• Sobota, 30. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Ferdinand

Yekta Uzunoglu: Kurdové jsou jediný 40milionový národ, co nemá svůj stát. USA tolerují útok Turecka na Kurdy; Trump, co má v Sýrii atomové bomby, se hájil též tím, že Kurdové nepomáhali v boji Spojenců v Normandii proti Hitlerovi.
Počet návštěv: 2496

Yekta Uzunoglu: Kurdové jsou jediný 40milionový národ, co nemá svůj stát. USA tolerují útok Turecka na Kurdy; Trump, co má v Sýrii atomové bomby, se hájil též tím, že Kurdové nepomáhali v boji Spojenců v Normandii proti Hitlerovi.

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

K odchodu amerických vojáků Donald Trump řekl, že se USA stahují ze Sýrie, protože splnily svůj cíl, jímž bylo připravit teroristický Islámský stát o jeho území. Po nás potopa, přičemž připustil, že při tom pomohly Syrské demokratické síly vedené Kurdy.

Šéf Bílého domu je zase pod tvrdou palbou svých kritiků, že svým rozhodnutím ponechal turecké armádě napospas bojovníky kurdských milicí, které pomohly v Sýrii porazit islámské radikály; hájil se mimo jiné tím, že Kurdové bojují o své vlastní území a nepomáhali například v boji Spojenců v Normandii proti nacistickému Německu.Na severu Sýrie pokračuje ofenziva turecké armády.

Americká CNN s odkazem na své zdroje z armády Spojených států však napsala, že vojáci nejsou dvakrát nadšeni stažením ze severu Sýrie na rozkaz prezidenta Donalda Trumpa. CNN oslovila lidí z armády i ministerstva obrany, mezi nimi i ty, kteří působí přímo v Sýrii.

Stažení ze severu Sýrie a vyklizení prostoru pro tureckou armádu vnímají podle CNN jako zradu vůči Kurdům. Donald Trump se účelově vzpamatoval a oznámil uvalení sankcí na Turecko za Sýrii. Mohou „položit“ tureckou ekonomiku; kecy kačera Donalda jako vždycky...

Nebo se lekl reakce Ruska; moskevský zpravodaj BBC Steve Rosenberg totiž sdílel na Twitteru video s titulními stranami ruských novin. Objevuje se v nich predikce, že Rusko „zachrání NATO z noční můry". Rusko už pomohlo vyjednat dohodu mezi Kurdy a Asadem. Syrská vláda podle ní na sever země vyslala své vojáky, aby čelili „turecké agresi". Ruský tisk ale předpovídá, že se Moskva vloží i do vyjednávání s Tureckem. Donald Trump též proto na tiskové konferenci mimo jiné zhodnotil zapojení Ruska do válečného konfliktu.

„Rusko se angažovalo v Afghánistánu jako Sovětský svaz. Teď změnili název na Rusko z dobrého důvodu. Protože ztratili v Afghánistánu tolik peněz, že se museli zmenšit, hodně se museli zmenšit. Pokud se chce Rusko zapojit do konfliktu v Sýrii, je to na nich. Mají problém s Tureckem, mají problém na hranici, která není naší hranicí. Neměli bychom na ní ztrácet životy my.“ Dodal, že strategická pozice USA na hranicích je „brilantní“, konflikt v Sýrii s nimi „nemá co dělat“ a Kurdové „nejsou žádní andílci“.

Je to poněkud divné, ale i 45. šéf Bílého domu může být soudný, byť jen účelově: „Nechcete být zodpovědný za zmasakrování tisíců životů a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky. Pracoval jsem velmi tvrdě na vyřešení vašich problémů.“ Americký prezident Donald Trump napsal tureckému prezidentu Erdoganovi dopis.

Některá média ho ve svých komentářích označují za jeden z nejdivnějších v historii světové diplomacie. Pravost dopisu, který končí větami „Nebuďte hlupák. Zavolám vám později“ a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters před několika dny potvrdil Bílý dům.

Foto: Novinky.cz s Profimedia.cz

Turecká armáda od počátku říjnové 2019 ofenzivy na severovýchodě Sýrie leteckými údery a dělostřeleckou palbou zasáhla na 200 objektů kurdských milic, uvedlo turecké ministerstvo obrany. Arabsko-kurdská koalice Syrské demokratické síly hlásí, že zasaženo bylo i vězení se zadrženými bojovníky Islámského státu, ze kterého prý "mohli" někteří uprchnout.

Přitom kurdské ozbrojené síly několik posledních let bojovaly společně s USA proti samozvanému Islámskému státu (IS) a ztratily přitom kolem 11 000 bojovníků. Turecko proti kurdským milicím na severovýchodě Sýrie zahájilo rozsáhlou ofenzivu, a to několik dnů poté, co Trump oznámil, že američtí vojáci tento region opustí.

Podle deníku The Washington Post byl ve středu 9. října 2019 Trump tázán i na to, zda rozhodnutí opustit Kurdy nemůže do budoucna Američanům zkomplikovat snahy o uzavírání vojenských spojenectví. „Ne, to se nestane. Aliance jsou jednoduché,“ odvětil šéf Bílého domu.Kurdské ženy v bojové linii v emancipovaném postavení.

Spojené státy by rovněž rády odvezly 50 jaderných bomb, které jsou uložené na turecké letecké základně Incirlik nedaleko syrských hranic. Důvodem je rostoucí napětí mezi Washingtonem a Ankarou kvůli aktuální turecké invazi do Sýrie. Uvedl to v pondělí list The New York Times. Turecký prezident přitom nedávno dal najevo frustraci z toho, že jeho země vlastní jaderné zbraně nemá.

Pentagon nezveřejnil, kde se jaderné bomby nacházejí, to je předmětem utajení, ale obecně se předpokládá, že bomby B61 jsou na základně Incirlik, kde slouží k odstrašování Ruska. Mluvčí letectva Ann Stefanková odmítla odpovědět na dotaz ohledně jejich převozu a řekla, že se v pravidelných operacích na základně nic nezměnilo. To naznačuje, že tam atomové bomby stále leží uskladněné.

Přitom syrské kurdské milice YPG v prohlášení samy vyzvaly koncem roku 2018 syrskou vládu prezidenta Bašára Asada, aby převzala kontrolu nad územím na severu Sýrie, které dosud ovládaly. Chtějí, aby vláda zamezila turecké invazi v regionu, v němž dosud působí i americké jednotky. Ty by se ale měly podle nedávného oznámení USA odsud stáhnout.

Analytici i politici se shodují, že stažení Američanů ohrozí kurdská autonomní území na severu země, známá pod názvem Rojava. Ta čelila od ledna turecké ofenzivě, jež si klade za cíl zničit tamější oddíly Syrských demokratických sil. Právě ty přitom sehrály rozhodující roli v boji proti Islámskému státu. Vojáci US Army by mohli odejít v příštích dvou až třech měsících. Jejich kolony byly též zasaženy tureckými raketami... Když se kácí les, lítají třísky..

Spojené státy, země neomezených mírových možností a splněných přání a snů:
https://www.youtube.com/embed/HP7L8bw5QF4?rel=0

Výsledek obrázku pro olser trump kurdové Sýrie

Kurdské milice SDF/YPG nemají podle vojenských expertů šanci čelit Turecku, které má druhou nejsilnější armádu ze zemí NATO a devátou na světě. Propastný rozdíl není jen v počtu vojáků, ale i ve vyzbrojení obou stran. Kurdové s výjimkou několika ukořistěných sovětských tanků bojují jen s lehkými zbraněmi, zatímco Turecko má mohutné letectvo a tankové síly.

Televize Al-Džazíra odhaduje, že kurdsko-arabské Syrské demokratické síly (SDF) čítají i s rezervami asi 60 tisíc mužů a žen v uniformě. Kurdská milice YPG (Lidové obrané jednotky), která tvoří jejich jádro, uvedla pro agenturu Reuters, že má k dispozici 40 tisíc mužů a žen. Mnozí z nich však prošli jen základním výcvikem.

Turecko a jeho spojenci přesto dál děsí svými bestiálními činy; svůj život zasvětila politice a ta ji nakonec stála i život. Pětatřicetiletá kurdská politička Hevrin Chalafová byla v neděli 13. října 2019 brutálně zavražděna na cestě z Rakky do Kámišlí poblíž dálnice M4 v severní Sýrii během turecké ofenzivy. Její poslední minuty byly naplněny nezměrnou brutalitou.

 Foto: Blesk

Arabští povstalci bojující na straně Turků ji vyvlekli z auta, znásilnili a ukamenovali. Její řidič a další civilisté byli zastřeleni. Vrazi si masakr natočili na mobilní telefony a videa rozšířili na internetu. Na záběrech je ležící a umírající Chalafová, na jejímž těle drží nohu ozbrojenec, který říká: „Tohle je tělo prasete.” Podle nepotvrzených zpráv byla následně připravena o hlavu.

Pokud se někdo chce v souvislosti s Tureckem spoléhat na NATO, hraje si s ohněm; se svými 510 600 vojáky v činné službě je turecká armáda početně druhou největší v rámci NATO po americké armádě a platí za jednu z nejlépe vycvičených na světě. Ozbrojené síly Turecka mají 402 tisíc mužů v pozemních silách - 77 tisíc profesionálních vojáků a 325 tisíc odvedenců,

A ještě zhruba 48 600 příslušníků vojenského námořnictva (14 100 a 34 500) a 60 100 ve vzdušných silách (28 600 a 31 500). K této kapacitě je možné dodat přes 102 200 příslušníků polovojenských sil Národní gardy (údaj z roku 2015). Navíc má Turecko v uvedených třech armádních složkách k dispozici 378 700 záložníků… Přitom je zde však již zmíněný hlas Kremlu, že Rusko „zachrání NATO z noční můry"...Výsledek obrázku pro trump kurdové

„Mluvili jsme s panem Trumpem a dal nám pozitivní odpověď. Budeme čistit syrské země, dokud nebude poslední terorista eliminován,“ prohlásil v pondělí Erdogan. Američané nicméně farizejsky odmítají, že by Turecku dali zelenou k útoku na Kurdy. Mluvčí ministerstva zahraničí Robert Palladino na tiskové konferenci připustil, že se jedná o nesprávnou interpretaci.

Americký viceprezident Mike Pence sice ve čtvrtek 17. října 2019 po jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem v Ankaře oznámil, že USA a Turecko dosáhly dohody o dočasném zastavení bojů na severu Sýrie. Podmínkou je, že Američané sami zajistí odsun Kurdů z oblasti u tureckých hranic. Turecko následně kontrovalo, že o žádné příměří nejde.

„Jen přerušujeme operace, žádné příměření to není,” komentoval výsledek jednání poněkud odlišným tónem turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu s tím, že příměří by mohly uzavřít jen dvě legitimní strany. Americký prezident Donald Trump přesto už patetiky a vítězoslavně tweetoval, že budou zachráněny „miliony životů”.

Kurdové se dál chtějí soustředit na boj proti IS (teroristická organizace v Rusku zakázaná) východně od Eufratu, praví se v prohlášení kurdských Lidových obranných jednotek (YPG). Nicméně se tak znovu opakuje situace, která je pro Kurdy tragická; ani nyní nebudou mít svůj vysněný Kurdistán, protože už desítky let si tento 40milionový národ bez svého státu slouží pro mocnosti pouze jako užitečný idiot…turecko merkel penize

„Přišel německý ministr zahraničí Heiko Maase. Arogantní muž, který nezná své hranice, a říká: Nebudeme prodávat zbraně Turecku. Skončili jsme,“ řekl Erdogan na adresu německého šéfa diplomacie. Tvrdí že nikoliv on, ale Maas, potažmo Německo ztratí. Maas podle tureckého prezidenta nemá ponětí o politice, je to „diletant“. „Pokud by politice rozuměl, nikdy by takhle nemluvil,“ řekl Erdogan na Maasovu adresu. Má Merkelovou v hrsti s běženci… Pokud evropské země označí vojenský útok na severu Sýrie za invazi, Ankara pošle do Evropy 3,6 milionu syrských běženců. Napsala to agentura Reuters s odkazem na slova tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Pomyslný Kurdistán, o který léta Kurdové neúspěšně usilují, zaujímá rozlohu zhruba 450 tisíc kilometrů čtverečních (zhruba jako Irák) v pěti státech - v jihovýchodním Turecku, severním Iráku, severozápadním Íránu, v Sýrii a Arménii.

Přes polovinu tohoto indoevropského národa žije v Turecku (asi až 25 miliónů), okolo čtyř miliónů v Iráku, tři milióny v Íránu, milión v Sýrii a menší komunity žijí i v Arménii, Gruzii, Ázerbájdžánu a na Západě - hlavně v Německu (kolem 500 tisíc).

Photo_2018-12-20_18-01-54

Cílem turecké vojenské kampaně jsou především kurdské milice YPG a YPJ. Foto Kurdishstruggle, flicker

Od okamžiku, kdy nedostalo Turecko zelenou pro vstup do EU, uraženě dělá jen naschvály, aby přitížilo Kurdům, co jako jediní bojovníci mohou k neštěstí Turecka teroristy Islámského státu porazit; Turci jim proto házejí pod nohy jeden klacek provokativního nezájmu za druhým, Američané však mají také za ušima, v proradného duchu Rumsfelda si vylhali i válku v Iráku… http://www.youtube.com/watch?v=zaP7ZrmkcuU

Nyní připomenu pár otázek a opovědí z rozhovoru, o který jsem nedávno požádal MUDr. Yektu Uzunoglu:

(MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci 1. sv. války. Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Navzdory protivenstvím osudu zůstává však pořád věrným Kurdem, a proto mu není situace v podivných turecko-kurdských vztazích lhostejná... Přesto ho policie jako člena organizace “Lékaři bez hranic” skandálně zatkla v září 1994 za “obchodoval se zbraněmi a drogami”. Dodatečně přibyla ještě obvinění z loupeží, podvodů, mučení, nedovoleného ozbrojování a přípravy vražd… Vytvořil tak český rekord v době trvání svého pobytu 2,5 roku ve vazební věznici… Český helsinský výbor (ČHV) případ označil za “určité selhání právního systému České republiky” )

A jediní z Iráčanů, kteří jsou schopni islamistům vzdorovat, jsou již mockrát podvedení Kurdové, jež cítí, že mají nyní opět šanci na vznik vlastního nezávislého státu. Na rozdíl od vládních jednotek, zbaběle prchajícím z bojišť před IS, se dokázali postavit sunnitským radikálům.... Pořád věříte ve vznik samostatného Kurdistánu?

Dívka z Istanbulu... Snímek Břetislav Olšer

Existoval sice autonomní Irácký Kurdistán, ten však de facto vznikl místo slibovaného nezávislého státu jako šidítko hned po první válce v Zálivu, kdy si nad zdejší oblastí vynutila OSN bezletovou zónu. O více než deset let později se pak Kurdové opět přidali k západním jednotkám, které konečně svrhly Saddáma Husajna. A slibovaný samostatný Kurdistán zase nikde?

"Těch slibů za posledních 50 let bylo… Dnes, kdy už Kurdové svépomocí přes veškeré represe, nátlak a bojkot ze strany Turecka, Íránu a ostatních zemí de facto založili svůj fungující a od teroru vyčištěný právní stát, nedávno ještě Obamovy demokratické USA jim dodnes nedávají možnost k vyhlášení samostatnosti..."

Hypotetický irácký Kurdistán by však měl šanci na existenci, leží totiž na území bohaté na ropu a zemní plyn, mohl by exportoval až tři miliony barelů ropy denně, přičemž první ze dvojice nových ropovodů má kapacitu 700 tisíc barelů denně a druhý “nejméně jeden milion”. Jeho zásoby činí zhruba 45 miliard barelů ropy, což je šesté největší naleziště na světě. Kurdové také chtějí vyvážet minimálně deset miliard kubických metrů plynu ročně, což odpovídá pětině kapacity velkého ruského plynovodu Nord Stream. Co k tomu můžete říct?article_photo

"Ano, Kurdistán jako takový by se s klidem mohl zařadit mezi nejbohatší státy na zeměkouli. A to je také důvod, proč ho po první světové válce Anglie, Francie a USA raději rozdělily mezi 4 státy! To bohatství se stalo naším největším neštěstím. Jenom ropa z iráckého Kurdistánu patří k těm nejkvalitnějším na světě. A náklady na jeden vrt jsou v našich podmínkách nejméně 100x menší než v Saúdské Arábii apod. Rezervy jsou navíc obrovské, protože kvůli neustálým válkám zůstala naše naleziště prakticky nedotčená. Dnes už se těží kolem 900 tisíc barelů denně, a kdyby nás nechali, už bychom těžili kolem 2 milionů barelů.

Vedle ropy a plynu by měl možný irácký Kurdistán ještě daleko cennější bohatství, a tím je voda! Největším problémem 21. století bude nedostatek pitné vody, a přitom disponuje kvalitní, levnou vodou v téměř neomezeném množství – ta voda doslova stříká z našich hor. Od syrského Kurdistánu až po Jemen, tedy nejméně 2000 kilometrů, není voda skoro nikde. To znamená trh s nejméně 200 miliony lidí, kde se kvůli přírodním podmínkám voda konzumuje více, než v Evropě, a přitom jeden litr jí tam stojí nejméně třikrát více, než litr benzínu.

A dalším bohatstvím tohoto Kurdistánu jsou zemědělské produkty. Tam, kde končí irácký či syrský Kurdistán, začíná poušť. A v té poušti 200 milionů lidí, kteří si vše k životu musí kupovat. Autonomní Kurdistán má též velice kvalitní půdu, nakonec samotný Bůh tu oblast označil za biblický Ráj. Jak známo, Kurdové jsou zemědělci a pastevci. Vše, co produkují má odbyt, bez větší konkurence. Naše bohatství je takřka nekonečné, a to je také naše největší neštěstí, které vedlo k tak nelidským represím Kurdů..."

Současní Kurdové tedy obývají území na hranicích čtyř států. Největší území leží v Turecku, dále v Íránu, Iráku a Sýrii. O Kurdech se mluví jako o největším národu, který nemá svůj vlastní samostatný stát. A ani ho v moderní historii nikdy neměl. Na světě jich žije až 40 milionů; zhruba 14 milionů v Turecku, významnou menšinu tvoří i v Íránu, Iráku a Sýrii. Kurdský osud je celosvětově znám zejména právě v souvislosti s Tureckem. Zde už přes osmadvacet let vede svůj boj ozbrojená Strana kurdských pracujících. Od roku 1984 si prosazování jejich národních zájmů vyžádalo už 45 tisíc mrtvých. Copak to NATO nevidí?

"A copak to někoho v NATO zajímá? Copak někoho v NATO někdy zajímalo, jak museli kurdští vesničané pod hlavněmi evropských pušek v rukou tureckých vojáků NATO jíst vlastní výkaly? Copak někoho zajímalo, jak byli křesťané vyháněni z jejich tisíce let obydlených vesnic a měst v tureckém Kurdistánu? Nebo snad někoho zajímalo, jak byl Kurdistán „čištěn“ a vylidňován od kurdských jezídů...?"article_photo

Vy jste prchl před islamisty, ale co když brzy bude Evropa ve znamení černých praporů IS?

