• Pátek, 07. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Lada

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?
Počet návštěv: 1861

Proč světu vadí islámský terorismus bez výhrad, kromě muslimských vrahů z Číny, krvežíznivých Ujgurů; prý vězňů absurdistánu. A co potom byli saúdskoarabští atentátníci z 11. září 2001...?

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

„Čína roste, Čína je silná, Čína má tak velký trh! Každý to opakuje – a tím přikrmuje zlo. Všichni víme, jaké zločiny má Komunistická strana Číny na svědomí,“ říká v rozhovoru pro ČT24 Rušan Abbásová, proslulá ujgurská aktivistka. Dobře ví, o čem mluví. Její rodinu prý spolkl koncentrační tábor.

Ujgurové jsou muslimové v Číně, kde se mnozí z nich dopouštějí atentátů na civilistech a jsou stejně tak trestáni jako islamisté po celém světě, od Evropy až po USA; mají tam svůj čínský zákon jako USA má svůj Patriot Act...

Rušan Abbásovou (Rushan Abbas) bylo možné potkat před čtyřmi lety v Praze. Festival "Jeden svět" tehdy uváděl dokument "Ujgurové: vězni absurdistánu" o dvacítce Ujgurů, které semlela válka proti teroru a vězení na Guantánamu, přestože byli údajně nevinní. Rušan Abbásová ve filmu vystupovala také proto, že vězňům z pověření vlády USA tlumočila.Výsledek obrázku pro ujguři čína abbásová

Rušan přijela do Ameriky krátce před "masakrem" na náměstí Tchien-an-men, kdy Čína uzavřela diplomatickou smlouvu s USA, a už tam zůstala. Ve Spojených státech dnes pracuje jako podnikatelka, ale zároveň patří k nejznámějším ujgurským aktivistům na světě. Že za to platí bolestnou cenu, bylo jasné už před těmi čtyřmi lety, když popisovala, jak nemohla pohřbít otce. Byl to nesmírně skličující rozhovor.

Lži o náměstí Nebeského klidu v Pekingu: http://www.rukojmi.cz/clanky/3752-budou-li-vam-analni-zurnaliste-tvrdit-ze-na-namesti-nebeskeho-klidu-v-pekingu-po-protivladnich-protestech-od-15-dubna-1989-pak-4-cervna-rozjezdily-pasy-tanku-tisice-cinskych-studentu-vezte-ze-opet-nehorazne-lzou

Čína prý kvůli teroru dusí svobodu, napsala před časem Ivana Milenkovičová v LN o novém zákonu Číny, co dle ní vágně a zeširoka vymezuje terorismus. Opomněla snad Patriot Act USA, který už před časem udusil ve Státech, co se dalo?

Milenkovičová jistě z osobní znalostí Říše středu mj. píše, že agentura Nová Čína uvádí přijetí legislativní změny, v níž je jako terorismus "vymezen jakýkoliv návrh či aktivita, která prostřednictvím násilí, sabotáže nebo výhrůžek vytváří paniku, podrývá veřejnou bezpečnost, porušuje osobní a vlastnická práva, vyhrožuje vládním orgánům a mezinárodním organizacím s cílem uskutečňovat určité politické a ideologické cíle."

A tato světa znalá novinářka ještě dodává, že si tímto zákonem drží v područí všechny a všechno, co by podrývalo autoritu, resp. nesouhlas s politickou vládnoucí Komunistické strany ČLR. Pěkně napsané, jen pisatelka asi neví, že např. mezi miliardou a skoro pěti miliony obyvatel Číny tvoří komunisté necelých pět procent Číňanů. Vyjmenuje si tedy, co dusí svobodu Spojených států, jež existují přes 200 let, během nichž zabíjejí civilisty po celé planetě, a přitom mají jen pětinu obyvatel než tisíciletí trvající čínské Říše středu...?

Navzdory redaktorům ČT, kteří zásadně uvádějí včera, předvčerem, tedy kdykoli i dnes, že Čína je druhou světovou ekonomikou po USA, MMF uvedl opak, Čína postoupila na první místo po 148 letech, a odhaduje, že letos hrubý domácí produkt Číny dosáhne 17,6 bilionu dolarů, americký jen 17,4 bilionu (ovšem při státním dluhu přes 18 bilionů USD... pozn. autora).

Přitom ještě v roce 2000 USA produkovaly třikrát více nežli Čína. Přesto zatím průměrný Číňan vydělává značně méně než průměrný Američan a přepočet čínského HDP na hlavu je čtyřikrát menší než v USA. S velikostí populací je to ale přesně naopak, Čína má zhruba čtyřikrát více obyvatel než Spojené státy. http://www.kurzy.cz/akcie-cr/nazory/A-P-T-2048-PR-1159387/

Výsledek obrázku pro ujguři čína náměstí nebeského klidu

K tomu už nejsou světovou ekonomickou jedničkou. Lidská práva? Že Peking zažil masakr na náměstí Nebeského klidu? Lež, na rozdíl od vyvraždění milionů Indiánů, původních obyvatel severní Ameriky. A zatímco USA mají své vojenské základny po celém světě, Čína teprve chystá výstavbu své historicky první zahraniční vojenské základny v africkém Džibutsku.

Jistě Milenkovičové neušlo, o čem psal její někdejší zaměstnavatel MF Dnes, že v roce 2015 byla ve Spojených státech živá debata o omezení střelných zbraní, především v reakci na případy masové střelby. Jen za poslední tři měsíce roku 2018 zahynulo 14 lidí v San Bernardinu, pár dní předtím útočník zabil tři lidi v Colorado Springs a v říjnu zemřelo při hromadné střelbě v Oregonu devět lid.

Vánoční statistika 24 zastřelených nicméně ukazuje, že mnohem více lidí je zabito při každodenní trestné činnosti, která je málokdy středem zájmů médií, připomíná Washington Post.

Konec bezpečnosti, proto pár ranních rozcviček v karate tanečnic z divadla Broadway theatre na newyorském Times Square...? Snímek Břetislav Olšer

Navzdory své autocenzuře na ČT24 odvysílala nedávno přiznání CIA o mučení, avšak vzhledem k tomu, že jsou toho plné agenturní zprávy, nešlo to zamlčet. Zkrátka, někteří příslušníci americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) jednali nad rámec vyšetřovacích pravidel, což je politováníhodné.

Brutální výslechové metody tajná služba používala vůči lidem podezřelým z terorismu. Ale vytknout jim nelze, že dodržují lidská práva u sebe doma, kde nikoho nemučí, od toho mají své věznice Abú Ghrajb v Iráku, na kubánském Guantanámu či v Polsku, kde se věznice CIA nacházela na vojenské základně Stare Kiejkuty na severozápadě země. Další je na Ukrajině...Výsledek obrázku pro olser čína nebeského klidu

Výlet do Zakázaného města v Pekingu... Snímek Břetislav Olšer

Vraťme se k faktu, že Čína přišla až nyní, tedy od roku 2016, se svým zákonem proti ujgurskému terorismu, zatímco Spojené státy tak učinily již po atentátech na USA se 11. září 2001, kdy se mj. ukázalo, že teroristické útoky uspěly díky rivalitě a neschopnosti spolupráce tajných služeb. Proto přišel Vlastenecký zákon Patriot Act, který je nezrušil, naopak rozšířil jejich pravomoci… (A to samé před několika dny schválil čínský parlament; nový protiteroristický zákon, resp. vůbec první takový zákon tohoto druhu v Číně...)

(USA PATRIOT Act (vykládáno jako zkratka z plného názvu Uniting and Strengthening America by Providing Appropriate Tools Required to Intercept and Obstruct Terrorism Act of 2001 – Zákon o sjednocování a posilování Ameriky poskytováním vhodných pomůcek potřebných pro stíhání a bránění terorismu z roku 2001; překládáno jako vlastenecký zákon) Vlastenecký zákon – Patriot ActVýsledek obrázku pro olser čína nebeského klidu

Pobožní čínští studenti v Pekingu.. Snímek Břetislav Olšer
 
Po událostech z 11. září 2001 Bushova vláda rychle zorganizovala schválení nového amerického „Zákona o vlastenectví“ (Patriot Act), obsahující 342 stran. Americký Senát ho schválil hlasováním 98:1, a tak tento zákon vešel v USA v platnost do sedmi týdnů po 11. září… Americká vláda tak získala nové pravomoci odposlouchávat telefony, konfiskovat majetek osob, podezřelých z terorismu, špehovat vlastní občany bez soudního rozhodnutí, provádět tajné domovní prohlídky a zaznamenávat, jaké knihy čtou uživatelé veřejných knihoven.

Důležitý byl úkol vytvořit obří databázi informací o DNA jednotlivých občanů, aby to usnadnilo vyšetřování teroristické činnosti. Kdo tento vzorek odmítl poskytnout, byl pokutován částkou 200 000 dolarů či uvězněn na jeden rok. Úřady směly odposlouchávat kohokoliv po dobu 15 dnů a sledovat, jak lidé užívají internet (včetně chatů a emailu) bez soudního příkazu. Podniky, které udávaly své zákazníky policii, navzdory tomu, že s nimi měly dohodu o důvěrnosti informací, dostaly imunitu před soudním stíháním… A tak dál...

Shrnuto a podtrženo slovy Milenkovičové, USA měly ve svém Vlasteneckém zákonu zcela to samé, co dnes Peking v tom svém zákonu. Tedy, že CIA uvádí přijetí legislativní změny, v níž je jako terorismus vymezen jakýkoliv návrh či aktivita, která prostřednictvím násilí, sabotáže nebo výhrůžek vytváří paniku, podrývá veřejnou bezpečnost, porušuje osobní a vlastnická práva, vyhrožuje vládním orgánům a mezinárodním organizacím s cílem uskutečňovat určité politické a ideologické cíle.

Výsledek obrázku pro ujguři čína

A "fundovaná" novinářka ještě dodává, že si tímto zákonem drží v područí všechny a všechno, co by podrývalo autoritu, resp. nesouhlas s politickou vládnoucího Bílého domu... Protiteroristický boj USA tak začal, ovšem nebyl, není a ani nebude nikdy vítězný; čtrnáct roků po jeho zahájení je terorismus mnohem větší, než kdykoli předtím, přestože zkušeností bylo na rozdávání. Podobná opatření byla totiž v USA podle serveru Wikileaks už dávno. Kdyby se tak stalo, nedocházelo by k problémům s černochy - od New Yorku, až po Baltimore a Ferguson... https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

Svoboda znamená „absenci překážek, omezení, zajetí nebo útlaku“; běžně mluvíme o svobodné společnosti, svobodě pohybu, slova nebo shromažďování a rozumíme tím právě absenci nátlaku či překážek, především ze strany státu; Svoboda jednotlivce končí tam, kde začíná svoboda druhého… To vše jsou však banality, když na každém kroku je nám nabízena svoboda jen jako lživé klišé, sladké lízátko (ne)svobody…

Čínský režim podle informací listu The New York Times operuje s rozsáhlým tajným systémem pro pokročilé rozpoznávání obličejů. Počítačová technologie, která je zabudovaná v síti pouličních kamer, rozlišuje, jestli je daný člověk Ujgur, nebo ne. Podle amerického deníku jde o vůbec první důkaz, že nějaký stát využívá umělou inteligenci k rasovému profilování. A co USA a jejich Vlastenecký zákon?

Už v srpnu 2019 Výbor OSN pro odstranění rasové diskriminace vyzval Čínu, aby okamžitě propustila příslušníky muslimského menšinového etnika Ujgurů, které „pod záminkou boje proti terorismu“ drží v táborech pro politickou převýchovu. Kritice se čínské úřady brání s tím, že cílem je potlačení extremismu, spolu s posílením stability v regionu a posílením produktivity místních podniků.

Vláda argumentuje mimo jiné etnickými nepokoji, které oblastí před deseti lety zmítaly, a sérií pozdějších teroristických útoků. Podobným událostem podle ní nový program do budoucna zcela zamezí.Výsledek obrázku pro ujguři čína

Čína má totiž dlouhodobý problém s terorismem. Stovky lidí mají za poslední roky na svědomí útoky vedené příslušníky Ujgurů – muslimského etnika žijícího v západní čínské provincii Sin-ťiang. Právě na tento region cílí i propaganda ze strany tzv. Islámského státu, Al-kájdy a dalších. Rozhovory s ujgurskými bojovníky ale ukazují, že spíš než náboženský fanatismus je žene vidina samostatnosti.

Co ví Ivana Milenkovičová o tom, jak už před lety začali američtí politici ovlivňovat pomocí placených novinářů světové dění a dusit svobodu slova a projevu?

Média ironizují Občanské hlídky, že nejsou v Pekingu nic nového. Záměr, opět dehonestovat Čínu, když mnohem déle a důraznější fungují Národní gardy v USA? Jak ovšem upozorňuje zpravodaj britského listu The Times, nikdy se členů Občanských hlídek po ulicích Pekingu neprocházelo tolik jako v posledních dnech.

Vláda si podle novináře platí zhruba 100 tisíc informátorů, dalších 850 tisíc Číňanů pomáhá policistům s hlídáním pořádku dobrovolně. Přísná bezpečnostní opatření se nevyhýbají ani hromadné dopravě. V městských autobusech hlídkuje tisícovka “bezpečnostních inspektorů” a před stanicemi metra se v dlouhých frontách tlačí cestující, kteří čekají na důkladnou bezpečnostní prohlídku.

Na tomto místě by bylo vhodné připomenout, že druhý dodatek americké ústavy povoluje občanům nosit zbraně, jež jsou v Číně pro civily zakázány; v USA rozhodli, že nejlíp  je donašečství uzákonit, třeba “Zákonem o vlastenectví” (Patriot Act). Tento zákon vešel v USA v platnost do sedmi týdnů po 11. září 2001.

Americká vláda tak získala nové pravomoci odposlouchávat telefony, konfiskovat majetek osob, podezřelých z terorismu, špehovat vlastní občany bez soudního rozhodnutí, provádět tajné domovní prohlídky a zaznamenávat, jaké knihy čtou uživatelé veřejných knihoven.

To jen politici, kteří „od voleb do voleb“ myslí formulacemi typu „Kdo není s námi, je proti nám“, rádi zneužili po 11. září 2001 teroristickou hrozbu k „ukáznění“ obyvatelstva a také k manipulaci s vědomím a sympatiemi voličů, jimž bylo třeba vysvětlit potřebu zvyšovat válečné výdaje a důvody omezování občanských práv.

Ujgurská oblast zaujímá šestinu čínského území a je bohatá na ropu a plyn. Peking tvrdí, že do ní investoval miliony a že jedná se všemi etnickými skupinami stejně. Nejhorší nepokoje oblast zažila v červenci 2009. Podle vládních zdrojů tehdy zahynulo 200 lidí. Naposledy koncem dubna si bombový útok na nádraží v metropoli neklidné Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang vyžádal tři mrtvé a 79 zraněných; k incidentu přihlásila radikální Islámská strana Turkestánu, která bojuje za nezávislost území.Výsledek obrázku pro ujguři čína

Dějištěm podobného útoku, jako je nyní ten v Urumči, se opět stalo impozantní pekingské náměstí Nebeského klidu. Automobil s trojicí pasažérů tam prorazil zábrany, vjel do davu chodců, několik desítek jich srazil a po nárazu začal hořet. Zemřelo tehdy pět lidí a skoro čtyřicet dalších utrpělo zranění.

K útoku se přihlásili ujgurští separatisté. Sin-ťiang představuje autonomní oblast ujgurského etnika na severozápadě Číny. Ujgurové, asi devítimilionová menšina vyznávající islám, se s většinovým etnikem Chanů střetává dlouhodobě. Ujgurové už zabili desítky Číňanů.

Resumé; USA, resp. Západ, mají povolený monopol na masakry, Rusko a Čína nesmí svým oponentům zkřivit ani vlásek na hlavě… Kdo je proti USA, je terorista, kdo naopak bojuje v jejích barvách, ten je nazýván bojovníkem za svobodu a demokracii… Kdo asi způsobil dnešní podřezávaní krků teroristy IS? Kdo? Kdopak asi totálně rozvrátil Irák, Afghánistán, Sýrii a Libyi, o Ukrajině ani nemluvě…?Výsledek obrázku pro ujgurové

Je to vrchol vraženého pokrytectví: „Posilování Islámského státu má celosvětový dopad a může ohrozit pokrok lidstva.“ V katarském Dauhá to ve nedávno řekl americký generál John Allen, jehož prezident Barack Obama pověřil sestavením koalice proti IS. Zloděj křičí; chyťte zloděje…

Automobil s trojicí pasažérů tam prorazil zábrany, vjel do davu chodců, několik desítek jich srazil a po nárazu začal hořet. Zemřelo tehdy pět lidí a skoro čtyřicet dalších utrpělo zranění. K útoku se přihlásili ujgurští separatisté. Sin-ťiang představuje autonomní oblast ujgurského etnika na severozápadě Číny. Dějištěm podobného útoku, jako je nyní ten v Urumči, se opět stalo impozantní pekingské náměstí Nebeského klidu.

Zopakujme si; Ujgurové, asi devítimilionová menšina vyznávající islám, se s většinovým etnikem Chanů střetává dlouhodobě; už zabili desítky Číňanů.

article_photo

Záběry z atentátu Ujgurů na náměstí Nebeského klidu…

Červencové útoky si ve dvou Sin-ťiangských městech vyžádaly přes 30 obětí. Odsouzení byli shledáni vinnými z vedení a organizování teroristické skupiny, výroby nelegálních výbušnin, žhářství, vraždy a dalších zločinů. Na úsvitu ramadánu se do města Kašgar v muslimské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na západě Číny vrátil terorismus.

Ulicemi otřásaly exploze a při krvavém běsnění ozbrojenci ubodali několik obyvatel. Ze smrti 19 lidí Peking viní islámské radikály vycvičené v Pákistánu. “Američané by měli přestat s předáváním lidí podezřelých z terorismu třetím zemím,” ohradila se Čína proti rozhodnutí už i za Obamovy administrativy poslat 22 Ujgurů – muslimů ze separatistické oblasti na severozápadě Číny – propuštěných z Guantánama na tichomořské Palau, kde jim poskytli útočiště.

A poté Paříž ochromily atentáty. Rok 2015. Válečný stav. Televizní stanice CNN uvedla, že mrtvých je až 153. Na celém území Francie byl vyhlášen výjimečný stav; byly uzavřeny hranice...

Bývalý prezident Hollande po boku Merkelové volal po shovívavosti s běženci, pak musel nechat evakuovat ze stadionu Stade de France, kde se právě konal přátelský fotbalový zápas mezi Francií a Německem. Tento krok následoval poté, co v komplexu došlo ke dvěma explozím. Na místě zahynuli asi čtyři lidé. Celkem došlo k šesti atentátům dokonale organizovaného zločinu...

Kdo dusí svobodu? Čína nebo USA a Evropa? Teroristé vítězí dál; Paříž je samý zákaz, Brusel zrušil silvestrovské oslavy, když nechal starosta přetvořil hlavní ulici v pěší zónu, aby poté zase vše odvolal po zatčení desítek islamistů, chystajících na Silvestra další atentáty.

Kdo tedy dusí svobodu? Přes milion běženců, co musí procházet otisky svých prstů, kontrolou genitálií či mléčných žláz u žen, aby se zjistila jejich totožnost a hlavně stáří, o sofistikovaných detenčních rentgenech ani nemluvě. Všude samý voják a policista, od New Yorku a Rochesteru, přes Brusel, Paříž, Vídeň, až po Mnichov, osobní kontroly na každém kroku, zatčení muslimů s úmyslem vraždit, a porušování základních lidských práv, kde se dá.

A to není po 11. září 2001 v USA, ale koncem roku 2019 v Evropě, v níž bankrotující EU vydává zbytečné miliardy za posilování armád a policie, na výstavbu nových bezpečnostních plotů a zdí, aby uzavřeli Evropy znovu za ostnaté dráty, aby střežili a zatýkali teroristy, připravené se odpálit v davech oslavující Silvestr.

Nepovedlo se jim to dnes, exploze se mohou zdařit jindy. Islamisté nespěchají, vidí, jaké tragické zmatky způsobili a o to jim šlo... Vítězí na celé čáře, zaseli semena nejistoty, strachu a bezmoci... vědí, že svět už nikdy nebude klidný jako dřív; že bude takovým, jaký si ho ve své pomýlené ideologii islámu vysnili - Evropu jako jejich chalifát... 

Inu, Čína prý dnes dusí svobodu (též Ujgurů), nevadí, že USA to činí už bratru dvě stě let a Česko v NATO to podporuje "humanitárním bombardováním"; kdo seje vítr, sklízí bouři a jako amorální sebeobranu si novináři, co zpívají píseň toho, kdo je živí, cenzurují vlastní názory, aby je přizpůsobily požadované tendenční filosofii protiteroristické lži... O Lidových novinách to platí nejvíc; jsou přece jen pro lidi, nebo snad pro ovce...? Václav Havel – humanitární bombardování…

Foto: Reuters...

http://zpravy.idnes.cz/27-zastrelenych-na-stedry-den-v-usa-drz-/zahranicni.aspx?c=A151228_205524_zahranicni_jkk

Zde si může přečíst: Americké omezování osobní svobody a propaganda

Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

http://byznys.ihned.cz/c1-63221970-usa-cina-nejvetsi-ekonomika-sveta-po-150-letech

Tibet – Čína

Ať mlčí ten, kdo nebyl u toho, když soud osvobodil vraha černocha

Západ nechal zlynčovat Kaddáfího a zavinil zběsilý a krvelačný exodus běženců přes Libyi do Itálie

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.12.2019 09:20

PROTIVENSTVÍ ....Pokud bojoval SSSR proti Talibanu v Afghánistánu, byl Taliban Západem podporován, vyzbrojován a náležitě radikalizován, aby Sověti dostali po čuni. Byly vyzdvihovány jeho hrdinské činy, jeho houževnatost ve vojenském odporu. Členové Talibánu byli zváni osvoboditeli od sovětské khrůzovlády. Byli vystavedi na odiv a za pomoci instruktorů z US Army byli školeni k vojenským akcím proti ruským vojákům. Západní tisk jim vystavil nekonečnou slávu. Byli to stateční osvoboditelé. ....Čas oponou trhnul a z obdivovaných, podporovaných hrdinů se stali teroristi. Už nevedou osvobozenecký boj, stali se z nich zločinné živly, které je třeba účinně zparalyzovat na jejich území. Z příkladných hrdinů se tak stali, jako mávnutím kouzelného proutku, zločinné živly. Proti USA už nebojují partyzáni, ale guerilly. přitom jde o stejné osoby a obsazení. ...Něco jiného je ČLR. Ta má na svém území teroristy, kteří jsou miláčky amerických neoconů. Ti si je hýčkají a podporují je v jejich podvratné činnosti, protože Číňanům a Rusům je třeba klást do cesty překážky. Ale vezměme si poučení z jiných agresí: Z pronásledovaných přátel USA se přes noc stanou teroristi, než bys řekl švec. To, že USA a světoví demokraté někoho podporují ještě neznamená, že ho v příštím konfliktu nezlikvidují. Protože blázni se tulí k tomu druhému tak vřele, až ho bodnou do zad. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.12.2019 19:10

Měli bychom si ujasnit,že hlásným troubám multikulti islám nevadí,byť je to ideologie z roku 1500.Jenom nesmí být nikde slovo komunistická.Už to,že to v Číně vedou komunisté,je v očích vrahů evropské kultury zločin a je třeba na něho stále upozorňovat.Že už to ve světě nefrčí,to jim nějak nedochází.Zkrátka nemyslící jelita,pardon,elita.


 
Oběti islámského fanatismu

Oběti islámského fanatismu

Celý svět je nyní otřesen tragédií v Bejrútu, kde při nejméně dvou obrovských explozích zahynulo podle posledních údajů už nejméně sto lidí a tisíce jsou zraněné. Podle libanonské agentury Al-Masdar oficiální orgány pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Jednou z nich je, že do skladu hnojiv nastražili bombu teroristé z šíitského hnutí Hizballáh, které je napojené na režim ajatolláhů vládnoucích v Íránu. Tedy v zemi, která je momentálně spojencem Turecka v rozehrané válce o Libyi a střetu o středomořská naleziště ropy a plynu.

DG konečně přestal publikovat

DG konečně přestal publikovat

A to je dobře. Za svuj produktyvni věk napsal přes padesat knižek, po pravdě řečene, take množstvi nepřečte obyčejny člověk za život, tuž kdo to měl furt čitat, když on stihal rychleji psat jak ostatni čitat?

 

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...