• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Okamura odhaluje skryté stránky dějin evropské integrace. Evropská unie byla od začátku velkým podvodem, tvrdí
Počet návštěv: 706

Okamura odhaluje skryté stránky dějin evropské integrace. Evropská unie byla od začátku velkým podvodem, tvrdí

Tomio  Okamura Článek od Tomio Okamura

Po historickém vystoupení Velké Británie z Evropské unie se předseda strany SPD Tomio Okamura obrátil k historii vzniku EU a ve svém příspěvku na Facebooku poukázal na to, že Evropská unie od samého začátku prosazovala jiné cíle, než o kterých otevřeně hlásila.

„Úmysl vytvořit jednotný evropský superstát byl tedy zakódován již v prvopočátcích evropské integrace dle záměrů otců-zakladatelů,“ uvádí na své facebookové stránce český poslanec Tomio Okamura z odkazem na knihu Velký podvod (The Great Deception) britského novináře Christophera Bookera a výzkumníka Richarda A. E. Northa.

V knize autoři poukazuje na to, že „ačkoli propagátoři eropské integrace chtěli od prvopočátků vytvořit jednotný evropský superstát, tak voličům podvodně předkládali, že se má jednat jen o hospodářskou spolupráci a společný trh, aby voliči tento projekt od počátku neodmítli“.

Jak to všechno začalo? Podle Bookera a Northa je základy třeba hledat v takzvané Monnetově metodě. S jejím konceptem přišli Francouz Jean Monnet a Brit Arthur Salter, kteří oba působili ve Společnosti národů. V roce 1931 vydali sbírku úvah United States of Europe, ve které nastiňovali nadnárodní evropské instituce a princip regionalismu, který měl oslabovat národní stát.

„Monnetova metoda byla, že pod záminkou ekonomické nutnosti měla být suverenita států postupnými kroky předávána nadnárodním evropským institucím ke ‚stále těsnější unii‘ a vytvoření jednoho státu. To nyní vidíme i v případě eura. Pro to, aby jednotná měna fungovala, chce EU vytvořit jednotné daně, jednotný silný unijní rozpočet, jednotnou sociální politiku a jednotnou centrální euro-vládu. Brusel chce postupně schlamstnout pravomoci národních států a postupně to tak dělá,“ zdůrazňuje Okamura.

Později, po 2. sv. válce, byly jejich myšlenky realizovány v Schumanově plánu, který se stal počátkem nadnárodní integrace a současné Evropské unie a vedl k vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli. „Robert Schuman, ‚Otec Evropy‘, hlasoval jako francouzský poslanec pro Mnichovskou dohodu a byl členem Petainovy kolaborantské vlády, i když je pravda, že se později přidal k protinacistickému odboji. Ještě zajímavější je ale fakt, že Schumanův plán nebyl formulován Schumanem, ale Monnetem,“ uvádí český politik ve svém příspěvku.

Dále poukazuje na to, že již v 50. letech minulého století Evropské společenství uhlí a oceli mělo všechny instituce, které později fungovaly v Evropském společenství a Evropské unii, tedy Vysoký úřad (pozdější Evropskou komisi), Shromáždění (pozdější Evropský parlament), Soudní dvůr a Radu ministrů.

„Úmysl vytvořit jednotný evropský superstát byl tedy zakódován již v prvopočátcích evropské integrace dle záměrů otců-zakladatelů. Praktickým vyjádřením byla nadřazenost evropského práva nad právem národním,“ uvádí.

K aktuální kauze brexitu Okamura připomněl, že „argumenty o tom, že evropská integrace znamená pouze volný obchod, se nechala obalamutit tehdejší ministryně Heathovy vlády Margaret Thatcherová“.

„Skryté dějiny evropské integrace krok za krokem odhalují velký evropský podvod, kdy byla občanům předkládána vize hospodářská spolupráce, ale za jejich zády se konstruoval jednotný evropský superstát,“ uvedl na konec Tomio Okamura."

https://cz.sputniknews.com/politika/2020020111343016-okamura-odhaluje-skryte-stranky-dejin-evropske-integrace-evropska-unie-byla-od-zacatku-velkym/

Tomio Okamura
Tomio Okamura je český podnikatel a politik moravsko-japonsko-korejského původu. Od října 2013 je členem Poslanecké sněmovny za hnutí Svoboda a přímá demokracie do níž kandidoval v předčasných volbách v roce 2013. Zvolením mu zanikl mandát senátora, který vykonával jako nezávislý od října 2012 v obvodu Zlín.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

01.02.2020 19:34

"Sňatky z rozumu"...Vzpomněl jsem si na jedno z děl Vladimíra Neffa. Ty nevedou nikam. Výhody jsou pouze zdánlivé. Ti, kteří jimi něco zdánlivě získají, všechno ztrácí. Především svou čest a identitu. Totéž se stalo nám, našemu státu, národu. V našem případě není lehká cesta k rozhodování ve prospěch národních zájmů. Co jsou to národní zájmy? Jsou tím, čím se chceme lišit od jiných národů, jenž mají též právo na sebeurčení. To nemusí být identické s naším směřováním. Proto je nutné zachovat si svébytnost a prosazovat to, co je pro náš stát, naše občany, to nejvýhodnější. Náš národní zájem je nadřazený všem pokusům o manipulaci s veřejným míněním ve prospěch cizích států, velmocí. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.02.2020 19:03

Čeští voliči vždy dali na předvolební sliby a volili podle toho.Když se nesplnily,tak se zvolili stejní lidé s myslnou představou,že se vystříhají svých předchozích chyb.Domníval jsem semže se jedná o české specifikum.Jenže ono je to celoevropské a tak jsme se dostali tam,kde jsme.Zkrátka nám obyvatelé Evropy poněkud zdegenerovali.A současnost je výsledkem,kdy nemyslící většina vítá i své nepřátele.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy