• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

 Německo zachraňuje ekonomiku. Za pět milionů euro se podařilo zaměstnat dva migranty
Počet návštěv: 3781

Německo zachraňuje ekonomiku. Za pět milionů euro se podařilo zaměstnat dva migranty

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Srdeční projekt paní Leyen skončil v Německu fiaskem. Institut výzkumu zaměstnanosti sliboval makroekonomické výhody budoucnosti. Holandský pokus zaměstnat migranty také nevyšel. Dánové chtějí na hranicích s Německem ostnaté dráty "Jestliže nemáme povinnost ráno vstát a jít do práce, pak se ocitáme v nebezpečí, že nás ovládnou fantazie a emoce.".....Sigmund Freud

Tento projekt byl srdeční záležitostí nové předsedkyně Evropské komise, Ursuly von der Leyen. Německá vláda vyčlenila pět milionů euro na jednotlivé projekty, které měli přinést kvalifikovanou práci pro 217 vybraných migrantů. Těchto 217 syrských migrantů mělo příležitost v letech 2016 a 2017 navštěvovat řemeslné kurzy, kurzy technologie, zdravotnické kurzy a náklady na výcvik jednoho syrského budoucího pracovníka se vyšplhali na 23 tisíc euro. Práci si podle zprávy z ministerstva našli dva!

Lepší než nic, říkám si, ale vychází mi to pouze jako ani ne jednoprocentní úspěch. Takže ve skutečnosti je to další velké fiasko a velice nákladné, protože minimálně o jednom takovém programu jsem již psal a dopadlo to úplně stejně a ten vděk a ochota migrantů pracovat a přispět tím své nové zemi a společnosti se netýká zdaleka pouze Německa.

Tehdy to byl důležitý projekt pro CDU a kancléřku Merkelovou, když stavební firma GP v Halle souhlasila s projektem, že si vyškolí sedmdesát zaměstnanců z řad migrantů. Spustili se kamery a za účasti natěšeného premiéra Saska-Anhaltska, Reinera Haseloffa se rozdali nové helmy, pan premiér ukázal novým Němcům jak se používají, protože se tvářili spíše, jako by pracovní výbavu viděli poprvé v životě a dostali krásně svítivé nové vesty. Tím ta sláva, ale i skončila, protože z uprchlíků zbyl ve firmě jeden!
Mnoho z migrantů tehdy v práci skončilo jen proto, protože se měli i povinně účastnit jazykového kurzu. To, co by měla být samozřejmost, že když člověk žije a "pracuje" v nové zemi, která mu navíc dala šanci před tou válkou a útlakem ze kterého prchli a přežili, že by měl ovládat i jejich jazyk. To, za co by normální člověk rád i zaplatil, aby se začlenil do společnosti byl pro mladé Syřany takový problém, že raději pracovat prostě nebudou.

V sousedním a mnou oblíbeném Holandsku pro změnu stavební firma DSPPM i s podporou starosty města Capelle, vybrali devět syrských uprchlíků s údajnými zkušenostmi ze stavebnictví. Majitel firmy Dominigue de Vries dal každému smluvu na dva roky.

Vydrželi týden! "Zůstali jen týden, protože nechtěli pracovat na plný pracovní úvazek." "Poté jsem je už neviděl." "Byl jsem velmi nadšený a věnoval jsem tomu hodně času." "Chtěl jsem jim dát šanci." Pan majitel firmy nejenom že chtěl, ale tu šanci jim i dal a oni o to pracovat prostě nestojí a snadnější a pohodlnější je pro ně žíti si ve své komunitě, nemuset se tedy učit jazyk a brát sociální dávky. To je představa i realita mnohých migrantů. Firma zpozdila dokončení zakázek a hledá nové zaměstnance, krom toho, že ztratila čas i peníze.

Na druhou stranu si říkám, že alespoň firma získala zkušenost, i když zrovna v Holandsku by těch zkušeností již měli mít všichni dost. Tak hlavně ať ty mladé a lenivé Syřany neovládnou ty Freudovi emoce a fantazie. Myslím, že holandská realita úplně stačí.
Na co čas, ale uprchlíci určitě mají, je migrování z jedné bezpečné země do druhé. V tomto případě z Německa do Dánska. Na hraničních přechodech s Německem zkontrolovala dánská policie za jeden rok 3 miliony lidí při vstupu do své země, ale vrátila jich pouhých 2900, většinou žadatelů o azyl ze Sýrie, Afghanistánu, Iráku, Eritrje a Somálska, kteří neměli doklady, či je měli padělané. Dánská vláda zatím ponechá kontroly na hranicích s Německem (68km), ale to Dánské lidové straně nestačí a inspirována Maďarskem chce na celých hranicích s Německem plot s ostnatým drátem a detektory pohybu.

"Maďarsko je vzorem v ochraně hranic a Dánsko by si mělo vzít z něj příklad." "Tento model by měl být zaveden mezi Dánskem a Německem." Řekl europoslanec a člen Dánské lidové strany, Anders Primdah Vistisen, který je přesvědčen, že poté by počet žadatelů o azyl klesl o 95% a doporučil Německu, ať si své hranice zabezpečí také. Myslím, že Německu by už nepomohlo ani to, ale oni to hlavně nikdy neudělají, že by chránili své hranice a německý poslanec také reagoval na slova pana Vistisena.

"Ti, kteří žádají nové ostnaté dráty, ničí naši společnou hranici."....Rasmus Andresen (Zelení)

Společnou hranici s Německem máme bohužel i my, a tak si říkám, i potom nedávném znásilnění mladé české dívky propuštěným kriminálníkem a odmítnutým azylantem z Německa, který si to hned po propuštění namířil do Čech, jestli by jsme naše hranice s Německem neměli oplotit také. Já bych byl určitě pro, protože z Německa sem v současnosti smí de facto každý, pouze máme to štěstí, že pro migranty zatím nejsme tak ekonomicky atraktivní, sociálně štědří a naštěstí nejsme k ekonomické migraci ani vstřícní. Ale až bude nějaký zločinec prchat z Německa, tak mu to bude klidně jedno.Na závěr napíši optimistickou prognózu německého Institutu pro výzkum zaměstnanosti (IAB), ač je i dle jejich oficiálních statistik příjemců dávek z řad migrantů ze zemí mimo EU, kteří nepracují 1,6 milionu! Tento údaj platil v období od listopadu 2016 do října 2017. Rok stará zpráva Institutu je ale optimistic
ká.

"Převedení dodatečného potenciálu uprchlíků do významného skutečného zaměstnání zabere nějaký čas." "Ale investice do vzdělání a jazykových schopností slibují významné fiskální a makroekonomické výhody v dlouhodobém období."


Určitě bych Němcům přál všechny ty makroekonomické výhody v budoucnu a vzdělané i jazykově vybavené pracující migranty, ale nemyslím si, že se mnohým z nich chce pracovat, či se učit řeč. Tak snad tato prognóza optimisticé Instituce nedopadne jako ten srdeční projekt paní předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, když za investovaných 130 milionů korun zaměstnali dva migranty.

"Přál bych si, aby Česká republika byla zemí, která rezolutně odmítá masovou migraci." "Masivní zavlékaní lidí z jiných civilizačních okruhů Evropu fatálně proměňuje." "Všichni, kdo vyjedeme do západní Evropy, tak to sledujeme." Elity nenávidí Evropu." "Je to ničení Evropy, jaká je a jaká byla." Pan Václav Klaus ještě vyjádřil názor, že ty evropské elity nás chtějí naředit s příchozími migranty.

Snad se to těm elitám nepodaří a přál bych nám, aby nás neovládli ty bruselské fantazie a emoce.


Zdroje: Welt.de: Desastrose Bilanz fur von der Leyens fluchtlingsprojekt...Irozhlas: Elity nenávidí Evropu. snaží se jí změnit a naředit lidmi z jiných civilizačních okruhů, říká Klaus...MoneyMag.cz: Uprchlíci a práce? Obrovský počet migrantů pobírá jen dávky.....Českoaktuálně: Dánové mají strach, chtějí ostnaté dráty na hranicích s Německem....Holandská stavební firma dala práci devíti syrským uprchlíkům. Po týdnu se již nikdo z nich v práci neobjevil....Juda blog: Ten dělá to a ten zas tohle aneb my pracovat stejně nebudeme.
 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.09.2019 12:13

Kdo pracuje na druhé, aby mohli žít v tom nejvyšším komfortu, stane se otrokem. ...Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.09.2019 19:30

Že se jedná o flákače a netahavé,se vědělo od začátku.Když německá svině vykřikovala"my to zvládnem",myslela tím,že nacpou do každého státu v Evropě.Mnohé státy to nechtějí a opět se začíná celý hlopupý projekt EU rozhoupávat.Už i v Dánsku se objevují hlasy na uzavření hranic a jejich zadrátování.Paní Holotová obhajovala volné hranice a sepsula mne,že bych chtěl mít na hranicích opět dráty.Ano,chtěl!Protože je dostatečný počet oficiálních přechodů.A nedávno se ozval na diskuzi další,který chce hranice zadrátovat.Ale paní Holotová už mlčí,ačkoliv si osobovala právo mluvit za druhé.Od té doby sem nenapsala ani řádku.Nakonec Plzeň umožnila schůzku sudetských Němců a jejich českých kolaborantů s oddůvodněním,že se jedná o soukromou akci.Takže soukromě se mohou sudeťáci vrátit a úřady proti tomu nic nebudou dělat.Vždyť je to soukromá akce,stejně jako je vnitřní záležitostí Ukrajiny vyzdvihovat fašisty či pochod SS v Lotyšsku.A tak si stádní Němci natahali k sobě migranty a nyní nevědí,co s nimi.A opět začali s tím,aby si je převzali druzí.Kdopak asi z našich politiků má zájem zůstat v islámské EU?Kdo chce novou německou okupaci,tentokrát posílenou muslimskými vrahy?Muži utíkají před válkou a svoje ženy a děti klidně nechají v nebezpečí?Není to náhodou úplně jinak?


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...