• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Impeachment americká tradice? Napřed skončil Andrew Johnson za porušování zákonů ve válce Jihu a Severu země, poté Clinton, že lhal o sexu s Monikou Lewinskou, pak Nixon a nyní čtvrtý hříšník Donald Trump, co tchýni Marii říká „bábrle
Počet návštěv: 3295

Impeachment americká tradice? Napřed skončil Andrew Johnson za porušování zákonů ve válce Jihu a Severu země, poté Clinton, že lhal o sexu s Monikou Lewinskou, pak Nixon a nyní čtvrtý hříšník Donald Trump, co tchýni Marii říká „bábrle"

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Ve veřejném právu se takto označuje zvláštní státní žaloba podaná na poslance a vysoké státní úředníky zákonodárným shromážděním. Užívá se zejména v angloamerickém ústavním právu. Impeachment vznikl již ve 14. století, kdy se stal v Anglii prostředkem zahájení soudního řízení proti politickým osobnostem, a to zejména proti královským ministrům. Jeho úloha jako politického nástroje začala opadat koncem 17. století.

Americká Sněmovna reprezentantů 25. září 2019 oznámila, že zahájí proces přípravy ústavní žaloby na šéfa Bílého domu Donalda Trumpa, 18. Prosince 2019 o schválila. Do podobné situace se dostali dosud jen tři prezidenti Spojených států, žádný ale nebyl sesazen.

Celý proces může trvat řadu měsíců. Pravděpodobnost jeho úspěchu je nízká. Konečné slovo má totiž Senát, kde ho musí podpořit dvoutřetinová většina. Nyní v něm mají převahu Trumpovi republikáni.

article_photo

 Poprvé čelil ústavní žalobě v roce 1868 Andrew Johnson, který se dostal do sporu mezi radikály z Jihu a Severu a byl obviněn z porušování zákonů. V roce 1998 byl Bill Clinton obviněn z křivé přísahy a maření spravedlnosti v sexuální aféře s bývalou stážistkou v Bílém domě Monikou Lewinskou. Demokraté Johnson i Clinton impeachment nakonec „přežili“, Johnson jen o jeden hlas.

V případě republikána Richarda Nixona schválil právní výbor Sněmovny reprezentantů v roce 1974 ústavní žalobu kvůli skandálu Watergate. Nixon byl obviněn z protiústavního jednání v souvislosti s násilným proniknutím do volebního štábu demokratů v hotelu Watergate a z nelegálního odposlechu jednání Demokratické strany během prezidentské volební kampaně.Výsledek obrázku pro foto demonstrace proti nixonovi vietnam Čelil obvinění z vážného porušení amerických zákonů a z překročení prezidentských pravomocí. Nixon ze své prezidentské funkce odstoupil dříve, než byl proces obžaloby zahájen. Jeho vyhlídky na osvobození v Senátu byly totiž mizivé.

 Ústavní žalobu, tedy takzvaný impeachment, se demokraté rozhodli vůči prezidentovi spustit kvůli takzvané ukrajinské kauze. Žaloba se opírá o červencový telefonát Trumpa s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Trump v něm svého partnera žádal, aby mu dodal informace poškozující bývalého viceprezidenta Joea Bidena, který se zřejmě Trumpovi napřesrok ve volbách postaví. Podle demokratů jde o pokus zatáhnout cizí stát do volební kampaně v USA, což zákon výslovně zakazuje. A teď babo raď...article_photo

Kdopak je Donald Trump? Je ve svém vyjadřování nekompromisní; nedávno uštěpačně komentoval jízlivost televizní komentátorky slovy, že asi menstruuje. V jednom z rozhovorů z začátku prosince 2015 prohlásil, že „chce učinit Ameriku znovu velikou“; řekl, že kdyby byl prezidentem, posílil by armádu, která už teď ve výzbroji i utrácení předčí jakoukoli jinou zemi. ¨

A taky přiznal, oč Americe celou dobu jde a o co by jí mělo jít především. „Irák má druhé největší zásoby ropy na světě a USA je měly získat, ale místo toho je ztratily ve prospěch Islámského státu a Íránu.“ V rozhovoru si rovněž postěžoval, že USA nedokázaly ovládnout obrovské nerostné bohatství v Afghánistánu, kde má navrch Čína.

