• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

NOVÁ SOROSOVINA
Počet návštěv: 1009

NOVÁ SOROSOVINA

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

V Davosu, na setkání vrcholných světových politiků s finančníky a kapitány nadnárodních korporací, dostal včera slovo i jistý George Soros. Údajný filantrop, kterého asi není třeba čtenářům Pravého Prostoru představovat. Nezklamal. Mezi nadáváním na Trumpa oznámil, že  věnuje miliardu dolarů na založení nové globální síti univerzit, jejichž cílem bude podporovat liberální myšlenky a tak zvanou „otevřenou společnost”. 

S budováním oné sítě, nazvané Open Society University Network, chce začít okolo dvou krystalizačních jader: Bard College, severně od New Yorku a Středoevropské univerzity, toho času na přesunu z Budapešti do Vídně. Později, v druhé fázi, hodlá svou síť otevřít i ostatním institucím, které se chtějí připojit. Zdůraznil, že „…budeme potřebovat partnerské instituce a stoupence z celého světa.”

Na adresu své „Budapešťské” Středoevropské univerzity, kterou premier Orbán vyštípal z Maďarska do Vídně, prohlásil, že nebyla dostatečně silná na to, aby se stala vzdělávací institucí, jakou svět potřebuje. “To vyžaduje novou globální vzdělávací síť,” dodal hrozivě. A ještě připojil, že tento nový projekt považuje za “nejdůležitější a nejtrvalejší projekt svého života”. Je prý totiž nesmírně důležité financovat instituce, které budou bránit propadu zemí do sílícího nacionalismu…..

Vypadá to, že se liberálům věci jaksi nedaří podle jejich představ a původních plánů, a tak „přihazují”. Vrhají nové a nové zdroje aby zvrátili trend a otočili směřování světa opět na svou stranu. Těch zdrojů, bohužel, mají víc než dost. Prakticky neomezeně.

Podívejme se nyní na blízkou, Maďarskou Středoevropskou univerzitu, abychom si ujasnili, o co v projektu Open Society University Network jde. Tato premierem Orbánem vypakovaná „vzdělávací instituce” je totiž velice názornou ukázkou a typickým vzorkem. Předsunutá část školy už ve Vídni působí. Nachází se na Quellenstraße 51 ve vídeňské čtvrti Favoriten. Aktuální semestr tam zahájilo prvních přibližně 350 studentů CEU. Přivítal je rektor Michael Ignatieff. I na jeho osobě je vidět, o jaké vzdělávání tu půjde. Michael Ignatieff je politikem, spisovatelem a lidskoprávním aktivistou. Je jedním z vůdců Liberal Party of Canada, na přelomu tisíciletí působil jako ředitel Carrova centra pro politiku lidských práv ve Škole vlády Johna F. Kennedyho na Harvardské univerzitě. Psal a vystupoval proti nacionalismu a pak se vrhnul na klima. Je, mimo jiné, zapáleným prosazovatelem daně z uhlíku.

Budoucí trvalé prostory pro CEU se plánují v areálu bývalé nemocnice Otto-Wagner-Spitals ve čtvrti Penzing. Výuka by tam prý měla začít v zimním semestru na přelomu let 2023 a 2024. Škola v „plné síle” by pak měla mít kolem 1500 studentů, kteří se budou vzdělávat v magisterských programech politologie, filozofie a genderových studií.

Je zjevné, kam budou stovky nových politologů, filosofů a diplomovaných genderových specialistů každý rok směřovat. Do průmyslu to rozhodně nebude. Ani jinam, kde se tvoří a produkuje něco smysluplného. Část se uchytí ve státní správě, jako Sorosovi spící agenti, čekající na pokyn, co je třeba v úřadě či státě „prosadit”. Část bude pomáhat s likvidací státního školství a zvyšovat produkci liberálně – uvědomělých hlupáků. Ale ta největší část zamíří kam? Do neziskovek!

Soros si budováním podobných univerzit vytváří v podstatě jakési kadetní školy k výcviku budoucích pddůstojníků liberální revoluce. Vychovává v nich velitele svých útočných oddílů (neziskovek), tak zvané „krtky” do státní správy a školství a ty nejlepší z nejlepších absolventů pak směruje do nadnárodních institucí typu EU a OSN.  Geniální projekt. Vysoká škola vlastizrady, rozvratu a záškodnictví, universita subverze, … a hostitelské státy, spolu s partnerskými školami si to ještě platí!

Nebezpečí Sorosova nového plánu pro nás a naši zemi spočívá ve dvou věcech: v té miliardě dolarů (ke které je schopen kdykoli přihodit další) a ve větě „…budeme potřebovat partnerské instituce a stoupence z celého světa.” Protože i my, stejně jako většina zemí střední a východní Evropy, máme podfinancované univerzity a v jejich čele spoustu rektorů – aktivistů. Což bylo dobře vidět například kolem presidentských voleb, nebo různých „medailování”.

Finančník G.Soros je v současné době považován za „persona non grata” v řadě zemí. Přinejmenším v Maďarsku, Izraeli a Velké Británii. V Turecku má k tomu nakročeno, stejně jako v Chorvatsku. V USA pak na toto téma právě běží petice. Jeho organizace, v čele s OSF, byly vypakovány, mimo jiné, z Ruska, Izraele, Maďarska a (ku podivu) také ze sousedního Rakouska. Jeho staronový kancléř Kurz o G. Sorosovi před nějakou dobou prohlásil, že je to „Největší výzva, před kterou stojí lidstvo”. Asi ví proč.

Není čas se připojit? Byli bychom v dobré společnosti….. Ale než se k tomu naše „Aspenem prolezlé” orgány (třeba jednou ) rozhoupou, bude nezbytné velice pozorně sledovat aktivity nejrůznějších liberálně – aktivistických rektorů. Aby si nechtěli vylepšit rozpočet školy a současně přihřát svou pokrokářskou polívčičku nějakým tím „partnerstvím”, po kterém Soros z Davosu volá. 

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

25.01.2020 11:01

Sorosovy univerzity mají teprve vzniknout,je to zbytečné.Stačí se podívat na naše české univerzity , obor filozofické směry .Ku př. jsem si našel studijní obory na filozofické fakultě Palackého univerzity a domnívám se, že řadu studijních oborů by mohl již přímo finacovat Soros.Příklad "Právní klinika uprchlického a cizineckého práva a řada dalších podobných.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2020 19:01

Určité nebezpečí tady zajisté hrozí.Čím více Sorosových univerzit tí více parazitů ve světě.A tady bych viděl určitou naději na zvrat.Čím více podobných škol,tím více jejich absolventů.Čím více absolventů,tím více bude i neziskovek.Až jejich počty přesáhnou určitý limit,začnou mít problémy s financováním a ani Sorosovy miliardy nebudou stačit.Pak se ty ziskové neziskovky začnou prát mezi sebou o finance a zřejmě dojde k bratrovražednému boji,až se celé socialisticko-liberální hnutí samo zničí.A pak se uvidí jak budou potřeba politologové a další zbytečné obory,dnes tolik vychvalované,hlavně těmi politology a podobnou havětí!


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy