• Sobota, 29. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Horymír

A dost hysterie. Dnes už války Západu a´la Irák, Libye či Sýrie nemají šancí…
Počet návštěv: 780

A dost hysterie. Dnes už války Západu a´la Irák, Libye či Sýrie nemají šancí…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Jsem rád, že jsem od první chvíle zavraždění generála Sulejmána dal lehce ironický a nadhledový charakter ve svém článku Byl to geniální krok Trumpa a nebo idiotismus. Od prvního okamžiku jsem totiž, pro mnohé neuváženě a drze odmítal vidět v zavraždění jednoho generála katastrofu.

Katastrofu jsem vždy viděl ve válkách, ve kterých byly likvidovány statisíce či desetitisíce a přicházely extrémistická hnutí. Generál musí počítat se smrtí a Sulejmáni, což nesporně byla velká figura s ní jako s mučednickou jistě počítal.

Od počátku bylo jasné, že vražda generála Sulejmána nic takového neohrožuje.

Svět se změnil. Nevládne Obama, Clinton či Bush. A proti novým šéfům vládne semknutá skupina Ruska, Turecka, Číny, ano i Iránu.  Prostě, je třeba vědět, jaké síly dnes ovládají Blízký východ a že je to spíše Putin či  Erdogan, a nově možná Čína,  kteří věci na Blízkém východě organizují. A geopolitickým svorníkem je Putin, mimochodem nejoblíbenější světový  státník v Česku. Chudák. Ten trvale musí spojovat zájmy Turecka, Iránu, Izraele, Saudské Arábie, či potažmo Egypta  a samozřejmě svého Ruska   a i Sýrie… a zčásti i Francie a možná i Německa, protože je pokládá za důležité součásti blízkovýchodního uspořádání. Ano, sem tam musí potlačit například i přehnané ambice  Íránu. A to nastalo.

Mimochodem Macron i Merkel už ví… Chtějí–li něco znamenat na Blízkém východě, musí se s Putinem dohodnout. Macron má z toho radost, Merkel se vnitřně vzteká, ale také jede konzultovat za Vladimírem Vladimírovičem.

A Donald sice plácá, ale až neskutečně opatrněji. A mezi námi, zřejmě také počítá s tím, že to Vladimír nějak ukočíruje. A on to nějak okočíruje. Konečně Češi ví, že přes nenávist starostů a primátorů za TOP 09 a Piráty, ten chlap například ví, že II. světová  válka začala Mnichovskou dohodou, ovšem Babiš nebyl schopen ho podpořit. Babiš coby Slovák toto zřejmě nechápe…

Po tuším pěti  dnech hysterie o příchodu III. světové války jsou  někteří lidé jaksi zklamaní, že možná nepřijde. A kromě Schwarzenberga, z něhož nenávist vyvřela k Trumpovi, coby odpornému populistovi až lehce nepříčetně, bude jim ještě chvíli trvat, že vše je v pohodě.

Ale přátelé, dohodněme se.

Asi bylo lepší od počátku tu akci brát s nadsázkou, protože válka  z ní ani na vteřinu nehrozila.

Ale to je přece skvělé. Nebuďte zklamaní, otevřete láhev s vínem a dejte si sklenku…

Přeji mnoho štěstí. A hysterikům sděluji: Svět bude žít a možná, čím dál tím lépe… 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
peter matej

peter matej

10.01.2020 21:07

Na rozdiel od p.Vyvadila v posledných udalostiach na BV katastrofu vidím!Tie udalosti totiž v plnej nahote odkryli,do akého jarma sme ako tie voly dobrovoľne strčili hlavy.Tu už ani nejde tak o Sulejmáního sprostú vraždu,ako o aroganciu moci zo strany USA uplatňovanú všade tam,kam už raz vstúpila čižma amerického vojaka.Vyhrážky,lúpež,vydieranie sankciami,nerešpektovanie ženevských konvenciíí a medzinárodného práva,to je štátny terorizmus toho najhrubšieho zrna vedený mafiánskymi metódami.Tak v prvom rade chcem p.Vyvadilovi pripomenúť,že USA tou vraždou oficiálne pozvaného hosťa iráckou vládou a na pôde Iráku, napľuli celému iráckemu ľudu do očí a nevídaným spôsobom ho urazili! Irácky parlament na základe toho vykázal US armádu zo svojho územia.A reakcia USA ? No nech sa páči "
https://www.hlavnespravy.sk/spojene-staty-nemienia-irakom-diskutovat-odsune-americkych-vojakov/2012657
Ďaľší výsmech a ďaľšia hlboká urážka.
Maska bola zhodená a USA ukázali svoju skutočnú tvár.No čo sa dá na to povedať? Spomínate si ešte na výrok ktorým sa preslávila M.Albrightová?Ona prehlásila celkom pokojne...ani hlas sa jej nezatriasol,že 500 tisíc mŕtvych iráckych detí,stálo za to...no fuj!Zdá sa,že v Iráku sa rozpúta gerilová vojna podobná tej vo Vietname a v Afganistane,lebo na tú americkú "bombokraciu" nič iné neplatí!To následne vyvolá ďaľšiu migračnú vlnu tak veľkú,že už ani Merkelovej "wir schaffen das"Európe nepomôže a tentokrát to postihne aj nás!Takže p.Vyvadil !Podľa mojej mienky je to čoho sa dopustili USA na Bagdadskom letišti sa označiť za katastrofu dá! A to,že tento fakt vo svojom príspevku bagatelizujete,považujem za nechutné a nenáležité! Musím však povedať aj to,že úplne najväčšou katastrofou pre nás a ČR je,že si volíme neustále devótnych,hlúpych a neschopných politikov,ktorí za judášsky smradľavý šekel zapredajú nie len svoj národ,ale aj vlastnú mater!


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.01.2020 18:58

Pan Vyvadil dnes vysvětluje svůj věčerejší článek.Vysvětlují lidé,kteří sami nevěří tomu,co napsali.Kdo to ukočíruje na Blízkém východě nevím,ale na Putina bych se moc nespoléhal.Zatím pokaždé udělal to,co po něm a Rusku chtěli vládci USA.Hysterik je totiž sám pan Vyvadil!Svým nekritickým odivováním a posuzováním Putinovy činnosti.


 
Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

Ožily mi znovu vzpomínky na havárii v černobylské atomové elektrárně V. I. Lenina; chvíle, kdy jsem poznal také ústředí ukrajinských “disidentů”, včetně mladého Kučmy. Pamatuji si též sexy blondýnku Tymošenkovou

V devadesátých letech jsem byl v Kyjevě pečený vařený. Dělal jsem rozhovor s náčelníkem kyjevské milice, který se mě na závěr interwievu a pózování do objektivu zeptal: Nu što, maladěc, kakaja u vas prabléma? V domnění, že jsem asi někde vytřískal hospodu a chci rozhovorem s ním průšvih zamést pod koberec.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (4)

Opravdu se setkali v kasinu. Všude plno světel, zelené stoly trochu připomínaly obyčejné hospodské kulečníky, ale rozhodně ne ty noblesní krupiérky, které u nich postávaly, ani ty hromady barevných žetonů na okrajích stolů, kolem nichž posedávali a postávali většinou muži, ale i několik málo žen.

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Jan Padych: Bankéři z pergoly (3)

Sál se starým, značně už zchátralým pódiem, se pozvolna plnil. Dětí přibývalo,  s nimi i křik a výskot. Dvě učitelky, obě už postarší a značně nervózní, okřikují neposedné caparty a ukazují na  řady židlí, kam si kdo má sednout. Kdosi zatáhne závěsy na velkých oknech a značně se setmí.

Poslední domácí zprávy