"Obávám se, že se současným postojem státníků EU to zas tak dlouho trvat nebude. Evropa se nyní nachází ve fázi regrese a eroze, eroze ve všech stránkách a oblastech lidského života. Skupiny jako IS ten rozpad mohou akorát urychlit, a to pochopitelně s pomocí evropských úředníků, policejních činitelů a politiků. Ty osud evropské civilizace nezajímá, jak by od nich dalo očekávat, že budou myslet na budoucnost evropské civilizace, když už jen to je jimi samotnými vnímáno jako trestuhodný extremismus!"

Dnes Yekta Uzunoglu, který erdoganovské Turecko nadále i v roce 2018 pečlivě sleduje, vidí za rozhodnutím USA velké nebezpečí a prst na spoušti politiky prezidenta Erdogana. „Celý svět ví, že současné Turecko podporovalo a nadále podporuje islamistickou ideologii. Co islamismus dovede, už celý svět ví, ale nepoučil se. Náš národ byl vedle USA jediným, který efektivně bojoval za společné lidské hodnoty. Ostatní národy se jen dívaly,“ míní kurdský lékař.

Zrada Kurdy staví před zásadní otázku, a to jak dále postupovat. Afrín neubránili a dá se předpokládat, že neubrání ani svá města a území na východě Sýrie. Ne že by se nebránili, bude to krvavý konflikt, ale Erdoganovy zdroje jsou proti těm kurdským prakticky nekonečné. Musel by se stát vojenský zázrak, aby jeho ofenziva neuspěla. A na ten Kurdové sázet nemohou.

Výsledek obrázku pro foto olser turecko

Co nás čeká? Budou se s Tureckem v EU měnit bývalé křesťanské chrámy v mešity, jako byzantský chrám Hagia Sofia v Istanbulu...? Snímek Břetislav Olšer

(Válka v Zálivu či válka v Perském zálivu, pro operace vedoucí k nahromadění vojsk na území Saúdské Arábie i k její obraně známá jako operace Pouštní štít a operace Pouštní bouře, byla ozbrojeným konfliktem mezi Irákem a koalicí 28 států v čele s USA, kterým OSN poskytla mandát k provedení vojenské operace za účelem osvobození Kuvajtu od Hussajna. Uskutečnila se od 2. srpna 1990 do 28. února 1991…)

Inu, Yekta Uzunoglu ví své; Kurdové jsou jediný 40milionový národ, co nemá svůj stát a USA tolerují útok Turecka na Kurdy. Trump se hájí pokrytecky mimo jiné tím, že Kurdové nepomáhali v boji Spojenců v Normandii proti Hitlerovi. Ztratí tedy Kurdové definitivně už poněkolikáté možnost vzniku svého Kurdistánu, byť jen jich přes 40 milionů? Napřed dělali užitečné idioty USA v irácko-kuvajtské válce, dnes zase v Sýrii…

Foto: Reuters...

Jaderné bomby v Sýrii: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/americane-si-do-turecka-navezli-jaderne-bomby-ted-je-z-toho-boli-hlava-40299952?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

Znásilněná a ukamenovaná Kurdka: https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/znasilnena-a-ukamenovana-osud-kurdske-politicky-se-stal-symbolem-krutosti-tureckeho-tazeni-40299762?dop-ab-variant=3&seq-no=3&source=hp

Děsivý úděl doktora Uzunoglu: http://www.rukojmi.cz/clanky/domaci-politika/3373-mudr-uzunoglu-ma-za-sebou-desive-zazitky-s-ceskou-justici-jako-nevinny-vytvoril-cesky-rekord-v-dobe-trvani-sveho-pobytu-2-5-roku-ve-vazebni-veznici-ve-znameni-policejniho-bezpravi-a-sikany