Takový je americký miliardář Donald Trump, třikrát ženatý, otec pěti dětí, který za republikány kandidoval do Bílého domu a zvítězil; dospěl rovněž k závěru, že při televizní debatě na něj moderátorka Megyn Kellyová z Fox News útočila, protože menstruovala. Prostě ho během debaty uchazečů o republikánskou nominaci popudila, když chtěla vědět, zda bude jako případný prezident Spojených států častovat ženy nadávkami jako „tlustá prasata“ nebo „povalečky“.

 Trumf jen řekl:  „Bylo vidět…., jak jí krev teče – víte odkud…“ Zřejmě chtěl změkčit svoji kritiku muslimů, kteří mohou považovat ženu za polovinu muže, jelikož menstruují, proč by si to nemohl myslet rovněž on...? https://www.youtube.com/embed/UZq3iCn2y74?rel=0

V pozadí Trump Tower… Snímek Břetislav

Prostě napůl Skot, potomek kovbojů, co vyvraždili indiány a pak málem navzájem sami sebe v rámci akce Klondike, známé pod názvem "zlatá horečka". Geny se prostě nezapřou. Proto Američané Trumpa milují, žádný republikán na něho zatím nemá, protože se vyjadřuje o věcech tak, jak je sám vnímá a nezaobaluje různé situace do diplomatických klišé, jak to čin í současní vrcholní politici Bílého domu. Jeho způsob nepřikrášlování skutečností se prostě líbí.

O mexických imigrantech přicházejících do USA řekl, že to jsou násilníci. O republikánském politikovi Johnu McCainovi, který strávil léta ve válečném zajetí a byl mučen, prohlásil, že pro něj není válečným hrdinou. A nedávno sdílel zprávu na Twitteru, v níž se o Kellyové psalo, že je „nána“. Jen prý přátelské pošťuchování, žádné urážky pro soudní stolici, natož jakoukoli…

Miliardář Donald Trump asi jiný nebude; pravda je jeho hobby, jako pro každého, kdo je  tisíckrát za vodou a nikdo na něj nemá páku. Nedávno se nechal slyšet na adresu své země, že „když nejste bohatí, musíte si půjčovat. My si půjčujeme od Číňanů a dalších.

Naše dluhy dosáhly přes 17 biliónů dolarů,“ řekl v americké televizi Fox New, v níž se nyní dopustil inkriminovaného faux pas. Na paškál si vzal i nezaměstnanost. Oficiální údaj, že činí „pouhých“ 8,2 procenta, realita je však údajně dvojnásobná. Trump dokonce dodal, že postihuje pětinu Američanů.

 Dravé štice amerického volebního show Donaldu Trumpovi říká jeho zlínská tchyně Zelníčková "Doníčku" a on jí stále považuje za svoji nejdůležitější tchýni, byť se s její dcerou Ivanou rozvedli v roce 1992 a má už tchyní několik...

Co vím o Donaldovi? Studoval jsem v tehdejším Gottwaldově (Zlíně) a mým profesorem tělocviku byl trenér sjezdového lyžování Dušan Charvát, otec olympijské medailistky Olgy Charvátové, který trénoval Ivanu Zelníčkovou, naši olympioničku v tomtéž sportu. V roce 1975 ale emigrovala, čtyřikrát se poté postupně rozvedla a druhým jejím manželem byl právě Donald Trump, dnes je 314. nejbohatší člověk světa s majetkem přes  2,9 miliardy dolarů (58 miliard korun).

Narodil 14. června 1946 v newyorském Queensu. Jeho otec Fred obchodoval s nemovitostmi, matka pocházela ze Skotska. V devadesátém druhém se s Ivanou Zelníčkovou po patnácti letech rozvedli, jeho první žena na tom vydělala 25 milionů dolarů a stala se majitelkou newyorského hotelu Plaza. Ani se není možné divit jejímu resumé: „Rozvod je to nejlepší, co vás může potkat. Potom konečně můžete být sama sebou a zamilovat se do sebe. To ke štěstí úplně stačí.“http://olser.cz/wp-content/uploads/84490014-22.jpg

Broadway… Snímek Břetislav Olšer

V USA se před lety rozhodlo mezi Trumpovým republikánstvím na baterky a zarputilou demokratkou Clintonovou s poděděným orálním škraloupem jejího manžela Billa a jeho stážistky Moniky. Měla velkou kliku; pokud by totiž Hillary zvolili a zasedla tak v Bílém domě, byl by jejím traumatem fakt, že v Oválné pracovně se odehrával nevěrný orální sex jejího manžela.

