• Úterý, 25. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Liliana

Co by Rusko neudělalo pro Trumpa?
Počet návštěv: 656

Co by Rusko neudělalo pro Trumpa?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Kdo sleduje detaily chová mezi Ruskem, jeho spojencem Tureckem, který je ovšem rovněž spojencem USA, velmi sporným převzetím moci v Bolivii, reakcí Ruska a téměř pokojným vyhýbáním se konfliktů v Sýrii mezi všemi zúčastněnými hráči, musí zatleskat.

Začněme tou Bolívií. Nejdříve se Rusko připojilo k odporu svých spojenců v regionu a hlasitě protestovalo proti puči, aby záhy prakticky ze dne na den uznali podobně jako USA senátorku Anezovou, za dočasnou prezidentku, jakkoliv upozorňují, že pro hlasování o tomto aktu chybělo kvórum… Na druhé straně akceschopnost bývalé opozice a strany Eve Moralese dohodnout se na předčasných volbách ukazuje, že může jít o krok správným směrem. Ovšem hlavně. Konečně se Trumpovi něco v Latinské Americe podařilo a to v této době jistě má zapotřebí. Co by Rusko pro Trumpa neudělalo? Vždyť on také  věci nežene na ostří nože.

Při návštěvě  Erdogana v USA sice opakovaně tlačí na to, že Turecko nesmí získat zařízení S 400 od Rusů, ale když to  Erdogan  odmítá, ponechávají oba prezidenti řešení, nebo spíše neřešení, pro své ministry zahraničních věcí. Skvělé

Až neskutečně působí, jak ohleduplně se chovají vojenské síly USA, Syrské arabské armády, proamerických Kurdů navzájem…

Ruská vojenská policie obsadila americkou leteckou základnu u kurdského Kobani, chlapci zřejmě opouštěly prostory ve spěchu, zanechali novým nájemníkům pevné disky, dokumenty i prapor Centrálního velení speciální operace s nadpisem „ Come And Take It“ který byl symbolem hnutí za nezávislost Texasu v 19. století. Skvělé. A do  oblasti po dohodě s Tureckem zamířily i ruské bitevní vrtulníky a protivzdušné komlexy. A jinak syrská armáda v rámci dohod s „americkými“ Kurdy (Ivan David by mohl být spokojen) z SDF dorazila do Ajn Díváru, nejseverovýchodnějšího bodu země. A Aby bylo ještě veseleji kolem checkpointu syrské armády u kurdského Kamišlí projel americký konvoj, neznámo kam na severovýchod Sýrie a bez problému, málem jim Syřané zamávali a nechali je v pohodě cestovat.

No řeknu vám…

Jo a když strategický spojenec Ruska – Čína učinila láskyplné gesto vůči Trumpovi a zrušila z ničeho nic embargo na dovoz amerického drůbežího masa, které trvalo od roku 2014, což přinese Trumpovým voličům možná  1 mld. dolarů. Dobré, co?

Chce to prostě, aby se lidé dohodli.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.11.2019 19:32

Politika je velmi kreativní nuceným kompromisem,který musí ale vyhovovat aspoň částečně všem zúčastněným.Proto do politky jdou jen lidé s křivou páteří a charakterem.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy