• Pondělí, 26. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Erik

Yankee go home je už je realitou
Počet návštěv: 1053

Yankee go home je už je realitou

- Yekta Uzunoglu - Článek od - Yekta Uzunoglu -

Víc než před dvěma roky jsem napsal o nejhlasitějším sloganu , které provázelo naše nasi generaci v 60. tých a 70. tých letech a to  od Vietnamu až po latinskou Ameriku mládež z celého světa křičela a pořádně hlasitě: Yankee go home! Cizinče, jdi domů!

Rukojmi  tento můj nehorázný článek  zveřejnila 4.11.2017 (http://www.rukojmi.cz/clanky/4851-yankee-go-home ). Poté jsem dostal ze všech stran hlavně od amerických a evropských diplomatů, ale i státníků, neuvěřitelné kritiky. Přitom ale jejich kritiky neobsahovaly nic věcného, co by vyvrátilo moje tušení. Čekal jsem, že nastane v Bagdadu to, co se stalo ve Vietnamu v 1975 či v 1980 Teheránu. Tehdy američtí diplomaté museli utéct ve vrtulnících a nebo byli uneseni.

Po těch zkušenostech patrně američtí "odborníci" na bezpečnost a na region si kreténsky vymysleli koncept, že stačí udělat z velvyslanectví pevnost a zabezpečit velvyslanectví nejmodernější technologií a nejodolnějšími zdmi a nejprůstřelnějšími okny.

Velvyslanectví USA v Bagdádu je na větší rozloze než celý Vatikán a je nejmodernější a nejodolnější budovou opatřenou proti násilným útokům, bombám, požárům a násilí všeho druhu na světě!

A přesto před čtyřmi dny se stalo to, co jsem si odvážil psát před víc než dvěma roky a upozornit i Američany, že jen budovat za drahé peníze pevnost, jim v dané situaci a v dané lokalitě nepomůže!

Úřednici jsou holt tupí, ať jsou kdekoliv na světě a ať patří k jakémukoliv státu či národnosti.

Před čtyřmi dny jen pár set lidí s téměř holýma rukama (kameny a železné tyče a Molotovovy koktejly) dobylo americké velvyslanectví v Bagdádu a to přímo před bezpečnostními složkami odpovědnými za bezpečnost Iráku či dokonce s jejich aktivní podporou.

Toto je jen začátek, těm  mocním dali jen najevo, že ta pevnost je k ničemu a že ji mohou dobyt kdykoliv se jim zachce a že se jim chtít bude.

Západ, ale i Rusko, chtějí-li mít svůj klid, musí celý region z gruntu změnit! Je to v zájmu jejich vlastní dlouhodobé bezpečnosti a v zájmu naší lidské civilizace. Jestliže to neučiní a nechají naši civilizaci zničit každým dnem se radikalizujícím a zesilujícím islámským terorismem, následky toho terorismu, jako je masová imigrace do Evropy, pocítí všichni.

Člověk si radši přeje nemít pravdu, už jen proto, aby se ještě chvíli mohl dívat na svět růžovými brýlemi a mít aspoň na chvíli radost z pozitivně zářící fata morgany!

 
- Yekta Uzunoglu -
MUDr. Yekta Uzunoglu (kurdským jménem Yekta Geylanî, narozen 10. května 1953 Silvan, Turecko) je kurdský lékař a podnikatel s arménskými kořeny (mezi jeho předky byli turečtí Arméni, oběti Arménské genocidy na konci první světové války). Mimo svých profesí se celoživotně angažuje jako kurdský aktivista (upozorňování na potlačování kurdské menšiny v Turecku, Íránu a Iráku), spisovatel a překladatel: Je například autorem překladů částí Bible a děl Karla Čapka do kurdštiny, a naopak kurdské poezie i prózy do češtiny a němčiny. Má trvalý pobyt v ČR a od roku 1996 německé občanství.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.01.2020 18:14

Nebýt dementních rozvratů islámských států ze strany USA a NATO,tak by žádný islámský terorismus nenastal,nebo jen ve velmi malé úrovni.To hloupé zasahování do jiných států v zájmu drancování jejich přírodního bohatství se vymstilo.USA na tom vydělávají miliardy a hloupí Evropané jsou vystaveni islámskému tlaku.Jen pro zajímavost:negr,který znásilnil osmnáctiletou dívku u nás,byl prohlášen za psychicky narušenou osobu a naši soudní znalci i soudci se na tom podíleli.Hlavně neuznat islámské nebezpečí.Takže se můžete,milé dámy,připravit na obšťastňování ze strany různých druhů islámských teroristů.A nezapomeňte jim pomáhat pomluvami evropských mužů,jak jste se naučily od primitivů z USA.


 
Klečíme před revolučními marxisty?

Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...