Asi by nenechala vyměnit nábytek, přinejlepším by ho dezinfikovala. Důvody všichni známe, biologické stopy jejího manžela možná neskončily pouze na Moničině halence, která vypočítavě schraňovala Clintonovo DNA. Proto se dnes Clinton řekne japonsky „semeno na saku“…

Ale pojďme zpět k Trumpově rodině na Zlínsku. Dnes žije Marie Zelníčková ve Zlíně i v Americe, a přestože se její dcera s dnešním kandidátem na prezidenta miliardářem Donaldem Trumpem začátkem devadesátých let rozešla, tvoří nadále se třemi dětmi a zatím sedmi vnuky jednu velikou rodinu. Paní Marie do té rodiny patří coby její nepsaná hlava.

„Když jsme v Americe, vídám se s Donaldem samozřejmě denně, on mě občas škádlí, říká mi bábrle, ale taky se se mnou radí, zdali do té bitvy o post nejmocnějšího muže světa jít,“ povídá žena, které neuvěřitelně slouží paměť a povídání s ní je plné zážitků. „Donald Trump byl ve Zlíně jen jednou, bylo to v roce 1990, na pohřbu mého manžela. Moc se mu tu líbilo, nadchla ho architektura, pořád chtěl mít výhled na město a hodně obdivoval i nazdobený Lesní hřbitov,“ vybavuje si paní Marie.

„To, že se s Ivanou rozešel, neznamená nic špatného, oba jsou v pohodě, spojují je hlavně děti. Donald junior, Ivanka a Eric. Don mladší má už pět dětí, mimochodem umí díky mamince Ivaně perfektně česky. Ivanka čeká každým dnem třetího potomka, Eric se nedávno ženil,“ vypráví paní Marie, když ukazuje fotku, na které jsou všichni včetně rodičů a jí.

„Donald Trump je hodně pracovitý, jinak veselý a příjemný, mě vždycky dostane na zmrzlinu. Teď má opravdu hodně práce s kampaní, ale myslím, že na rozdíl od jiných kandidátů nemá vlastně co ztratit, kdykoliv se může vrátit ke svému byznysu, stavět domy, hrát golf a prostě žít,“ dodává paní Marie s tím, že pro kandidáta na amerického prezidenta, který se po rozchodu s její dcerou ještě dvakrát oženil, zůstává jedinou pravou tchyní právě ona.

Byl jsem obdařen privilegii, kterými Slušovice počastovaly i Donalda Trumpa, tehdy jen miliardářského byznysmena; zatímco mě vezli do Ostravy pouze tatrovkou, Trump měl pro cestu do Prahy k dispozici letadýlko L – 410 Turbolet, oba jsme však byli rovněž hosty slušovického hotelu Všemina…

Jak to bylo s Trumpem ve Slušovicích u ing. Čuby: http://www.rukojmi.cz/clanky/8418-ve-veku-83-let-zemrel-frantisek-cuba-jehoz-jmeno-je-spojeno-predevsim-s-jzd-slusovice-kde-byl-predsedou-v-letech-1963-az-1990-nezapomeneme-lidska-nesmrtelnost-je-primo-umerna-lidske-pameti

Dnes jsem v šoku, když si uvědomím, co dokázal tento Američan, s níž jsem sdílel stejný hotel, ne ten pětihvězdičkový Plaza v New Yorku, a letící ne ve svém boeingu, ale jen v chatrném letadýlku z Kunovic, když je dnes šéfem Bílého domu… Mám jen hypotetickou satisfakci, že jsem byl rovněž na Manhattanu v Trumpově domečku Trump Tower World…Výsledek obrázku pro olser trump podnikání

Tak, jak to bylo, naši bulvární pisálci, co se můžete potrhat, jak píšete o zrůdné StB, co chudinku Ivanku Zelníčkovou – Trumpovou vedla ve svých tajných spisech. Přitom je to jen o smradlavém lejnu; po vystudování Fakulty tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě se Ivanka účelově provdala za rakouského lyžaře Alfreda Winklmayra, aby mohla získat západní pas (manželství trvalo dva roky).