Kurdové, Uzunoglu a Turecko: https://www.expres.cz/yekta-uzunoglu-kurdove-kurdistan-islamsky-stat-turecko-syrie-pvg-/zpravy.aspx?c=A181227_185908_dx-zpravy_bpet

http://denikreferendum.cz/clanek/28848-trump-stahuje-vojska-ze-syrie-kurdove-se-obavaji-tureckeho-utoku

Jeden ze zdrojů: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/turecko-syrie-usa-armada-ofenziva-islamsky-stat.A191010_060020_zahranicni_knn

Proč by měli mít Kurdové svůj stát: https://www.expres.cz/proc-si-kurdove-zalouzi-vlastni-stat-dwo-/viral.aspx?c=A160408_174419_dx-viral_bpet

Proč je Islámský stát nejbohatší teroristickou organizaci světa…?

Jak Dick Cheney s Halliburtonem “demokraticky” vydrancovali Irák…

http://www.rukojmi.cz/clanky/208-prohlaseni-mudr-yekta-uzunoglu-ze-od-rijna-2014-je-vystaven-systematickemu-teroru-ze-strany-nekterych-prislusniku-policie-cr-praha-venkov-jih

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.10.2019 19:34

Je to jen chyba Kurdů.Věděli dobře,že USA budou pomáhat jen do té doby,dokud je budou potřebovat.Však americká administrativa se nijak netají s tím,že mají jen své zájmy.Islamisty stvořily samy USA a byla to jejich zástupná armáda proti Asadovi.Pak jim islamisté přerostli přes hlavu a tak zase potřebovaly USA zástupnou armádu proti islamistům.Na to jim byli Kurdové dobří a nyní je už nepotřebují.Tak je nechali na pospas Turkům.A dnes tvrdí,že Turecko má právo na vytvoření jakéhosi koridoru pro své potřeby.Stále stejná taktika i strategie.Nyní potřebují Turecko,aby neodešlo z teroristického NATO.A tím je dané vše.Je to jen hloupost Kurdů.


 
Nenávist patří k životu

Nenávist patří k životu

Vážené kolegyně, kolegové, jenom krátká reakce na pana místopředsedu Sněmovny Vojtěcha Pikala. Pane místopředsedo, já váš názor plně respektuji a přeji vám, aby vás za něj jednou nezavřeli. (Potlesk v sále.) Vážené – a teď vážně. Karla toho už hodně řekla, ale myslím si, že je velmi důležité celou tu věc pojmenovat a říct si, o co vlastně jde. Podle mého názoru – a mrzí mě, že tady není pan ministr vnitra Hamáček, který by to určitě měl slyšet – je Karla Maříková jenom střípkem celé té věci, která tady kolem nás jakoby letí.

 Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

Značná část potravin prudce zdražuje a dále bude. Určitě za to může Babiš a Agrofert za přispění Putina.

My všichni, kdož chodíme nakupovat, to vidíme. Ceny potravin rostou, brambory jsou už pomalu sváteční jídlo a nyní prosakují zprávy o tom, že v Evropě dochází maso. Už i viníci se hledají a v Česku za to jako obvykle může Babiš a jeho Agrofert. Už jen čekám, až vyskočí nějaký blbec a bude vyřvávat, že za tuto situaci může Rusko a Putin. Skutečně je to trapné takhle lidem lhát!!

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Začněme přemýšlet o renesanci moderní Středoevropské konfederace

Připouštím, že matematika není mou silnou stránkou, i proto jsem kdysi za tolerantního „komunistického“ režimu mohl absolvovat tzv. humanitní gymnázium. Nakonec jsem se stal doktorem práv, možná špatným, možná dobrým, ale ta matematika mi nikdy nechyběla. Ne, neumím vyhodnocovat ty miliardy, které by se měly rozházet v rámci EU. Ale nezdá se mi to.

Poslední domácí zprávy