• Pátek, 03. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Radomír

Experiment Kosovo vrací úder
Počet návštěv: 1879

Experiment Kosovo vrací úder

Jaroslav Fišer Článek od Jaroslav Fišer

Vznik Kosova byl jen předobraz další destabilizace v citlivé části Evropy. Bohužel, kromě USA, které zde mělo své strategické globální zájmy, se i EU propůjčila k tomu, že zde vznikl další stát, který bude Evropu ohlodávat.

Dlouhodobé problémy národnostní se vyřešily válečnou akcí, která vešla do dějin jako „humanitární bombardování“. Za pomoci politiků z Evropy, včetně ČR, tak vznikl stát s mafiánskými rysy a politckou korupcí podpořenou kalašnikovem. Dnes se ukazuje, jak hluboce se mýlili podporovatelé tohoto klanově organizovaného státu. Poslední rok byl v Prištině a dalších městech ve znamení nacionálního boje s islámským podtextem. Vše vyvrcholilo tím, že vládnoucí strana Kosova, za příslib asociační dohody k EU (která nakonec byla uzavřena), se pokusila nastolit alespoň základní demokratické mechanismy pro spolužití se srbskou menšinou. Tím ale spustila rozbušku.

Umělý stát bez historické reflexe, bez průmyslu, bez nějakých demokratických tradic, bez čistých osobností, uvěřil emisarům z Evropy a USA, jak se budou mít dobře v EU.  Velkohubost některých evropských politiků, včetně našich neumělců a politických šíbrů, přinesla do Kosova po pár letech své plody. Obrovská nezaměstnanost mladých, kteří utíkají hlavně do Německa, kde se stávají základem islámské komunity vedoucí byznys v prostituci, hazardu, drogách, výpalném a pašování, je na postupu. Takto zbohatnuvší šéfové klanů se vrhají na vedení obchodů se zlatem a diamanty. Ti chudší se v lepším případě věnují stánkům s kebabem, pašování ojetin na střední východ a Ukrajinu, Moldávii, a výběrům z bankomatů u kradených karet. Z takto získaných peněz podporují zbytky svých rodin v Kosovu a Albánii, což ještě drží ekonomiku Kosova částečně nad vodou. V žádném případě ale nebudou do EU přinášet nějaký profit – a to jak ekonomický, tak i kulturní. Naopak se stanou další zátěží.

Bouřlivé reakce Kosovanů na snahu vlády, která chce o kapičku zrovnoprávnit srbskou menšinu, ukazuje, že sny EU o soužití rozdílných náboženství jsou zde nesmyslem. To vše je ještě podpořenou snahou „demokratických“ politiků z Kosova zabránit vydávání válečných zločinců před Haagský tribunál. Inu, on se těžko vydává kumpán, se kterým jsem vraždil, kradl a pašoval, když nyní sedíme v teplé kanceláři parlamentu nebo státního ministerstva. Obzvláště tehdy, když ještě tečou nějaké peníze z EU a dalších fondů, které si chtějí udržet v této oblasti strategický vliv. Pokud by došlo k pokusu spravedlivě vyšetřit válečné zločiny, které byly páchány UCK, tak by to značně otřáslo celým státem – do basy by musela řada státních představitelů a politiků.

A co k otázce soužití menšin v Kosovu? V praxi tak můžeme vidět, jak to skončí s křesťanskou (či pravoslavnou) menšinou ve většině islámské.

Dnes se ukazuje, že Evropa při vzniku tohoto „státu“ zaprodala svoji jižní bránu a udělala hloupý krok do tmy.  Byla to stejná omezenost a tupost, jakou dnes evropské mozky páchají dnes. Dnešní hloupý krok Evropy se už pomalu ukazuje také. Je vidět, jak se mění rétorika některých politiků v Evropě, a jak si začínají uvědomovat, že je to může katapultovat mimo žranici.  

Jaroslav Fišer
Vojenský veterán z Iráku a chemik,dříve pedagog,právník,nyní pracující důchodce,který se snaží pochopit filosofii lidstva, proč si lidé chtějí budovat cestu ke svému zničení.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Mlčící většina je rukojmím menšin

Mlčící většina je rukojmím menšin

Až se jednou zase proti obyčejným lidem naplánuje nějaká další nová drahota, co se stane? Sejdou se političtí vůdci rozličných menšin a vše odsouhlasí. Že je to utopie? Ba ne, soudy v západní Evropě a v USA už demokracii obcházejí dnes.

 

Není sucho jako sucho – nebo ano?

Není sucho jako sucho – nebo ano?

V médiích čas od času zazní zvláštní pojem – „nejhorší sucho za posledních 500 let“. Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale začíná se to v určitých novinářských, politických a zdá se i odborných kruzích ujímat jako výraz pro současný typ počasí (v užším slova smyslu po letošním březnovém a dubnovém suchu) i pro počasí za poslední léta (2014 – 2018) v širším slova smyslu. Považuji tuto rétoriku za velmi nebezpečnou, protože ve spojení s jinými tématy (green new deal, 5G sítě, koronavirus a ekonomická krize v důsledku „pandemie“) se jí stále dokola straší široké vrstvy obyvatelstva nejrůznějšími katastrofálními dopady. A člověk, který se bojí, je lépe manipulovatelný a s menším odporem přijímá nejrůznější opatření „pro jeho vlastní dobro“.

Poslední domácí zprávy

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada...