františky Řídké - Kubicové. Jeho otec byl nadporučík ruských legií, vyučený mistr kovotepec.  Pravoslav v letech 1918-1925 studoval na ostravské české reálce a 23. 6.1925 maturoval s vyznamenáním.

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Proč je pro premiéra Andreje Babiše podezřelá bytost Martin Roman, „symbol korupční doby“ a v byznysové komunitě jeden z hlavních terčů, na které premiér v minulosti tolik s chutí střílel

Martin Roman (50) je i dnes v byznysu vnímán jako kontroverzní muž, a to je možná ještě milosrdné označení pro to, jak se o něm po Praze v některých kruzích mluví. Pro Andreje Babiše je něčím jako Voldemort pro Harryho Pottera. Jeho jméno se raději nevyslovuje.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

Uplynulo třicet roků od chvíle, kdy se německý národ sjednotil a první východní Němci už měsíc předtím ve svých trabantech projížděli z Maďarska do Rakouska a zpátky do SRN.

„Přišli jsme k vám, abychom vám sdělili, že dnes budete moci vycestovat.“ Těmito slovy ohlásil tehdejší spolkový ministr zahraničí Hans-Dietrich Genscher 30. září 1989 z balkonu Lobkovického paláce, že bude více než 4 000 uprchlíkům z NDR umožněno vycestovat za svobodou do SRN; v listopadu pak byla zbořena Berlínská zeď.

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Dnes začnu zvesela o zákazu kouření cigaret, byť konec už k smíchu nebude; polovina dětí ve věku do jednoho roku, jež zemřely na syndrom náhlého úmrtí, doplatily na to, že jejich matky v jiném stavu kouřily

Začnu zvesela anekdotou: Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na hada. Zajíc: ”Promiňte, neviděl jsem Vás, jsem slepý” Had: “I Vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem. A co jste za zvíře?” Zajíc: “Nevím, nikdy jsem se neviděl. Osahejte mne a povězte jaký jsem.” Had se otočí okolo zajíce a povídá: “Máte jemný kožich, velké uši a malý čumák. Vy jste zajíc.” Zajíc se zaraduje. Pak osahá hada a povídá: “Jste tvrdý, studený, slizký a nemáte koule ani páteř… Vy musíte být Kalousek…”

 

Poslední domácí zprávy