• Úterý, 07. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Bohuslava

Šikana AFD nabírá na obrátkách
Počet návštěv: 1096

Šikana AFD nabírá na obrátkách

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Tento čtvrtek prohledávalo zvláštní policejní komando dům jednoho německého politika. Kdyby se o této akci naše media alespoň slůvkem zmínila, tak by valná většina čtenářů nejspíš mávla rukou už u titulku. No co, i v Německu asi mají své Ráthy…

Jenže věci se mají poněkud jinak. Prohledáván byl dům Alexandra Gaulanda. A to je jeden z otců zakladatelů a posléze i dlouholetých vůdců AfD. Současně je také poslancem Bundestagu za tuto stranu. Policejní komando vytáhlo sedmdesátiosmiletého politika z postele  a jeho barák důkladně „profilcovalo”.

Oficiálním důvodem pro tuto razii má být probíhající vyšetřování Státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem „ve věci daňového deliktu”. Ten by, podle některých zdrojů,  měl spočívat ve špatném zaúčtování parlamentních diet z Bundestagu a Braniborského státního parlamentu, v nichž Gauland předsedal parlamentní skupině AfD do roku 2017, a to ve společném majetkovém přiznání manželů Gaulandových.

Tím neoficiálním důvodem ale může být něco jiného. O dva dny dříve, v úterý, v Berlíně hostoval a přednášel rakouský ex-ministr vnitra a šéf rakouských svobodných (FPÖ) Herbert Kickl. Byl tu na pozvání AfD a Alexandra Gaulanda osobně. Jeho přednáška o „imigraci” se nesla v očekávatelném duchu.

Striktně odmítl myšlenku eurounijních přerozdělovacích kvót. Prohlásil, že když do Titaniku dírou teče voda, není asi řešením tu vodu dál přerozdělovat do všech kajut. Následně fundovaně  a se znalostí interních dat (jako bývalý ministr vnitra) rozebral kriminalitu migrantů v jeho rodném Rakousku. Uvedl, že většina imigrantů jsou mladí muži, kteří do Evropy přišli za vyšším a bezpracným životním standardem, jehož základ tvoří v Rakousku dávky 900€ měsíčně plus bydlení a jiná zaopatření. A svou veskrze euro-zrádnou řeč zakončil varováním, že „že muslimští imigranti v Rakousku již pronikli i k zákonodárnému procesu” a nijak se netají záměry islamizovat Rakousko….

Tady, v Kickelově přednášce, je možné hledat důvody, proč 78letého starého muže, politika, právníka a poslance ráz na ráz zbavili imunity a vzápětí „obšťastnili” jeho domácnost policejním komandem. Vyšetřování jeho „deliktu” totiž dosud probíhalo vcelku poklidným, úředním tempem, někdy od podzimu loňského roku a nebyl žádný důvod k obavám, že by se 78letý právník nedostavil na vyzvání policie k „podání vysvětlení”, nebo že by snad uprchl a někde se skrýval….

Přituhuje. A je to zatraceně blízko. Hned u souseda, který se navíc ani moc netají s tím, že by tyhle progresivní móresy chtěl zavádět tak nějak obecně. Třeba i u nás.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

03.02.2020 18:58

Přituhuje už řadu let bez nějakého zvláštního zájmu veřejnosti.Za blbost se platí a člověk,který nebrání sebe a ani druhé,se stane bezprávným otrokem.Tak si to užívejte a zvykejte si na policejní a politickou šikanu.Náš národ si jí zřejmě zažil málo a potřebuje další nadílku.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

03.02.2020 07:25

Já myslím, že se v tom Eurosvazu měří všem stejně. Gaulandovi kamarádsky pročísli bejvák, vždyť přeci nemá co skrejvat. Tetě Merkelů zase odposlouchávali telefon. To jen nějací šťouralové z alternativy v tom vidí něco špatného. Asi měla huawei, dodal by náš vrchní čučkař. Jinak nic divnýho.


 
Putin a náš svět…

Putin a náš svět…

Zatímco USA den po dni prohlubují svůj rozval, zatímco EU, kromě sankcí proti Rusku nezvládla ve své "vyspělé" západní části koronavirus a lidé umírali po desetitisících, Rusko ukázalo světu jak je semknuté, jak si drží tolik potřebné tradiční hodnoty.

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Nechci zpoplatnit Sněžku. Bude to pro bohaté

Cestou z Velehradu hlásili v rádiu, že se uvažuje zavést poplatek za to, že půjdete v Krkonoších na Sněžku. Ač obyvatel obce (Pec pod Sněžkou), chodím nahoru jen tak 2x za rok. Při Svatovavřinecké pouti 10. srpna jdeme většinou celá rodina a pak obvykle ještě jednou nějací známí, co na Sněžce ještě nebyli, nebo tak něco. Takže by mne to finančně nezruinovalo. Ale věc má širší rozměr než peněžní.

Poslední domácí zprávy