• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Jak vložit článek

Jak vložit článek

1. Po spuštění  http://www.rukojmi.cz/admin/login  se Vám objeví tato obrazovka

2. Po vyplnění loginu a hesla, které jste po registraci obdržel(a) emailem uvidíte tuto obrazovku s Vašimi články a vpravo nahoře uvidíte své jméno.3. Pro vložení článku klikněte myší na tlačítko Vložit článek.


4. Pole s hvězdičkou jsou povinná, čili  „Typ“ si vyberete, při kliknutí na „Datum“ se Vám zobrazí kalendář, kde určíte datum zobrazení ( tady je nutné na toto políčko opravdu kliknout - v opačném případě zde při ukládání článku skočí nepochopitelné datum 1.1.1970 a Váš příspěvek bude zařazen samozřejmě na konec databáze), „Autor“ jste Vy a políčko je již vyplněné po přihlášení. Do políčka „Titulek“ si vložíte název svého příspěvku. V „Kategorii“ si označte do které má být umístěn (pokud by se týkal více kategorii, podržte levý Ctrl a klikněte na ty, kterých se to týká).


5. Tyto dvě pole pro obrázky ignorujte, vloží je zde administrátor, protože je zde nutno dodržet určitá pravidla. Pokud by jste ale měli foto, které chcete u článku zobrazit, pošlete je administrátorovi emailem. Náhledový  obrázek se zobrazuje na hlavní ploše, hlavní veký obrázek se zobrazuje na detailu článku.

6. V další části obrazovky je nutno vyplníte Krátký a Dlouhý text.
Krátký text je text, který se zobrazí pod obrázkem v přehledu článků a v detailu článku je zobrazen tučně, většinou první odstavec - záleží to na Vás.
Dlouhý text je text samotného článku, který se zobrazí v detailu článku. Zde můžete vkládat obrázky dle libosti známým způsobem Ctrl+C, Ctrl+V nebo vložením z internetu kliknutím na tlačítko Odkaz ( v horní řadě ikon).

Pokud by Vám náš editor nevyhovoval, klidně svůj článek překopírujte ze svého, na který jste zvyklý. Žádný strach, případné chyby se opraví.


Nedoporučuje se používat tlačítko Zdroj!


V poslední části obrazovky je nutno vyplnit: Pokud chcete publikovat na Facebooku ve skupině Rukojmi.cz , dejte fajfku do políčka Publikovat na FB, a kliknutím na pole Datum se opět jako nahoře, objeví kalendář, kde určíte, kdy se má článek zobrazit na Facebooku.

V poslední části obrazovky je nutno vyplnit:

SEO – optimalizace pro vyhledávače
Title: název článku
Keywords: nejčastěji používaná slova např. Česká republika, Ostrava, Praha, Parlament
Description: Stručný popis článku (většinou název článku)

Na závěr klikněte na tlačítko Uložit, a je to.

Po dokončení procedury ukládání se Vám zobrazí výpis aktivních článků a ten, který jsme právě uložili je v zeleném provedení. To znamená, že čeká na schválení administrátorem. Po dokončení autorizace adminem zelená barva zmizí a článek je publikován.

 

 

Poslední domácí zprávy

Fijalovy podfuk

Fijalovy podfuk

Mam par kamaradu, keři volili Bruselsku pětku. Tuž, nevadi mi to, bo su demograt. Někteři z nich su z Prahy. To se da pochopit, bo lidi v Praze často...

Vrána k vráně sedá…

Vrána k vráně sedá…

Je několik evropských vlád, charakteristických zběsilou protiruskou nenávistí a podobně zběsilým příklonem k německému fašismu či dokonce...