• Úterý, 18. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Mrtvý íránský generál, aneb svět není černobílý
Počet návštěv: 2838

Mrtvý íránský generál, aneb svět není černobílý

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Na vraždě íránského generála Kásima Soleimáního je vidět, jak nic není černobílé a vše má několik úhlů pohledu.

Na jedné straně to nemůžu slepě obhajovat, protože Írán zdaleka tolik nepodporuje a nefinancuje teroristy v Evropě či samotných USA, jako americký spojenec - Saudská Arábie, takže v první řadě by USA měly zatočit se saudskými, ale třeba také tureckými či katarskými podporovateli džihádu v západních zemích. Írán se soustředí na blízké zahraničí se silnými šíitskými skupinami jako Irák, Sýrie či Libanon, ale jejich islamisté z pravidla neútočí v amerických či evropských městech.

Dále si myslím, že bojovat proti terorismu bychom měli doma, nikoli tisíce kilometrů daleko, v tom se liším např. od postoje prezidenta Zemana. Navíc, USA je vůči Iráku jasným okupantem pod nesmyslnou a prokazatelně vylhanou záminkou, asi jako SSSR pro nás v srpnu 1968, z principu je jedno, že Irák je islámská země, chceme-li respekt ke svojí kultuře na svém území, nemáme právo islámským zemím nutit např. lidská práva a demokracii, vymyšlené bílými nemuslimy, máme naopak plné právo žádat, aby oni k nám netahali šaríu, burky, halal, zákazy karikatur Mohameda, kritiky islámu a podobně.

Na druhou stranu, Trump je minimálně mezi dvěma ohni. Z jedné strany sluníčkáři od Demokratů, kteří se ho chtějí zbavit za každou cenu a osočují ho z paktování se s Putinem, na druhé straně jestřábí část jeho vlastních Republikánů, kteří nejsou neomarxisté, mají blíže k tradičním západním hodnotám, ale tendují k imperialismu, jsou za nimi zbrojařské a jiné podobné lobbistické skupiny, a Trump si musí zajistit jejich podporu. Musí tedy ukázat, že je důrazný proti Rusku, Íránu či Kubě, i když sám o sobě by se dle mého vnitřního přesvědčení choval umírněněji, kdyby jeho mandát tolik nezávisel na podpoře jestřábího křídla Republikánů. Podobně jsem si vysvětloval i jeho postoje ohledně chemických útoků v syrském Chán Šajchůnu, z nichž obvinil Asada a nepřímo Rusko, ačkoli se silně domnívám, že šlo o zinscenovanou záležitost, podobně jako kauza novičok. Ale kdyby se Trump vzepřel, možná by ztratil podporu nemalé části Republikánů.

A řekněme si upřímně: kdybychom jeden každý z nás měli tu moc vrátit čas a zabránit vraždě íránského generála, ale s vědomím, že příští US-prezidentské volby nevyhraje Trump či jiný vlastenec, ale nějaký sluníčkář obamovského střihu, nebo dokonce levicový extremista jako Bernie Sanders, jak byste se rozhodli? Já mám jasno, nechal bych věcem volný průběh, ať se stanou, jak se nakonec staly…

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

06.01.2020 19:03

Však by to amíci dělat nemohli,kdyby něměli v každé zemi,včetně nás,svou dolary placenou pátou kolonu.Čím více Američanů zemře mimo hranice USA,tím lépe pro celý svět.Oni rozvrací svět proto,že je rozvrácená jejich společnost a cítí,že sami budou mezi těmi ničenými.A pokud byTrump neposlouchal,byl nahrazen jiným americkým primitivem,který by se choval stejně.Pan Mikulášek potvrdil,co jsou socani za šmejd.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

06.01.2020 15:58

Nevim, kdo jsou to neomarxiste. Ale americti neokonzervativci nepochybne byvali Trockiste jsou.
https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y

Napriklad toto napsal predni americky neocon Michael Ledeen:

,Naším křestním jménem je tvořivé ničení. Jak doma, tak v zahraničí. Každým dnem strháváme starý řád od obchodu po vědu, literaturu, umění, architekturu, film, politiku a právo. Naši nepřátelé tento vír energie a tvořivosti vždy nenáviděli, neboť ohrožoval jejich tradice, ať už byly jakékoli, a zahanbovala je pro neschopnost držet s námi krok. Bojí se nás, když vidí, jak rozvracíme tradiční společnost. Nemohou se cítit bezpečně, pokud existujeme. (…) Aby přežili, jsou nuceni nás napadat, stejně jako my musíme zničit je, abychom postoupili vpřed v našem dějinném poslání.'
https://www.theamericanconservative.com/articles/flirting-with-fascism/

Jak se to lisi od Trockeho permanentni revoluce?


 
Olga Sali

Olga Sali

06.01.2020 14:09

Máte můj souhlas.


 
Kdo se má bát božích mlýnů ?

Kdo se má bát božích mlýnů ?

Náhodou se mi dostal do rukou článek Markéty Chaloupské o obvinění 10 osob kvůli krácení daně se škodou 170 milionů Kč. Zaujala mě v něm dvě jména: uherskohradišťského multimilionáře Pavla Buráně, kterého jsem dosud považoval za nedotknutelného, ne-li přímo chráněného orgány státní moci, a jeho „pravé ruky“ Roberta Juřičky.

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Cenu energií mají v rukou politici! Proč jsou v ČR nejvyšší ceny energií?

Dopis ze dne 14. 1. 2022 zaslaný ministru průmyslu a obchodu Jozefu Síkelovi, premiéru Petru Fialovi, poslancům a senátorům – ti mají v rukou řešení. Občanskou veřejnost, neparlamentní strany a hnutí zveřejněním dopisu informujeme.

• Žádáme politiky, aby konali • Pracovní skupina „Energie není luxusní zboží“ zaslala politikům dopis • Navrhujeme řešení nastupující energetické krize

Poslední domácí zprávy