Později se přestěhovala do kanadského Montrealu, kde se stala modelkou vyhlášené montrealské agentury Audrey Morrisonové. Je zajímavé, že StB do té doby neprojevila o Ivanu Zelníčkovou žádný zájem, žádné přísné vyšetřovací spisy. Teprve když si vzala Donalda Trumpa se v 70. letech minulého století začala zajímat Státní bezpečnost o jeho ženu. Jméno budoucího prezidenta bylo dáváno do souvislosti se sňatkem s lyžařkou a modelkou Ivanou Zelníčkovou.

Trumpa se Zelníčkovou sledovala stb - 1

Zdroj: TV Nova

To ale není to jediné, co v tajných spisech zahlédl reportér TV Nova. Přísně tajné – tak jsou označovány spisy, které detailně popisují život Češky Ivany Trump a jejího dnes už exmanžela a budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Multimilionář, špička vládnoucích kruhů, politický činitel, nejúspěšnější mladý muž Ameriky – tak se o Trumpovi mluvilo. „Ivana na jedné ze stáží potkala nějakého Trumpa. Byl to Američan a ten se z Ivanky úplně po**al,“ píše se ve spisech…

 http://zlin.idnes.cz/donald-trump-byl-ve-zline-synove-vzpominaji-na-prazdniny-u-prarodicu-12x-/zlin-zpravy.aspx?c=A161110_2285077_zlin-zpravy_ras&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Informace o Trumpové údajně čerpali agenti tajné služby i přímo od jejího otce Miloše Zelníčka (†63). Měl krycí jméno MILOŠ a figuroval jako důvěrník tajné služby. Ústavní soud nicméně důvěrníky nepovažuje za vědomé spolupracovníky StB. Podobně jako tomu bylo u Zelníčka, se totiž důvěrník vždy setkal s StB a zodpověděl několik otázek. O tom, že jsou vedeni jako spolupracovníci, tito lidé neměli tušení. Miloš tedy dostal povolení vycestovat za dcerou, ale musel o svém pobytu v zahraničí následně podat zprávu…

Ale vraťme se, proč asi Ivana Trumpová – Zelníčková odmítla Schwarzenbergův požadavek, tehdy ještě šéfa Mezinárodní helsinská federace, aby pomohla finančně disidentům a českému exilu. Odmítla to a adoptovaný aristokrat proto po ní dones plivá. Pro osvětlení reakce Ivany Trumpové stačí uvést pár faktů; osobní charakteristiky vůdců Charty 77 (vč. VONS a ostatních tzv. nezávislých iniciativ) jsou vesměs nepříznivé.

Psychiatrické analytiky konstatují v mnoha případech osobní rozvrácenost, v některých případech drogy (Brabenec, Jirous apod.). Existuje velmi mnoho dalších důkazů o expozituře Charty a jejím spojení s konspirativní komunistickou mocí. Většina z nich však není vhodná k zveřejnění pro rizika s tím spojená. Rozsah ostatních by zdaleka překročil únosný rámec této zprávy.

Po světě se však přičiněním novinářů rozšířil mýtus o přílišných sympatiích ruského prezidenta Vladimira Putina k tehdy ještě k americkému prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi. A Putin se ohradil na summitu v Petrohradě: „Řekl jsem jenom, že je to chytrý člověk. Copak snad není chytrý? Je,“ řekl Putin v panelové diskusi moderované známým novinářem televize CNN Fareedem Zakariou. „Proč vždycky měníte význam toho, co řeknu,“ vyčinil pak ještě Putin moderátorovi, který původně interpretoval jeho slova na adresu Trumpa: „Je to skutečně geniální a talentovaný člověk.“

A Trump mu to chtěl oplatit a opakovaně označil Putina za „silného lídra“, byť opět šestá velmoc to zpochybňuje, zda to to myslel v pozitivním smyslu: „Silný neznamená dobrý. Putin je silný lídr, nesporně. Mohu jmenovat mnoho silných lídrů a mnoho slabých. Neříkám, že je to špatné nebo dobré. To je prostě fakt,“ cituje Trumpa server Sputnik. A tentokrát není Trump velkohubý; on sám i jeho rodina mají skoro třicetiletou historii snah o obchodování s Ruskem a mnozí podnikatelé s touto ruskou zkušeností nechybí ani v právě sestaveném Trumpově týmu.

