• Úterý, 14. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Karolína

Finské vládě došla trpělivost. Odmítnutí migranti budou mít na nohou sledovací náramky
Počet návštěv: 1736

Finské vládě došla trpělivost. Odmítnutí migranti budou mít na nohou sledovací náramky

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Azylové reformy ve Finsku. Afghánci, či Íráčané páchají sexuální zločiny 40 krát více než původní obyvatelé, kteří jsou stále pobouřeni po odhalení migrantských gangů, znásilňujících děti. Finové chtějí omezit příchod uprchlíků.

Málo kdy čtu o severu Evropy něco, co mi dává smysl, ale omezit příchod azylantů, nedávat občanství zločincům, deportovat je a monitorovat je, mi smysl určitě dává, když si neváží šance žít v krásné, přátelské zemi a přichází s nimi tolik agrese a zločinů, a to i na dětech.

Ohavný skandál zatřásl Finskem minulý rok před vánoci, když policie zadržela v Oulu gang deseti migrantů, kteří dlouhé měsíce znásilňovali desetiletou dívenku a byli obžalováni ze znásilnění třech dětí do patnácti let. Finská vláda i na základě těchto ohavných činů a tlaku veřejnosti v létě zveřejnila plán azylových reforem, které Finům přeji, protože vláda chce do šesti měsíců omezit počet nově příchozích uprchlíků a stoupat by již měl jen lehce. Přál bych Finům, aby nestoupal vůbec, ale rozumu mají ve Finsku za mě více, než například ve Švédsku.

Finské levicové strany sice chtějí, aby se počty příchozích uprchlíků ještě zvýšili, a to i přes to, že jen v roce 2015 požádalo o azyl ve Finsku 32.000 migrantů, ale slova z levice asi překvapí málo koho.

V létě unikl naopak do médií plán finské vlády, že součástí azylových reforem bude i povinný sledovací náramek na kotníku těch žadatelů o azyl, kteří spáchali více přestupků proti zákonu. Policejní důstojník Milla Kimmuuniemi potvrdila, že počet sexuálních trestných činů ve městě Oulu se od roku 2015 prudce zvýšil a magistráty i policie měst severozápadu označily jako hlavní důvod nárůst počtu žadatelů o azyl, když nejvíce zločinů páchají příchozí migranti z Iráku a Afghanistánu. Konkrétně migranti z těchto dvou zemí páchají čtyřiceti násobně více sexuálních zločinů, než původní a domácí Finové. Ministr vnitra Kai Mykkanen chce navrhnout zákon, aby těm z migrantů, kteří poruší zákon, nebylo dáno finské občanství.

Finsko není jako Švédsko a odmítnutý žadatel o azyl musí zemi opustit. Jednoduché to však není, protože Finsko například odmítne Íránce, posadí jej s eskortou do civilního letadla směr Bagdád, oni doma uvedou, že se ale nevracejí dobrovolně, a tak je tedy z Íráku pošlou zpět do Finska a ojedinělý případ to není! Írácká policie neuznává doklady, které odmítnutým žadatelům o azyl ve Finsku vystaví a zpět do Finska je pošlou také v případě, že žádné doklady nemají. Četl jsem i případ, že deportovaný azylant v letadle svůj pas raději snědl, neboli navracet uprchlíky zpět do jejich domovin není vůbec snadné.

Bohužel, i díky nové italské vládě to budou mít dost možná všichni ti mladí muži, kteří prý prchají z válek zase snadnější se do té vytoužené Evropy dostat, protože flotily neziskových lodí už čekají na svůj humanitární náklad. V roce 2017 se podařilo z Finska deportovat pouhých 154 Íráčanů a k dubnu loňského roku jich na deportaci ze země čekalo 1700! To, že odmítnutý migrant může být agresivnější, může se cítit rozlobený a třeba i někoho napadne je možné a nejednou se tak i stalo, a proto mi přijde nápad s monitorovacím zařízením na kotníku jako dobrý a snad i prevence, i když samotný náramek zločinu stejně nezabrání. Myslím, že dodavatel náramků by mohl mít ve Finsku slušný byznys.

Pravicová a vlastenecká Strana Finů byla na jaře ve volbách těsně druhá, když získala 17,5%, oproti 17,7%, které získala vítězná Středolevá Sociálně demokratická strana Finska. Škoda, ale on by s nimi myslím stejně nikdo nespolupracoval, což je bohužel osudem všech vlasteneckých stran, a nebo je partner zradí, jako v Itálii, když začnou v realitě prosazovat vůli občanů a to, co jim slíbili před volbami. Mě ten nerespekt k výsledkům voleb děsí, protože jej vidím i u nás, od všech těch “demokratů”, kteří stále plivou na všechny, kdo si nemyslí to, co oni.

“Je velmi těžké si představit, že by ostatní strany řekly ne sociálním demokratům, protože potom bychom se dostali do situace, kdyby vládu mohl sestavovat Halla-aho.”..(AFP) To mi zní velmi výstižně. Prostě, hlavně ať nevládnou ti, kteří stejně jako Jussi Halla-aho požadují zpřísnění protiimigrační politiky a chce vystoupení Finska z EU. To se zatím nekoná, ale alespoň chce vláda omezit ten příliv toho nového obohacení do Finska. Podle Reuters Strana Finů uspěla kvůli sílícím protiimigračním náladám, které vyvolala série případů sexuálního zneužití nezletilých, muži zahraničního původu. Násilí na dětech a na ženách mi přijde jako to nejhorší, a o to více je mi líto zemí, kde nová “kultura”, vytlačuje tu původní.

Neúspěšný kandidát na šéfa Evropské komise a bývalý finský premiér Alexander Stubb, který pomáhal vyjednat Istambulskou smlouvu, kterou pan Václav Klaus odmítal podepsat jak dlouho jen to bylo možné, vzkazuje Čechům, že nějaké humanitární migranty by jsme prý přijmout mohli. Myslí si, že Finsko by mělo přijímat více migrantů. Když to velmi zlehčím, tak mi napadlo, že jednou skutečně budeme brát humanitární migranty, ale budou to původní obyvatelé svých rodných zemí, protože v jejich zemích povládne právo šaría. Ale to byl žert.

“Myslím, že Češi a Finové jsou si vlastně dost podobní….Jsme praktičtí lidé, milujeme lední hokej, jsme přímočaří a také si rádi zajdeme občas na pivo.”… Alexander Stubb

Myslím, že si možná jsme skutečně v mnohém podobní, ale v tom hlavním, jak mít rád a chránit svoji zemi, jsme věřím velmi rozdílní a svůj článek zakončím slovy pana Václava Klause z cesty po Finsku.
“Je členství, a navíc naprosto pasivní členství, v EU tou nejlepší strategií našeho přežití, jako si eurofilové u nás myslí a jak to propagují? Lidé mého způsobu uvažování jsou naopak přesvědčeni, že to na přežití nestačí, že je to spíše cesta k vymizení z povrchu zemského.”

Také jsem přesvědčen, že Evropě i nám jde o přežití.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2019 19:09

O zločinném jednání migrantů se ví už dlouho,ale nic se proti tomu nedělá.A dokonce jsou tendence jejich zločiny omlouvat,jak to dělaly úřady i ve Finsku.Finové ať si doma dělají co chtějí,ale nemají žádné právo druhým říkat,co by měli podle jejich cizích názorů dělat.Stubb se ještě může dočkat toho,že budeme přijímat uprchlíky právě ze zemí,které jsou tolik vstřícné migraci,řízené OSN a EU.Ale takové uprchlíky asi na mysli nemá!


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...