O Rusko se tehdejší obchodní magnát Donald Trump začal zajímat koncem osmdesátých let, když s Gorbačovovou perestrojkou začaly tát ledy a země se pomalu otvírala zahraničním podnikatelům. Poprvé do Moskvy vyrazil v roce 1987 se svou tehdejší manželkou českého původu Ivanou. Chtěl zjistit, jak vypadají luxusní hotely pro případné otevření společného podniku a cestovní kanceláře přímo v Kremlu.

Trump chtěl uskutečnit svůj sen – postavit v Moskvě Trump Tower, mrakodrap s obchodním centrem, jaké už vybudoval na několika místech v USA, ale také v Panamě, Torontu či Dubaji. V roce 2005 dokonce uzavřel kontrakt s konkrétními firmami, projekt se nakonec neuskutečnil, aby se poté soustředil jenom na prodej nemovitostí bohatým Rusům přímo ve Spojených státech i jinde ve světě. V roce 2008 tak prodal za 95 milionů dolarů zámeček v Palm Beach oligarchovi Dmitriji Rybolovlevovi, před třemi lety spojil síly s miliardářem ázerbájdžánského původu Arasem Agalarovem.

Jak napsal Týden již v červnu 2016 Agalarov je dobře zapsán u prezidenta Putina, a navíc hoří stejnou vášní jako Trump – budovat výškové stavby a pojmenovávat je po sobě. „Přesvědčoval jsem otce, že bude skvělé mít Trumpův mrakodrap hned vedle toho Agalarovova,“ řekl syn oligarchy Emin. Třešničkou na tomto jeho mrakodrapovém dortu, je Trump World Tower,  luxusní rezidenční mrakodrap na Manhattanu v New Yorku. Výška budovy je 262 metrů a Trump World Tower má 72 poschodí s fasádou z tmavého skla. Svá apartmá v něm mají nebo měly hvězdy jako Sophia Lorenová, Naomi Campbell či zemřelý Michael Joseph Jackson…

 Donald Trump však bydlí v dalším svém „domečku“ Trump Tower kousek dál. Jeho rozlehlý byt, jehož styl vychází ze stylu zámku ve Versailles a stěny pokrývá mramor od podlahy ke stropu, z oken se otevírá nádherný výhled na Central Park, vstupní dveře jsou ozdobené zlatem a diamanty. I další detaily jako vázy, lampy jsou dekorované 24karátovým zlatem. Pak už asi nepřekvapí, že jejich syn Barron měl jako malý místo houpacího koně houpacího lva a žádné obyčejné angličáky, ale jeho autíčka byly rovnou limuzíny. Pokud by si chtěl ještě dnes zařádit a zajezdit si v dětském autě, má mercedes s řadou prvků přímo na dětskou míru.

Trump si rovněž vybavuje, jak jeho firma Trump Hotels & Casino Resorts v 90. letech za vlády toho vrahouna Castra bez výčitek svědomí uhradila s vědomím svého majitele náklady na kubánskou misi konzultantů ze společnosti Seven Arrows, jak napsal časopis Newsweek. (v New Yorku byl vydáván od roku 1933, od roku 2012 však přestal vycházet v papírové podobě a přesunul se výlučně na internet…)Rodinná idyla s Ivanou a dětmi

Foto: Reuters...

K vytvoření konečného mínění o Donaldu Trumpovi si ruský či čínský prezidenti jistě vzali v úvahu též jeho názory následující… „George Bush udělal chybu. To se může stát, ale tahle stála za to; do Iráku jsme neměli nikdy vkročit¨. Blízký východ jsme destabilizovali. „Až se stanu prezidentem, vnímání Izraele jako chudého příbuzného skončí hned první den,“ prohlásil Trump před svým zvolením. Slova chvály tak našel i pro Saddáma Husajna, což je neuvěřitelné. „Saddám Husajn byl zlý hoch, že ano? Ovšem víte, co dělal dobře? Zabíjel teroristy. To dělal velmi dobře,“ oznámil v Severní Karolíně. Líbí se mu, že Husajn s teroristy „neprobíral jejich práva, nebavil se s nimi, prostě s nimi zatočil…“

Jednoznačně nový prezident USA staví za užší spojenectví se židovským státem. Ostrou kritiku dohody velmocí o íránském jádru tak činil nejviditelněji. Izrael neopomněl připomenout ani ve svém nominačním projevu v Clevelandu. Hovořil o něm tehdy jako o „našem největším spojenci v regionu.“ „Říkal jsem, že Brusel je peklo, a najednou jsme všichni sledovali útoky vykonané právě v Bruselu. Co se ve světě děje, mi dochází líp než těmto politikům.“

Trump, který se nedávno stal osobností amerického časopisu Time, loni v červenci oznámil, že podle svého finančního přiznání vlastní majetek za deset miliard dolarů (čtvrt bilionu korun). Časopis Forbes jej ale obviňuje z přehánění a tvrdí, že hodnota magnátova majetku nepřesahuje čtyři miliardy dolarů.Fotografie z fotogalerie ubytování

Společnost Seven Arrows pak poradila Trumpově firmě, jak průzkum kubánského trhu vydávat před americkými úřady za charitativní cestu, aby se porušení zákona neprovalilo. Podle tehdy platných zákonů museli Američané pro cesty na Kubu žádat vládní povolení, která Washington vydával jen ve velmi omezeném počtu, a navíc pro přesně specifikované účely.

Cílem průzkumné mise bylo vytvořit na komunistickém ostrově užitečné kontakty pro případ, že vláda USA protikubánské sankce omezí. Konzultanti z firmy Seven Arows se v Havaně údajně setkali se zástupci vlády, bankéři a šéfy firem. Trump se podle týdeníku příprav na tuto cestu aktivně účastnil a o jejím cíli věděl... Newsweek rovněž uvedl, že holding Trump Organization si půjčuje u čínských bank.

Navíc Čína předběžně udělila souhlas americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi k rozšíření jeho obchodních značek na čínském trhu. Podle agentury Reuters jde o 38 ochranných známek. Pod nimi se skrývají firmy z oblastí hotelového byznysu, lázní, relaxačních salonů nebo eskortních služeb. Trump International Hotel Las Vegas

Trumpův hotel obložený zlatem, mrakodrapy i golfová hřiště... Foto: Ruters... 

Prezident Trump má též podíly ve firmách v daňových rájích, nejvíce nemovitostí nese Trumpovo jméno v New Yorku, včetně Trump Tower. Hotel s kasinem má v Les Vegas, hotely vlastní i ve Washingtonu, Chicagu, Miami a Honolulu. Holding se podílí na stavbě hotelu ve Vancouveru, hotel má v Torontu. Trump Organization má podíl v investičním fondu v Dominikánské republice.

V Panamě vlastní hotel v Panama City. Staví hotel v Riu de Janeiru a vlastni mrakodrap v Uruguayi. V Británii má hotely a golfová hřiště ve skotském Aberdeenu a v Turnberry. V Irsku totéž v Doonbegu, Trump Towers stojí v Istanbulu. Hotel má též v Azerbájdžánu; za uplynulý rok si údajně vydělal sumu, v přepočtu skoro půl bilion korun.

Inu, a teď babo raď, co s tím Donaldem Trumpem, 45. prezidentem Spojených států? Impeachment? Mlácení prázdné slámy – Trumpovi republikáni mají totiž v Kongresu většinu…

Jak to tedy je, pane Trumpe, ve vašich USA s lidskými právy? https://www.google.cz/search?q=ferguson+riots&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Rh3VNTVFOT4yQOu0oKQCQ

A jak jsou na tom USA s mučením vězňů…? Bush ml., Cheney i Riceová věděli o brutálním mučení a libovali si

A co EU: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2822120/French-farmers-dump-hundreds-tonnes-manure-streets-spray-city-building-slurry-day-protest.htm

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.01.2020 19:02

Nebudu komentovat článek,jen mám malou poznámku.Před několika lety se o Donaldu Trumpovi psalo i v souvislosti s rodinou jeho tehdejší ženy a na závěr bylo napsáno,že slovo babrle je jediné české slovo,které umí.Tak jak je to doopravdy?


 
Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...